» «
חנות לגו
חנות לגו ברלין
#על חנות הלגו הענקית והזולה

חנות לגו (LEGO Store Berlin) שברחוב הקניות הראשי קודאם (Kurfurstendamm), נמצאת במערב ברלין, בסמוך לחנות הכל-בו הענקית קה-דה-וו (KaDeWe). היא ענקית ומשתרעת על 3 קומות.

החנות של פירמת הצעצועים המפורסמת הזו מאפשרת רכישה של המערכות להרכבה במחירים זולים במיוחד.

בנוסף, יש בחנות הגדולה הזו פינת סיילים מיוחדת, שאפשר לקנות בה קוביות לגו בכמות חופשית ובמשקל, קוביות מכל סוג שניתן לקנות ולבנות בהן באופן חופשי.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/c8n125Bd4sE
בית החולים לבובות
בית החולים לבובות
#על בית החולים של הבובות

ברחוב ויה סן ביאג'יו דיי ליברי, בבית מספר 81, נמצא אחד המוסדות המסקרנים בספאקנאפולי. זהו בית החולים לבובות (Doll hospital) שבקרבת פיאצטה נילו.

בית החולים הזה היא אחת החנויות שיחזירו אתכם לילדות. מדובר בספק חנות קטנה, ספק מעבדה לתיקון בובות. זו מעין סדנה, שאליה אפשר להביא בובות שבורות או כאלה שרוצים לחדש. זמן מה אחר כך, תוכלו לקבל את הבובה שלכם כחדשה, או כשהיא מתוקנת למשעי.

ואלה לא רק ילדים המומים, עם בובות שבורות שמגיעים לכאן. אל החנות הזו, שניצבת בפיאצטה נילו מאז המאה ה-19, נוהרים אספני בובות וצעצועים עתיקים מכל העולם. הם באים לפה, כדי לתקן ולחדש צעצועי אספנות יקרי ערך.

בית החולים לבובות הוקם בשנת 1889, על ידי מעצב תפאורות מתיאטרון סן קארלו, שתחביבו היה תיקון של בובות שעווה ופרווה.

ואגב, מעבר לתיקון גם מוכרים כאן בובות, חלקן ממש לא רגילות. שימו לב שב"חנות בית החולים", תוכלו למצוא בובות עתיקות וחדשות, לצד בובות שנאמר בעדינות שהן "שונות במקצת", ולא ברור מי ההורים שיקנו אותן לילדיהם...


מבט מקרוב:

https://youtu.be/efBBcz0Icy8
ספארקי צעצועים
כל-בו ספארקי צעצועים
#על הכל-בו שכולו צעצועים ותחפושות

ספארקי'ס (Sparky's Dum Hraèek) היא רשת צעצועים מהגדולות בפראג. זהו בית כל בו גדול ויפה, שכל ארבע קומותיו מוקדשות לצעצועים, לבובות, למשחקים שונים ותחפושות.

לחנות ספארקי'ס תוכלו לקחת את ילדיכם לפחות פעם אחת בביקור כאן. ב-4 קומות החנות יוכלו הקטנים לבלות שעות במשחקי הרכבה וחשיבה, במשחק במכוניות ובובות, בגיבורי-על ועם ברביות ובעוד מגוון של צעצועים.

המשפחה תשמח להצטייד כאן בצעצועים במחירים טובים. אם אתם לבד, תוכלו לקנות כאן מתנות לטף שנשאר מאחור.


#טיפים
בררו בחנות או באתר שלמטה אם יש מבצעים על קנייה גדולה, או על צעצועים מיוחדים.
מוזיאון הצעצועים בפראג
מוזיאון הצעצועים בפראג
#על המוזיאון של הצעצועים מכל הזמנים

מוזיאון הצעצועים בפראג (Muzeum Hraček) הוא מוזיאון שהקים בסמטת הזהב אספן נלהב של צעצועים בשם איוון שטייגר. האיש הוא קריקטוריסט גרמני, שהחליט לחלק את האוסף הענקי שלו בין שני מוזיאונים שהקים, אחד בגרמניה ואחד בפראג.

