» «
קנטר'ס דלי
קנטר'ס דלי
#על הדלי היהודי הוותיק של קליפורניה


קנטר'ס דלי (Canter’s Deli) הוא דלי קלאסי שקיים כבר למעלה מ-80 שנה ומגיש בעיקר אוכל יהודי מסורתי.

המעדנייה שייכת למשפחת קאנטר היהודית ונחשבת חלק בלתי נפרד מההיסטוריה המקומית של העיר לוס אנג'לס. בחניון של המקום תוכלו לראות ציור קיר שמתאר את ההיסטוריה של יהודי לוס אנג'לס.

הדלי של קנטר הוא מהמקומות האהובים בעיר לבילוי מאוחר, גם הרבה אחרי חצות. גם בשעות הקטנות של הלילה תוכלו לפגוש כאן אמנים ומוסיקאים שבאו לחטוף כריך או בלינצ'ס אחרי הופעה.


המנות במקום:

https://youtu.be/wgGr0WvaLY4
Pizzeria Mozza
פיצרייה מוצה
#על הפיצרייה המוצלחת של לוס אנג'לס

את פיצרייה מוצה (Pizzeria Mozza) מובילים שניים - מט מולינה, שף איטלקי בעל ידיים וידע אגדי בפיצה והאופה ננסי סילברטון האגדית, שכבר ייסדה כמה מקומות נחשבים בלוס אנג'לס וחלמה תמיד להכין פיצות, כי אהבה מאד לאכול אותן.

השניים הקימו ומפעילים כאן מקום איטלקי ומיומן, שפועל כמו פיצריה ברומא, עם חומרים טריים ופשוטים ומבחר מעלף של מרכיבים ומכין פיצות מעולות.

פיצריה מוצה מציעה מבחר פיצות מצויינות ואיכותיות, במקום הפיצות הכבדות, שומניות ועתירות פחמימות, בסגנון האמריקאי והלא-מוצלח של הרשתות הארציות.

כאן הפיצות דקיקות ברובן ומזכירות את הפיצות של איטליה, עם מרכיבים מגוונים, טריים ונהדרים למאכל. המחירים בפיצרייה מוצא ממש סבירים ותהנו מאוכל טוב שאינו מעיק, גם לא על הכיס.


#טיפים
הזמינו מראש מקום!

יש כאן מנות מעולות לצמחונים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/WUAoGZrBPt4?end=59s


הפשטות, החומרים, היופי והגאונות של המנות:

https://youtu.be/iWND6oo_CyA


כך מכינים את הפיצות כאן:

https://youtu.be/r6i96eZuFv8
Mimi Cafe
קפה מימי
#על סניף הדיינר האמריקאי שבדיסנילנד

קפה מימי (Mimi's Cafe), או מימי קפה, הוא למעשה מסעדה אחת מתוך רשת דיינרים ארצית, אהובה ומצליחה בארה"ב, שמתאפיינת באווירה ביתית ומלאת חן, לצד אוכל מצוין, מגוון ומפתיע במנות חדשות כל הזמן.

הסניף הזה, של לוס אנג'לס, ממוקם בפארק דיסנילנד ומומלץ מאד בכדי להחליף את האוכל הממוסחר והבינוני שבפארק עצמו. הכל כאן טרי ואת כל המנות מכינים במסעדה, בלי הקפאה או שימוש במנות שמגיעות מבחוץ.

קפה מימי נחשב לאחת האטרקציות הידועות בסביבה, מקום שאליו מגיעים רבים עם ילדיהם, כשהם מבקרים בלוס אנג'לס. המלצרים, הטבחים ואפילו מנהל המסעדה, מדברים כאן עם כולם והאווירה היא של נחמדות אמיתית. נעים כאן!

היתרון הגדול למשפחות בקפה מימי הוא התפריט המגוון המוצע כאן, שמתאים מאד גם לבני נוער וילדים. אחד מסוגי המנות האהובות כאן על ילדים, הוא למשל, הפנקייקים בצורת דמויות דיסני, אבל זו רק דוגמה להתאמה לסביבה.


#טיפים
התפריט כאן מתאים לילדים ולבני נוער.

המחירים במסעדה סבירים מאוד.


