» «
פארק ואנייר
פארק ואנייר
#על הפארק של שכונת קיציליאנו

פארק ואנייר (Vanier Park) הוא הפארק העירוני החשוב והגדול בפארקים של שכונת קיטסילאנו (Kitsilano) בוונקובר. אם בעבר השתמשה בו משטרת ונקובר לאימוניה, כיום זהו הפארק החביב על תושבי העיר, המעיפים בו עפיפונים ומרבים לעשות כאן ג'וגינג וספורט.

השבילים שבפארק מחברים אותו עם חוף קיטס הנהדר, בשמו המלא חוף קיצילאנו (Kitsilano Beach), ועם פארק הדן (Hadden Park) הסמוך.

הפארק נוסד בשנת 1967. הוא ממוקם על חצי אי קטן ליד גשר בורארד (Burrard), ונשקף ממנו נוף הדאונטאון של העיר וה"אינגליש ביי", המפרץ האנגלי, השוכן דרומית לפולס קריק.


#מה תראו בפארק?
פארק ואנייר כולל את אחד החופים המוצלחים בעיר, חוף קיטסילאנו. לידו נמצאת בריכת קיטס, בריכת השחייה הארוכה בקנדה ולא הרחק משם חורשת עצי מייפל מרשימה.

בפארק תמצאו שבילי הליכה וריצה ומתקני ספורט שונים. יש בו רחבה שמיועדת להעפת עפיפונים, כמו גם מתקנים ומגרשי ספורט. גלו גם את מזח הסירות הקטן והחביב שבו.

מעבר להנאה מכל אלו ומהצומח והנופים של הפארק החביב כל כך, שוכנים בוואנייר 3 מוזיאונים מהחשובים בעיר: מוזיאון ואנקובר, המוזיאון הימי ומרכז החלל ע"ש מקמילן. כמו כן ניתן למצוא בו את ארכיון העיר ונקובר (City of Vancouver Archives).


#טיפים
כמה מפסטיבלי הקיץ הגדולים של העיר מתקיימים בפארק בכל שנה. שימו לב לפסטיבל למחזות שייקספיר שנקרא Bard on the Beach.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/j7jnq75v5Qw


הפארק עם החוף והאמנות שבו:

https://youtu.be/EqDZk3SuEfs
המוזיאון הימי של ונקובר
המוזיאון הימי
#על המוזיאון הימי המרהיב ביופיו

המוזיאון הימי של ונקובר (Vancouver Maritime Museum), שניצב פחות מ-200 מטר ממוזיאון ונקובר, נועד להדגים ולעסוק בהיסטוריה הימית העשירה של העיר. זו מוצגת במלוא הדרה במוזיאון הימי שלה, שנפתח בשנת 1959.

יש במוזיאון תערוכות קבועות ומתחלפות. תוכלו לראות בהן פריטי ימאות כמו אביזרי ספינות, מדים של ימאים, דגמי עץ של ספינות, סירות משוטים עתיקות, מדי ימאים, חפצי אמנות שהיו בספינות וכדומה.

אל תחמיצו את ספינת המפרש סנט רוש (St. Rosh), שנחשבת לאתר היסטורי לאומי. הספינה נמצאת מחוץ למבנה המרכזי של המוזיאון. היא נבנתה ב-1928 בשביל חיל הפרשים המלכותי הקנדי ובמהלך מלחמת העולם השנייה היא הייתה האוניה הראשונה שהפליגה הלוך ושוב, במעבר הצפון מערבי של קנדה.

מרכז התגליות הוא חלק נחמד, מהנה ומומלץ לילדים. בחלק זה של מוזיאון הם ימצאו תחפושות מלחים, מכשירים שונים וטלסקופים, שניתן לצפות בעזרתם על האוניות שבמפרץ.

ב"מפרץ שודדי ים" הם ייכנסו לספינת פיראטים, בה יתחפשו לפיראטים וימצאו "אוצרות" של ממש. הפעילויות בספינת הפיראטים הזו הן לילדים בגילאים של פחות מ-10.


