» «
הצינוק של אמסטרדם
הצינוק של אמסטרדם
#על הצינוק של אמסטרדם
רובנו אוהבים חוויות, במיוחד כאלה שמעלות את האנדרנלין. הצינוק של אמסטרדם הוא בעצם מסלול שמורכב מהליכה במבוך, נסיעה ברכבת הרים, סיור בתעלות מים ועוד.

במהלך המסלול תיתקלו בצוות שחקנים מחופשים שיופיעו מולכם כדמויות שונות הקשורות להיסטוריה של הולנד. מטרת המקום וצוות העובדים שלו, לגרום לכם להרגיש את החושך והאפילה התרבותית, הפחד והחששות שבהם חיו תושבי המקום בתקופת ימי הביניים. תוכלו לחזור אחורה ב-500 שנה, אל ימים של אינקוויזיציה נוצרית ועינויים במרתפים, תקופה של שודדי ים ותעלולי ומזימות של מכשפות. ההיסטוריה האפלה מתעוררת לחיים באחת עשרה הופעות חיות ובחוויה עוצרת נשימה.

אורך הסיור הוא 80 דקות והוא מהווה דרך מרתקת, גם אם מעט מפחידה, ללמוד על ההיסטוריה של אמסטרדם. האפקטים החזותיים, הקוליים והאינטראקטיביים, ירכיבו עבורכם את אחת החוויות הקיצוניות, אך המעניינות באמסטרדם.
בית באר הזהב
בית באר הזהב
#על הבית המפחיד מגיפות. בררר......

"בית באר הזהב" (U Zlate Studne), שברובע הקטן, מאלה סטרנה, הוא אחד הבתים הבארוקיים היפים של פראג.

על קיר הבית מופיעים תבליטים רבים, שמנציחים קדושים נוצריים שונים, שמטרתם הייתה להגן על הבית מפני מגפת הדֶבֶר שתקפה את העיר.

בבית הזה נקשרו לא מעט סיפורים מזעזעים, על רוחות, שדים ואבירים ללא ראש. המפורסם שבהם הוא על סַפָּר שהשתגע ומת, אבל רוחו ממשיכה עד היום להתחנן בפני עוברים ושבים שירשו לו לגלח אותם.
גשר קפילנו
גשר קפילנו, הגשר התלוי
#על הגשר התלוי הארוך בעולם

הגשר התלוי בקפילנו (Capilano Suspension Bridge) הוא גשר חבלים שנמצא בצפון ונקובר בקנדה ומחבר את שתי הגדות של נהר קפילאנו הגועש מתחתיו.

לגשר הארוך מאוד, כמעט 140 מטרים אורכו, רצפת עץ חזקה במיוחד, המתוחה על שני כבלי המתכת שיוצרים אותו, מאפשרת מעבר בגובה של 70 מטרים, מעל ערוץ נחל קפילנו שמתחתיו ובין שני צידי הקניון.

בזכות הגשר הזה, הגשר התלוי הכי ארוך בעולם ואחד הגשרים המפורסמים בתבל, יכולים לעבור בו-זמנית מעל התהום, לא פחות מ-1,300 איש!

רוטט ומתנדנד מתחת לרגלי הצועדים בו, הגשר הזה קצת מפחיד בהתחלה, אבל מכניס הרבה הומור וחיוך לצעידה עליו, לפחות למרבית הילדים והמבוגרים הצעירים בנפשם. בכל מקרה, המעבר על הגשר הוא חוויה נחמדה מאוד למי שאוזרים אומץ לצעוד מעל התהום שמתחת לגשר המתנדנד הזה. הבונוס, שמתגלה תוך כדי המעבר מגדה לגדה, מעל ערוץ הנחל, הוא נוף מהפנט של יערות.

