» «
מוזיאון לאסארו גאלדיאנו
מוזיאון לאסארו גאלדיאנו
#על מוזיאון האמנות הפרטי והמגוון


מוזיאון לאסארו גאלדיאנו (Museo Lazaro Galdiano) הוא מוזיאון שנולד מאוספיו הפרטיים של אספן פרטי בשם זה, Lázaro Galdiano.

המוזיאון לאומנות נפתח בשנת 1951. הוא מכיל 37 חדרים של עבודות אמנות. בין היצירות המוצגות בו נמצאים בין היתר דיוקנאות, ציורי נוף וציורים משל ענק הציור הספרדי גויה.

בחדרים אחרים במוזיאון מוצגים פריטי ריהוט, קריסטלים, תכשיטים ואבני חן. במוזיאון מוצגים גם פריטי נשק וציוד צבאי וכלי מלחמה עתיקים, כמו חרבות ושריון מימי הביניים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/LXW9CRRD_Yw
מוזיאון הכרכרות המלכותיות
מוזיאון הכרכרות המלכותיות נסגר
#מוזיאון הכרכרות המלכותיות (Museo se Carruajes Reales)

המוזיאון נסגר לצמיתות.
מוזיאון ההיסטוריה של מדריד
מוזיאון ההיסטוריה של מדריד
#על המוזיאון ההיסטורי של העיר מדריד

במוזיאון ההיסטוריה של מדריד (Museo de Historia de Madrid) תוכלו לראות את התפתחותה של מדריד, האירועים ההיסטוריים שעברה והשינויים שחלו בה במהלך השנים.

יש כאן תצוגה של פריטים מהעבר כמו: ציורים, תמונות, פסלים, מפות, בולים, בגדים, מניפות, רהיטים ועוד.

אבל הדעות המעטות על המוזיאון הזה חלוקות. יש הרואים בו מוזיאון מעניין על תולדות מדריד, מאז מהקמתה ואחרים רואים בו בזבוז זמן משווע. כך או כך, מכיוון שהכניסה חינם, הפסד כספי לא יהיה שם, אבל זמן עלול לרדת לטמיון.

ההמלצה שלנו: מוזיאון לחובבי היסטוריה בלבד. אחרים עלולים לראות בכך בזבוז.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/10YiGqLW0pw
המוזיאון לאמנות שימושית
המוזיאון לאמנות שימושית
#על מוזיאון עבודות היד הנהדרות של ספרד

מאז הוקם, בשנת 1912, המוזיאון לאמנות שימושית (Museo Nacional de Artes Decorativas) הוא מוזיאון פעיל במדריד. מוזיאון זה לאומנות דקורטיבית צופה על פארק הרטירו ונמצא במקום שבמאה ה-19 היה אחד האזורים האריסטוקרטיים בעיר.

המוזיאון מציג עבודות יד מרהיבות, ממיטב מעשי האומנות (לא אמנות) של ספרד. יש כאן עבודות יד של כלי זכוכית, תכשיטים, מוצרי עור, ריקמה, קרמיקה, צורפות, רהיטים ועוד.

הדגש כאן הוא על גיוון ויריעה רחבה ככל הניתן, של מוצגים ועבודות יד. יש כאן עבודות וכלים מכל רחבי ספרד ומחוזותיה. מוצגים כאן פריטים שנוצרו בתקופות שונות בהיסטוריה של ספרד, במיוחד מהמאות ה- 15 עד ה- 19.

כמו כן המוזיאון מציג אוסף מרשים של אומנות מהמזרח הרחוק.


#טיפים
לתערוכות המתחלפות הכניסה חופשית.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/5T-1ELSftW0


ותמונות מהמוזיאון:

https://youtu.be/lKwYZ9DFK0Q

מוזיאונים במדריד

מוזיאון האנתרופולוגיה במדריד
מוזיאון האנתרופולוגיה במדריד
#על המוזיאון שמציג את עמי העולם

במוזיאון האנתרופולוגיה של מדריד (Museo de Antropologia) ניתן לצפות במוצגים מעניינים רבים הקשורים בספרד, מכל רחבי העולם - מיבשות אירופה ואסיה ועד אפריקה ואמריקה.

