» «

פארקים בטנריף

הפארק הלאומי טיידה
הפארק הלאומי טיידה
#הטבע של הפארק הלאומי

הפארק הלאומי טיידה, שהוא אחד מהפארקים המתויירים ביותר בספרד, נוצר למעשה בעקבות התפרצות של הר הגעש טיידה. השפעתו של הר הגעש ניכרת כאן בכל מקום - הצמחייה, מזג האוויר, חופי הים והאנשים.

המרחבים כאן מכוסים בצמחיה ירוקה ותוכלו לראות את בעלי החיים הרבים מסתובבים בתוכה ללא הרף. במורדות הרכסים הנמוכים שפע של עצי מחט גדולים יותר או פחות.

פסגת ההר שנראית מהפארק הלאומי בבירור, מושלגת במשך כל השנה והיא נחשבה כבר שנים ל"אוורסט של אירופה". ליד ההר נמצא גם הפארק הגיאולוגי, המושך אף הוא לא מעט תיירים ומטיילים לסביבה.

להר הטיידה הייתה משמעות גדולה בעבור הגואנצ'וס, התושבים הקדומים של האי טנריף. האגדה מספרת שהאל הרע, גואיוטה (Guayota), חטף את אל השמש מג' והכניס אותו לתוך הר טיידה. כתוצאה מכך, נפל חושך כבד על כל האי והגואנצ'וס ביקשו את עזרתו של האל הראשי, אצ'אמאן (Achaman). האחרון הצליח לגבור על האל הרע, להוציא את אל השמש מההר ולסגור את לועו. מעניין לשמוע כי האגדה מסתיימת ממש בתקופה שבה התרחשה ההתפרצות הגדולה בגבולות הפארק הלאומי של היום, בשנת 1798. במשך שלושה חודשים יצאו אז לא פחות מ-12 מליון ליטרים של לבה מתוך ההר.


#מבט מקרוב על הפארק:

https://www.youtube.com/watch?v=cYPaQ4pjjnU
פארק היער
פארק היער
#על פארק הספורט האתגרי של טנריף

פארק היער (Forestal Park), השוכן בפארק הלאומי טיידה, הוא פארק שעשועים הגדול מסוגו באיים הקנריים. הוא מציע מעל 90 פעילויות חוויתיות וכיפיות לילדים - קיר טיפוס, קפיצות מעצים, גשרי חבלים, אומגות ועוד שלל מתקנים. המתקנים מתאימים לכל גיל והם מוצעים לפי רמת הכושר של המבקר. המקום מושלם ליום של טבע ופעילות לילדים.


#טיפים

בואו עם מכנסיים ארוכים ובגדים נוחים.#מבט מקרוב:

https://youtu.be/vNAwKz1nnqw


#ועוד מבט:

https://youtu.be/eho4Rb2D-zE


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.