» «

מכון אנטוני טאפייס

מכון אנטוני טאפייס
מכון אנטוני טַאפְּיֵיס
#על המוזיאון שהוקם ומוקדש לצייר המודרני טאפייס

מרכז התרבות והמוזיאון הנפלא הזה מוקדש לעבודותיו של הצייר אנטוני טַאפְּיֵיס. אחת הדרכים של אמנים לוודא שלא ישכחו אותם היא לתרום עבודות רבות, לטובת מוזיאון שינציח את מורשתם. את הסוד הזה ידע גם טאפייס עצמו, שתרם רבות מהעבודות שלו למוזיאון, שהוקם בשנת 1984. הוא הצהיר אז שמטרתו העיקרית היא לעודד לימוד של אמנות מודרנית ובת זמננו.

המוזיאון נפתח בשנת 1990 והוא ממוקם בבניין מודרניסטי בן שלוש קומות שנבנה כבר בשנת 1886 ותוכנן על ידי לואיס דומנק אי מונטאנר. בבניית הבניין שולבו לבנים וברזל והוא נבנה בסגנון של מבנה תעשייתי. מאוחר יותר הוא שוקם על ידי האדריכלים רוסר אַמַאדוֹ (Roser Amadó) ולואיס דוֹמֵנֶק גירְבָּאוּ (Lluís Domènech Girbau).

במוזיאון תוכלו לראות תערוכות, להגיע לכנסים ולהקשיב להרצאות בנושאים שונים הקשורים לאמנות מודרנית, במיוחד בנוגע ליצירותיו של טאפייס. שימו לב במיוחד ליצירתו של טאפייס הממוקמת על גג המבנה, "ענן וכיסא". היא מוארת בשעות הלילה ובהחלט שווה ביקור.

מבט מקרוב על המוזיאון:
https://www.youtube.com/watch?v=J5ThjrFnCbc


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.