כאן מוצגים גם הרבה פריטים מתרבויות העולם ואוצרות שנמצאו בחצי-האי האיברי. הללו משתרעים על פני תקופות שונות, מאז ימי האדם הקדמון ועד היום. יש במוזיאון האנתרופולוגי הספרדי פסלי אלילים של שבטים ועמים מהעולם, דרך מומיות מתרבויות שונות, אוספי כלים שונים, דגמי בתים מפינות תבל בעולם ועוד.

המוזיאון נולד ביוזמתו של פדרו גונזאלס ולאסקו, מי שהיה רופא מסגוביה ואנתרופולוג מהולל. האיש שבחייו היה ידוע במדריד כתמהוני ואקצנטרי, ריכז סביבו מגוון רכילויות ואגדות שנסבו על אודותיו.

בהקמת המוזיאון הזה השקיע ולאסקו את הונו ומרצו. הוא חלם על מוזיאון שיפעל על פי הדגם של המוזיאון הבריטי בלונדון. כך נוסד המוזיאון האנתרופולוגי שלו.

המבנה היפה שבו הוא שוכן נחנך בשנת 1875, לאחר מותו של פדרו ולאסקו. שנים מספר אחר כך, בשנת 1882, המדינה קנתה את המוזיאון והאוספים שבו ומאז הם מנוהלים על ידה, עד היום.


#טיפים
בימי א' הכניסה חופשית.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/XrdzReZJ0bY


ובקצרה:

https://youtu.be/VdB4nFiEpVU
המוזיאון הלאומי לרומנטיקה
המוזיאון הלאומי לרומנטיקה
#על המוזיאון של הרומנטיקה במדריד

במוזיאון הרומנטיקה (Museo Nacional del Romanticismo) של מדריד תוכלו לראות אוסף מרהיב של רהיטים, כלי פורצלן וקרמיקה, כלי נגינה ומוסיקה, כלי אוכל ועוד. כל אלה מוצגים באולמות והסלונים שבהם נערכו במאה ה-18 מפגשים רבים של המעמד הגבוה בספרד.

המוזיאון הפרטי נמצא בשכונת צ'ואקה במדריד, בבית שנבנה במאה ה-18 על ידי קרוב משפחה של האדריכל והמעצב הספרדי הדגול ונטורה רודריגז (Ventura Rodríguez).

כאן תוכלו לראות את שולחן האוכל הארוך של המלך הספרדי פרננדו ה-7 ואת חדר השירותים שלו, כמו גם פריטים נוספים מהתקופה. מכל אלה תוכלו להתרשם לגבי סגנון החיים של האצילים בתקופה הרומנטית, של המאה ה-18.

במוזיאון יש גם אוסף אמנות נהדר ומעניין שכולל בין השאר גם ציורים של גדולי ציירי ספרד, כולל ציורים של ולסקז, זורבארן והצייר הלאומי הספרדי פרנסיסקו גויה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/zrPwLTo9Dbc
מוזיאון השעווה במדריד
מוזיאון השעווה במדריד
#להיות עם הביטלס, הארי פוטר וצ'ארלי צ'פלין

בכיכר קולומבוס נמצא מוזיאון השעווה של העיר (Museo de Cera), שבו תוכלו לפגוש דמויות פופולאריות מעולם הקולנוע, הספורט והתרבות, בגרסאות השעווה שלהן. מוזיאון השעווה מתאים לבילוי עם ילדים, אך הוא חווייתי גם למבוגרים שמצוידים בהומור.

בכל חדר כאן מוצגות דמויות מתחום אחר. יש כאן דמויות מההיסטוריה הספרדית, מעולם הספורט ומהפוליטיקה העולמית. כל אלה מוצגים לצד שחקני קולנוע מפורסמים, כוכבי פופ ואמנים ידועים מתולדות האמנות.

