» «
מלון פנינסולה
מלון פנינסולה
#על המלון הטוב בעולם

מלון פנינסולה הונג קונג (The Peninsula Hong Kong), שנפתח ב-1928, הוא המלון הוותיק ביותר שעדיין פעיל בהונג קונג. זהו אחד המלונות הידועים ביותר בעולם והוא נבחר כבר כמה פעמים כמלון הטוב ביותר בתבל.

המלון הזה, שנוסד במקור על ידי בני משפחת כדורי, הוא כיום חלק מקבוצת מלונות הונג קונג ושנחאי של המשפחה. הוא נחשב לנכס הדגל של קבוצת מלונות פנינסולה העולמית.

מעבר ליוקרה האדירה, שמתבטאת בו בכל פרט, המלון ידוע בצי מכוניות הרולס-רויס להשכרה, שהוא מחזיק לטובת אורחיו. הצי הזה עומד על 15 מכוניות רולס-רויס יוקרתיות במיוחד, הצבועות כולן בצבע ירוק. הזמנת המכוניות הללו של המלון מהיצרנית רולס רויס נחשבת לגדולה ביותר בהיסטוריה של יצרנית המכוניות הבריטית, שכל מכונית שלה יקרה ביותר. מעניין לציין שהמכוניות הללו, מדגם פנטום המודרני, החליפו את צי המכוניות הקודם של המלון, שהיו מתוצרת... נכון, רולס-רויס, מדגם סילבר ספיריט.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/9ATwmA0AZOM


ביקור במקום:

https://youtu.be/lllk34sJQ60
שדרת הכוכבים של הונג קונג
שדרת הכוכבים של הונג קונג
#על שדרת הכוכבים שבטיילת הים

ממש כמו בלוס אנג'לס ובקאן, גם שדרת הכוכבים של הונג קונג (Avenue of Stars) מציעה את הסטארים המקומיים בקולנוע ובבידור. את הכוכבים של כוכבים בינלאומיים כמו ברוס לי וג'קי צ'אן ודאי תזהו כאן, אבל מרבית הכוכבים לא מוכרים מאד מחוץ לסין והונג קונג.

שדרת הכוכבים בהונג קונג נמצאת על קו החוף וליד נמל הונג קונג. צאו כאן לטיול נעים, עם רוח ים ובריזה אוורירית ותיהנו מנוף העיר המרשימה.

בתור הגרסא המקומית ל- Walk of Fame המפורסמת של הוליווד, תוכלו לעבור כאן בין הפסלים, טביעות הידיים של הכוכבים שעל הרצפה, אבל כאן יש בונוס של ממש - ממול נשקף הנוף המדהים של הטיילת והעיר הונג-קונג כולה.

בטיילת תוכלו לפגוש בפסל בדמותו של ברוס לי - גיבור סרטי הקונג פו המפורסם בעולם.


#טיפים
אם תגיעו לכאן בשעות הערב, תוכלו ליהנות גם ממופע האורות הנהדר, בהשתתפות עשרות מגורדי השחקים של האי. ספר השיאים של גינס קבע שהוא המופע האור-קולי הקבוע הגדול בעולם.


ביקור במקום:

https://youtu.be/tZLczheN1Zk
חצי האי קאולון
חצי האי קאולון
#על חצי אי עם חדק של פיל

חצי האי קאולון (The Kowloon Peninsula), הנמצא מצפון לאי הונג קונג, הוא חצי האי הגדול ביותר בסין. הוא הסתפח להונג קונג בשנת 1860 וכיום הוא מהווה את המרכז המסחרי שלה.

בקאולון שפע של חנויות, מסעדות, מלונות מפוארים, מקומות בילוי ומרכזי קניות תוססים, כמו גם דרך נתן (Nathan Road), רחוב הקניות המפורסם של הונג קונג. רובם מתרכזים ב"חדק הפיל" (Tsim Sha Tsui), אזור שנמצא בקצה הדרומי של קאולון ומבחינת התיירים הוא האטרקציה המרכזית בחצי האי.

אהובה במיוחד בחצי האי הטיילת המזרחית של צים שא צוי (Tsim sha Tsui East Promenade), שעל שפת מפרץ ויקטוריה. רבים גורסים שהיא נקודת התצפית הטובה ביותר על גורדי השחקים של הונג קונג. הטיילת הנהדרת הזו נמתחת לאורכו של נמל ויקטוריה, מהצד של חצי האי קאולון.

בין קאולון לאי הונג קונג מחברת מעבורת סטאר (Star Ferry), שיוצאת מהמזח שעל הטיילת ומפליגה לאחד הרציפים בנמל ויקטוריה. המעבורת הזו היא אטרקציה בפני עצמה. בשייט רואים בה נהדר מצד אחד את קו הרקיע של קאולון ומצד שני את הונג קונג.