לא פעם הגדירו את גשר קאפילנו, בתמימות מסוימת, כ"פלא השמיני של העולם". זה אולי מוגזם, אבל כך או כך, הגשר הזה נחשב לאחת מאטרקציות התיירות הפופולריות בקנדה והרבה מעל חצי מיליון מבקרים מגיעים אליו בכל שנה.

הגשר התלוי נמצא בחלקו הדרומי של פארק קפילנו, שנקרא על שם קיאפלינו, אחד מראשי השבטים האינדיאניים של האזור. במקור, נבנה גשר קפילנו הראשון ב-1889, על ידי מהנדס סקוטי בשם ג'ורג' גרנט, מה שהופך אותו לאטרקציה העתיקה ביותר של ונקובר. אגב, אותו מהנדס בנה אותו בכדי שבעל האדמות שמעבר לנחל יוכל להגיע לאדמותיו. אבל הבנייה של הגשר הנוכחי הייתה רק 67 שנים אחר כך, בשנת 1956.


#מה רואים כאן?
גשר קפילנו נחשב לגשר התלוי הארוך ביותר בעולם, למעבר הולכי רגל. הוא נמתח לאורך כ-137 מטר ועובר מעל ערוץ נהר הקפילנו, הזורם 70 מטרים מתחתיו. הגשר, שמחבר בין חלקת יער אחת לשנייה, אינו היחיד מסוגו, אבל לעומת הגשרים התלויים האחרים הוא הגשר הארוך והמרשים ביותר.

לאחר שעוברים על הגשר, תפגשו מצידו השני שבילי הליכה נהדרים בתוך יער הגשם שבו אתם נמצאים. בהם תוכלו להכיר את עולם החי והצומח ביער הנהדר.

בצד השני של הגשר יש גם תצוגה נחמדה על הגאולוגיה והזואולוגיה של האזור.

בקשו ביציאה מהאתר תעודה עם שמכם, שמעידה על ההליכה שלכם על הגשר התלוי הארוך של קאפילנו.


#טיפים
המעבר על הגשר אינו מומלץ לסובלים מפחד גבהים וסחרחורות.

במעבר עם ילדים קטנים, השגיחו עליהם ותנו להם יד.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/DE9LWq0CZjI
טיידה
הר הגעש טיידה
#על הר הגעש מהגבוהים בעולם


בגובה של 3,718 מטרים, הר הגעש טיידה (Pico del Teide) הוא השלישי בגובהו בעולם והגבוה ביותר בספרד. הוא ניצב במרכז הפארק הלאומי טיידה.

רוחב הר הגעש 17 קילומטרים ויש בו צוקים תלולים, קירות אנכיים וסלעים געשיים.

אל ההר ניתן לעלות באמצעות רכבל, שעולה למעלה תוך 8 דקות בלבד. אם תעלו בו ממש גבוה, תוכלו להתפעל מהמכתש הענק שמגיע לקוטר של עד 20 קילומטר. אגב, זהו גם אחד המקומות הבודדים על פני כדור הארץ שממנו תוכלו לראות את הים מגובה כה גבוה.

הפעם האחרונה שהר הגעש טיידה התפרץ הייתה לפני כ-800 שנה. מאז, מתרחשות התפרצויות קטנות, מדי פעם. האחרונה שבהן התרחשה בשנת 1909. זו גם הסיבה שהאזור כולו מלא בסלעי בזלת מיוחדים ובצורות התגבשות מדהימות של הלבה.

האתר הוכרז כפארק לאומי וכאתר שימור לאומי על ידי אונסק"ו.


#טיפים
הטיפוס אל פסגת ההר מחייב אישור מיוחד.

יש רכבל מהיר שמסיע עד לחלק הגבוה ביותר המותר, בתוך 8 דקות. אבל העליה בו מפחידה ולא מומלצת לילדים ולבעלי לב חלש.

שעות פעילות הרכבל הן בין 9:00 ל-14:00.

מיטיבי הלכת יכולים לטפס לגובה המותר במסלול רגלי שעולה כ-1,200 מטרים מעל החניון.