ביקור במקום:

https://youtu.be/BU5orF3zVqY
The Apple Pan
אפל פאן
#על המבורגרים ברוטב אגוזים

אומרים שבדיינר ההמבורגרים "אפל פאן" (Apple Pan) שעומד כאן מאז 1947 תמצאו את ההמבורגרים הטובים בלוס אנג'לס ואולי אפילו בכל ארצות הברית. זהו מקום פשוט שעושה המבורגרים מעולים על האש.

האפל-פן ניצבת בשדרות פיקו, בווסט סייד, מול הקניון ווסטסייד פאוויליון שבלוס אנג’לס, במסעדה הזו, שמסודרת בצורת האות U, תשבו עם כל האורחים ותאכלו, כולם עם כולם, כשאתם צופים בשף המכין את האוכל. יש כאן מגוון של בורגרים מצוינים וכל אחד יכול למצוא באפל פאן את זה שהוא אוהב.

אבל יש כאן לא רק את ההמבורגר המצוין, שדורג שוב ושוב בתור ההמבורגר הטעים ביותר בעיר. בדיינר המוצלח הזה תאכלו גם סלטים נהדרים, צ'יפסים פריכים ועוגות פאי נהדרות, כמו עוגת התפוחים ועוגת קרם הבננה, כולן מוגשות כאן תמיד לצד כדור גלידה וניל.

גם האווירה כאן פשוט נהדרת וחלק גדול מהלקוחות כאן שבים אליה בהתמדה לאורך שנים.


ביקור במקום:

https://youtu.be/cg0oJRIc9vk

מקדשי אוכל בלוס אנג'לס

Roscoe's House of Chicken and Waffles
בית העוף והוופל של רוסקו
#על המסעדה המפורסמת עם העוף על הוופל

במסעדה המפורסמת שנקראת "בית העוף והוופל של רוסקו" (Roscoe's House of Chicken and Waffles) מתמחים בעוף ובוופלים, ביחד או לחוד, בעירוב הטעמים שבין העוף המלוח והוופל המתוק עם ציפוייו המגוונים, בשלל הטעמים והתוספות.

בית רוסקו לעוף בוופלים בלוס אנג'לס הוא גם בר ופאב מצליח. הוא הוקם בשנת 1975 על ידי בחור בשם הרברט הדסון, יליד הארלם.

הסגנון של האוכל כאן הוא של "אוכל נשמה", כינוי אמריקאי למזון ומאכלים מסורתיים שמקורם אפרו-אמריקאי. את השם "נשמה" הצמידו לאוכל זה בשנות ה-60, כשהמילה נשמה יוחסה למאפיינים שונים בתרבות האפרו-אמריקאית, כמו "מוסיקת נשמה", ה-Soul.

המסעדות הללו, שהפכו כבר מזמן לרשת, ידועות ביותר, כפי שמציין השם, בהגשה של עוף וגם ופלים, אבל רבים לא יודעים שהם מציעים גם מנות מסורתיות יותר בתפריט. כך או כך, רוסקו הפך לכל כך מוכר וידוע בלוס אנג'לס, שאיש כבר אינו תוהה לפשר החיבור בין שני מרכיבי המזון הכל כך שונים שבשמו.


הנה אחד השילובים בין ופל לעוף:

https://youtu.be/bee57G-gC8g
טוקיו הקטנה
טוקיו הקטנה
#על הרובע שמזכיר את טוקיו

טוקיו הקטנה (Little Tokyo), הרובע היפאני ולב הקהילה היפאנית בעיר, הוא האזור בעיר, שבו התקבצו בתחילת המאה הקודמת, המהגרים היפאנים שהגיעו לאזור בשנת 1910. גם כיום משמר הרובע סממנים יפאניים בעיצוב של הבתים והרחובות ובהתנהגותם של דייריו. זאת על אף שכיום פחות מתגוררים בו והוא משמש יותר לעסקים ולתרבות יפאנית בעיר.

כאן חיה מאז האוכלוסייה היפאנית, שגורשה, הושפלה ונכלאה במהלך מלחמת העולם השנייה, במחנות מיוחדים, בעיקר מחשש לבגידה. רכושם הוחרם אז, אך בתום המלחמה שבו התושבים היפאנים של הרובע והתיישבו בו מחדש.

כיום מתרכזת ברובע הקהילה היפאנית-אמריקאית המשגשגת של לוס אנג'לס. יש הטוענים שכאן נמצא הריכוז הגדול ביותר של יפאנים מחוץ ליפאן. כאן נמצאים המוסדות שמשרתים אותם, מרכזי קניות ומסעדות יפאניות, כמו גם חנויות ספרים המוכרות ספרים יפאנים ומאנגה, שהוא הקומיקס היפאני.

