» «
האקדמיה למדעים של קליפורניה
האקדמיה למדעים של קליפורניה
#על הבית למספר מוזיאונים וחוויות מדעיות

האקדמיה למדעים של קליפורניה (California Academy of Sciences) היא המוסד היחידי בעולם שכולל גם פלנטריום, גם אקווריום, גם יער גשם בן 4 קומות וגם מוזיאון לטבע - הכל במבנה אחד!

דגש מיוחד מושם כאן על ביולוגיה ימית, כשבתצוגות הימיות כאן תוכלו לראות שונית אלמוגים, פינגווינים ואלפי דגים השוחים באקווריומים. לצד תצוגה זו יש אגף מיוחד המוקדש לרעידות אדמה ובפלנטריום מיצגי אסטרונומיה מרשימים.

מבנה האקדמיה למדעים עצמו הוא יפה, אקולוגי ומבנה מרשים מאד, גם מבחוץ וגם מבפנים. בסיום הביקור במקום, שווה לעלות אל גג המבנה, שכן הוא מציע נוף מרהיב וסוג של שיעור באקולוגיה.

האקדמיה למדעים של קליפורניה (California Academy of Sciences) היא רק אחת מתוך שלל אטרקציות שאפשר למצוא בפארק שער הזהב בסן פרנסיסקו. המקום מומלץ מאד למבקרים בעיר עם ילדים.


#הבניין ואיכות הסביבה
בניין האקדמיה למדעים של קליפורניה הוא אחד המבנים הירוקים בעולם. תכנן אותו רנצו פיאנו, האדריכל האיטלקי המפורסם שבעבר תכנן בין השאר את מרכז פומפידו בפריז. פיאנו העמיד לעצמו מטרה, לבחון כיצד יכולה האנושות, להקטין למינימום את פגיעתה והשפעתה על הטבע.

ואכן, האדריכל המוכשר השכיל לשלב נכון את הבניין המודרני, בלבו של הפארק. הוא שילב אותו בפארק העירוני של סן פרנסיסקו, כך שלא יפריע לטבע ולעצים שמסביבו. עם השנים אמרו מומחים על הבניין באהדה, שהוא "נוגע באדמה בעדינות של רקדנית באלט".


#מה תראו כאן?
מבנה האקדמיה למדעים של קליפורניה (California Academy of Sciences) מחבר בתוכו 3 מוסדות שונים, פלנטריום, מוזיאון לתולדות הטבע ואקווריום ולידם גם יער גשם קטן, הפועלים כולם תחת קורת גג משותפת.

הפלנטריום שכאן הוא הפלנטריום הדיגיטלי הגדול ביותר בעולם. הוא נקרא "מוריסון" פלנטריום (Morrison Planetarium). יש לו כיפה גדולה, בקוטר של 20 מטרים, שעליה מקרינים את מופעי הכוכבים ומופעי הלייזר שבמופעים האורקוליים המרתקים המתקיימים כאן.

המוזיאון לתולדות הטבע (Natural History Museum) הוא מוזיאון מרשים מאד, המתמקד בעיקר בשני תחומים, שיש ביניהם קשר הדוק. מדובר באבולוציה ולידה בשמירה על כדור הארץ.

במוזיאון תוכלו לראות שלל שלדי דינוזאורים ולידם בבניין של המוזיאון, יש גם חדר לפעילויות שונות, תצוגות אינטראקטיביות וכדומה. מומלץ לא להחמיץ כאן את תחנת רעידות האדמה, שתמחיש לילדים אמיצים במיוחד כיצד מרגישה רעידת אדמה, ואת תחנת החלל הבינלאומית.

האקווריום של סן פרנסיסקו (Steinhart Aquarium) נמצא גם הוא כאן ומכיל תצוגת ענק מרשימה, עם בסביבות 40 אלף בעלי חיים ימיים. ביניהם תוכלו לראות כאן תמנונים חכמים וגדולים, כרישים מסוכנים פחות ויותר ושלל מיני דגים מעניינים.

במבנה יש, כאמור, גם יער גשם מרהיב. הוא כולל כאן שלל בעלי חיים טרופיים, כולל ציפורים ופרפרים ממינים שונים ומשונים.


#טיפים
כל המוסדות והמוזיאונים נכללים בכרטיס אחד.

