» «
סיורי אוכל עצמאיים
סיור אוכל בעיר העתיקה
#סיור במקומות הטעימים של העיר העתיקה

הסיור מתחיל מהשוק בעיר העתיקה וממשיך משם לפי הטעם, תרתי משמע. נעבור בסיור בכמה מהמקומות הטעימים בעיר העתיקה בירושלים. תוכלו לאכול כאן חומוס מדהים, מאכלי קדירה, קבב ירושלמי עילאי, כנאפה אלוהית ועוד. מי שירצה, יוכל לקנות תבלינים ופיצוחים מעולים.

נתחיל? אתם ליד שער ציון? - אז היכנסו לתגית "סיור אוכל בירושלים" והתחילו את המסע בה.
השוק הצלבני
השוק הצלבני
#על השוק הצלבני


השוק הצלבני (The Crusader Market), שבערך מתחת לישיבת הכותל, הוא שריד של שוק מקורה שבנו הצלבנים, על שרידי הקארדו הביזנטי שעבר במקום. בהמשך ההיסטוריה הפכו הקמרונות שאתם רואים למעלה, למרתפי מבנים שנבנו מעל לשרידי השוק הצלבני. רק בשנת 1967, לאחר מלחמת ששת הימים והשיפוץ של הרובע היהודי בעיר העתיקה, שוקם השוק הצלבני הקדום וחזר להיות מקום פעיל.

המעדנים שנמכרו כאן בתקופה הצלבנית נמכרים היום במקום אחר. אבל שריד מצומצם לאותם ימים ומזכרת כשרה לאותם ימים, הם המזנונים והגלידריות הסמוכים לשוק הצלבני. הם משרתים בעיקר את התיירים והמתפללים, שעושים את דרכם אל הכותל המערבי וממנו.
שוק העיר העתיקה בירושלים
שוק העיר העתיקה בירושלים
#על השוק שבעיר העתיקה בירושלים

פעם הוא היה השוק הגדול בארץ ישראל ואחד הגדולים במרחב המזרח תיכוני, אבל היום, שוק העיר העתיקה בירושלים (Old City Market Of Jerusalem) הוא עדיין השוק המזרחי הצבעוני והמרהיב בישראל.

השוק מתפרש על סמטאות רבות וארוכות, החוצות את העיר העתיקה ועוברות בין הרובעים השונים בעיר העתיקה - הרובע הנוצרי, הרובע המוסלמי והרובע הארמֵני.

בשוק ישנם אזורים שונים, חלקם מכוונים יותר לתיירים, בעוד אחרים משרתים בעיקר את תושבי ירושלים. בכל אחד מהם נמכרים מוצרים אופייניים. יש כאן מזכרות וחפצי עיצוב מהמזרח, באזור התיירותי יותר, לצד ירקות ופירות, דברי מזון מכל הסוגים, בגדים, רהיטים, טלפונים ואלקטרוניקה.


#תולדות השוק
קשה אולי להאמין אבל השוק של היום משמר את מערך הרחובות הקדום של ירושלים הרומית-ביזנטית. שני הצירים של השוק מתבססים על רחובות קדומים מהעבר - חציו הצפון-מערבי של השוק מתבסס על התוואי הרומי, בעוד החצי השני, כלומר הציר שמצפון לדרום, מתבסס על הקארדו, הרחוב המרכזי של ירושלים הביזנטית, שחצה את העיר משער שכם אל שער ציון.

מלכת ירושלים בתקופה הצלבנית, המלכה מֶלִיסֶנְדָה (Melisende), עשתה שינויים משמעותיים במראה השוק, כשחילקה את החצי המערבי של הקארדו לשלושה שווקים צרים ומקבילים. אז גם התווסף קירוי מסוגנן לשוק כולו.