#מבט מקרוב על ההר:

https://youtu.be/jbm4iT5_PhA


הטיפוס אליו:

https://youtu.be/Dy0z-YXbrbs


ומהאוויר:

https://youtu.be/cfJCVhFk1tc

פחד

מוזיאון גוף האדם
מוזיאון גוף האדם
#על המוזיאון


בשנת 2008 נחנך על ידי המלכה ביאטריס מוזיאון מעניין במיוחד, שעד היום הוא בין היחידים בתחומו בעולם - מוזיאון ה-Body worlds, המוקדש לגוף האדם. מטרתו של מוזיאון גוף האדם באמסטרדם היא לקחת את המבקרים למסע מרתק של גילוי והבנה של מה עושה אנשים מאושרים ואת ההשפעה של האושר על הבריאות שלנו, באמצעות למידה של גוף האדם.

מוזיאון גוף האדם ייקח אתכם לסיור מרתק וחינוכי בכל הקשור לגוף האדם. המוזיאון בנוי כך שבכל קומה אתם מגיעים לאזור אחר בגוף, לומדים ומתעמקים בו. להעצמת החוויה תוכלו לעשות סיור במבנה השרירים, הלב, מערכת העיכול, מבנה חלל הפה ועוד, הכל תוך הפעלת סרטונים וקטעי שמע רלוונטיים ואפילו תלת ממד, בעזרת משקפי תלת-ממד, סרטי תלת-מימד וכיסאות זזים.

יותר מ-200 דגמים אנטומיים של גופים אנושיים מציגים את המורכבות, החוסן והפגיעות של הגוף. הם מציגים בפני המבקרים את האופן שבו האיברים עובדים ואיך הגוף מושפע ממחלות נפוצות.

הסיור חינוכי ומומלץ גם לילדים, כיוון שהוא מעודד תזונה נכונה ושמירה על גוף האדם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/zN_71UyZrik


ביקור במקום:

https://youtu.be/O50udYWzcFo


כך יוצרים את המוצגים:

https://youtu.be/ZIO1FxRnnqo


הדרכה:

https://youtu.be/9b7cGA032mQ
שער לאופולד
שער לאופולד
#על השער המעוצב של וישהראד

שער לאופולד (Vyšehrad Leopold Gate) שמהווה את שער הכניסה אל מצודת וישהראד שבפראג, הוא השער הבארוקי היפה ביותר בעיר.

השער שנבנה בין 1653-1672, תוכנן כשער הטירה. המתכנן שלו היה האדריכל האיטלקי המפורסם קרלו לורגו (Carlo Lurago). חוץ מהמעבר המרכזי הוא כולל שני מעברי צד קטנים שנועדו להולכי רגל.

השער מקושט בעמודים ומגן שעוצבו על ידי ג'ובאני בטיסטה אליו (Giovanni Battista Allio). ניתן לראות עדיין את חורי הגלגלת הכפולה, שבה שלטו בגשר הטירה.

את השער הזה, אגב, לא השלימו מעולם, לפחות מהבחינה הצבאית. כדי להגיע לעמדת הירי שבראשו, נאלצו החיילים לטפס על סולם שהונח על פלטפורמה ניידת, שהובאה לכאן על גלגלים.


#האגדה על רוחו של הקצין הצרפתי
שער לאופולד, כמו כל אזור וישהראד, אפוף גם הוא באגדות. האגדה המפחידה ביותר נולדה לפני הרבה שנים. זה התחיל כשחיילים ששמרו כאן על הכניסה אל הטירה, טענו שראו כאן את רוחו של חייל המשוטט כאן בלילה. מכאן נולדה האגדה על רוחו של קצין צרפתי, שמופיעה כאן בלילות של ירח מלא.