מבחינת גודלו, מוזיאון הצעצועים של פראג נחשב למוזיאון הצעצועים השני בעולם. בשבעת אולמות התצוגה שלו מוצגים צעצועים מאיזורי צ'כיה ומורביה השונים ומהעולם כולו.

הצעצועים שבמבנה המוזיאון הגדול, בן שתי הקומות, מתחילים מתקופת יוון העתיקה ומגיעים לצעצועים אולטרה מודרניים, מהמאה ה-21. האוסף כאן כולל בובות עץ מתקופות שונות, צעצועים נוסטלגיים, צעצועי רובוט, חיילי צעצוע, סדרות של בובות בארבי, המון לגו, דובי פרווה, מכוניות צעצוע, צעצועי פח עתיקים, דגמי מטוסים ומה לא.

המוזיאון מומלץ לילדים צעירים ולילדים נצחיים, כלומר הורים שעוד זוכרים את הקסם של המשחק בצעצועים הללו.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/yzMdRcYziOE


ועוד אחד:

https://youtu.be/EHc2qYwmZGc

צעצועים

בית החולים לבובות של ליסבון
בית החולים לבובות
#על בית החולים שמטפל בבובות

אמבולנסים עוד אין להם, אבל בבית החולים המפורסם לבובות (Hospital de Bonecas) שבליסבון מטפלים בבובות ממש כמו בחולים אנושיים.

האגדה מספרת שבית החולים לבובות נוסד בשנת 1830, על ידי הגברת קרלוטה. היא הייתה קשישה, שנהגה לשבת בפתח של חנות בשוק ולתפור בובות. ילדים שעברו עם הוריהם בדרך לקניות, עצרו מעת לעת ליד גברת קרלוטה וסיפרו לה על ה"מחלות שמהן סבלו הבובות שלהם". היא נהגה לטפל באותן בובות ולתקנן. מאות שנים אחרי, ממשיכה החנות הקטנה של גברת קרלוטה לתפקד כמקום שבו מרפאים בובות.

וממש כמו בבית חולים, כל בובה שמובאת לכאן, עוברת בדיקה כללית וזוכה לגיליון רפואי ומיטה שבה היא מאושפזת. כאן מטופלות בובות חרסינה, עץ ונייר, מתקנים להן את השיער, משתילים אברים, מחליפים עיניים או גפיים שבורות ומתקנים את הביגוד, הנעליים והכובעים שהתבלו.

יש כאן שירותי תיקון ושיפוץ גם לבתי בובות ומיניאטורות וטיפולים מיוחדים לצעצועי פח ולצעצועי אנטיקה אחרים.

כמובן שלצד בית החולים של הבובות, מבינים כאן שבעולם של חד פעמי קטן הביקוש לתיקון בובות ולכן המקום מציע גם חנות לבובות מיוחדות, בתי בובות ובגדי וינטג' לבובות.

יש כאן גם מוזיאון קטן ונחמד לבובות וצעצועים נוסטלגיים. מוצגות בו מאות בובות, בצבעים, גדלים וחומרים מגוונים ובמצבים רפואיים שונים ומשונים. משעשע ומקסים, גם אם קצת "קריפי" לפעמים...


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Yud5RGUUp8I
מוזיאון הילדים של מילאנו
מוזיאון הילדים של מילאנו
#על המוזיאון של הילדים במילאנו

מוזיאון הילדים של מילאנו (Museo dei Bambini), המכונה בקיצור MUBA, ממוקם במרכז מילאנו.

במוזיאון הזה יכולים הילדים הללו לשחק במשחקים שונים. המוזיאון מהווה בשבילם מרכז תרבותי מרתק ויש בו שילוב של פעילויות מגוונות, ביחד עם תערוכות לילדים.

החללים במוזיאון עוצבו כך שיעודדו ויעוררו חשיבה יצירתית אצל הילדים. יש כאן הרבה גירויים ליצירה, ביניהם מסכי צלליות, לבנים מעץ וחלקים לבנייה יצירתית, כמו גם קירות שעליהם הילדים יכולים לצייר ועוד פריטים מסקרנים לילדים ולמבוגרים כאחד.