כאן גם מתקיימות חגיגות הקהילה היפנית אמריקאית של העיר, כמו פסטיבל האביב שנערך בחודשים אפריל מאי, בכל שנה.

גן יפאני נפלא תמצאו בפארק ג'יימס אירווין (James Irwine), שבצידו המערבי של רחוב סן פדרו.

בין מוקדי העניין שבשכונה תמצאו את המוזיאון היפאני אמריקאי (Japanese American Museum), מרכז התרבות האמריקאית יפאנית (Japanese-American Cultural Center) ושלוחת הספרייה הציבורית של לוס אנג'לס, שמתמקדת בספרות על ההיסטוריה והתרבות האמריקאית-יפאנית.

אחת החוויות כאן היא לאכול מרק ראמן באחת המסעדות המקומיות הטובות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ApcpP6YGza4


ברחובות טוקיו הקטנה:

https://youtu.be/XL5bVGba3hE
Cafe La Boheme
קפה לה בוהם
#על מסעדה יקרה שנקראת קפה

קפה לה בוהם (Cafe La Boheme) שבלוס אנג'לס, הוא שמה של מסעדה יקרה וסופר נחשבת במערב הוליווד, בעלת שירות מעולה ואוכל בלתי נשכח, המגישה אוכל מדהים ומאכלים מעולים מהעולם, עם דגשים מהמטבחים של אסיה.

מדובר במסעדה עטורת פרסים ומעוצבת היטב, שנפתחה בשנת 1991, על ידי השף קוזו הסגאווה (Kozo Hasegawa).

כאן תוכלו לסעוד בגינת הפטיו, ליד האח, או בין ורדים ופרחי יסמין וליהנות מארוחה יקרה ונהדרת, בחלל אינטימי ונעים להפליא.

יש בה תפאורה מפוארת, עתירת שנדלירים צרפתיים המשתלשלים מתקרות גבוהות, אל מרחב מעוצב עם ספות וכיסאות מרופדים באדום.


#טיפים
כדאי להזמין מקום מראש.

טלפון המסעדה 323-848-2360


מי במקום הראשון בלוס אנג'לס?

https://youtu.be/6TX6uenCNKo
פינק'ס הוט דוג
הנקניקיות של פינק
#על ההוט דוג ההכרחי של הוליווד ולוס אנג'לס

כשמגיעים לארצות הברית וללוס אנג'לס רבים רוצים לאכול גם את האוכל העממי והפופולארי אצל האמריקאים הפשוטים, ממאכלי הרחוב והמזון המהיר שאמריקה כל כך ידועה בו. ואכן, הנקניקיות כאן הם בדיוק אוכל כזה ובמחיר סביר.

כי הנקניקיות של פינק (Pink's hot dogs) הן אגדה אמריקאית אמיתית וסיפור אהבה הוליוודי, בין עסק לעיר. המקום נולד עם פול ובטי פינק, שב-1939 לקחו הלוואה של 50 דולר והחלו למכור נקניקיות מעגלה קטנה, בפינת רחוב שכונתית בלה בריאה ומלרוז. די מהר התאהבה העיר בנקניקיות הצ'ילי הנהדרות של הזוג ובשירות הידידותי שלהם.

כיום פינק'ס הוא נקודת ציון הכרחית בהוליווד, עם עשרות סניפים ברחבי ארה"ב, מדרום קליפורניה ועד אוהיו ולאס וגאס. התחושה ההיסטורית משהו, והאווירה המהנה שכאן נחשבות לחוויה הוליוודית מובהקת, שנמשכת אל תוך הלילה ובמיוחד עבור קהל מועדוני הלילה שמגיע לפנות בוקר.

הנקניקיות כאן הן מאכל מקומי אותנטי, במיוחד ה"צ'ילי דוג" הנהדר שכה רבים נוהרים לכאן לאכול אותו ושאפילו שירים נכתבו עליו. לכאן הגיעו במהלך השנים טנדרים עם אמריקאים פשוטים מהכפרים, לצד לימוזינות נוצצות שפלטו מתוכן אגדות קולנוע ופופ, כמו מרלון ברנדו, אורסון וולס ומייקל ג'קסון. כולם נהנו בחלל המסעדה הזו, או בפטיו שבה, ממבחר של עשרות כריכי נקניקיות אלוהיים של הפינק'ס הנהדרים. בתיאבון!


