» «

פארק גולבנקיאן

פארק גולבנקיאן
פארק גוּלְבֵּנְקִיאַן
#על הפארק הטבעי אך מעוצב של ליסבון

פארק גוּלְבֵּנְקִיאַן (Gulbenkian Park) הוא מהפארקים האהובים בליסבון. זהו פארק ירוק ועשיר בצמחיה טבעית, ששטחו 7.5 דונם. יש בו שני אגמים נהדרים, המשמשים בתי גידול לעופות מים שונים.

הטיול בשביליו הנעימים של הפארק הוא הנאה שלווה ורוגעת. בדרככם, תצעדו בין האקליפטוסים, האירוסים ועצי הצפצפה, תחצו גשרים קטנים מעל פלגי מים ותשבו על ספסלי הישיבה שלאורך השבילים או סתם על הדשא, כשאתם נרגעים לצלילי פכפוך המים הזורמים.

הפארק, שהוקם בשנת 1969, הוא חלק מהמרכז התרבותי גולבנקיאן, שנכללים בו גם מוזיאון, אמפיתיאטרון ועוד. אוהבי אמנות יוכלו לבקר כאן במוזיאון קאלוסט גולבנקיאן, המציע אוסף מרשים של אמנות מהמזרח ומהמערב.

יש כאן גם מרכז לאמנות מודרנית, שבמבנה שלו תוכלו לצפות ביצירות מעניינות ואחר כך לסעוד בקפיטריה נחמדה, מגוונת מנות ולא יקרה. שווה גם לבקר בחנות הספרים הטובה של המוזיאון.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/6T6lAVYlIiA
מוזיאון גולבנקיאן
מוזיאון גוּלְבֶּנְקִיאַן
#על מוזיאון האמנות הטוב בליסבון

מוזיאון גוּלְבֶּנְקִיאַן (Museu Gulbenkian), או מוזיאו קלושטה גולבנקיאן, נחשב המוזיאון הטוב ביותר בפורטוגל. הוא מחזיק אוסף מרשים, שמבוסס על אוסף האמנות של איל הנפט הארמני קלוסטה גולבנקיאן. האיש היה אספן אמנות נלהב ומכספו הרב אסף את מה שנחשב לאחד מאוספי האמנות הטובים בעולם. המוזיאון מציג חלק מ-6,400 יצירות שבאוסף האמנות המרשים שהוא צבר במהלך חייו.

באוסף נכללות יצירות אמנות, המשתרעות על פני טווח אדיר של מקומות, תקופות וז'אנרים. תמצאו כאן אמנות מהמערב והמזרח. מאמנות איסלאמית ועד עבודות פורצלן ותכשיטים מסין, חפצי נוי ושטיחים מפרס ומתורכיה, אמנויות דקורטיביות מצרפת ועוד. יש גם פסלים מתרבויות קדומות, לצד מטבעות עתיקים, יצירות ומוצגים אמנותיים מתקופות שונות בעבר.

האמנויות היפות מיוצגות כאן, החל מאמנות מצרים העתיקה ועד לאמנות המודרנית והעכשווית, מהמאה ה-21. בין היצירות תמצאו עבודות מופת של גדולי האמנות, כולל שמות כמו רמברנדט, רובנס, מאנה, מונה, רנואר, דגה ורבים אחרים.

מוזיאון גולבנקיאן נמצא במבנה מרשים, מוקף בגנים מטופחים, בתוך פארק גוּלְבֶּנְקִיאַן הירוק, מקום נעים ומרשים גם הוא.


ביקור במקום:

https://youtu.be/zLFxGiFygDk


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.