במוזיאון גם אוסף צעצועים גדול מאד. תוכלו לראות כאן צעצועים ומשחקים עתיקים, לצד צעצועים מכניים, בובות חרסינה, רכבות חשמליות, בתי בובות ועוד. כל אלה באים מתקופות שונות, מאז המאה ה-16 ועד לאמצע המאה ה-20.


#טיפים
המוזיאון מיועד לילדים בגילאי 3-12.

במוזיאון פועל גם תיאטרון ילדים עם הצגות שעולות מדי שבוע, בשפה האנגלית.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Lj9qYTm0PQQ?t=20s


ועוד ממוזיאון הילדים של מילאנו:

https://youtu.be/vKjRFShNySA
מוזיאון הילדות V&A
מוזיאון הילדות ויקטוריה ואלברט
# על מוזיאון הילדים והצעצועים בלונדון

אופנת ילדים, סופרי ילדים ותולדות הצעצועים הם רק חלק ממה שתוכלו למצוא במוזיאון הילדות בלונדון. המוזיאון הוא בעצם אגף בתוך מוזיאון ויקטוריה ואלברט, המוזיאון הלאומי של הממלכה המאוחדת לאומנויות שימושיות. הוא ממוקם בבת'נל גרין, הנחשב לאזור עני במזרח לונדון.

המוזיאון נוסד בשנת 1872 והוצגו בו אוספים שונים וביניהם אוסף ואלאס. המבנה בנוי בסגנון ויקטוריאני והוא עבר שיפוץ רציני בסוף המאה שעברה.

בשנות ה-20 של המאה ה-20 חלה תפנית בנושאים שהוצגו במוזיאון והוא החל להתמקד בנושאים הקשורים לילדות וילדים, שמטרתו הוגדרה כ"למידה וחקירה של מוצרים שנעשו עבור ילדים ועל ידי ילדים".

במוזיאון שלושה אגפים: באגף הראשון תמצאו צעצועים נעים, באגף השני צעצועים ומשחקים שנועדו לפיתוח דמיון ויצירתיות ואגף שלישי מוקדש לילדות - בעבר והיום. בין לבין, תמצאו בו גם תערוכות מתחלפות. לצד המוצגים תוכלו לראות גם סרטים וללכת להפעלות וסדנאות שונות - יצירה ואמנות, שיעורי דרמה ועוד פעילויות עבור הילדים.

כמות הצעצועים במוזיאון עצומה ותוכלו למצוא בו: רכבות צעצוע, מכוניות, בובות דב ובתי בובות בגדלים שונים. הגדול מביניהם, אגב, הוא בן 16 חדרים...

גם בגינת המוזיאון תוכלו למצוא אטרקציות, כמו קרוסלה ורכבות. אם אתם מחבבים וינטג', תוכלו למצוא כאן העתקים של ספרי ילדים מהמאה ה-18 וה-19.

מרבית הפעילויות במוזיאון הן ללא תשלום. ביולי ואוגוסט מתקיימים במוזיאון פסטיבלים יצירתיים לילדים ולמבוגרים.


#טיפים
הכניסה למוזיאון חופשית.

מתמקדים כאן בצעצועים, החל מהמאה ה‭17-‬ ועד ימינו. מעל 8,000 בובות, 6,000 בגדים ותחפושות לילדים, מגוון עצום של משחקים והדגמת ייצור צעצועים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/bNGtxjVFL3g


ביקור במוזיאון הילדים:

https://youtu.be/fgisL9A6lEs


פינת בנייה בלגו:

https://youtu.be/1z3dHKk7J9s
מוזיאון הצעצועים בטוקיו
מוזיאון הצעצועים בטוקיו
#על המוזיאון של הצעצועים בטוקיו

מוזיאון הצעצועים של טוקיו (Tokyo Toy Museum), שנמצא בבית ספר לשעבר, הוא מוזיאון מגוון ומעניין, גם לילדים וגם להורים ומבוגרים סנטימנטליים. המוזיאון מציג לצד הצעצועים היפאניים, גם צעצועים מתרבויות ומדינות שונות ברחבי העולם וצעצועים מתקופות וזמנים שונים בהיסטוריה.