אם יש זמן, הקדישו יום שלם לביקור באקדמיה למדעים ופארק. אחרי המוזיאונים בבוקר, שווה לטייל בפארק בצהריים.

מדי שעתיים בערך מאכילים כאן את החיות. אל תחמיצו!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/1eKdeRFWFYY


בלוגרים:

https://youtu.be/lNrFSdKiquY


הדרכה:

https://youtu.be/ZBESqRT35pY
מוזיאון דרווין
מוזיאון דרווין לטבע
#על מוזיאון הטבע הראשון בעולם

מוזיאון דארווין (State Darwin Museum) הוא מוזיאון חובה לחובבי הזואולוגיה והביולוגיה שביניכם. כאן תוכלו ללמוד ממקור מדעי מוזיאלי כיצד שרד המין האנושי עד היום ומהי הדרך המופלאה שבה פועלות האבולוציה והברירה הטבעית.

היסטורית, זהו המוזיאון הראשון בעולם שהוקם להצגת עולם הטבע. הוא קיים כבר יותר ממאה שנה, כי כבר ב-1907 הוקם ופעל כאן המוזיאון, שצוותו מתגאה היום על היותו מוזיאון הטבע הכי ותיק בעולם.

ביו המוצגים תוכלו לראות כאן מגוון גדול של פוחלצים. אלו מציגים בעלי חיים מגוונים, כולל יונקים וחיות, בעלי כנף, דגים ואפילו מיני פרפרים, שנעלמו ונכחדו, בחסות הברירה הטבעית או המין האנושי, שלא הותירו להם מקום בעולם הטבע.

בין התערוכות הקבועות, בולטות אלו המתארות את העולם הפרהיסטורי והעולם התת-ימי. אחד ההישגים שזוקפים לזכותם חוקרי המוזיאון הוא על היכולת לשחזר כיצד נשמעו בעלי חיים פרהיסטוריים ומינים שנכחדו. לחיצה על כפתורים משמיעה את קולותיהם, אחד אחד.

ובכלל, במוזיאון שכאן תוכלו ללמוד ולהתנסות באופן אינטראקטיבי, חווייתי וכמעט מוחשי, בעולמות מסקרנים ביותר, של העבר הרחוק מאד, הרבה לפני שהמין האנושי התקבץ לתרבויות ועמים.


#טיפים
שימו לב לתצוגת הדינוזאורים, המומלצת לילדים מעל גיל 3.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/EEf1_D1EBok


ביקור במקום:

https://youtu.be/jVXQ27CKA9E
מוזיאון ההיסטוריה של הטבע בלוס אנג'לס
מוזיאון ההיסטוריה של הטבע
#על המרכז המוזיאוני לטבע באזור ובכלל


כמו כל המוזיאונים מסוגו בעולם, מוזיאון היסטוריית הטבע (Natural History Museum) שבלוס אנג'לס מחזיר את המבקרים אלפי ועד מיליוני שנים אחורה בזמן. כאן תפגשו מאובנים, שלדים, אבני חן ואבנים בכלל, מינרלים ופוחלצי חיות, לצד דגמים של דינוזאורים ובעלי חיים, שנכחדו כבר לפני עשרות מיליוני שנים.

כמו כן תמצאו כאן תצוגות של קשת רחבה של נושאים הקשורים לטבע ולמדע. יש כאן תצוגה של אמנות עתיקה מהעולם, עיסוק בהיסטוריה המגוונת של יבשת אמריקה ועוד.

האטרקציה המרכזית במוזיאון כיום, היא אולם הדינוזאורים החדש. מוצגת בו אחת מתצוגות הדינוזאורים הגדולות והמרשימות בעולם.

בין האוספים העשירים שבתערוכות המקיפות של המוזיאון מוצגים כאן גם אוספי חרקים, תצוגת יונקים אפריקאיים וצפון אמריקאיים, אולם פוחלצי ציפורים, אבנים ואבני חן, מינרלים, יהלומים, אבני ספיר, אודם ומאובנים שונים, צדפות, כלי חרס, ציוד הישרדות ועוד.

אז אם חלמתם להסתובב בין דינוזאורים ענקיים וכמעט לגעת בבעלי חיים קדומים שנכחדו כבר מזמן מהעולם, המוזיאון הזה הוא המקום.


#טיפים
ליד המוזיאון יש גני טבע נרחבים ומהנים.