האמונה הייתה שזוהי רוחו של רב-סרן צרפתי שנהרג כאן בתקופה שווישהרד נכבשה בידי הצבא הצרפתי. הרוח, לפי האגדה, מחפשת לנקום את המוות הטראגי של הקצין. האמונה הרווחת בסביבה היא שהיה מקרה שבו רוחו של רב-הסרן ניסתה לחנוק את הזקיפים כאן ושהכדורים שהללו ירו לעברו פשוט עברו דרך גופו.

היום היו פוטרים את הסיפור במילים מזלזלות או היו עושים עליו סרט אימה, אבל פעם, בעידן אחר, לקחו סיפורים כאלה ברצינות. הסיפור המאיים הזה הביא לכך שבמשך שנים רבות החיילים ששמרו כאן היו אחוזי חרדה מהזוועות שתחולל רוחו של הקצין הצרפתי. הם עמדו על משמרתם בדריכות וייתכן, כך עולה בראשנו עכשיו, שכל האגדה הזו הייתה פרי המצאה של מפקדים, שרצו שהזקיפים ישמרו על עירנות...


הכניסה משער ליאופולד בווישהראד:

https://youtu.be/BqTtYq3vWg8?t=30s
ארמון הברון אמפן
ארמון הברון אמפן
#על הארמון הנטוש ורדוף הרוחות בהליופוליס

מה דעתכם על ארמון רדוף רוחות המציג לא מעט מיתוסים מרתקים ושוכן באחת השכונות העשירות והנחשבות בקהיר?

ארמון הברון אמפן (The Baron's Palace), או אמפיין, ידוע בקהיר באגדות הרבות שסובבות אותו ועוסקות במוות והיסטוריה. הארמון, שברחוב סלאח סאלם, נבנה על ידי הברון הצרפתי אדואר אמפן, מי שיזם וניהל את הקמתו של הרובע הנחשב הליופוליס.

זה היה בתחילת המאה ה-20, כשבנה הברון במדבר, כ-10 ק"מ מקהיר, את הארמון בסגנון ההודי שלו. המשפחה העשירה חיה בו זמן מה בשקט ובשמחה, אבל הטרגדיות החלו לפקוד אותה בזו אחר זו. למרבה הצער, נפגעה בתו של הברון מנפילה בגרם המדרגות הלולייני ומרהיב העין, שתוכנן על ידי הברון עצמו. הוא שגרם, לפי האמונה הרווחת, למותה של הנערה. גם אימה מתה זמן מה אחר כך ומותן בארמון, של אשתו ובתו של הברון, יצר אגדות וסיפורים על המבנה. אירועים מוזרים צוינו בקשר אליו, רובם נוטים לעל-טבעי וקשורים בשמועות על רוחות, קולות והתרחשויות מפחידות.

היום קבור הברון אמפן בכנסיית הבזיליקה הקתולית, הנמצאת ברחוב אל-אהראם, אחד האתרים הבולטים בהליופוליס.


#אגדות הארמון המכושף
מספר מיתוסים נקשרו עם השנים לארמון, ליושביו ולמתיו. היו שם פנטזיות כמו זו שהארמון כולו בנוי על בסיס המסתובב סביב צירו, כך שהבארון יוכל לצפות בכל העיר בלי צורך לקום ממקומו.

מיתוס אחר דיבר על מנהרה סודית המחברת בין הארמון לכנסיית הבזיליקה, שבה נהג הברון להתפלל ובה גם נקבר לאחר מותו. הייתה אפילו שמועה שרכב מיוחד לקח את הברון מצד אחד של המנהרה לצידה השני. המלחששים ידעו אף לספר על חדר שינה בארמון, שאליו לא הורשו בתו ואחותו של הברון להיכנס. לפי הסיפורים, היה זה חדר השינה הוורוד שבמרתף הארמון, שבו נמצאה הדלת הסודית אל המנהרה ואל הבזיליקה.