מאז איחוד ירושלים העתיקה והחדשה במלחמת ששת הימים ב-1967 עוצב ושופץ השוק כמה פעמים. הוא רוצף, נצבע, דלתות החנויות נצבעו בגווני כחול וירוק והקמרונות, הקשתות שלמעלה, חוזקו.

אם במאות הקודמות דיווחו עולים לרגל בכתביהם, על ריחות רעים מאד והגיינה קשה בשוק הירושלמי, השוק של ימינו הוא מקום נקי וּנְטוּל סירחון כמעט לחלוטין.


הנה שוק העיר העתיקה בירושלים:

https://youtu.be/DsU4oOaRO4g
קבב שעב
קבב אל-שעב
#קבב נטו, אבל איזה קבב

רוצים ארוחה בשרית מהירה למטיילים בעיר העתיקה?

את "קבב שעב" (בעברית קבב האנשים) שברחוב שוק הבשמים 3, ברובע הנוצרי אפשר להגדיר כמסעדת פועלים בשרית. זהו אחד מאותם מקומות אוכל מתמחים שמגישים רק מנה אחת, אבל עושים את זה כל כך טוב שכולם נוהרים לצרוך מהדבר שלהם. זו לא מסעדה, אלא כוך קטן שמפיץ לכל עבר, את ניחוח הצלייה של הקבב על גריל גדול. כאן מכינים את הקבב אל מול עיני הסועדים, לפי מתכון עתיק שעובר במשפחה הזו מדור לדור ועם גריל ייחודי, ששורף באוויר חם, את הקבב, ולא מותיר בו ריח של גחלים.

אל-שעב, או קבב שעב, ברור כבר, זה קבב. ועוד איזה קבב. כבר עשרות שנים ששתי מנות הקבב שלהם מנצחות כל קבב ברדיוס של מאות קילומטרים ויש האומרים שגם של מדינות. היא נמצאת בשוק הבשמים (סוק אל-עטרין), בירידה מכיוון ויה דולורוזה, כ-20 מטר לפני הפנייה לרחוב שמן הזית.

כמיטב המסורת של השוק, אין כאן שלטים, אז תבלשו לפי הריח והתור. וכן, התור כאן יכול להיות ארוך. צלחת של חמישה קבבים המגיעים עם עגבניות ובצל מהגריל עולה מעט יותר מ-20 שקלים ומוגשת עם פיתות, פלפל ירוק חריף וגביע יוגורט, או שמנת. אל תשכחו את המלחייה עם התבלין הסודי, יש כאלה שמכורים לו. פזרו מעט על קבב אחד ותחליטו אם תרצו על כולם.

ב"קבב שעב" תוכלו לקבל את הקבב שלכם בפיתה או בצלחת. שניהם נהדרים. יש קבב עם עגבניות בלאדי, פלפל חריף ובצל - כולם על האש, או קבב עם גביע יוגורט. הקבב עצמו עשוי מבשר כבש, שהוא דומיננטי וטעים להפליא. הוא אוורירי, ארוך, דק ורך, אבל הוא לא מתפרק, כי מהדקים אותו היטב וכך גם שומרים על העסיסיות שלו. נהדר!

קבב שעב פתוח בשעות 10:00-15:00. פתוח כל השבוע מראשון עד שבת.
שוק הבשמים, בירידה מכיוון ויה דולורוזה, כ-20 מטר לפני הפנייה לרחוב שמן הזית.

סיור אוכל בירושלים

אנקל מוסטאש
אנקל מוסטאש פלאפל
#החומוס הטוב בעיר העתיקה

בפלאפל דוד מוסטאש (Uncle Mustache) מציע אמן הפלאפל והחומוס אבו שנאב, המכונה "אנקל מוסטאש" את הפלאפל המוצלח והגדול שלו.

אמנם יש להם גם חומוס וקובה מצוינים, אבל רבים אומרים שכאן עומדים בתור לאכול, בעיקר את הפלאפל הכי טעים בעיר העתיקה של ירושלים. אבל זה לא רק הטעם, אלא גם הצורה, כי הפלאפל של חמסה, נכדו של האנקל, הוא פלאפל מפוסל, בעל צורה מיוחדת.