קבלו מבט מקרוב למוזיאון:

https://youtu.be/inDn_h7By6c


ועוד מבט:

https://youtu.be/Uf373yy_7eo


והדינוזאור שבא לבקר בו:

https://youtu.be/7_tbWWVMLZw
מוזיאון ההיסטוריה של הטבע
מוזיאון ההיסטוריה של הטבע
#על מוזיאון הטבע של וינה

מתי לאחרונה נהניתם משלדי דינוזאורים ומפוחלצים של חיות בכמות ובאיכות מדהימה? המוזיאון הזה הוא המקום לחובבי הטבע ולילדים, כדי שיוכלו לראות את עושרו של העולם הטבעי ואת יְפִי הבריאה.

האוסף הראשון שפקד את המוזיאון היה אוספו הפרטי של הקיסר פרנץ הראשון, בעלה של קיסרית אוסטריה מריה תרזה. בימינו, תוכלו לראות ב-39 אולמות התצוגה של המוזיאון שפע של מוצגים - פוחלצים של חיות, שלדי דינוזאורים, פוחלצי חיות שנכחדו, צמחים, מטאוריטים, שהאוסף הגדול ביותר בעולם שלהם נמצא כאן וכולל יותר מ-1100 מטאוריטים, מאובנים, מינרלים, סלעים, אבני חן, אבנים יקרות ועוד. סה"כ יש כאן מעל 20 מיליון פריטים!

המוזיאון לא רק מחזיק באוצרות טבע. גם הוא בעצמו מהווה סוג של יצירת מופת אדריכלית. הוא מעוצב בסגנון ניאו-רנסאנס ועוצב אף הוא בידי האדריכלים קארל פרייהר וגוטפריד סמפר, בין השנים 1872-1891. זו גם הסיבה שהוא מאד דומה חיצונית למוזיאון האמנות של וינה, שעוצב גם הוא בידי הצמד האדריכלי הזה.

בזמן הביקור, שימו לב במיוחד לאוסף אבני החן, לתצוגת הדינוזאורים העצומים ולמטאוריט השוקל טון, שבו תוכלו לגעת ואף להתרשם מהגודל והמרקם המיוחד שלו. כמו כן, נסו לא לוותר על מיצג המולטימדיה המסביר על המטאוריטים ועל התאוריות הקשורות בהם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/wr9nLh-6hyo


והמוצגים המרהיבים שבמוזיאון הנפלא:

https://youtu.be/kNKI9ekm88k

מוזיאוני טבע

מוזיאון הטבע והאדם בטנריף
מוזיאון הטבע והאדם בטנריף
#על המוזיאון הארכיאולוגי של האי טנריף

מוזיאון הטבע והאדם של טנריף (Museo de la Naturaleza y el Hombre) הוא המוזיאון הארכיאולוגי של האי.

במוזיאון ניתן לראות מומיות גואנצ'יות ושרידים נוספים מימי הגואנצ'ים, התושבים המקוריים של טנריף. הוא גם מציג את המומיות בדרך חדשנית ומעניינת.

בנוסף לכך יש כאן ממצאים ארכיאולוגים חשובים וממצאים מהתקופה הפרה-היספנית, לפני העידן הקולוניאליסטי של האיים הקנריים. במוזיאון מספר אוספים בתחום הבּוֹטָנִיקָה, הפָּלֵאוֹנְטוֹלוֹגִיה והאֶנְטוֹמוֹלוֹגְיָה. אוסף נוסף מוקדש לבעלי חוליות ימיים ויבשתיים.

המוזיאון שנמצא בעיר סנטה קרוז דה טנריף הוא החשוב והגדול במוזיאוני האיים הקנריים. הוא ממוקם בבניין נאו-קלאסי שבעבר שימש כבית חולים אזרחי. ממוקמת בו גם ספריית הטבע של האיים הקנריים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/sySFjy1d4wE?t=28s
מוזיאון הטבע גריגורה אנטיפה
מוזיאון הטבע גריגורה אנטיפה
#על מוזיאון הטבע וההיסטוריה הלאומי

אחד המוזיאונים ומכוני המחקר הוותיקים באירופה בתחום מדעי הטבע הוא מוזיאון הטבע וההיסטוריה של בוקרשט. הוא נוסד כבר בשנת 1834 וממוקם בצפון העיר, בסמוך לתחנת הרכבת. במוזיאון תמצאו אוסף מוצגים מכובד וגדול, של כ-2 מיליון מוצגים בתחום הביולוגיה והזואולוגיה.

