» «

ספריית הנטינגטון

ספריית הנטינגטון
ספריית הנטינגטון
#על הספרייה שהיא ממש לא רק ספרייה

בשנת 1903 קנה הנרי הנטינגטון חווה גדולה ופעילה בסן מרינו. לאחר מותו היא הפכה לספריית הנטינגטון (Huntington Library) - מוסד של ממש בלוס אנג'לס. מדובר בשילוב נדיר בין ספרייה נפלאה, עם מוזיאון אמנות מקסים, אוסף רהיטים מהמם וגנים בוטניים נהדרים.

הספרייה שבמקום כוללת, בין השאר, אוסף מרתק של ספרים עתיקים, תרגומים נדירים, כתבי יד, מהדורות מיוחדות או עתיקות, שכל חובב ספרים יחווה בעוצמה את ההנאה מצפייה בהם.

יש כאן ספרים מתקופות שונות - החל מימי הביניים ועד לספרות המאה ה-19. הם מחולקים ל-3 מתחמים - ספרי אסטרונומיה, לידם ספרי הפיזיקה, ובאולם משותף אחר - ספרי ביולוגיה ורפואה, כשחלק מהם עמוסים באיורים מקסימים, כמו שרבים הכירו בספרים של המחצית השנייה של המאה העשרים, רגע לפני שהוחלפו בצילומים.

במוזיאון שבמבנה מוצגות יצירות משל אמנים אירופים מהמאות ה-18 וה-19 והמון אמנות אמריקאית מהמאה ה-17 ועד אמנות מודרנית אמריקאית. יש כאן גם תצוגה מדעית על רעיונות ששינו את העולם ועוד.

הריהוט שמוצג כאן הוא מאוסף הרהיטים העשיר והמגוון של צ'ארלס והנרי גרין. חוץ מרהיטים תוכלו לראות כאן שנדלירים, מנורות, שטיחים ועוד.

בגנים הבוטאניים והמפורסמים של הספריה תוכלו ליהנות ממגוון מקסים של מעל 14 אלף עצים ומגוון צמחים ופרחים וגני נוף נפלאים. שימו לב במיוחד לגן המדברי, לגן הסיני ולגן היפאני מרהיבי העין. הם משתרעים על שטח של 120 אקרים. מלבד הגנים הללו וגינת הזן, יש כאן גנים מעוצבים רבים, ביניהם גן שייקספירי, גן שושנים, גן אוסטרלי, גן צמחי תבלין ואפילו ג'ונגל בזעיר אנפין, עם עצי בונזאי זעירים.


#טיפים
ביום חמישי הראשון של כל חודש הכניסה חופשית, אבל יש לשריין כרטיסים מראש באתר שלמטה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/-o5vgyk8L_0


וטיול בגנים הבוטניים של ספריית הנטינגטון:

https://youtu.be/3MF4E753ups


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.