#טיפים
מאחורי המסעדה יש חנייה בחינם.

הנקניקיות וההמבורגרים של פינק'ס מוגשות במנות ענקיות.


האווירה בפינק:

https://youtu.be/z6R9W7RuxB8


ביקור במקום:

https://youtu.be/_EE--_iOUbY


Musso & Frank Grill
מוסו ופרנק גריל
#על מסעדת הגריל הוותיקה והחשובה בעיר

מוסו ופרנק גריל (Musso & Frank Grill) היא המסעדה הוותיקה ביותר בהוליווד. היא הוקמה ב-1919 ומאז ישבו בה אגדות הוליווד כה רבות שקשה לספור. בנוסף לפרנק סינטרה, צ'רלי צ'פלין והמפרי בוגרט שסעדו כאן באופן קבוע, אירחה המסעדה הזו רבים וידועים מאושיות הקולנוע האמריקאי, ביניהן אורסון וולס, ארנסט המינגווי, סקוט פיצג'רלד ואחרים.

גם שיטת התמחור הייחודית וגם התפריט עם המנות המוזרות שהיא מציעה הופכים את מוסו ופרנק, אחת המסעדות הוותיקות בלוס אנג'לס, למעניינת, מסעירה ושונה ממסעדות אחרות בסביבה. הבשרים המעולים מהגריל, עם לחם השאור תוצרת הבית המוגש לכל שולחן, מזכירים למה היא כל כך טובה ומלווים את היין האדום או המרטיני היבש כדי להפוך את החוויה כאן לכזו שתזכרו זמן רב.


ביקור במקום:

https://youtu.be/uJgiOhsb8ic


והמנות:

https://youtu.be/Mq_iKXWKqyk
נובו מליבו
#על הסושיה עם הטוויסט שצופה לחוף מליבו

המקום הזה מציע חווייה יפאנית של סושי מעולה עם חומרים ודגים טריים שחלקם מגיעים לכאן היישר מהשווקים של טוקיו. אבל שלא כמו סושיות רגילות, נובו מליבו (Nobu Malibu) מציעה את הסושי בסגנון הפרואני הייחודי שלה, שהוא סושי שמושרה במרינדת פירות הדר ופלפלים חריפים. אם אתם לא בנויים לניסויים קולינריים בבני אדם, תוכלו להזמין גם סושי רגילים, שיהיו נפלאים וטעימים מאד.

מנות טעימות במיוחד הן ה"טיראדיטו" (tiradito), מנת הפתיחה הנהדרת שבתפריט, או האוקרה הקריספית המצוינת, האורז המטוגן והקריספי עם הטונה המתובלת שמעליו, הצ'ילדרן סי באס המדהים, הסשימי היצירתי והקינוחים המצוינים של המקום.

גם המבנה והאדריכלות שלו, כמו גם העיצוב שנותן כבוד לסממנים יפאניים מסורתיים - כולם מרתקים את העין ומשלימים את החוויה. שבו על המרפסת הנעימה שבחוץ והשקיפו על חוף מליבו שממול ואל האוקיינוס השקט שנפרש מולכם עד לאופק. הפיוז'ן הפרואני או הטוויסט המיוחד שלהם על הסושי היפאני והאיכותי שכאן, ייעלו בזכרונכם עוד זמן רב.


#טיפים
המסעדה הזו מבוקשת אז חשוב להזמין מקומות מראש.


ביקור במקום:

https://youtu.be/w2qzPtWYAxg


המנות:

https://youtu.be/e6ZM4AlcfYY


והסגנון של האוכל כאן:

https://youtu.be/izbFs0SHExg
גרידל קפה
#על המסעדה המומלצת באל איי לארוחות בוקר

התורים הארוכים כל כך והאווירה המפורסמת בפנים מעידים שגרידל קפה (Griddle Cafe) הוא מהמקומות האהובים בלוס אנג'לס. לכאן כדאי להגיע רעבים, כי הוא יאתגר את כל מה שאתם יודעים או חושבים על ארוחות בוקר.

גרידל פתוח רק עד שעות אחר הצהריים ותושבי העיר מתים עליו, במיוחד עם המנות הגדולות, היצירתיות והנהדרות שמוגשות בו, הכוללות מרכיבים עם השפעות שונות, כמו שוקולד נוטלה, בוריטו, פרנץ' טוסט מדהים ובנדיקט מעולים ובזכות התפריט שמלא כאן במאכלים מתוקים, כמו הפנקייקים הענקיים שלהם, דוגמת פנקייק "הקסם השחור" וקרם הבננה, אבל גם בזכות העוגות המיוחדות.

