» «

סומידה

טוקיו סקייטרי
סְקָייטְרִי
#על המגדל הגבוה ביותר של טוקיו

טוקיו סְקָיי-טְרִי (Skytree), "עץ השמיים" בתרגום חופשי, הוא אחד המגדלים הגבוהים בעולם, כיום המגדל הגבוה בעולם והמבנה השני בגובהו בתבל. בשנים האחרונות הפך הסקיי טרי בעל צורת המחט, לאחד מהסמלים של טוקיו ויפאן.

הסקייטרי מתנשא לגובה של 634 מטרים, פי שניים מגובהו של מגדל אייפל שבפריז. הוא נבנה במשך כשלוש שנים וחצי, בעלות של כ-820 מיליון דולרים. בראש המגדל שני מצפים, בגבהים של 350 מטר ו-450 מטר מעל פני העיר.

אגב, קניון הטוקיו סולאמאצ'י (Tokyo Solamachi), שבתחתית או הבסיס של הטוקיו סקייטרי, הוא מקום מצוין בכדי לשחרר את תאוות השופינג המקננת בכל אחד מאיתנו. יש בו גם אקווריום נהדר שנקרא "אקווריום סומידה" (Sumida Aquarium).

התצפית על הר פוג'י מה"טוקיו סקיי טרי", הר הגעש שהוא ההר הגבוה ביפאן, היא נהדרת. מכאן תוכלו לצפות בו ממרחק של 100 קילומטרים. זה אחד מהמראות היפאניים המיוחדים והיפים שיש, במיוחד למי שלא מתעתד לצאת לטייל אליו.

המגדל עצמו נפגע ברעידת האדמה שפקדה את יפאן בשנת 2011, אבל הוא שרד אותה והבנייה הואטה רק בחודשיים, מה שהיווה הוכחה לעוצמה של טכנולוגיית הבנייה היפאנית ולעמידותה בפני רעידות אדמה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Q6sZbHxCOu8


מלמעלה על העיר:

https://youtu.be/m_Le1Kqk6TI


קניון הטוקיו סולאמאצ'י שלמטה:

https://youtu.be/IsyVAcvlRo0


וסומידה אקווריום שבקניון:

https://youtu.be/6eW8Sz8SGRs
אצטדיון קוקוגיקאן
אצטדיון קוֹקוּגִיקָאן וקרבות הסומו
#על איצטדיון הסומו של טוקיו

מי לא שמע על מתאבקי הסומו, גדולי הגוף, הנחשבים ביפאן לסוג של "גיבורי על"?

אצטדיון קוֹקוּגִיקָאן (Ryogoku Kokugikan Stadium), או קיונגוקו קוקוגיקאן, הוא אצטדיון הסומו הראשי של טוקיו. הוא ממוקם במחוז ריוגוקו שבסומידה, אזור שבו אתרים נוספים הקשורים לתרבות הסומו. ישנם, אגב, רבים כאלה. מרבית מתאבקי הסומו גרים ומתאמנים בשכונה זו.

שלוש פעמים בשנה נערכים בו טורנירים של סומו, בחודשים ינואר, מאי וספטמבר. למעשה, באצטדיון הזה נערכות 3 מתוך 6 תחרויות הסומו השנתיות של יפאן וכולן מושכות קהל ענקי. האצטדיון עצמו מסוגל להכיל כ-10,000 צופים.

אצטדיון קוקוגיקאן, שקיים משנת 1985, הוא האצטדיון הקבוע הרביעי שנבנה פה, מאז שנת 1909.


#טיפים
בזמן טורניר הסומו (בחודשים ינואר, מאי וספטמבר) תוכלו לראות סומו, אבל לא בכרטיס הרגיל שמחירו גבוה. הגיעו בבוקר או בצהריים לקופת איצטדיון קוקוגיקאן ותוכלו לרכוש כרטיס בכ-10 דולר לאותו ערב!

אם אין טורניר, תוכלו לחזות במתאבקים באולמות האימונים, ה"אורוות" של מתאבקי הסומו. באורוות Azumazeki, שנמצאת מעבר לנהר Sumida בתחנת JR Ryogoku. תוכלו לחזות באימוני המתאבקים ללא תשלום.


מבט מקרוב על איצטדיון קוקוגיקאן:

https://youtu.be/snzDBWO0V2E


מתאבקי הסומו מתאמנים:

https://youtu.be/Sv1Kauboid8


ומתאבקים:

https://youtu.be/oYCbaVi0Yiw


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.