» «

מפלי קורשונלו

מפלי דודן
מפלי דוּדֶן
#על המפלים המרשימים אל הים התיכון

מפלי דוּדֶן (Duden Waterfalls), או מפלי קוֹרְשֻלוּ, נמצאים בקרבת חוף לארה. כאן נשפכים מימיו של נהר דוּדֶן (Duden) היישר אל הים, מגובה של 40 מטרים.

מפלי הדודן התחתונים הם מוצא הנהר, המקום בו נשפכים מימיו אל הים. מדהים לחשוב כמה מים מתוקים זורמים כאן אל הים, לא הרחק מהמזרח התיכון, סביבה שאינה משופעת בהם. אבל תורכיה, הידועה כ"ארץ המים", לא מוטרדת כלל מכך. יש לה מים שהמילה "שפע" תהיה לשון המעטה לתאר את כמותם.

מנקודת התצפית שבפארק ממול, ניתן לצפות במפל המרשים, שמימיו נשפכים אל הים מגובה המצוק. זהו מראה רב רושם שלא רואים הרבה - מפל הנשפך היישר אל הים.


#טיפים
המעוניינים יוכלו לקחת שיט אל המפלים, היוצא מנמל קלאיצ'י בכל שעות היום. שיט זה מאפשר לצפות במפלים המרשימים הללו מכיוון הים, חוייה מיוחדת במינה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/jnN1wr6EjrU


מהאוויר:

https://youtu.be/Ujl4aeTEkE8


כל כך הרבה מים נשפכים כאן לים:

https://youtu.be/KYEMjv3P9lg


ביקור במקום:

https://youtu.be/9kZXffUX_bA
פארק קורשונלו שלאלסי
פארק קוּרשוּנלוּ שֶלאלֶסי
#על הטבע המסעיר בשמורה הירוקה

פארק קוּרשוּנלוּ שֶלאלֶסי (Kursunlu Selalesi) הוא פארק הנמצא כ-14 ק"מ ממזרח לאנטליה. למעשה זוהי שמורת מפלים ירוקה ונעימה לטיול רגלי. בפארק תראו פינות חמד נסתרות, ברבורים משייטים בנחת בבריכות קטנות ושלוות והרבה ירק.

מהכניסה תוכלו לרדת ישירות אל המפלים ולאחר מכן לעלות בחזרה. אבל מהנה יותר היא ההליכה לאורך גדת הנהר, עד שמגיעים אל גשר מעל לנהר. ממשיכים ובירידה עוצרים ומצטלמים עם שצף המים הזורמים.

בהליכה למפלים מוביל שביל קצר, במסלול מעגלי וקצר, בינות לעצי האורן ולצמחיה העבותה. מסביבכם האגם והנחל הזורם, שמוזנים ממי המפלים הניתכים למטה. לאחר שיורדים במדרגות, מגיעים למפלי המים המרשימים. שם תוכלו להתקרב ולעמוד ממש ליד זרמי המים המתנפצים על הרצפה. זו חווייה נחמדה במיוחד ושווה כל רגע.


#טיפים
הכניסה בתשלום.

הסיור בשמורת הטבע אורך בין שעה ל-3 שעות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/_rxKZBUOlow


ביקור במקום:

https://youtu.be/8altSoMKjOE


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.