#אגדת תשעת הדרקונים
השם "קאולון", שפירושו "תשעה דרקונים", ניתן לחצי האי במאה ה-13. לפי האגדה, זה קרה לאחר שדי פינג, הקיסר הילד משושלת סונג, ברח מסין. היו אלה המונגולים ששטפו את סין מצפון וגרמו לו לברוח במהירות.

באותה תקופה, שהה הקיסר בחצי האי לזמן קצר. האגדה מספרת שהוא הביט סביבו וראה 8 רכסי הרים. נהוג להאמין בסין שבתוך ההרים שוכנים דרקונים. כיוון שהקיסר נחשב גם הוא לדרקון, הנה הם תשעת הדרקונים, שמאז נקרא הקצה הדרומי של חצי האי על שמם - קאולון, שפירושו "תשעה דרקונים".


#טיפים
מחיר המעבורת לקאולון הוא זול להפליא.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/GO7TY4OTEgI
פסל ברוס לי
פסל ברוס לי
#על פסלו של אגדת הקונג פו בקולנוע

פסל ברוס לי (Bruce Lee Statue), שעל הטיילת הנהדרת בקאולון, נמצא במה שנקרא כאן "שדרת הכוכבים של הונג קונג". לי, כוכב הקולנוע והקונג פו, מי שסימל בסרטיו צדק ויושר, נולד בארצות הברית אך עבר להונג קונג בילדותו. הוא התפרסם בשורת סרטים שבהם הפגין יכולות מרשימות באמנויות לחימה. הוא מת בשנת 1973. מותו בגיל 32 אירע באופן רשמי מבצקת במוח, אם כי תיאוריות קונספירציה שטוענות אחרת.

פסל הברונזה מציג את לי בתנוחה קלאסית שלו, כשהוא עירום בפלג גופו העליון ואוחז בנשק המזוהה איתו, הנונצ'קו. הפסל הוקם ביוזמת מועדון ברוס לי בהונג קונג, שגם מימן את הפסל. אנשי המועדון, אגב, התכוונו במקור להקים מוזיאון לכוכב הנערץ, אך לא הצליחו לגייס מספיק כסף ומקום מתאים בעיר למוזיאון. לפיכך הוצב לבסוף הפסל באזור קאולון, מקום שבעבר היה מוכר כמרכז אמנויות הלחימה של הונג קונג.


#מי היה ברוס לי?
ברוס לי, גיבור סרטי הקונג פו של שנות ה-70, מונצח בהונג קונג בפסל שהוצב כאן לרגל יום הולדתו ה-65. פסל הברונזה עלה כ-150 אלף דולר ומנציח את מי שהוגדר "כוכב הקולנוע הסיני הבולט במאה ה-20."

סיפורו רב ההשראה של ברוס לי החל ב-1955, כשהוא היה בן 14 והפסיד בקרבות רחוב בכנופיות שבהן נלחם. הוא החליט להשקיע בלימודי קונג פו ולמד בבתי ספר לאמנויות לחימה בהונג קונג. החלטתו קיבלה תפנית מעניינת כשבמקום להיות חבר כנופיה, הוא החליט והפך לשחקן קולנוע בז'אנר של סרטי אמנויות לחימה סיניים. משם הוא זינק למעמד של כוכב בינלאומי, כשבסדרה של שוברי קופות, בראשית שנות ה-70, הוא חשף את הקונג פו לעולם כולו.

כך, עם סרטי הקונג פו שבהם הוא כיכב, לי הפך לכוכב ענק בסין ובהמשך בעולם כולו. הוא התפרסם במיוחד בסרטיו הגדולים "ביג בוס" משנת 1972, "הדרקון" (1973), "אגרוף הזעם" ו"שובו של הדרקון" (Return of the Dragon), גם הם מאותה שנה. בסרטים אלו הוא קנה לו תהילה עולמית ומקום של כבוד בתולדות הקולנוע ובתעשיית הסרטים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/EJPg6vBx3-E


ביקור במקום:

https://youtu.be/kSkZKRsJsNw


חקיין של ברוס לי ברחובות הונג קונג:

https://youtu.be/aaeHTgYvIj0

קאולון

המוזיאון להיסטוריה של הונג קונג
המוזיאון להיסטוריה של הונג קונג
#על המוזיאון שמספר את הסיפור של הונג קונג

המוזיאון להיסטוריה (Hong Kong Museum of History) הוא מוזיאון המציג את ההיסטוריה והמורשת התרבותית של הונג קונג, מהתקופה הפרהיסטורית ועד ימינו.

במוזיאון, הסוקר את כל תולדות הונג קונג בתקופותיה השונות, תוכלו ללמוד על ההיסטוריה, הארכיאולוגיה והאתנוגרפיה של הונג קונג. זה כולל את העת העתיקה, ימי השלטון הבריטי ועד ימינו.

במוזיאון תערוכות קבע ותערוכות מתחלפות בנושאים של היסטוריה, תרבות ופולקלור. ילדים ייהנו כאן מדגמי ספינות עתיקות, תלבושות מימים עברו ועוד. שימו לב לשחזור הנפלא של רחוב סיני עתיק, ששוחזר בגודל טבעי.