בתצוגות הקבועות השונות תראו דגמים ומיצגים של האוקיינוסים השונים בעולם, של הים השחור וכלבי הים שבו, של מגוון בעלי החיים בג'ונגלים של מלזיה, תערוכה של ציפורי גן עדן ועוד. בין לבין, בתערוכות מתחלפות נחשף בכל פעם עוד מעט משפע הפריטים שמחזיק המוזיאון - אוספים זואולוגיים, פליאונטולוגיים, מינרלים, סלעים ואוספים אתנוגרפיים.

האוספים הזואולוגיים מלמדים על המגוון הביולוגי בארץ ובחו"ל, האוספים הגיאולוגיים והפליאונטולוגיים על השינויים המתמשכים בקרום כדור הארץ והאקלים והאוספים האתנוגרפיים מלמדים על הגיוון התרבותי-חברתי בעולם.

למוזיאון 3 מטרות עיקריות:
1. לשמר, לשקם ולהציג את האוספים - לחוקרים, למורים, לתלמידים ולסטודנטים ובכלל - לכל מי שמתעניין ורוצה ללמוד יותר.

2. משלחות מחקר, טַקְסוֹנוֹמְיָה, עבודות מדעיות בתחומי ההיסטוריה והטבע וקבלת פרסום.

3. חינוך, השכלה גבוהה, לימודי דוקטורט, כנסים, יחסי ציבור, פרסום מסמכים, ספרים, חוברות, דיסקים ואתרי אינטרנט בתחומי הטבע השונים.

בין הפוחלצים והדגמים, הילדים שלכם וכנראה גם אתם, תעבירו שעתיים של עניין וסקרנות.


קבלו מבט מקרוב למוזיאון:

https://youtu.be/mPLIpWiB4oU
האקווריום של כרתים
האקווריום של כרתים
#על האקווריום של כרתים

האקווריום של כרתים (Crete Aquarium) שבחרסוניסוס הוא אקווריום שמציג את היצורים הימיים שחיים באזור כרתים.

מדובר באטרקציה מלהיבה לילדים ולהורים כאחד. יש כאן צבי ים, תמנונים, לובסטרים ושלל מיני דגים ואורגניזמים מימיים, בשלל צבעים וגדלים.

אל תתפלאו למצוא באקווריום גם תצוגת זוחלים מרשימה. עם הילדים תוכלו גם להשתתף בהאכלת החיות שבמקום.


סיפור מקרוב:

https://youtu.be/UZiUiVLPyMw


ומבט מפורט:

https://youtu.be/lPeof-YJ2fU
המוזיאון לתולדות הטבע בוורנה
המוזיאון לתולדות הטבע
#על המוזיאון לטבע של ורנה

המוזיאון לתולדות הטבע (Natural History Museum) הוא מוזיאון נהדר להיכרות עם הטבע של האזור. כאן תוכלו ללמוד על עולם החי, הצומח והגיאולוגיה של אזור הים השחור. הידע במוזיאון יכלול גם תחומים כמו פליאונטולוגיה, בוטניקה וזואולוגיה של חסרי חוליות.

אם אתם אוהבי טבע ותולדותיו - המוזיאון הזה שווה ביקור. מיקומו בגן הים, מול ארמון התרבות והספורט (Palace of Culture and Sport).


מוזיאון הטבע של מילאנו
מוזיאון הטבע
#על המוזיאון לטבע של העיר

מוזיאון הטבע (Milan Natural History Museum), או בשמו המלא מוזיאון ההיסטוריה של הטבע במילאנו, הוא מוזיאון מעניין לכל המשפחה, אחד ממוזיאוני הטבע החשובים באירופה והמוזיאון הגדול מסוגו באיטליה.

בתוך 23 אולמות המוזיאון פרושים מוצגים רבים המתארים את תולדות האבולוציה והטבע שעל פני כדור הארץ, על זואולוגיה ותולדות האנושות. יש כאן סקירה, מלווה בהסברים מעניינים, על חיי היונקים ושאר המינים, על סלעים, אבנים, מינרלים, מאובנים ועוד.

