» «

מצודת רת'ימנו

מצודת רת'ימנו
מצודת רת'ימנו, הפורטזה
#על המצודה העתיקה של רת'ימנו

אם אתם בנמל של רת'ימנו תוכלו לראות ממש מעליו את הביצורים שנותרו במקום מהתקופה הוונציאנית. הביצורים הללו הם חלק מהמצודה הוונציאנית, הפורטזה (Fortezza).

המצודה, אותה פורטזה באיטלקית, נבנתה במשך מאות שנים, עד שנות ה-70 של המאה ה-16, בכדי להגן על העיר ותושביה משודדי הים שפעלו אז באזור, במיוחד מפני שודד הים האגדי, ח'יר א-דין ברברוסה.

ואכן, מתחם המצודה של רת'ימנו (Fortezza of Rethymno) השתמר לא רע, מאז ימי הזוהר שלו. תוכלו לראות בו את החומות מרשימות, על 4 המגדלים ו-3 השערים שלו. בביקור כאן אפשר לראות את העתיקות שבמקום ואת הכנסייה והמסגד שנותרו כאן מתושבי העבר של המבצר.

הארכיאולוגים מעריכים שמתחת למצודה של ימינו, קבור האקרופוליס הקדום של רת'ימנו. כאן, הם מסבירים, היה המקום שממנו ניהל השילטון את עיר המדינה ושלט בה, בעת העתיקה.

השקיפו גם על הסביבה. התצפית המרהיבה מחומותיו, אל עבר הים, הנמל והמגדלור, היא מהחוויות היפות של העיר היפה שבה אתם נמצאים.


#תולדות המצודה
את הפורטזה החלו להקים במאה ה-13 ובמהלך המאות הבאות, עד לשנת 1580, היא הורחבה על-ידי השליטים הוונציאנים, שהפכו לשם כך את אנשי כרתים לעובדי כפיה.

מטרתה העיקרית של המצודה הייתה להגן על העיר רת'ימנו ועל השלטון הוונציאני אבל בפועל, כשהועמדה במבחן ההגנה היא כשלה והכובש הטורקי עות'מני השתלט עליה ללא בעיות מיוחדות.

המעניין הוא שהמצודה כמעט ולא השתנתה במהלך הכיבוש הטורקי, שהחל בשנת 1646. בניגוד למצופה, לא נראים בה שינויים משמעותיים מאותה תקופה.

נראה שדווקא במאה ה-20, עת עברו רבים להתגורר בה, המצודה השתנתה הרבה יותר. בנוסף לבנייני המגורים שנבנו בה אז, היא הכילה באותה תקופה גם את בית הכלא האזורי ואפילו בית בושת.


מבט מקרוב על מבצר רתימנו:

https://youtu.be/X6cbfx2z6Ec


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.