» «

מכון קורטו לאמנות

מכון קורטו לאמנות
מכון קורטולד לאמנות
#על הגלריה הידועה בציורים מהאימפרסיוניזם והפוסט-אימפרסיוניזם

הגעתם לאחת מהגלריות המיוחדות של לונדון. היא גם לא עמוסה במבקרים ולכן היא מתאימה לסיור נעים ושקט, מרוחק מעט מהמולת העיר. המכון שייך לאוניברסיטת לונדון ומתמחה בעיקר בחקר תולדות האמנות והשימור. זהו אחד המוסדות היוקרתיים ביותר בתחומו.

גלריית הקורטולד מחזיקה באוסף יצירות, שנאספו החל מתקופת הרנסנס ועד המאה ה-20. היא ממוקמת בבית סאמרסט, בניין אלגנטי שהפך עם השנים למשכן לאמנויות. בגלריה תוכלו להסתובב בין מגוון ענק של ציורים, פסלים, הדפסים, רהיטים, עבודות כסף וקרמיקה ואמנויות דקורטיביות.

אבל יותר מהכל ידועה הגלריה הזו בזכות הציורים האימפרסיוניסטיים והפוסט אימפרסיוניסטים שלה. במקום תמצאו גם תמונות והדפסים של אמנים מתקופות קדומות יותר.

האוסף המכובד נתרם על ידי סמואל קורטולד, שהיה אחד מהאספנים הנלהבים של האמנות האימפרסיוניסטית. הגלריה הוקמה בשנת 1932, לאחר מאמצים רבים של קורטולד, שהיה נצר למשפחת צורפי כסף שברחה מצרפת. במכון הוא הציג את אוסף האמנות שלו.

מבין היצירות המפורסמות שתמצאו במכון נמצא הדיוקן העצמי המפורסם של ואן גוך, על אוזנו החתוכה, אוסף גילברט, יצירות כסף וזהב נדירות ועוד.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/GhlsQm7w7hU


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.