» «

מוזיאון קוניאק ז'ה

מוזיאון קוניאק ז'ה
מוזיאון קוניאק ז'ה
#על המוזיאון

מוזיאון קוניאק ז'ה הוא מוזיאון לפריטי אמנות דקורטיביים. המוזיאון היה בעבר אוסף פרטי של בני הזוג מארי-לואיז ז'ה וארנסט קוניאק.

ארנסט קוניאק הקים חנויות ומוקדי מסחר רבים בעיר, ביניהם "לה סמריטן" המתאפיין באדריכלות המתכתית של גל האומנות החדשה, האר- דקו. את הרהיטים וחפצי האומנות אספו בקפידה בני הזוג במהלך השנים 1900-1925. לאחר מותם, הורישו את האוסף לעיריית פריז המציגה אותו בפני הציבור הרחב.

המוזיאון ממוקם בבית דונון - אחת הוילות של רובע מארֶה. הרובע הוקם בשלהי המאה ה-16 ושופץ במיוחד עבור המוזיאון. הוטל דונון, מרשים לכשעצמו ומתווסף לרשימה הארוכה של הבתים והמקומות ששווים ביקור באזור ה"מארה" בפרט, ובפריז בכלל.

המוזיאון מכיל אוסף יוצא דופן של פריטי אמנות דקורטיביים, כ -1200 פריטים בסך הכל, תוך שימת דגש על צרפת של המאה ה -18, החל מקרמיקה אירופאית וסינית, תכשיטים ותיבות הרחה, דרך ציורים שצוירו על ידי לואי-ליאופולד בואיי, פרנסואה בושה וכדומה, פסלים ורהיטים. המאה ה -17 מיוצגת גם היא, בעיקר בציוריו של רמברנדט. המאה ה -19 מקבלת ייצוג עם יצירותיהם של קמיל קורו, פול סזאן וגם אדגר דגה.

מרגשים במיוחד ציוריו של מילה, המוצגים בקומה השנייה. הם מצליחים לתאר במדויק את חיי הבורגנות הפריזאית בימי המלך לואי ה-16 ואת הגנים שבהם בילו אנשי הבורגנות חלק ניכר מזמנם. במקום ניתן לראות גם את הרהיטים וחפצי החן ששימשו את הבורגנות בתקופת ההשכלה.

המוזיאון מצליח לשחזר את רוח התקופה וזה מה שהופך את הביקור בו למיוחד כל כך.

מבט מקרוב על המוזיאון:
https://www.youtube.com/watch?v=NBRpgLz25Kw&t=43s


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.