» «

נוסטלגיה

בית החולים לבובות של ליסבון
בית החולים לבובות
#על בית החולים שמטפל בבובות

אמבולנסים עוד אין להם, אבל בבית החולים המפורסם לבובות (Hospital de Bonecas) שבליסבון מטפלים בבובות ממש כמו בחולים אנושיים.

האגדה מספרת שבית החולים לבובות נוסד בשנת 1830, על ידי הגברת קרלוטה. היא הייתה קשישה, שנהגה לשבת בפתח של חנות בשוק ולתפור בובות. ילדים שעברו עם הוריהם בדרך לקניות, עצרו מעת לעת ליד גברת קרלוטה וסיפרו לה על ה"מחלות שמהן סבלו הבובות שלהם". היא נהגה לטפל באותן בובות ולתקנן. מאות שנים אחרי, ממשיכה החנות הקטנה של גברת קרלוטה לתפקד כמקום שבו מרפאים בובות.

וממש כמו בבית חולים, כל בובה שמובאת לכאן, עוברת בדיקה כללית וזוכה לגיליון רפואי ומיטה שבה היא מאושפזת. כאן מטופלות בובות חרסינה, עץ ונייר, מתקנים להן את השיער, משתילים אברים, מחליפים עיניים או גפיים שבורות ומתקנים את הביגוד, הנעליים והכובעים שהתבלו.

יש כאן שירותי תיקון ושיפוץ גם לבתי בובות ומיניאטורות וטיפולים מיוחדים לצעצועי פח ולצעצועי אנטיקה אחרים.

כמובן שלצד בית החולים של הבובות, מבינים כאן שבעולם של חד פעמי קטן הביקוש לתיקון בובות ולכן המקום מציע גם חנות לבובות מיוחדות, בתי בובות ובגדי וינטג' לבובות.

יש כאן גם מוזיאון קטן ונחמד לבובות וצעצועים נוסטלגיים. מוצגות בו מאות בובות, בצבעים, גדלים וחומרים מגוונים ובמצבים רפואיים שונים ומשונים. משעשע ומקסים, גם אם קצת "קריפי" לפעמים...


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Yud5RGUUp8I
Quer
חנות צעצועי העץ
#על חנות הצעצועים שגם מבוגרים אוהבים

חנות הצעצועים הזו מציעה לא רק צעצועי Plan Toys, אבל ילדים ימצאו בה את צעצועי העץ, כמו סוסי עץ ופאזלים מיוחדים - מהיפים שיראו בחייהם. להורים זה לא חידוש גדול, אבל יש משהו יפה בלראות שהצעצועים הללו הם לא רק זכרונות, אלא שיש מי שעוד מייצר אותם גם היום.

בנוסף לצעצועים הללו, העשויים עץ, החנות קר (Quer) מציעה גם מוצרי עיצוב לבית, שיכולים להתאים למתנות נאות לנשארים בבית. כיאה למעמדה בתור ספקית צעצועים ומוצרי עיצוב, גם החנות מעוצבת למדי ויפה. חוץ מצעצועי העץ הללו, מוכרים כאן גם בובות בד, מיניאטורות, מכוניות מירוץ של פעם, ועוד.


מבט מקרוב על צעצועי העץ:

https://youtu.be/9EdAoTAHIoo


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.