בחדרי המוזיאון, שהיו פעם כיתות לימוד בבית הספר, תוכלו לסקור קטגוריות שונות של צעצועים. זה מתחיל מצעצועים יפאניים קדומים ועתיקים, דרך צעצועים מסורתיים, משחקי קופסא מעניינים וחדרי צעצועים ממקומות רחוקים.

המוזיאון הזה אוהב תינוקות ומקל על הורים. בנוסף לתצוגות הצעצועים, מכיל המוזיאון גם חלל התרגעות נעים, חללי הנקה, פינות החתלה וטיפול בתינוקות, חנות מזכרות הכרחית ועוד.


#טיפים
כדאי ללמוד באתר המוזיאון על התערוכות המתחלפות והאירועים שיתקיימו בו בזמן שהותכם בעיר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/LezpN_PowVE


פליינג טייגר
פליינג טייגר לונדון
#רשת דנית של מתנות מעולות במחירים נהדרים

פליינג טייגר (Flying Tiger), שברחוב אוקספורד בלונדון, הוא הסניף של רשת דנית שיקית וחדשנית שמציעה בחנויות שלה מגוון עצום וצבעוני של מתנות כיפיות, במחירים מצחיקים ובאיכות טובה. סניפיה נמצאים היום בערי אירופה הגדולות, דוגמת פריז, וינה, אמסטרדם, מדריד, קופנהגן וברצלונה.

מכאן סביר שלא תצאו בידיים ריקות. להיפך, אם תרצו להביא מתנות - זה בדיוק המקום שבו תמצאו דברים מגניבים והמחירים יהיו ממש מצחיקים. כאן לא נראה שיפשטו את עורכם...

הייתם פעם? - אז מה?! - בכל חודש מגיעים לחנויות שלהם 300 מוצרים חדשים ומחליפים אחרים שלא מבוקשים מספיק.

זו חנות שגם המבוגרים וגם הילדים ימצאו בה ים של הפתעות ומתנות, מצעצועים ושעשועים חביבים ועד חפצים מעוצבים לבית ולעבודה, כלי מטבח ומה לא. מבוקשים כאן במיוחד קישוטים, מנורות, חומרי יצירה, כלי כתיבה וכמובן מתנות לילדים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/U2NPkw3zkd4


וביקור במקום:

https://youtu.be/OgvYrVy87f4?t=10s&end=2m46s
חנות צעצועי עץ
#על חנות גדולה של מריונטות וצעצועים מעץ בפראג

אם שמתם לב לאינספור הבובות שבכל חנות מזכרות בעיר, יעניין אתכם לדעת שאחת האומנויות הפופולאריות בפראג ובצ'כיה כולה היא בובות ויצירה שלהן ביד. עוד במאה ה-18 התפתחה בפראג אומנות היצירה של בובות ומריונטות שכאלה.

במבחר הבובות שנוהגים ליצור כאן נכללים עד היום באופן מסורתי דמויות של מלכים, מלכות, נסיכים ונסיכות, לצד ליצנים, קוסמים ומכשפות. בעידן החדש החלו ליצור בובות רבות של סלבריטאים ומפורסמים צ'כיים ועוד מרוח הזמן החדש.

חנות צעצועי העץ (SHOP Marionety Truhlář) היא חנות מובילה של מריונטות וצעצועי עץ בפראג. תעשיית הבובות והמריונטות בעבודת יד מפותחת מאוד גם בצ'כיה של היום והחנות מחזיקה מבחר בובות ומריונטות שהן יצירות אמנות לכל דבר.

את הייצור המקומי עושים כאן בעבודת יד ובאיכות מצוינת, תוך שימוש בחומרים כמו גבס ועץ. יש בחנות גם פריטי אספנות שיוצרו על ידי אמנים צ'כיים ידועים בתחומם.

בחנות תראו גם צעצועי עץ שגם בהם צ'כיה ידועה כבר מאות שנים. בין השאר תוכלו לראות ולקנות כאן מכוניות צעצוע מעץ, דמויות ופאזלים עשויים עץ ועוד.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Le0TRaFpCXM


הדרכה:

https://youtu.be/231pY48KDD0
דיסני סטור ניו יורק
#על חנות מותג הפנטזיה המפורסם בעולם

גם בניו יורק מציעה חנות דיסני (The Disney Store) את כל המרצ'נדייז האפשריים של חברת דיסני. זוהי חנות הצעצועים הגדולה של דיסני בניו יורק ולמעשה הרשמית שלה בעיר. היא עוסקת בדמויות המצוירות והאחרות, מתוך סרטיה של החברה.