#טיפים
אפשר לקנות את כרטיס Vanier Park Explore Pass שמאפשר כניסה מוזלת לשלושת המוזיאונים של פארק ואנייר, לא בהכרח באותו היום. 30 דולר למבוגר, עם הנחה לילדים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/vSLA50S4aQQ?t=1m18s


מבחוץ ובתוך הפארק הנפלא ואנייר:

https://youtu.be/tXDA0keUoAs


ומהאוויר:

https://youtu.be/uzFyEKqZ52U
שער המעבר הצפון מערבי
שער המעבר הצפון מערבי
#על השער הצועד בוונקובר

דמיינו מסגרת מתכת מרובעת, המכופפת בצידה התחתון, וקיבלתם את פסל "שער המעבר הצפון מערבי" (Gate to the Northwest Passage) שבוונקובר. עבודת האמנות המודרנית הזו היא פסל, שהוקם בפארק ואנייר שבקיטסליאנו, בשנת 1980, על ידי האמן אלן צ'ונג האנג.

הפסל, שהוצב אז ליד המוזיאון הימי של ונקובר, נועד להנצחת הגעתו של קפטן ג'ורג' ונקובר אל מפרצון בוררד (Burrard Inlet), בשנת 1792. כך הוא זכה להיקרא "פסל השער של המעבר הצפון מערבי".

גובהו של פסל הפלדה החלוד הוא מעל 4.6 מטרים. בשל הצורה המרובעת שלו, שעוותה בכדי ליצור קשת, היו מי שהשוו אותו בעבר לקליפ נייר מעוות.

האמן צ'ונג האנג אמר על הפסל ש"מטרתו היא ליצור תמונה סמלית, עם ביטוי ויזואלי ברור, שתעורר מודעות לתרומתו של קפטן ג'ורג' ונקובר לעולם וגם לסקרים הקפדניים שערך בסביבה, שכללו את החוף הצפוני של האוקיינוס ​​השקט".


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ZZDPDcUkA2g
המוזיאון של ונקובר
מוזיאון ונקובר
#על המוזיאון לתולדות העיר ונקובר והאזור

MOV, או המוזיאון של ונקובר (Vancouver Museum) הוא מוזיאון שמטרתו להציג את ההיסטוריה של קולומביה הבריטית, מתקופת האינדיאנים, דרך התיישבות האדם הלבן, עידן "הבהלה לזהב", תקופת "השפל הגדול", שנות ה-50 ועד לזמנים המודרניים, בסביבות שנות ה-70 של המאה הקודמת.

מבנה המוזיאון מזכיר צלחת מעופפת שנחתה בפארק ואנייר. בסמוך לו ניצב פסל מתכת מודרניסטי שמזכיר סרטן ענקי. בתוך המוזיאון פריטים רבים מחיי היום יום של תושבי העיר, החל מימי האינדיאנים ועד היום. יש כאן מוצגים מעניינים, כמו מכוניות תקופתיות, מספרת נשים משנות ה-50, עם מכשירים שנראים כמו מתקני עינויים, תמרורי רחוב ישנים, קרון רכבת משנת 1880, בגדים מ-1930 ועוד.

יש כאן מוצגים בתחום האנתרופולוגיה, תולדות הטבע, ההיסטוריה והאמנות של ונקובר בפרט ואזור קולומביה הבריטית בכלל. החלקים המעניינים במוזיאון הם אלו שעוסקים בחיי המהגרים שהגיעו לעיר, ביום יום בזמנים שונים בתולדות קולומביה הבריטית ועוד.

לצד כל אלו, יש כאן גם אוסף אמנות מרשים, עם פריטים מעניינים מכל העולם, שנאספו על ידי תושבי העיר.

באותו בניין שוכן גם מרכז החלל ע"ש מקמילן.


#טיפים
המוזיאון שוכן ב-Vanier Park צפונית מערבית לאי גרנוויל.

בחורף סגור בימי שני.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/7gHb3klmHug


המבנה הנהדר ניצב בפארק ואנייר היפה:

https://youtu.be/g2hUWzNv5Qw


ותערוכה במוזיאון:

https://youtu.be/I9g4-oaSPzY

פארק ואנייר

מרכז החלל ע
מרכז החלל ע"ש מקמילן
#על המקום בו לומדים על החלל בוונקובר

מרכז החלל ע"ש מקמילן (H.R. MacMillan Space Centre) הוא מקום לילדים ומבוגרים כאחד, שעוסק בנושאים מדעיים וטכנולוגיים הקשורים בחלל, באמצעות תצוגות חכמות והתנסות אינטראקטיבית של המבקרים, בשילוב בין ידע לחוויה, לימוד והתנסות, הבנה ומשחק.

