» «

פאדו

טשקה דו שיקו
טשקה דו שיקו
#על בית הפאדו עם הטאפאס

שירת הפאדו הפורטוגזית היא שירה עממית, אם תרצו זה הבלוז של פורטוגל. זו שירת אהבה ועצב, שבאה מעמקי הנפש, שירה רגשית, נוסטלגית ועדיין מלאת תקווה.

מבין בתי הפאדו (Fado) שברובע באירו אלטו הנהדר שבליסבון יש רבים שהם ברמה נמוכה וכאלה שבהם תאזינו לקונצרט שלם של פאדו, שרבים עלולים למצוא מעט מייגעת. שילוב נכון ונחמד של שירת פאדו נפלאה ולעניין, תוכלו ליהנות בהופעה טובה בבית הפאדו טשקה דו שיקו (Tasca Do Chico).

זה מקום קטן ודחוס בקטע טוב וחמים, שבו תוכלו לשבת ליד שולחנות עץ קטנים, עם ספסלי עץ ללא משענת. בהופעת הפאדו כאן ישיר הזמר או הזמרת בליווי של צמד נגני גיטרה. במהלכה תוכלו להאזין לזמרת הפאדו ולהזמין משקאות ומיני "פטישקוש", המקביל הפורטוגזי לטאפאס.

זו חווייה נכונה למתחילים ומי שלא מנוסים בהאזנה לשירת הפאדו, כי אחת לכמה שירים עושים כאן הפסקה. מי שמעוניין להמשיך את הערב במקום אחר, משלם ויוצא. במקומם נכנסים אורחים נוספים ותופסים מקום. זה מאפשר חווייה מודולרית - מעין פאדו כפי יכולתך...


#טיפים
הזמינו מקום מראש, במיוחד בקיץ.


זמר:

https://youtu.be/7h3Q2qJfxCg


זמרת:

https://youtu.be/FYc9j75y-So


פאדו:

https://youtu.be/7wmI1K7Z4BA
פאדו אין שיאדו
פאדו אין שִׁיאָדוֹ
#על תיאטרון הפאדו הנהדר והאמנותי

דומה שבשיאדו תוכלו לשמוע את הפאדו בכל מקום. מזמרי וזמרות רחוב ששרים פאדו תמורת מעות קטנות ועד למשאית הפאדו שבה מנגנים תמורת טיפים - תיירות הפאדו נהנית כאן מעודף היצע.

אבל פאדו אין שִׁיאָדוֹ (Fado in Chiado), או פאדו בשיאדו, הוא עולם אחר. זה תיאטרון קטן, שמוקדש לשירת הפאדו האמנותית. הסגנון העממי מלנכולי ומסורתי עולה כאן על במה אמיתית ומופיע במכובדות קלסית.

זו חווייה נהדרת לחובבי מוסיקה אמיתיים. עם הרכב משמעותי של 3 נגנים ושני זמרי פאדו, תוכלו לקבל כאן קונצרט של קצת פחות משעה, של שירה ומוסיקה נהדרת. מדי פעם אפילו יפעילו אתכם כקהל ויעודדו אתכם להיכנס ולו לרגע, לעולם של הפאדו.

כאן אמנם לא יפנקו באוכל ושתייה בזמן המופע. אבל אם אתם מפרידים בין החוויות - הגעתם למקום הנכון. אוכל יהיה אחר כך במסעדה טובה!


קטע מקרוב:

https://youtu.be/VAYd-JTZGqg


ועוד צלילים:

https://youtu.be/drft9OxFDS0
אסקוינה דה אלפמה
אסקוינה דה אַלְפָמָה, בית הפאדו
#על בית הפאדו המוצלח שמשלב מסעדה טובה

בתי פאדו (Fado) רבים יש בליסבון, שבהם תרצו ודאי לשמוע זמרת או זמר שמבצעים מעמקי הנפש, קלאסיקות פאדו עממיות ויפות ושרים את הבלוז הנוסטלגי ואת שירי האהבה של פורטוגל.

אחת הזירות העיקריות לבתי פאדו היא אַלְפָמָה (Alfama), הרובע הציורי של העיר. מי שממש מחפשים איכות ואותנטיות יגלו לכם שהבחירה בין המקומות הללו ממש אינה קלה. יש הרבה מקומות מסחריים, שהאיכות המוזיקלית נמוכה.

המסעדה ובית הפאדו אסקוינה דה אַלְפָמָה (Esquina de Alfama), לעומת זאת, היא אחד המקומות הנחמדים בליסבון. כאן תוכלו ליהנות מהופעת פאדו חיה ואיכותית, ביחד עם מסעדה טובה.

בין מנות דגים על האש שלידן קנקני יין טוב, אסקוינה יאפשר לכם ליהנות מאמנות השירה הפורטוגזית. אם תרצו מקום נקי מאוכל, שהחוויה בו מוזיקלית נטו, יש עוד הרבה מועדונים עממיים ובתי קפה אותנטיים בעיר, כגון ה"פאדו בשיאדו" שתמצאו ברובע שיאדו בעיר.


זמרת פאדו כאן:

https://youtu.be/CfYjpRMwUog


וזמר פאדו:

https://youtu.be/d8arQ4UW9Eg


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.