בתור סניף התפוח הגדול של התאגיד המצליח מאמריקה ומותג הפנטזיה המפורסם בעולם, המקום מציע מגוון אדיר של מרצ'נדייז ושלל מוצרים מהעולם של סרטי דיסני. תמצאו כאן את כל מה שניתן להדביק עליו את הדמויות המוכרות כל כך - בובות, משחקים, סרטים, צעצועים, ספלים, תיקים, תחפושות, ספרים, בגדים ונעליים.

באופן טבעי המקום פונה לילדים, אבל גם למעריצי דיסני הבוגרים יותר. בחנות תצוגה מיוחדת של מוצרים נדירים ופריטים מהוצאות מיוחדות, כמו בובות מיקי מאוס שהוצאו בימי ההולדת השונים שלו. יש כאן גם מודעות ופוסטרים מההקרנות הראשונות של "שלגיה ושבעת הגמדים" - סרטו הראשון של וולט דיסני וזה שהחל את מסעו אל התאגיד שעתיד להיות מהגדולים והחזקים בהוליווד ובקולנוע האמריקאי בכלל.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/MGvv3mQpxXg


ועוד:

https://youtu.be/mPpxS359GE0


ביקור במקום:

https://youtu.be/QYG30hoI6H4


בלוגרים:

https://youtu.be/ocJxFI0kT-U
דיסני סטור רומא
#על חנות מותג הפנטזיה המפורסם בעולם

חנות דיסני (The Disney Store) ברומא, של הרשת המצליחה כל כך, מציעה את כל המרצ'נדייז האפשריים של המותג דיסני, אחד המותגים החזקים בעולם הקולנוע והבידור של ימינו.

כאן תמצאו את כל מה שניתן היה להדביק עליו את הדמויות המוכרות כל כך - בובות, סרטים, צעצועים, ספלים, ספרים, בגדים, נעליים ועוד. המחירים לא נמוכים ולעתים יקרים, אבל כל אחד יוכל למצוא לו כאן את הדבר הקטן שיתאים לכיסו.


ביקור במקום:.

https://youtu.be/Vjq3wQ3jjw8


בלוגרים:

https://youtu.be/6IQF2dqQVsE
פסאז' דה פּראנְס של הצעצועים
#על מתחם הצעצועים והמשחקים המהודר ונהדר

פסאז' דה פראנס (Passage Des Princes), שנמצא ליד בית האופרה, הוא מרכז קניות שמלא כולו בחנויות צעצועים, מכל הסוגים והמוצרים.

כבר במאות הקודמות היו כאן חנויות. כמו כל הפסאז'ים המקורים של פריז (Passages couverts de Paris) גם הוא היה מעבר, בצרפתית פסאז', בין בתים. במאה ה-19 הקימו ברבים מהם וגם כאן גלריות מסחריות, עם קירוי מרשים וחלונות זכוכית עיליים, שמחדירים אליו אור מיוחד ואופייני לפסאז'ים הללו. העיצוב כאן לכשעצמו הוא חווייה ששווה לראות.

החנויות בפסז' דה פראנס מגוונות וכוללות חנויות צעצועים, לגו, משחקי מחשב, משחקי חשיבה, משחקים אלקטרוניים, פאזלים, דגמים להרכבה, משחקי קלפים ועוד.
ויה פורט אאוטלט
#על קניון העודפים הגדול בתורכיה

ויה פורט אאוטלט (Via Port Outlet Asia) הוא קניון העודפים הגדול ביותר בתורכיה. יש בו כ-200 חנויות גדולות, המסודרות בשתי שדרות ארוכות, בנות מאות מטרים.