המיתוסים והשמועות רדפו גם את בת הברון, מרים, שגדלה עם שיתוק מלידה ולא חסרו לה בעיות פסיכולוגיות. היו הסיפורים על אביה הקר והתקיף שלא פעם כלא אותה בחדרה. סופה של מרים לא היה ממש ברור. יש המספרים שמצאו אותה מתה במעלית השירות של המטבח, אחרים מספרים על ניסיון התאבדות, אחרי רומן עם המשרת של המשפחה. לבסוף, האמונה הרווחת היא שגרם המדרגות הלולייניות הוא שגרם את מות הבת, לאחר שנפלה אל מותה בבסיס המסתובב של הארמון. אגב, לאחר מות הברון, יש סיפורים על כך שהמראות בחדר הוורוד שבמרתף, הפכו אדומות...

רבים מאמינים שארמון הברון הוא מקום רדוף מאוד, שבו משוטטים רוחות רפאים, עטלפים וילדים מתים. אחרים מאמינים כי רוחה של בת הברון מהלכת בארמון והיו שסיפרו על צלילי מוסיקה מסתורית שמנוגנת מהמסיבות שנערכו בארמון של אותם ימים.

מה שבטוח הוא שהארמון הוא חגיגה למבקרים חובבי מסתורין. אם בעבר פקדו אותו שוב ושוב גנבי רהיטים, כיום הוא משופץ ומתכונן לביקור הסקרנים הרוצים לגעת באימה, לראות רוח המהדסת בחדרים, או לצפות במדרגות הספירליות היפות והמפורסמות שלו.


ביקור במקום:

https://youtu.be/7fLK2OFwRUg?t=3m22s


משפחת הברון שחיה כאן בעבר:

https://youtu.be/pilngWF3KnY


ותמונות הארמון כיום:

https://youtu.be/KRO62tbbo6U
כלא אלקטרז
כלא אַלְקַטרָז
#על אי הכלא המפורסם שממול לעיר

כלא אַלְקַטרָז (Alcatraz), שעל אי קטן במפרץ העיר, הוא ככל הנראה האטרקציה הפופולרית ביותר בקרב תיירים המגיעים אל סן פרנסיסקו. הכלא, שנקרא גם "הסלע" (The Rock), הוא אחד מבתי הכלא האימתניים והקשים בתולדות ארצות הברית ונחשב אימת האסירים באמריקה.

תיירים המבקרים במקום משוטטים כיום בחצר האסירים ובתאים בהם נכלאו, נצמדים אל סורגי הברזל הכבדים, מתרשמים מהספריה של הכלא ומפינותיו המצמררות. אבל כולם זוכרים שמכאן מבית הכלא הנורא של אמריקה, איש לא הצליח לברוח ולהישאר בחיים.


#תולדות האי והכלא
"תפרו את הכללים ותגיעו לכלא. תפרו את כללי הכלא ותגיעו לאלקטרז!" - זו הייתה הסיסמה בימים ההם באמריקה. ואכן, כלא אַלְקַטרָז (Alcatraz Island), בעבר אחד מבתי הכלא המפורסמים בעולם, היה הכלא הנורא של החוף המערבי של ארצות הברית.

במקור היה אלקטרז אי קטן במפרץ סן פרנסיסקו. הוא נקרא על שם השקנאים, אותם ציפורים שנוהגים לקנן בו. סיפורו מתחיל בשנת 1775, עת מלח ספרדי, שהגיע אל מפרץ סן פרנסיסקו, תיאר אותו בכתב כאי סלעי ושומם ואף נתן לו את שמו “לה איסלה דה לוס אלקטרז" (La Isla de Los Alcatraces), או בעברית "אי עופות הים". מכאן שמו מאז "אלקטרז".

בזמן "הבהלה לזהב", (1848-1855), נפגעו מאות ספינות וכלי שייט במהלך המסעות שלהן לאורך קו החוף של מדינת קליפורניה. כדי לצמצם את התופעה, הוקם על האי אלקטרז מגדלור, שנחשב למגדלור הראשון שנבנה לאורך החוף המערבי של ארצות הברית.