על מדפי תצוגה רבים מוצג כאן אוסף עצום של מאובנים, מינרלים שונים וחומרים טבעיים ונדירים.

גם לזואולוגיה ולעולם החי יש כאן ביטוי נפלא. זה מתחיל מהפרהיסטוריה, כשבאולם שלם מוצגים דגמים ושלדי דינוזאורים. באולמות אחרים מוצגים פוחלצים שמורים של מגוון חיות, חלקן ממינים שנכחדו. יש גם גולגולות ושלדים של בעלי חיים שונים, כשהכוכב הברור של האגף הזה הוא ללא ספק שלד לוויתן ענקי, באורך של 5 מטרים.

אחרי הביקור במוזיאון אתם מוזמנים לטייל בפארק הירוק שמסביבו, פארק אינדרו מונטנלי (Giardini Pubblici Indro Montanelli). בפארק יש מדשאות נפלאות ומפוזרים בו פסלים רבים. יש בו גם מתקני טיפוס לילדים ובימי ראשון מפעילים בו מתקנים של קרוסלה חשמלית, מכוניות מתנגשות וכדומה. חובבי חלל מוזמנים לבקר גם בפלנטריום שנמצא בו.


#טיפים
הכניסה חופשית ביום א' הראשון של כל חודש וימי ג' מהשעה 14:00.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/JQDR64YBHX8


ועוד מבט במוזיאון הטבע של מילאנו:

https://youtu.be/kNPCNYRTMiM
מוזיאון הטבע של בורגס
#על מוזיאון ההיסטוריה של הטבע בבורגס

המוזיאון לטבע (Natural History Exposition) של בורגס, השוכן במבנה שהוקם בשנת 1897, מוקדש לעיר והמרחב שמסביבה, מהצד הפחות צפוי ועירוני שבהם. זהו מוזיאון קטן המספר על הטבע, הגאולוגיה, הצמחייה והחי באזור. המוצגים שבו מציגים את ההיסטוריה הגאולוגית של אזור בורגס ואת המגוון הביולוגי הנוכחי שלו.

המוזיאון לתולדות הטבע ממוקם בבית ישן מסוף המאה ה-19, המעוצב בסגנון ניאו-קלאסי. בקומתו הראשונה, המוזיאון מיטיב לתאר את בעלי החיים, הצמחייה והגיאולוגיה המקומיים. בקומה העליונה תוכלו לראות אוסף מכובד של פוחלצי ציפורים ובעלי חיים.

במוזיאון תערוכות מעניינות ואף ייחודיות, המוקדשות לנושאים כגון "הציפורים באזורי הבור בבורגס" (The birds in the Wet Zones of Bourgas), "החי והצומח של הר סטרנדזה" (Flora and Fauna of the Strandza Mountain), "עולם הקסם של האבנים" (The magical world of the stones) ועוד.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/8F-FLm2t3R0
האקווריום של רודוס
#על האקווריום של רודוס

אם אתם מאלה שאוהבים לצפות במגוון הדגים החי, שבדרך כלל רובנו פוגשים על הצלחת שלנו, תשמחו לבקר באקווריום של רודוס (Rhodes Aquarium), בו משתלבים אקווריום, מוזיאון ימי ומרכז למחקר ימי. המבנה הצהוב, המעוצב בצורה יפה ומעניינת, מתפקד גם כמוזיאון.

האקווריום של רודוס ממוקם בקצה הצפוני של האי, בסמוך לעיר העתיקה. הוא הוקם בשנת 1934 ושימש בתחילה כתחנה ההידרו-ביולוגית של האי. רק בהמשך הוא הפך לאקווריום שנפתח לציבור.

למעשה, זהו מוזיאון טבע ימי, שבו תוכלו לצפות בכ-40 מכלים ובהם מגוון גדול של זני ומיני דגים, כרישים, סרטנים, תמנונים, צבי ים ובעלי חיים ימיים רבים אחרים.


#מה רואים כאן?
באקווריום, השוכן בבניין ההידרוביולוגי שבצפון האי, תוכלו לראות מגוון של דגים ובעלי חיים ימיים האופייניים לים התיכון.

בחדר המרכזי שבו אפשר לראות סוגי ומיני דגים שונים ובעלי חיים ימיים דוגמת סרטנים וצבי ים.