ויה פורט אאוטלט נמצא ברובע פנדיק שבצד האסייתי של העיר. תמצאו בו כמעט את כל המותגים הבינלאומיים, מהפופולריים והזולים יחסית ועד היוקרתיים וחורכי הארנק. יש כאן גם לא מעט מותגים מקומיים, המציעים בגדים, נעליים, מוצרי ספורט, צעצועים, מוצרים לילדים, דברים לתינוק ועוד.

בנוסף, תמצאו כאן להנאתכם גם שלל בתי קפה, מסעדות ואולמות קולנוע. הילדים ייהנו כאן ממגוון הפתעות, כולל רכבת לילדים ואגם ציורי באמצע הקניון.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/_WakZMOyL3s


אופנה:

https://youtu.be/XwVEABDwpvM?t=1m23s


ביקור במקום:

https://youtu.be/RFzdPk3Yqyk?t=3m13s


בלוגרים:

https://youtu.be/MlZFPXR3CPQ
פלדיום אאוטלט
#על האי

אאוטלט פלדיום (Palladium atasehir) הוא אחד הקניונים הגדולים בצד האסייתי של העיר איסטנבול. מדובר במרכז קניות ענקי, המציע כמעט כל מותג מוכר, כמו גם שלל חנויות אופנה, ספרים, גאדג'טים, תבלינים, ספרים וכדומה.

יש כאן גם מתחם מזון חביב, בתי קולנוע וסופרמרקט ענקי של Carrefour, שבו תוכלו לקנות כמעט הכל - כולל ביגוד, הנעלה, אקססוריז, שעונים, אלקטרוניקה, קוסמטיקה, צעצועים ותכשיטים.


#טיפים
למגיעים ברכב יש חניון נוח וגדול למדי.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/bvbAH8FJ8ow


ביקור במקום:

https://youtu.be/XFOwBmS49oI


פלאשמוב:

https://youtu.be/-Vu2OhmahGU
מונורי סנטר
#על מרכז הקניות הסיני של בודפשט

מונורי סנטר (Monori Center Budapest) הוא מרכז קניות סיני שנמצא בלב מה שמכונה "הרובע הסיני" של בודפשט. כאן תמצאו שלל מוצרים ואביזרים מתוצרת סין. יש כאן החל מאופנה, תיקים, נעליים וטקסטיל ועד לאביזרים לבית וצעצועים.

בסביבה לא מעט מסעדות סיניות טובות ואותנטיות. בערבי הקיץ נפתחים באזור דוכני אוכל סיני טעים וזול.


#טיפים
המחירים כאן זולים.

על אף המראה הסיטונאי, המקום מוכר לכולם - גם לסוחרים וגם ליחידים.
קניון פלדיום
#על הקניון הענקי שבמרכז העיר

קניון פלדיום (Palladium) שבכיכר הרפובליקה, בלב העיר העתיקה, הוא מוקד שופינג מוביל בעיר, בזכות מיקומו המרכזי, עיצובו החדיש והמבנה הענקי והיפה.

בקניון מעל 200 חנויות, המשתרעות על פני 5 קומות. רבות מהחנויות הללו מציעות בגדים ונעליים, חלקן של מעצבים מוכרים. יש כאן גם חנויות להלבשה תחתונה, אופטיקה, אלקטרוניקה, צעצועים, תכשיטים, אוכל, כלי בית ועוד. בנוסף תמצאו במקום גם בית מרקחת, סופרמרקט ואפילו קזינו.

בין חנויות הבגדים שכאן תמצאו את H&M, Armani, Mango, Michael Kors, C&A, Tom Tailor, Lacoste, Gaudi, F&F, Calzedonia, Esprit, Gant, Etam, Gas, Gerry Weber, Guess, Intimissimi, Levis, Lindex, Marks & Spencer, Puma, Reserve, dm, Time out ו-Topshop.

לצעצועים ומתנות לילדים פנו אל חנות Sparky's. לנעליים זולות - פנו לאימפריית הנעליים הזולה Deichmann. לנעלי ספורט נסו את חנות הספורט Sportsimo.


#טיפים
בקניון יש Wifi חינם למבקרים.

בקומה העליונה יש מבחר מסעדות צ'כיות ואיטלקיות, לצד בתי קפה ורשתות מזון מהיר, דוגמת מקדונלד'ס, בורגר קינג וכדומה.