המצודה העתיקה שהוקמה עליו בעבר הפכה עם השנים לכלא צבאי ובשנת 1934 הוא הוסב לבית סוהר שקיבל את הכינוי "הסלע" (The Rock). זה עתיד להיות הכלא שיטענו עם הזמן שלא ניתן לברוח ממנו. בזכות בידודו מהחוף והים המפריד, כלא אלקטרז היה אכן בית כלא שכמעט בלתי אפשרי להימלט ממנו, מה שהביא אליו את המסוכנים והמפחידים שבאסירי אמריקה.

בכלא שכאן ישבו בעבר כמה מהפושעים הכי מפחידים בתולדות האומה האמריקאית. ביניהם היו הגנגסטר ואיש המאפיה אל-קפונה ו"איש הציפורים" המפורסם מהסרט בשם זה, רוברט סטראוד.

אלקטרז נרשם באותה תקופה בספר שיאי גינס. עם כלא עמוס במצלמות אבטחה ושומרים ועם מיקום במרכז המפרץ, המקשה על בריחה ממנו - הוא הוכר בשיא שלו, בתור “האי השמור ביותר בעולם”. ואכן, הבריחה מבית הסוהר אלקטרז נחשבה כמעט בלתי אפשרית. אמרו אז שמי שיעז לברוח מכאן יקפא במימי המפרץ הקרים או יטרף בשיני הכרישים שבמים.

במהלך שנות ה-60 הכריעה עלות האחזקה של כלא אַלְקַטרָז שעל האי והוא ננטש. לאחר שנסגר סופית בשנת 1964, הוא הפך לאתר תיירות מסקרן עבור תיירים, המגלים עניין בסיפורי הכלא הנורא הזה ובאסירים שהוחזקו בו אז.

כיום כלא אלקטרז הוא אחת האטרקציות הפופולריות אצל התיירים בסן פרנסיסקו וחלק מאזור התיירות של הגולדן גייט (Golden Gate).

אם אין לכם את האפשרות לשוט אל האי, הגיעו אל אחד המזחים שמשקיפים על מפרץ סן פרנסיסקו והתרשמו מהמבנה העצום והמאיים שקשה לפספס מכאן - מה שהיה פעם הכלא הנורא ביותר באמריקה.


#הסיור באלקטרז
הספינה אל האי יוצאת לרוב מהמעגן שבסמוך ל-Ferry Building, בניין המעבורת המקומי. הפלגה קצרה ואתם בבית הסוהר הפדרלי לפושעים מסוכנים, או כלא אלקטרז, השוכן על אי קטן במרכז מפרץ סן פרנסיסקו.

במיקומו, מרחק של 4 קילומטרים מהחוף (כ-2.5 מייל), נחשב בית הכלא בעבר לבית הסוהר הבטוח ביותר בארצות הברית, בטוח לציבור כמובן. בזכות הים הסוער שסביבו והשוניות הרבות המקיפות אותו, לא ניתן היה לברוח ממנו.

בבית הכלא הפדרלי שהיה כאן הוחזקו עבריינים מסוכנים במיוחד. הביקור בו הוא מרתק ומסקרן רבים.

הסיור הזה מתאים למבוגרים, אך גם למשפחות עם ילדים סקרנים ובוגרים יחסית, שאוהבים עלילות שוטרים, גנבים, פושעים ומאפיונרים.

הביקור כאן אורך 3 שעות מקסימום, אבל אם תקחו את הזמן יש מה לעשות כאן גם יותר. הסיור כולל סיור עצמאי במבנה הכלא המרכזי, בתאי הסוהר, בחצר האסירים, בכמה מבנים צבאיים עתיקים, במגדלור העתיק ועוד.

רוצים לשמוע על בריחות מפורסמות מהכלא, או על החי והצומח באי? - כמה פעמים ביום יש כאן סיורים מודרכים, בהובלת הריינג'רס, שהם האחראים על הפארקים הלאומיים בארה"ב.