בכל חדר מתנגנת כאן מוסיקה המותאמת לנושא שלו. כאן תמצאו את כוכבי קבוצת הכדורגל ריאל מדריד, ושם דמויות מעולם הטלוויזיה והקולנוע, כמו בארט סימפסון, סופרמן, הארי פוטר, מרי פופינס, אנג’לינה ג’ולי ובראד פיט. גם היסטוריה ואמנות מקבלות כאן מקום, כשדמויות של אמנים דגולים כמו פיקאסו, ניצבות חדר ליד דמויות היסטוריות דוגמת המלכה קליאופטרה או קולומבוס.

יש כאן גם אטרקציות נחמדות וייחודיות, כמו "רכבת פחד", המתאימה לילדים גדולים, מוזיאון הטרור וסימולטור שמדמה טיסה לחלל. יש גם סרט על תולדות ספרד ודינוזארים שיצאו הרגע מפארק היורה.

בין פסלי השעווה משוטטות להנאת המבקרים, גם דמויות "חיות", המשעשעות את הקהל ומצטלמות איתו בסלפי.


#טיפים
קניית כרטיסים באינטרנט תוזיל את הכניסה.

יש מחירים מוזלים למשפחות שלמות.


מבט מקרוב במוזיאון השעווה של מדריד:

https://youtu.be/9htTki9hVu0
קונדה דוקה
קוֹנְדֶה דוּקֶה
#על מתחם האמנויות המודרני השוכן בבניין עתיק

קוֹנְדֶה דוּקֶה (Conde Duque) הוא מתחם אמנויות מודרני במדריד, שבו מוזיאונים וגלריות שבהם מתקיימות תערוכות ומיצגי אמנות ובו גם אודיטוריום, שבו מועלים קונצרטים, הופעות, הצגות ומופעי מחול.

מתחם האמנויות נבנה בבניין עתיק מהמאה ה-18, שבמרכזו נמצא כיום מוזיאון לאמנות מודרנית, המציג תערוכות מתחלפות של צילומים וציורים, גם מהמאה ה-20 וגם משל אמנים בני זמננו.

בשנים האחרונות התמלא אזור הקוֹנְדֶה דוּקֶה בחנויות בגדים, מסעדות, בתי קפה וברים נעימים וזולים יחסית.

צעירי העיר אוהבים גם את מאלאסאניה, השכונה שבה נמצא המתחם. הם מרבים לבלות בה, ביחד עם תיירים שבאים לכאן כדי להתרענן מעט מהארמונות הרבים שבעיר ומהמוזיאונים שלה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/2nVbUW6YuRQ


מטדרו מדריד
מָטַדֵרוֹ מדריד
#על בית המטבחיים שהפך למרכז תרבות ואמנות עכשווית

מָטַדֵרוֹ מדריד (Matadero Madrid), או בקיצור "מָטַדֵרוֹ", הוא מרכז תרבות וגלריה מודרנית לאמנות עכשווית, שנולדו בתוך מה שהיה פעם בית המטבחיים העירוני של מדריד.

המטדרו נפתח כאן בשנת 2007, ברוח ההפיכה של מבנים ציבוריים רבים בבירות אירופה, למתחמי אמנות וגלריות פעילות. במקום בשר שתלוי על אנקולים, תלויים כאן היום ציורים וחללים גדולים מחליפים את מקררי הבשר שעמדו כאן פעם.

במבנה הענקי מקבלים היוצרים חללים גדולים, שמאפשרים להם לממש חזון אמנותי, בלי מגבלות של מרחב, גובה וגודל.

במטדרו מוצג כל העת מגוון מרשים של תערוכות ציור, פיסול, אמנות מיצג ווידאו ארט. בנוסף, מועלים בו פרויקטים רב-תחומיים מעניינים המערבים אמנים מהעולם כולו. מופעי מוסיקה, בשלל סגנונות ומבצעים, הצגות תיאטרון פרינג' ומופעי במה ניסיוניים משלימים את התמונה למרכז תרבותי תוסס ורב-תחומי של ממש.