לקניון כניסה ישירה מתחנת המטרו Namesti Republiky.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/47gKtjX_ywY


בחג המולד:

https://youtu.be/Ok1HG5GJtdg


ביקור במקום:

https://youtu.be/zfaCvEBPL-c


וכיכר הרפובליקה הסמוכה:

https://youtu.be/OEP0SQJdnC4


מייסיס
#על חנות הכל בו הקלאסית של אמריקה

מייסיס (Macy's) היא רשת בתי כל בו ענקית, שהוקמה על ידי רונלד מייסי ב-1858 והייתה לאחד מסמלי ההצלחה האמריקאית ותרבות הצריכה שלה. חנויות הרשת הופיעו בסרטי קולנוע, מקיימות מצעדים, חגיגות ושלל אירועי חג שנתפסים ע"י רבים כחלק מהתרבות האמריקאית הפופולארית.

מייסיס ניו יורק הוא מבתי הכל-בו המפורסמים ביותר בעיר ונחשב לאתר חובה לתיירים חדשים בה. סניף הכל בו שבכיכר הראלד הוא אחד מסמלי התפוח הגדול. הוא משתרע על בלוק שלם, גוש בניינים בגוון אדום ויש בו 7 קומות. עם 20 מיליון מבקרים שנתיים בסניף ומכירות של מיליארד מוצרים בכל שנה, זוהי אחת החנויות הגדולות בעולם ואולי אף הגדולה שבהן. בגדים, נעליים, תיקים, קוסמטיקה, צעצועים, אלקטרוניקה, מתנות ועוד המון מחלקות - תוכלו להסתובב כאן במשך יום שלם ולא להספיק את כולן.

עם מרכז מידע למבקרים ומפת התמצאות, חנות מייסיס הזו היא אתר תיירות של ממש וקלאסיקה אמריקאית. קשה אולי להאמין אבל חנות הענק הזו נולדה מחנות מכולת קטנה ששכנה בבניין הזה. מאות רבות של סניפי ענק הפכו מאז את מייסיס לכל מה שמסמלת אמריקה. הכל ובגדול!


#טיפים
בנוסף להנחות והמבצעים שבחנות, תזכו במייסיס להנחה של 10% מסכום הקנייה כולו. לקבלת ההנחה, הציגו דרכון זר שאינו אמריקאי, במרכז המבקרים שבקומת הגלריה בקומה הראשונה.

הסיילים המפורסמים של מייסיס נערכים ביום שישי השחור (זה שאחרי חג ההודיה), בתקופת הכריסמס ובמכירות סוף העונה של הקיץ, בחודשי יולי ואוגוסט.


ביקור במקום:

https://youtu.be/Mn-jhP0Tj_8


חלונות הראווה המוארים בחג:

https://youtu.be/2vsnrWVc1ro


הדרכה:

https://youtu.be/DE5ChbJRH4I


בלוגרית:

https://youtu.be/6XL4ndeWTxw
סיטי סנטר ווסט אנד
#על אחד מהקניונים הגדולים באירופה

קניון סיטי סנטר ווסט אנד (City Center West End) הוא הקניון הגדול ביותר בבודפשט ואחד ממרכזי הקניות הגדולים באירופה. הוא ממוקם במרכז פשט ומכיל את כל רשתות האופנה, המזון והגאדג'טים שאפשר להעלות על הדעת. יש כאן מגוון חנויות הונגריות ובינלאומיות, את כל המותגים הידועים וגם חנויות מקומיות, לצידם סופרמרקט גדול, דוכני החלפת כספים ועוד.

יש כאן 400 חנויות, ביניהן הרוב הן חנויות בגדים, נעליים, תיקים, אלקטרוניקה, מוסיקה, כלי בית, גאדג'טים וצעצועים.

בקומת האוכל המהיר שבקניון יש מבחר של מסעדות אתניות מגוונות ממטבחי העולם.


#טיפים
הקניון הענקי מחומם בחורף, מה שחשוב בימים הקפואים.