לאחר מכן הולכים במנהרה שדפנותיה הן אקווריומים גדולים, שבהם שוחים דגי חרב וטריגונים ובקרקעיתם שוניות אלמוגים צבעוניות. בעת ההליכה בתוך המנהרה החשוכה, המבקרים מתפעלים בדרך כלל. הילדים כאן מוקסמים במיוחד, כשהאור המהפנט בוקע מהמים התכולים ומרתק אותם.

יש מיכל נוסף שנראה ריק ורק מבט דרך עדשות מגדילות, מעין טלסקופים, מציג אלפי בעלי חיים זעירים.

המים באקווריום מוזנים ומוחלפים אוטומטית, ישירות מהים ולאורך כל הזמן. כך יצרו כאן סביבת מחיה זהה לזו שבים.


#טיפים
הכניסה חינם עד גיל 4.

למשפחות עם 3 ילדים ויותר - יש הנחות.

בסמוך לאקווריום יש מרכז קניות, עם חנויות כלבו, מסעדות ועוד. גם במדרחוב שבין הרחובות Averof ו-Papagou, יש מגוון חנויות אופנה ותכשיטים ובתי קפה נעימים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/il0URtoj76I
מוזיאון הטבע של שטוטגרט
#על המוזיאון לתולדות הטבע בשטוטגרט

עם מעל 11 מיליון מוצגים ותצוגות מרשימות בכמות ובאיכות, המוזיאון לתולדות הטבע (Staatliches Museum für Naturkunde Stuttgart) של שטוטגרט מציע את אחד האוספים הגדולים והחשובים בגרמניה בתחום הטבע.

המבוגרים, הילדים הגדולים והנוער ייהנו כאן מידע רב על עולם הטבע והתפתחותו. יש כאן הסברים מצוינים של ההיסטוריה הגיאולוגית של כדור הארץ והעידנים השונים, לצד מוצגים מגוונים מעולם הטבע והחי. הקטנטנים והילדים הצעירים ייהנו כאן ממיצגי דינוזאורים ומאובנים נפלאים.

התערוכות במוזיאון הטבע הזה מוצגות בשני מבנים השוכנים שניהם בפארק רוזנשטיין (Rosenstein) הגדול:

מוזיאון הגאולוגיה - המוזיאון הראשון (Museum am Löwentor) ובו תצוגות של מאובנים וגיאולוגיה, לצד מוצגי פליאונתולוגיה נהדרים.

מוזיאון הטבע והביולוגיה - מוזיאון שני הממוקם בארמון רוזנשטיין (Museum Rosenstein) ומתמקד בתולדות הטבע ובמדע הביולוגיה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/r-fdo0Hxft0


ביקור במקום:

https://youtu.be/tOwkYatiorY


ועוד אחד:

https://youtu.be/8AqD_eX2CeU
המוזיאון להיסטוריה של הטבע
#על המוזיאון לטבע של בירת בריטניה

המוזיאון להיסטוריה של הטבע הוא אחד משלושת המוזיאונים הנמצאים בדרך התערוכות בלונדון, ביחד עם מוזיאון המדע ומוזיאון ויקטוריה ואלברט. מרחוק נראה המוזיאון כארמון עם צריחים. המבנה הוויקטוריאני שלו כולל עיטורים לבנים בצבעים שונים ופסלים של חיות על הקירות. כבר בכניסה למוזיאון יקבל אתכם פסל בצורת שלד של דינוזאור ענק - הדיפלודוקוס.

המוזיאון מציג מוצגים מתחומי מדעי החיים ומדעי כדור הארץ ותוכלו למצוא בו כ-70 מיליון מוצגים שונים. בוטניקה, חרקים, דינוזאורים, גאולוגיה וזואולוגיה הם רק חלק מהנושאים שאותם תמצאו ותוכלו להכיר כאן. אחד מאוספי המוצגים המרתקים והידועים שבמוזיאון הוא אוסף שלדי הדינוזאורים המאובנים שלו, אך יש בו כל כך הרבה דברים מעניינים נוספים, כמו חקר החושים, חקר החי, המערכת האקולוגית בכדור הארץ ועוד.