#טיפים
בדקו באתר המָטַדֵרוֹ האם יש אירועים מעניינים וכך לא תפספס בזמן הביקור בעיר.


מבט מקרוב אל הרחבה שמסביב למטדרו:

https://youtu.be/moxnAz_Sddk


ביקור במקום:

https://youtu.be/bykbgXTDScw
מוזיאון סראלבו
#על האוסף של המרקיז שהפך למוזיאון היסטורי

מוזיאון סראלבו (Cerralbo Museum) הוקם במאה ה-19, בבית מפואר שציורי הקיר שבו מפוארים מאד והוא עמוס בקישוטי ועיטורי זהב, כיאה לביתו של איש אצולה מהעבר. מעבר להיותו מוזיאון מעולה, מהווה הארמון תצוגה מרשימה של חיי האריסטוקרטים ואצולת מדריד.

המוזיאון ממוקם בתוך מה שהיה ביתו של המרקיז ה-17 של סראבלו, אנריקה דה אגילרה (1922-1845), מי שהקדיש את חייו לחקר ההיסטוריה, האמנות והפוליטיקה בספרד. מבחוץ נראה מבנה המוזיאון פשוט למדי, אך בתוכו נעתקת הנשימה למראה הפאר וההדר של הפריטים שבו.

במסעותיו של אגילרה ברחבי אירופה הוא נהג לאסוף יצירות אמנות שיצרו ביחד אוסף אמנות מפואר ומגוון, שכלל מעל 50 אלף יצירות ופריטים שונים, כולל ציורים, פסלים, עבודות זכוכית, רהיטים, שטיחי קיר, מטבעות, שעונים ועוד.

מסדרונות עמוסי יצירות ואוצרות, גרם מדרגות מפואר ויפה להפליא, חדרים מעוצבים ועמוסי פריטים מפוארים, אולמות עם נברשות ורהיטי יוקרה ועוד שלל חדרי רחצה ושינה של אצילים וכדומה - הבית הזה הוא מופת של יופי וטעם טוב.


ביקור במקום:

https://youtu.be/Xaw9UoiLoD0
מוזיאון אמריקה
#על המוזיאון לתרבויות אמריקה

בבניין מרשים בן 2 קומות, שכולו לבנים אדומות, נמצא מוזיאון אמריקה (Museo de America). זהו מוזיאון מסודר וממויין על-פי נושאים, שמוקדש לתרבויות שהתקיימו ביבשת אמריקה, עד שספרד הגיעה אליה.

יש הרואים את הציניות בהקמת מוזיאון שמקדיש עם שהעלים והשמיד תרבויות מפותחות ועתיקות ועכשיו מציג לתפארה את הישגיהן ומורשתן התרבותית של אותן תרבויות בדיוק. אבל חייבים לציין שלצד התצוגה המרשימה של הממצאים הארכיאולוגיים והאתנוגראפיים, יש כאן גם סקירה מרשימה של העבר המורכב והקשרים הטעונים שבין ספרד לעמי אמריקה שבהם שלטה, לאורך השנים.

במוזיאון נפרשים היבטים שונים של תרבויות ועמי אמריקה. מעל 2,500 פריטים פרושים בשתי קומות המוזיאון, עם הסברים, דגמים, מפות ודרכי המחשה שונות. המיון והתצוגות כאן כוללים את הפאן ההיסטורי, הגיאוגרפי, הדתי, האמנותי והאתני.

חלק מהמוצגים במוזיאון הם מרשימים במיוחד. מהציור "כיבוש מכסיקו" מן המאה ה-17 ועד אוצרות תרבות ה"לוס קימבאיאס", שלקחו הספרדים מקולומביה. מלוח האבן של בני המאיה ועד כתב היד של קורטסאנו, שנחשב לכתב יד נדיר מתרבות המאיה ולמוצג היסטורי חשוב ביותר.