לאנקל מוסטאש המקורי היה שפם ענקי והוא היה נדיב ומפנק במיוחד. כך לפחות זוכרים אותו אמריקאים רבים, שנהגו לפקוד את המקום בשנות ה-70, כהיפים צעירים ונלהבים. רבים מהם חוזרים היום כתיירים ונדהמים לגלות שכמעט דבר לא השתנה כאן.


#טיפים
שעות פתיחה: 8-17:00
כתובת: רחוב שער הפרחים 3


הנה הפלאפל של האנקל מוסטאש:

https://youtu.be/jEe53B7KMs0
אבו חסן אל בגדדי
מטעם אל סולטן
#החומוס הטוב בעיר העתיקה

מטעם אל סולטאן אל בגדדי (Matam al Sultan el Baghdadi), או "אבו חסן", הוא מהסודות של העיר העתיקה. מדובר במסעדה זעירה שנמצאת ברחוב באב חוטה 21, במרחק הליכה משער האריות ושבה טוחנים את החומוס ביד, כמו פעם, באמצעות עלי ומכתש.

אבו עלי, האיש שיושב בה, לא מכיר דרך אחרת וזה מה שנקרא "חומוס עסלי", החומוס האמיתי. למי ששבעים, תרתי משמע, מחומוס, מומלץ להזמין כאן את סלט הירקות החתוך דק דק בטחינה האלוהי שלו ואם רוצים בשר, אז את הקבב הנהדר.

אגב, השם "אל בגדדי" בא מאבותיו של אבו חסן, שהגיעו להתיישב בירושלים מעיראק, לפני 200 שנה.


#איך מגיעים?
כדי להגיע אליו, היכנסו דרך שער הפרחים, עברו את אמן הפלאפל והחומוס המדהים אבו שנאב "אנקל מוסטאש", שכולם מכירים בזכות הפלאפל בצורות המפוסלות שלו. קצת אחריו פנו שמאלה ורדו למטה במורד הרחובות, דרך רחוב אנטוניה. מימינכם בית הספר קאדאסיה, אבל המשיכו לרדת דרומה וקצת לפני דרך שער האריות תראו משמאלכם את החומוסיה הקטנה של "אבו חסן" ממסעדת אל סולטאן.


#טיפים
לקבוצה מומלץ לתאם בטלפון: 02-6276812.

שעות פתיחה: 8-17:00
כתובת: באב חוטה 21, ירושלים


הנה אבו חסן אל בגדדי ממטעם סולטאן מכין את החומוס האגדי שלו:

https://youtu.be/rarDhdUgcZM
ההוספיס האוסטרי
ההוספיס האוסטרי, בית הקפה
#ההוספיס שהוא בית קפה אוסטרי

הרחק בוויה דולורוזה, שברובע הנוצרי של העיר העתיקה בירושלים, נמצא ההוספיס האוסטרי, הוספיס במובן של אירוח ולא של בית חולים. כאן תוכלו לשבת לכוס קפה טוב ושטרודל תפוחים כמו באירופה, אבל יותר חשוב - תצאו לשעה קצרה לבועה וינאית שמצויה ממש בלב העיר העתיקה. אז אולי השטרודל כאן הוא לא ממש בסטנדרט הווינאי אבל שווה לנסות...

יש כאן גם שניצל וינאי מצוין ועוד דבר שהוא נדיר בעיר העתיקה - כוס בירה קרה שכל כך טובה ביום חם. מהגג תוכלו לקבל תצפית יפהפייה על העיר העתיקה והאזור שמסביב לירושלים.