המוזיאון מצליח, באמצעות חוויות ואטרקציות ובין היתר גם במשחקים עם הקהל, לקרב את הידע אל המבקרים ולגרום לו להיות ברור ונגיש. צורת ההצגה של המוצגים שכאן מלמדת את המבקרים כיצד לחקור ולהתבונן בהם. כדי להקל על המבקרים ולאפשר להם להסתובב בו בנוחות, המוזיאון מתחלק לחמישה חלקים המסומנים בצבעים שונים.


מבט מקרוב על המוזיאון:

https://www.youtube.com/watch?v=98Y0U3HS_tA
מוזיאון הילדים של ברוקלין
#על מוזיאון הילדים בברוקלין

הגעתם למוזיאון הראשון שהוקם בניו-יורק, במיוחד עבור ילדים. המוזיאון הזה הוקם בשנת 1899 והוא מהמוזיאונים הראשונים בעולם, שנועדו מראש לילדים. ואכן, עד היום המוזיאון הזה מכוון לילדים ועושה עבודה מצוינת בגירוי הסקרנות, היצירתיות, הגילוי והביטוי שלהם.

במוזיאון הילדים של ברוקלין (Brooklyn Children's Museum) יש שלל פעילויות ואתגרים לילדים, שמטרתם לחשוף ילדים מכל הגילאים לתחומים כמו אמנות, מדע, סביבה ובני אדם, במיוחד כאלה שבמדינות ותרבויות אקזוטיות ורחוקות, אבל לא רק...

השפע הוא כה גדול שקשה להציג את כולו. דוגמאות לפעילויות? - יש כאן פינת תחפושות ובמה להצגות, צעצועים לפעוטות בארגז החול, פינת כלי מטבח שהפכו לכלי נגינה ואפילו מתחם מיוחד לתינוקות.

אחת הפינות שהילדים אוהבים מאד היא זו של החנויות והמסעדות מהעולם. אלה הותאמו לגובה של ילדים ומאפשרים להם "להיות כמו ההורים". כך יוכלו, למשל, "לעשות קניות" בסופר לילדים, ולמלא מצרכים קטנים בתוך עגלת קניות זעירה. אחרים יוכלו להיכנס אל שוק העבודה ולהכין פיצה בפיצרייה איטלקית...


#טיפים
בחודשי הקיץ נערכות במוזיאון גם פעילויות מים, אז הביאו עוד סט של בגדים לכל ילד.

היינו ממליצים עליו לילדים עד גיל 5-6.

המקום סגור בימי שני.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/2v6LfygMI3M
מרכז לעופות בסכנת הכחדה
#על המרכז

פסק זמן מהמולת היום ורעשי העיר תוכלו למצוא במרכז לעופות בסכנת הכחדה. האתר נוצר מארבעה מאגרי מים ויקטוריאניים שנדחסו באחת מלולאות נהר התמזה.

המרכז נפתח לראשונה בשנת 2000, ובשנת 2002 על שטח של 29.9 הקטר (כל הקטר = עשרה דונם) יועד כמוקד עניין מדעי מיוחד.

המרכז משתרע על יותר מ-300 דונם (40 הקטר) של קרקעות שהוסבו למגוון רחב של שטחים בעלי תכונות המלחות ובתי גידול, כל זאת לפני שהמרכז נפתח במאי 2000. זה היה הפרויקט האורבני הראשון מסוגו בבריטניה.

במקום ניתן לראות ציפורים רבות שאותן לא ניתן למצוא בשום מקום אחר בלונדון. ביניהן ברווז אפור ומרית צפונית. יש כאן גם ציפורים כמו אנפית אירואסיות, צהוב מצח צפוני, קיווית מצויצת, רכבת מים, דררת קרמר, נץ אירואסי, סנונית חול, שלדג גמדי, טבלן גמדי וטבלן מצויץ.

המקום מארח הרצאות ואירועים רגילים שעוסקים בשימור חיות המלחות של בריטניה, והיה נושא של תכנית טלוויזיה של ה-BBC בשם "שבעת הפלאים של הטבע" בשנת 2005, כאחד מהפלאים באזור לונדון.

במקום גם בניין אורחים גדול המשמש לעתים כמקום חתונה.