#טיפים
הכניסה בימי א' חופשית.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/WdZj-1hl6x4


ביקור במקום ב-360 מעלות:

https://youtu.be/595UuouSsgU
המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה
#על המוזיאון לארכיאולוגיה החשוב בספרד

המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה (Museo Arqueológico Nacional) הוא עולם שלם של אובייקטים עתיקים מתולדות חצי האי האיברי בכל תקופותיו, מתקופת יוון העתיקה, רומא ועוד. באמצעות הסיור במוזיאון ניתן ללמוד על ההיסטוריה העשירה של ספרד והתרבויות הקדומות ששלטו כאן, החל מתקופת האבן ועד היום.

המוזיאון נבנה במהלך המאה ה-19, בשנת 1867. הוא תוכנן על ידי האדריכל פרנסיסקו אלארקון (Francisco Jareño y Alarcón) ומטרתו הראשונית הייתה לאחסן את האוספים של מלכי ספרד במגוון תחומים - מאתנוגרפיה, ארכאולוגיה, נוּמִיסְמַטִיקַה, כלומר כסף ותולדותיו ופריטי אמנות דקורטיביים.

בתוך המוזיאון, שימו לב במיוחד אל הממצאים מ"תרבות לוס מיארס" (Los Millares), הקדומה, שהתקיימה כאן עוד בתקופת הנחושת, כלומר באלף השלישי לפני הספירה. עוד תרבויות מעניינות הן "תרבות גביע הפעמון", שכונתה כך על שם קנקני השתייה האופייניים לה, התרבות הקדומה שכונתה "אל ארגאר" (El Argar) והתרבות המגאליתית, שהותירה את חותמה באיים הבלאריים של ספרד, בצורה של מבני אבן פולחניים הידועים כ"טאלאיוטים".

אם תצאו אל חצר המוזיאון, תוכלו לראות את השחזור המדהים של מערת אלטמירה והציורים הפרהיסטוריים שהתגלו בה - ציורים מרהיבי עין מסוף התקופה הפליאוליתית (תקופת האבן הקדומה).


מבט מקרוב על המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה במדריד:

https://youtu.be/tQ4dE1zUw1g
קאישה פורום
#על התערוכות המודרניות והגנים התלויים

קאישה פורום (CaixaForum Madrid) היא גלריה לאמנות, שמרבית התערוכות שמוצגות בה ומתחלפות מעת לעת, מוקדשות לאמנות מודרנית. ועדיין, מדי פעם מוצגות במבנה בעל 6 הקומות תערוכות רטרוספקטיבה המוקדשות לאמנים מוכרים שאינם מודרניסטים בהכרח.

לא פחות מעבודות האמנות המודרנית שמוצגות בה, הקאישה פורום התפרסמה בתכנון האקלקטי והמעניין שלה.

זה מתחיל בגנים התלויים שנופלים מהקיר עטוי הצמחיה שנשתלה בו במיומנות רבה. הגינה האנכית הזו מתכתבת עם הגנים הבוטניים המלכותיים של מדריד, שנמצאים בפארק רטירו הסמוך.

לשילוב הגינה האנכית הזו במבנה, הזמינו אדריכלי השיפוץ של מבנה הגלריה, האדריכלים השוויצריים הנודעים ז'אק הרצוג ופייר דה מרון, את הבוטנאי הצרפתי פטריק בלאנק, שמתמחה בגינות כאלה.

אבל מנגד, לבניין ששימש בעבר כתחנת כוח הוסיפו האדריכלים, בשיפוץ המרהיב שנעשה כאן, קומות נוספות שאותן צבעו בגוון אדמדם. באמצעים אלה ורבים נוספים יצרו המתכננים חלל מודרני צבעוני, מעניין ומרגש, שמתכתב ולא מתכחש לחומרים ולשימושיות של המבנה המקורי ושומר גם על מודעות ירוקה ומכבדת לסביבה, תוך יצירת ניגוד חלקיו ובין הזמנים.


#טיפים
הכניסה אל הגלריה חופשית לגמרי.