המקום הוקם במאה ה-19, כבית אירוח לצליינים נוצרים. הוא נחנך רשמית על ידי הקיסר פרנץ יוזף ומשמש עד היום כאכסניה פופולרית למבקרים מחו"ל. תיהנו כאן מרגעים של קסם אחר, בתוך הקסם המיוזע והמדהים לכשעצמו, של העיר העתיקה.


מבט מקרוב על ההוספיס האוסטרי:

https://youtu.be/WrWAteva9Ak
מטעם נזמי וערפאת
מטעם נזמי וערפאת
#החומוס המצוין ליד הקארדו

החומוס והבישולים המעולים ליד הקארדו הם של נזמי וערפאת (Arafat Hummus), ברחוב שוק הצורפים 53. זוהי מסעדה זעירה עם שני מטבחים, בכוכים נפרדים שסמוכים לה בשוק.

מטעם זה בערבית מסעדה. גם אם המקום נראה צנוע מכדי להיות מוצלח, אל תתנו לזה להשפיע עליכם - מדובר באוכל עממי אבל איכותי במיוחד. יש כאן חומוס ערבי מעולה וחומוס פול אסלי, שהם פשוט מדהימים. יש גם עוף מבושל במרק כורכום, בתוספת מעולה של אורז זהוב עם סאמנה, שהיא חמאה מזוקקת.


אבו שוקרי
אבו שוקרי שברובע הנוצרי
#החומוס המצוין שברובע הנוצרי

אבו שוקרי שנמצא כאן, ברחוב הגיא 63, מול הויה דולורוזה, לא מתהדר בתארים כמו "המקורי"או במריבות עם מישהו, על יוקרה ואיכות. הוא פשוט מציע את החומוס המעולה שלו, חומוס לימוני בנדיבות, כמו שאוהבים להכין בירושלים ועם הרבה טחינה.

את החומוס הוא מגיש עם בצל ופלחי עגבנייה, חמוצים כמובן וכמה כדורי פלאפל חמים. יש לו גם חומוס גרגירים מוצלח, חומוס-פול מעולה ומסבחה מצוינת ואפילו מנות בשריות, של פרגיות עוף וכדומה, אבל כאן החומוס הוא הקובע.

בעונה תמצאו אצל אבו שוקרי גם מיץ רימון טרי ומעולה.


רחוב הגיא 63, ויה דולורוזה, ירושלים. 02-6271538

#שעות פתיחה:
א'-שישי 07:00-17:30
שבת 07:00-19:30.
קונדיטורית ג'עפר
#הכנאפה הטוב ביותר בירושלים

קונדיטורית ג'עפר היא כנראה המוסד היחיד שמוסכם על כולם בתור הטוב ביותר בתחומו. כאן תמצאו את הכנאפה הטובה בירושלים ואולי בכל הארץ. על הכנאפה שלהם, עם שערות הקדאיף האדומות, מונחת היטב שכבת הפיסטוק וגבינת העזים החמה והמתוקה שהם מייבאים משכם, המקום שמספרים שבו הומצא הכנאפה.

כאן נמכרים שני סוגי הכנאפה המסורתיים - הג'ינג'י, עם איטריות הקדאיף, וכנאפה סולת מעולה גם היא, אבל פחות מפורסמת. עם המנות תוכלו לקבל מי סוכר שאותם תצקו בעצמכם. זהירות מתוק!

ואגב סוכר, לא מומלץ לשתות עם הכנאפה משקאות ממותקים. יש קנקן מי ברז על השולחנות - שתו מים!

סיימתם? - לפני שאתם הולכים תוכלו לקנות אצל ג'עפר דברי מתיקה ערביים, כמו בקלאווה, בסבוסה ומגוון ממתקים מזרחיים נוספים.

השוק המוסלמי, על רחוב בית הבד, ירושלים. 02-6283582.
שעות פתיחה: א'-שבת שעות הבוקר המוקדמות- אחר הצהריים


הנה הכנאפה קדאיף של ממתקי ג'עפר:

https://youtu.be/dgtaX0tZKEw


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.