» «

פינות סודיות באמסטרדם

מוזיאון העינויים באמסטרדם
מוזיאון העינויים באמסטרדם
#המוזיאון ההולנדי לענייני עינויים

מוזיאון העינויים באמסטרדם (Torture Museum) הוא מוזיאון אפלולי ולא גדול, שמזכיר יותר תפאורה של תיאטרון מאשר מוזיאון רגיל. התאורה העמומה בו מוסיפה ומחזקת את אווירת האימים כאן, גם אם אינה מקלה על הצפיה בפריטים שבמוזיאון.

בכלל, האווירה במוזיאון מפחידה והיא מועצמת מהמספר הגדול של מכשירי ומתקני העינויים מימי הביניים שמוצגים כאן. ניתן להבין כאן היטב את ההיסטוריה של הרוע והאכזריות האנושית, את ניצול הכוח והסדיזם של ממציאי ומפעילי המכשירים שכאן.

במוזיאון שלל הסברים כתובים על מכשירי העינויים שמסביב ועל ההקשרים והתקופות שבהן "כיכבו", כמו עידן האינקוויזיציה הספרדית או תקופת המהפכה הצרפתית.


#מה תראו כאן?
בחללי המוזיאון המאיימים ובמסדרונות האפלים תפגשו אחדים ממכשירי העינויים האיומים שהומצאו בתולדות האנושות. ברובם תזכרו רק בחלומות הזוועה שלכם.

יהיו כאן מתקנים כמו ה"סולם", שעליו נהגו לקשור את ידיו ורגליו של המעונה ולמתוח את גופו לכיוונים שונים.

שימו לב למתקן העינויים שנקרא "הגלגל". זהו גלגל עשוי עץ וברזל, שאותו גלגלו המענים על גופם של המעונים עד לשבירת צלעותיהם האיומה.

עוד תראו כאן את הגיליוטינה ההיסטורית שערפה ראשים בהוצאות להורג, את מיטת המסמרים המכאיבה, את מסכות הברזל לפנים, מפצח הגולגלות ואת קולר העץ לצוואר.

עוד מתקן שטני הוא "הסוס הספרדי" - מתקן דמוי אוכף, שהמעונה נקשר אליו בישיבה ואל רגליו קשורות אבנים כבדות המושכות ומותחות אותן למטה.

במוזיאון גם תמונות רבות ולא פעם מזעזעות לא פחות מהמכשירים והמוצגים עצמם.


#טיפים
לבעלי עצבים חזקים.

יש מי שאומרים שהמוזיאון פחות מרשים ממוזיאונים דומים באירופה. להחלטתכם!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/rY52g36f3p0


ביקור במקום:

https://youtu.be/9C-ZWpD2_BY


עוד מבט:

https://youtu.be/bjiT0OFmGac


הדרכה:

https://youtu.be/txzkG2RKnyU
קינדר קוק קפה
קינדר קוק קפה
#בית הקפה שהילדים מכינים בו את האוכל

אם תמיד קיטרתם שהקטנים יכולים לעזור בבית יותר, בית הקפה קינדר קוק קפה (De Kinderkookkafé) שנמצא בוונדלפארק, מתהדר ברעיון מבריק. כאן יכינו את האוכל הילדים שלכם, במעין קורס משולב בחוויה. לבושים בסינרים, הם ישתתפו בהכנת הארוחות ובהמשך יגישו את האוכל להורים הגאים, הישובים ליד השולחנות בבית הקפה עצמו. בהמשך הם אפילו ייחשבו ויגבו את החשבון ואפילו ישתתפו בשטיפת הכלים...

עם מאכלים כמו פיצה, עוגות, עוגיות וכריכים מעשה ידיהם, ברור שהתפריט מדבר קודם לא מעט לטעמם של הילדים. העובדים מסייעים להם כמובן, לבשל ולנהל את בית הקפה. להורים זו הזדמנות טובה לנוח קצת ולתת לצוות המקום להעסיק את הילדים, באקט חינוכי יפה. על הדרך הוא גם יפעיל את הילדים בסיפורים, שירים וריקודים.

המקום, שמעוצב בהשראה של סיפורי ואגדות ילדים, מספק מדים ובגדים לילדים, כך שיוכלו להתלבש כטבחים ומלצרים ויהפכו לחלק מצוות המקום. מספרים שיש אפילו מי שממונים כאן למנהלים...


#טיפים
יכולים לבשל כאן ילדים מגיל 6 ומעלה.

המחיר לא יקר, כי המקום אינו למטרות רווח.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ncxVsShcNgI


ביקור במקום:

https://youtu.be/CQCT1ta4TyQ?t=6s


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.