מבט מבחוץ אל פנים הגלריה:

https://youtu.be/fwkPsH2D4Yw


ועוד מבט לקאישה פורום:

https://youtu.be/tHh3SMsJkZE
מוזיאון סורוייה
#על המוזיאון שבבית הצייר

מוזיאון סורוייה (Museo Sorolla) מוקדש לאחד מגדולי הציור של ספרד במאה ה-20. הוא נמצא במה שבחייו היה ביתו של הצייר. בקומתו הראשית של המוזיאון ניתן לראות גם את הסטודיו של סורוייה.

סורוייה, מגדולי ומהמעולים שבציירי ספרד במאה ה-20, התפרסם במגוון הציורים היפים שלו, שנעו בין ציורי פורטרטים נהדרים, ציורים היסטוריים יפים ותמונות נוף מרהיבות. הגיוון הוא גם בסגנונם ובאופיים של הציורים הללו.

ועל אף שבאוסף המוצג בבית מככבים הציורים של סורוייה, ניתן לראות גם לא מעט מעבודותיו המגוונות בתחומים כמו פיסול, קרמיקה, עיצוב רהיטים ותכשיטים. מחוץ לבית ניתן להתרשם גם מגניו הנאים של הבית שתכנן האמן בעצמו, בשנותיו האחרונות.


#טיפים
בימי א' הכניסה חופשית.

כנ"ל לילדים ובני נוער עד גיל 18 ומבוגרים מעל גיל 65


מבט מקרוב:

https://youtu.be/NpramEoWj38


ויצירות שניתן לראות כאן:

https://youtu.be/SXh-oTVPt4w
מוזיאון תיסן בורנמיסה
#על המוזיאון שנולד מאוסף האמנות הפרטי הגדול בעולם

מטרתו של מוזיאון תיסן בורנמיסה (Thyssen Bornemisza) הייתה להציג את אוסף האמנות שרכשה ממשלת ספרד מן הברון הנס היינריך תייסן-בורנמיסה בשנת 1993. זה היה ככל הנראה האוסף הפרטי החשוב ביותר בעולם - של הברון תיסן בורנמיסה. הוא נפתח לקהל הרחב בשנת 1992 והורחב בשנת 2004.

במוזיאון תוכלו לראות כ-300 יצירות, שנוצרו החל מהמאה ה-13 ועד היום. בקומת הקרקע תוכלו לראות את מגוון היצירות המודרניסטיות. בקומה הראשונה תראו את היצירות ההולנדיות מהמאות ה-17 וה-18. כאן תראו המון יצירות אימפרסיוניסטיות ופוסט אימפרסיוניסטיות. בקומה השנייה מוצגים פרטי האוסף העתיקים, ביניהם אוסף של ציירים איטלקיים (המכונים גם "פרימיטיביים"), אוסף הדיוקנאות, ציורים של ציירי הרנסאנס השונים, ביניהם גם טיציאן ואל גרקו וציורי תקופת הבארוק, כמו אלה של ברניני ואחרים.

ביחד עם מוזיאון הפראדו ומוזיאון ריינה סופיה, התיסן בוררנמיסה הוא אחד משלושת המוזיאונים שנקראים "משולש הזהב של האמנות" - האזור שבו ממוקמים שלושת המוזיאונים המרכזיים שמסביב לשדרת פראדו (Paseo del Prado).


#טיפים
בימי שני הכניסה למוזיאון חינם

אם אתם מוגבלים בזמן, המוזיאון הזה מעט פחות משמעותי מ"מוזיאון הפראדו" וריינה סופיה.


מבט מקרוב על מוזיאון תיסן בורנמיסה שבמדריד:

https://youtu.be/ryTZWbd89UI
מוזיאון הפראדו
#על המוזיאון הגדול של מדריד

מסביב לשדרת פראדו (Paseo del Prado), תמצאו את "משולש הזהב של האמנות" - שלושה מוזיאונים חשובים ומרכזיים במדריד. אחד מהם הוא מוזיאון הפראדו (Museo Nacional del Prado), המוזיאון הגדול ביותר במדריד ואחד ממוזיאוני הציור הקלאסי הגדולים בעולם.