יש כאן מציאות והמחירים שווים, במיוחד בתקופות הסיילים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/oxf7QtknqzI


ביקור במקום:

https://youtu.be/QaGubEVKvPc
קניון מארה מגנום
#על הקניון חביב הילדים, שעל קו החוף בברצלונה

קניון מארה מגנום (Maremagnum), שעל חוף הים של ברצלונה, נחשב לאחד ממרכזי הקניות הפופולריים בקרב תיירים המגיעים אל העיר.

קרבתו אל הטיילת ומיקומו המרכזי מושכים אליו מבקרים רבים, המשלבים ביקור בקניון עם שיטוט באתרי הסביבה. ביניהם דוכני הטיילת של העיר, הפעילה בעיקר בקיץ, ביקור באקווריום של ברצלונה, או צפייה בסרטי ה-IMAX הסמוך.

הקניון הזה מצטיין באטרקציות שהוא מציע לילדים במהלך עונת הקיץ ובסופי שבוע לאורך כל השנה. הם מאד ייהנו כאן ולא רק ההורים שוחרי השופינג.

בקניון תמצאו שלל חנויות אופנה, קוסמטיקה וטיפוח, צעצועים, מזון וגאדג'טים. יש כאן חנויות של מעצבים מצליחים בספרד, לצד סניפים של הרשתות המוכרות, כולל זארה, מנגו, Pull & Bear, H&M, ויקטוריה סיקרט וסטרדיוריוס. כמקובל, יש כאן גם ברים, מסעדות ואולמות קולנוע.

שווה לנסות את לפטיז (Lefties), חנות העודפים המצליחה שמוכרת עודפי רשתות של Zara ,Mango ,Bershka, Pull & Bear ו-Oysho TRF.

בדקו כאן גם את פרימור (Primor), חנות עודפים זולה לקוסמטיקה ובשמים, את חנות הנעליים הענקית והזולה אינסייד (Inside) וטת חנות האופנה השווה שאנה (Shana).

מתנות לילדים או עם הילדים תוכלו לבחור בג'וגואתוס (Juguettos), חנות הצעצועים הגדולה והחסכונית. אוהבי הכדורגל שבכם יאהבו את FC-Barcelona, החנות הרשמית של מועדון המעריצים של בארסה.


#טיפים
היתרון בקניון שהוא פתוח בכל ימות השבוע וגם בחגים, עד שעות מאוחרות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/PEGWnu8mX9w


ביקור במקום:

https://youtu.be/BliPXZ1t0hs


ובסביבה:

https://youtu.be/YQTfx6vW6GU
קניון גלריה
#על הקניון הירוק והחסכוני של העיר

"קניון גלריה" בבורגס (Mall Galleria) הוא קניון גדול וחדיש, המציע נוחות וחוויית קניות נעימה, במחירים סבירים.

בקניון הזה מגוון חנויות ענקי, ביניהן לא מעט חנויות של רשתות בינלאומיות גדולות ומותגים עולמיים מובילים, מטום טיילור ולי קופר ועד רשתות חסכוניות, כמו ברשקה ו-H&M.

מתכשיטים, אופנה, מוצרי ספורט ובריאות ועד ריהוט, אלקטרוניקה וצעצועים לילדים - ההבטחה כאן שב-3 קומותיו של מרכז הקניות הזה, המשתרעות על לא פחות מ-35 אלף מטרים רבועים, אין כמעט דבר שתחפשו ולא תמצאו.

קניון גלריה, שהוא חלק מרשת מרכזי קניות באותו שם, מאופיין בבנייה בת קיימא, המנצלת את האיוורור והקירור הטבעי וחוסכת במשאבים, מה שהפך אותו לקניון הירוק הראשון בבולגריה.

האמת היא שאין עוד מה לומר על מרכז הקניות הגדול והחדיש הזה. הוא פשוט עוד אחד ממקדשי השופינג הנפלאים שהעיר הזו מציעה למכורי הקניות והסיילים בחו"ל, בעטיפה ירוקה וסביבתית יותר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/joYHBOSoEoM


ועוד מעט:

https://youtu.be/m6oHjG73-s0
חנות צעצועי העץ
כֹּלְבוֹ גַ'מְבּוֹ
קניון גרנגרוס
שוק פראטונאם
חנות דיסני


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.