מבט מקרוב על המרכז:
https://www.youtube.com/watch?v=p0hZ5CZCguk
בית הים בווינה
#על עולם הים של וינה

באקווריום העצום הזה, שבו 5 קומות מרהיבות, תוכלו לפגוש יחד עם הילדים ב-3500 בעלי חיים - כרישים, תנינים, נחשים, לטאות ומגוון עצום של דגים. אמנם יש פה גם מעט בעלי חיים יבשתיים (בית טרופי, בית זוחלים ובית נמלים), אך הדגש כאן הוא בהחלט על בעלי החיים הימיים. בתשעת הבתים שישנם במקום, תופתעו לגלות כמה סוגי בעלי חיים ימיים ישנם וכמה המגוון רחב.

בבית הטרופי, לדוגמה, תוכלו לטייל על גשרים בלב יערות גשם ותעברו מעל ביצות שבהן צומחים עצי מים. תראו כאן מגוון חיות כמו צבים, סרטנים, קופים וציפורים וכמובן שוניות אלמוגים ענקיות וצבעוניות, שושני ים ודגים צבעוניים. בבית אחר, באמצעות רצפת הזכוכית שבו, תוכלו לצפות בביצה ובה תנינים. בבית נוסף תוכלו לראות נחשים, לטאות ונמלים בגדלים שונים.

מעבר לתצוגה, המקום מהווה גם בית למחקר שמטרתו לסייע בשימור המינים הימיים ולדאוג להפחתה בהכחדת מינים שונים בטבע. בכדי להשיג את המטרה הזו הוא נמצא בקשר עם גני חיות אחרים בעולם.

בתום הסיור במוזיאון, שווה לעלות לגג הבניין ולצפות בתצפית הפנורמית המדהימה על העיר כולה. תיהנו!
המוזיאון האמריקאי לתולדות הטבע
#על מוזיאון הטבע של ניו יורק
אחד המוזיאונים החשובים ביותר בארה"ב הוא המוזיאון האמריקאי לתולדות הטבע. הוא נמצא בשדרת סנטרל פארק ווסט במנהטן. המוזיאון נוסד בשנת 1869 ובתחילה שכן בבניין הארסנל, עד שעבר למשכנו הנוכחי בשנת 1974. המוזיאון כולל 25 מבנים שבהם תערוכות קבועות ומתחלפות. בשל גודלו העצום של המוזיאון תוכלו לראות בו מעל 30 מליון פריטים.

המוזיאון מפורסם בעיקר בזכות הדיורמות (מודל תלת מימדי) שבו, המציגות פוחלצים של בעלי חיים בסביבה הטבעית שלהם: בעלי חיים אסייתים, אפריקאים וצפון אמריקאים. אך לצד הדגמים תוכלו לראות גם מוצגים אמיתיים, כמו מאובנים, שבבי מטאורים, יהלומים ומינרלים. באולם האוקיינוסים אפשר לראות דגם בגודל טבעי של לוויתן כחול. בתערוכות הקבועות תוכלו לראות תערוכות חלל, מדע ומאובנים היסטוריים, ביניהם גם שלדי דינוזאורים.

במקום יש פלנטריום (Planetarium) ובו מיצג תלת מימדי של החלל, עם תצוגה ומופע אור קולי מרהיב על היקום.

המוזיאון אמנם קלאסי לילדים, אך גם המבוגרים ימצאו בו עניין רב. במוזיאון יש היום מעל 1200 עובדים ומתנהלים בו כ-100 מחקרים מדי שנה.

דמי הכניסה למוזיאון הם בגדר המלצה בלבד, אך נהוג להשאיר 5 דולר בכניסה.

מבט מקרוב:
https://www.youtube.com/watch?v=kxPCFljwJws


טירת שלושת הדרקונים
#על המוזיאון הזואולוגי

"טירת שלושת הדרקונים", שנקראת היום גם "המוזיאון הזואולוגי", הוקמה לראשונה בעבור התערוכה העולמית של ברצלונה (1888). כל המבנים שנבנו בזמנו בעבור התערוכה נפתחו היום לציבור ומשמשים כמוזיאונים.

המוזיאון עוצב על ידי האדריכל לואיס דומנק אי מונטאנר (שעיצב כבר כמה מהמקומות המוכרים בברצלונה). בתקופת התערוכה הגדולה הוא שימש כמסעדה לקהל הרחב. במוזיאון תוכלו לראות פוחלצים של חיות, ציפורים, עצמות של דינוזאורים ועוד. בסמוך למוזיאון תמצאו אוסף מרשים של גבישים.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.