מרכז החלל מקמילן נמצא באותו בניין שבו שוכן גם מוזיאון ונקובר, ה-MOV. תכנן אותו האדריכל ג'רלד המילטון. זהו בניין עתידני, המזכיר בצורתו צלחת מעופפת ודומה שאין מתאים ממנו לעסוק בנושאים שכאלה.

בין הנושאים שבהם תוכלו להתנסות וללמוד כאן תמצאו עניינים כמו ניווט רובוט ירחי, תכנון ספינת חלל, היכרות עם תחנת החלל הבינלאומית, מבט אל החללית אפולו 17, לימוד של החלל ומערכת השמש ושל התפתחות תעשיית החלל ותכנית החלל של קנדה.

אחת האטרקציות הפופולריות במרכז מקמילן היא סימולטור המדמה טיסה לחלל. באמצעותו ניתן לחוש כיצד מרגישים אסטרונאוטים בחלל ואיך מתנהלות טיסות בין כוכבים.

במרכז החלל יש גם פלנטריום, שבו מוצגים מופעי לייזר וכוכבים, בתצוגה פנורמית ב-360 מעלות, על כיפה בקוטר של 20 מטרים. זוהי אחת הפינות המעניינות ביותר במקום. בה ניתן ללמוד על נושאים שונים הקשורים ליקום, לגלקסיית שביל החלב ולמערכת השמש.

במקום גם מצפה כוכבים קטן, שמאפשר לצפות בכוכבים שונים וללמוד כיצד יודעים מצבעו של כל כוכב, ממה הוא עשוי.

במרכז, שהוקם ב-1968 ונקרא על שמו של תעשיין מקומי עשיר, מתקיימים גם אירועים ציבוריים והרצאות, שמטרתם להעלות את האוריינות המדעית והידע על החלל והגישה של המין האנושי אליו.וביקור במרכז החלל מקמילן H.R:

https://youtu.be/38U0I_x_tpQ
חוף קיטס
חוף קיטס
#על החוף המגניב של ונקובר

ונקובר יושבת על חוף האוקיינוס השקט ויש בה חופי ים נפלאים ונופי הרים נדירים מסביב. הבילוי בחופים כאן בקיץ הוא תענוג.

חוף קיטס (Kits Beach) שבעיר הוא חוף נהדר וצעיר ואחד המקומות החביבים על תושבי העיר, במיוחד לשחייה, ריצת ג'וגינג והטסת עפיפונים באוויר. אחרים מעדיפים להגיע אליו כדי להשתזף, לשחק במשחקי חוף וכדורעף חופים, לעשות יוגה ולנוח.

יש בחוף הזה מדשאות נהדרות, חורשה של עצי מייפל נפלאים, סירות ואניות ששטות ממול ושלל ציפורים. ממנו גם תצפית נפלאה אל קו הרקיע של דאונטאון ונקובר והעיר כולה.

החוף שנקרא גם חוף קיציליאנו (Kitsilano Beach‬), הוא למעשה חופה של שכונת קיטסילנו, שהייתה בשנות ה-60 שכונה היפית וזרוקה של ממש. היום היא שכונה יקרה בעיר והקסם של הצעירים המגניבים של פעם כמעט ונעלם, אבל משהו מניחוחות העבר נשאר.

בנוסף למתקני הספורט השונים שבחוף קיטסילאנו, יש בו גם את בריכת השחייה הארוכה ביותר בקנדה - בריכה נהדרת ומרשימה במיוחד, עם מים מלוחים.

אז למרות שיש חופים טובים ממנו לשחייה, החוף הוא גם חינמי וכיפי ונעים מאד לבלות בו, בעיקר בשל האווירה הנהדרת. כך שאם אתם מחפשים את החוף השווה בעיר, יש סיכוי רב שתמצאו אותו כאן.


#טיפים
מביאים כלב? - בחוף קיטס יש גם חוף כלבים נפרד, שבו תוכלו לבלות עם חיית המחמד שלכם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/kLHMM2uLNag


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.