ניתן לטייל ללא מדריך בעזרת אזניות, שבהן נשמעים במשך קצת יותר מחצי שעה סיפוריהם של אסירים לשעבר באלקטרז, תוך ביקור בתאיהם האפלים, צעידה במסדרונות הארוכים וחווייה מטלטלת של חזרה בזמן.

גם במהלך השיט אל האי תהנו מנופו המרהיב של המפרץ ומתצפית נהדרת אל גשר שער הזהב.


#טיפים
הזמינו מראש - האי הוא אטרקציה לוהטת לתיירים ומבקרים בעיר וסביר שלא תוכלו לסייר בו ספונטנית.

הביאו בגדים חמים - ההפלגה לאי כרוכה לא פעם ברוחות חזקות ובמזג אוויר הפכפך.

איכלו לפני או הביאו אוכל - אין מסעדות על האי וניתן לאכול רק על הספינה אליו או בנמל, לפני השייט. המלצה? - בשוק שבבניין המעבורת (Ferry Building), ממש ליד מעגן הסירות אל האי, יש מעדנים של ממש...

במקום מדריך, תוכלו לטייל בכלא עם ערכה קולית אישית, בה תשמעו את סיפורי האסירים לשעבר של הכלא.

חוויה מיוחדת עוד יותר היא של סיור הלילה על האי ובכלא. ברררררר...

האי נפתח לסיורים רק בשעה 9:00 בבוקר.

אם לא לקחתם אוזניות, אתם זכאים לשובר זיכוי של כמה דולרים, שתקבלו בחנות המזכרות ביציאה מהמקום.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Ef6xhonca-4


ביקור במקום:

https://youtu.be/CxO_lKoyvNE


הדרכה:

https://youtu.be/sfiN7pf5ZSk


שיט מסביב:

https://youtu.be/Il1Xa8hX_n4


מהאוויר:

https://youtu.be/Sseh4XtLdZg


פובגליה
פובגליה
#על אי האימים של ונציה
האי פובגליה (Poveglia) הוא אחד המקומות המפחידים באיטליה ואולי אף בכל אירופה. האי הזה שימש במשך שנים רבות כמקום גלות לחולי מגיפת הדבר של איטליה. מומחים לתופעות על טבעיות טוענים שהוא רדוף רוחות וממשיך לרחוש בפעילות על-טבעית. מדהים שעד לפני שנים מספר תיירים לא הגיעו אל האי, שמכל בחינה אחרת הוא אחד המקומות היפים בסביבה. הוונציאנים רואים באי את הגיהנום לנשמות רעות וטוענים שרשעים שמתים אצלם, מתעוררים בפובגליה..

ההיסטוריה של האי הזה החלה כבר מהתקופה הרומית, שבה נזרקו חולי דבר אל האי, עד למותם. הוא שימש למטרות אלה שוב ושוב בהיסטוריה שלו ומעל 150 אלף מתים נרשמו בו במהלך השנים. עד היום ניצבות בו משרפות, שבהן שרפו את המתים ממחלת הדבר. ב-1922 הוקם בו בית חולים לחולי נפש והאגדה מספרת שבוצעו שם ניתוחי מוח לא נחוצים למאושפזי בית החולים. המנתח, שהלך והשתגע, קפץ אל מותו מגג בית החולים, לאחר שהשתכנע שרוחות החולים שהרג רודפות אחריו..

לאחר ששנים נאסרה הכניסה אליו, בהוראת ממשלת איטליה, אולי בשנים הבאות יהפוך האי מאחד המקומות המפחידים באירופה, למקום נופש לתיירים בעלי ממון. לשם כך מכרה אותו הממשלה האיטלקית ליזם בשם לואיג'י ברונרו.


הנה האי פובגליה:

https://youtu.be/1VH6uIhTt7w


תמונות של אי האימים האיטלקי:

https://youtu.be/wVYwgwffVwk


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.