» «

מנזר ארקדי

מנזר ארקדי
מנזר ארקדי
#על המנזר שבו לא נכנעו לתורכים


מנזר ארקדי (Moni Arkadiou) הוקם בתקופת השלטון הוונציאני באי. חזיתו בנויה בסגנון הבארוק והוא מכיל יצירות אמנות מעניינות למדי. הוא נמצא כ-25 קילומטר דרומית לרת'ימנו.

אבל חשיבותו של המנזר היא בעיקר היסטורית. ב-1866 התבצרו כאן מורדים יוונים, שניסו לסלק מכרתים את השלטון התורכי עות'מני.

זה היה בסוף המרד הכושל. המנזר שימש כמבצר שבו התבצרו 150 מורדים יווניים ובני משפחותיהם. משראו המורדים, בראשות מנהיגם אבוט גבריאל, שהטורקים מצליחים לכבוש את המנזר שבו התבצרו ומתחילים לטבוח בהם ובבני משפחותיהם, הם העדיפו לפוצץ את המבנה על עצמם, מאשר ליפול חיים בידי החיילים הצרים על המקום.

מאז מהווה המנזר סמל יווני לגבורה ולחופש. המרד בעות'מנים ששלטו אז באי אמנם נכשל, אבל שנים אחר כך ישוחרר גם האי כרתים וישוב להיות חלק מיוון.

שווה לבקר במחסן אבק השריפה שבצדו הצפוני של מתחם המנזר. כאן התרחש הפיצוץ ההירואי של המורדים בתורכים. יש בכנסייה גם מוזיאון זעיר שבו תוכלו לחזות במזכרות מהאירוע ההיסטורי, כמו בגדים שעליהם דמם של קורבנות הטבח התורכי במורדים המתבצרים.

בנוסף להיסטוריה שלו, המנזר הוא מתחם נאה ומטופח, שיעניין גם מבקרים שאינם חובבי כנסיות. ועדיין, בקרו גם בכנסייה המרשימה מ-1587, שבחצר המנזר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/N4n2HwqLR1Q


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.