בית הקפה הפופולארי ניצב ממש במרכז שדרות סאנסט ובמרכז הוליווד, מה שאומר שלא מעט סלבריטאים מגיעים לכאן ושהאווירה כאן מלאה בשמחה ובקולות הנאה וצהלה.


#טיפים
אין כאן הזמנות.

המנות ענקיות, כך שניתן לחלוק ביניכם.

המחירים בבית הקפה ממוצעים.


ביקור במקום:

https://youtu.be/311s7YA7n4Y


כמה מהמנות:

https://youtu.be/Y_Y4NSs0Bq4
מסעדת הוופל
#על המסעדה שהכל בה על וופל


מסעדת הוופל (The Waffle), שבשדרת סאנסט בהוליווד, היא למעשה מזנון מהיר, אבל מיוחד במינו. כאן מתמחים בוופלים מתוקים עם ציפויים מגוונים, בשלל טעמים ותוספות.

אבל אל תטעו - לא מדובר רק במתוקים. במסעדה יש גם המבורגרים וחביתות על גבי ופלים ואפילו צ'יפס בתור ופלים קטנים. כאן גם ארוחות בוקר מוגשות בתוך ועל גבי ופלים.

המחירים כאן לא גבוהים ונראה שתהנו. בתיאבון!


ג'אז בדה וואפל:

https://youtu.be/HlBXvQoFc6M
מסעדת פט'ס
#על המסעדה האיטלקית שהיא גם כשרה

מסעדת פט'ס (Pat's Restaurant) מפגישה בין האוכל של איטליה, הכשרות היהודית והסגנון האמריקאי באחת המסעדות המבוקשות בלוס אנג'לס.

המסעדה, שהוקמה על ידי ארול פין ואשתו פט, שעל שמה נקראת המסעדה, מצליחה ליצור אווירה ביתית אמיתית. תשומת לב אישית ללקוחות היא סימן ההיכר של המקום וגם העובדים כאן מתחלפים מעט מאד. וזוכרים את הדברים הקטנים שאוהבים הלקוחות הקבועים כאן.

ב-Pat's מוגשות פסטות איטלקיות בסגנונות שונים, לצד סטייקים ואומצות עסיסיות ועוד. יש כאן אהבה אמיתית ליצירתיות קולינרית וליד מנות שהן המצאות חדשות תוכלו גם לבחור בהצלחות המוכרות כמו ה"מיקסד גריל", שמציע מנת מעדני גריל, "סטייק המאסטרו" או הקינוחים שהם מכינים כאן, כמו פודינג החמאה או הלחם האנגלי עם השוקולד צ'יפס.

המסעדה נמצאת בבית עם גן, עם הרגשה כללית של בית בכפר אנגלי. האוכל כאן טעים, האווירה נעימה והשירות מעולה. תהנו!


#טיפים
בשל הביקוש הגדול, הקדימו להזמין מקומות מראש.
פסיפיק דיינינג קאר
#על בועה האלגנטית מתחילת המאה הקודמת

פסיפיק דיינינג קאר (Pacific Dining Car) היא מסעדה מצוינת שיושבת בתוך קרון רכבת משנות ה-20 של המאה הקודמת. זהו דיינר שמגיש ארוחת בוקר לאורך כל שעות היממה והוא פשוט טעים.

מדובר במקום שבו נהגו להיפגש בעבר, ואולי גם בהווה, מנהיגי הכנופיות המקומיות, על סטייקים עסיסיים וסיגרים שמנים. כאן הושמעו איומים, נלחצו ידיים, סוכמו סיכומים ונחרצו גורלות של כנופיות, בעלי עסקים, פוליטיקאים מושחתים ותובעים כלליים לוחצים.

אבל אילו הקירות ידעו כאן לדבר, גם בלוטות הטעם שלנו היו מקשיבות כאן היטב. כי המסעדה הזו ידועה בארוחות הבוקר שמגישים כאן 24 שעות ביממה. אם תזמינו את מנת הבנדיקט בסגנון קריאולי (Creole Benedict) לא תפספסו - היא מצויינת אם לא אגדית.


ביקור במקום:

https://youtu.be/IOc-9EnJVOA


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.