אוסף היצירות הרחב שבפראדו מוצג במבנה מרשים שנבנה בסגנון ניאו-קלאסי. המבנה תוכנן על ידי האדריכל חואן דה ויאנובה (Juan de Villanova), בתקופת המלך הבורבוני קרלוס ה-3. כאן תמצאו מגוון מרשים במיוחד של יצירות. יש כאן החל מיצירות האמנות שאספו מלכי ספרד במהלך השנים ועד יצירות של אמנים איטלקיים, שהמלכים הקתוליים שימשו כפטרונים שלהם.

המוזיאון עצום ולכן לא תוכלו להיכנס לראות את כל הפריטים שהוא מחזיק, שכן יש בו יותר מ-5000 איורים, כ-1000 מטבעות ומדליות, כ-700 פסלים ומעל 800 ציורים. בכל פעם מוצגים בו רק שביעית מהפריטים ולכן כדאי ואפילו מומלץ לבדוק אילו תערוכות מוצגות בו כשאתם מתכננים להגיע לביקור.

הביטו גם בבניין המוזיאון, שלפני הפיכתו למוזיאון, שימש כארמון.


#טיפים
כניסה חינם לפראדו יש בימים שני-שבת בשעות 20:00-18:00. בימי ראשון ובחגים שעות החינם הן 19:00-17:00. התורים ענקיים לכן מומלץ להגיע שעה ואפילו שעה וחצי לפני.


בואו למוזיאון:

https://youtu.be/KN1lB7Ut8Wc
מוזיאון ריינה סופיה
#על מוזיאון התערוכות המתחלפות לאמנות ספרדית

לרוב מתפארים המוזיאונים בתערוכות הקבועות שלהם ומתבלים את הביקור בתערוכות מתחלפות. במוזיאון המלכה סופיה (Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía) נמצאות כדרך קבע, בעיקר תערוכות מתחלפות. למעשה, בכל ביקור שלכם שם, תראו ככל הנראה יצירות שונות מהפעם הקודמת.

המוזיאון מתמחה בהתפתחות האמנות הספרדית החל משנת 1900 ועד לשנות ה-70 של המאה. במקום גם ספריית אמנות פתוחה לקהל הרחב ובה אוסף של מעל 100,000 ספרים, כמעט 4,000 הקלטות ומעל 1,000 קטעי וידאו.

בתצוגה תוכלו לראות מבין שפע היצירות של אמנים מוכרים. אתם עשויים לראות כאן מעבודותיו של דאלי, מירו, חוליו גונסאלס (Julio Gonzales), עם דגש חזק על עבודותיו המרתקות של פיקאסו.

שימו לב במיוחד ליצירתו המפורסמת של פיקאסו "גרניקה" (Guernica), שגודלה העצום לא מתקרב לעוצמת הסיפור שעומד מאחוריה. התמונה צוירה בעקבות ההפצצה הגרמנית הקשה שנחתה על העיירה הספרדית גרניקה, בעת מלחמת האזרחים של שנת 1937. ההפצצה האיומה הזו קטלה בכפר הקטן 2,000 אזרחים. ביצירה המפעימה הזו תוכלו לראות את זוועות המלחמה בצבעי שחור ולבן. בחלל שבו היא מוצגת תוכלו לראות גם את ציורי ההכנה שיצר פיקאסו לקראת ובמהלך העבודה עליה.

המוזיאון הוא אחד משלושת המוזיאונים שנקראים "משולש הזהב של האמנות" - האזור שבו ממוקמים שלושת המוזיאונים המרכזיים שמסביב לשדרת פראדו (Paseo del Prado). אחד מהם הוא ריינה סופיה ובנוסף לו יש את מוזיאון הפראדו ואת מוזיאון תיסן בורנמיסה.


מבט מקרוב על מוזיאון ריינה סופיה במדריד:

https://youtu.be/qfcwN3u5-Sw


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.