» «

פריטייה

פריטייה
הכפר פֶּרִיטְיָיה
#על כפר הרפאים הקסום שבהרים

הכפר פֶּרִיטְיָה (Perithia), שממוקם בין הכפרים קַסְיוֹפִּי (Kassiopi) לאַכָארָבִי (Archaravi), הוא כפר נטוש הנמצא בין ההרים ויכול לשמש את חובבי הצילום והמסתורין כמקום לסיור רגלי בין הבתים העתיקים. למעשה, הכפר הזה נולד בשנת 700 לפני הספירה, מה שמקנה לו את השיא של הכפר העתיק ביותר על האי קורפו.

אדמתו הפורייה מאוד של פריטיה העשירה בימי הביניים את אנשי הכפר. אז שימשו עצי האלון שגדלו כאן לבנייה של ספינות ונציאניות חזקות. החקלאות השלימה את הכלכלה המקומית שפרחה כאן אז, פריחה שנמשכה עד שנות ה-60 של המאה הקודמת.

קריר, ירוק ושקט יותר מאשר רוב הכפרים שעל האי, פריטיה של היום הוא המקום האותנטי והטוב ביותר להימלט מהמולת התיירים שמציפים את העיר קורפו ואתריה. לכפר גם נופים מרשימים אל הים הכחול, האיים היוניים ואל אלבניה השכנה. הטבע כאן עתיר כרי דשא, פרחים וזמזומי דבורים.

השיממון כאן ממש אינו מוחלט וגם בתקופה שבה הוא היה עזוב לגמרי, פעלו בין בתיו הנטושים של הכפר כמה טברנות נחמדות וטעימות, להנאת התיירים והמבקרים במקום. יש כאן אפילו בית הארחה נחמד ומוצלח, שהוקם בידי זוג שהתאהב במקום והחליט להתיישב בו מחדש. ואגב, בשנים האחרונות הכפר חוזר במידה מסוימת לחיים, מה שאומר שאנשים שקנו בו חורבות מתחילים להתיישב בו מחדש.


#טיפים
לצילומים נהדרים בואו לכאן בשעות אחר הצהריים המוקדמות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Dr2dRV7PTow


ומהאוויר:

https://youtu.be/cDJxhd3eFUI


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.