בעזרת ממצאים ארכיאולוגיים, סרטים, תמונות, מונוגרמות ופסלים, מוצגות כאן 6,000 שנות ההיסטוריה של האזור, מאז התקופה הניאוליטית. יש כאן גם הצגה של פריטים ומסמכים מאירועים היסטוריים ידועים פחות או יותר, כמו הכיבוש היפאני של הונג קונג, בימי מלחמת העולם השנייה והחזרתה מבריטניה לסין בשנת 1997.

המוזיאון ממוקם בצים שא צוי מזרח, בצמוד למוזיאון המדע של הונג קונג. הוא הוקם בשנת 1975 עם התפצלותם של מוזיאון העיר והגלרייה לאמנויות לשני מוזיאונים: המוזיאון לאמנות והמוזיאון להיסטוריה.


#טיפים
המוזיאון מתאים לילדים גדולים יחסית ובני נוער ומבוגרים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/axJHaodGwog


ביקור במקום:

https://youtu.be/ddeEaplhn84
הונג קונג דולפין ווטש
הונג קונג דולפין ווטש
#על מרכז המחקר הימי של הונג קונג

הונג קונג דולפין ווטש (Hong Kong Dolphinwatch), שבחצי האי קאולון, הוא מרכז מחקר המוקדש לזן הנדיר והמיוחד של הדולפינים הוורודים. הזן מצוי כאן בריכוז מסוים, דווקא במים הלא נקיים, הסמוכים לחופים של הונג קונג. הזן הנדיר הזה נמצא בסכנת הכחדה.

שיט לאזורי המחייה של דולפינים ורודים הוא חוויה נחמדה, בלתי נשכחת ומומלצת לכל המשפחה, בדגש על ילדים. אמנם לא בטוח, אך יש סיכוי ממשי לראות אותם.


#טיפים
יש להזמין מקום מראש


מבט מקרוב:

https://youtu.be/QljKK0Stpho


עוד מבט:

https://youtu.be/aWAm3BuIWNQ


הדרכה:

https://youtu.be/4qds3GBHqMU
שוק הנשים
שוק הנשים
#על שוק הזיופים שעל אף שמו יש בו מוצרים לכולם

שוק הנשים (Ladies Market) קיים כבר 50 שנה. זהו השוק הפופולרי ביותר בחצי האי קאולון, אזור עתיר שווקים לכשעצמו.

בשוק שאורכו כקילומטר מגוון רחב של מוצרים בזול, כולל מזכרות, בגדים, אקססוריז, מתנות הביתה וכדומה. בחלק הצפוני שלו נמצאות החנויות היותר מסקרנות, עם מוצרים פחות סטנדרטיים, כולל מכירה של בעלי חיים שונים.

אגב, על אף שמו והעובדה שבמקור היו מרבית המוצרים בשוק מיועדים לנשים, כיום יש כאן מוצרים לכולם, כולל הגברים שבכם.


#טיפים
השתדלו לבוא בלילה. כיף יותר ונעים.

אל תקנו על ההתחלה. הדוכנים במרכז זולים מאשר אלו שבכניסות.

התמקחו ואל תחששו להחליט לאט, כי המוכרים כאן מנוסים בזה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/mFYar_xwXcI


ביקור במקום:

https://youtu.be/hCMUNVWKsls


הדרכות

https://youtu.be/U2xzKdvuUrE
סימפוניית האורות
מופע האורות בטיילת קאולון
#על מופע האורות הכי גדול בעולם

"סימפוניית האורות" (A Symphony of Lights) הוא שמו של מופע האורות המפורסם של הונג קונג, המושך אליו תיירים רבים מכל העולם ומשלב אורות צבעוניים, קרני לייזר ומוסיקה תואמת.

מופע המולטימדיה המרהיב והחינמי הזה, שמוצג בכל ערב בטיילת קאולון, הוא מופע אורות נהדר. ספר השיאים של גינס מחשיב אותו למופע האור-קולי הקבוע, הגדול ביותר בעולם. עשרות גורדי שחקים בעיר משולבים ומוארים במהלכו, משני צידיו של נמל ויקטוריה - גם באי הונג קונג וגם בקאולון.


#טיפים
הצפייה במופע היא בחינם.

עם המופע תוכלו לשלב טיול בטיילת היפה המשקיפה על נמל ויקטוריה, או להוסיף רומנטיקה, בצפייה במופע מסיפון המעבורת ששטה במימי נמל ויקטוריה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/DsBQO6ZzH5Q


מרחוק:

https://youtu.be/dtlryOoJ_ZY


מקדש סיק סיק יואן
מקדש סיק סיק יואן
#על המקדש המשרת שלוש דתות גם יחד

מקדש סיק סיק יואן (Sik Sik Yuen Wong Tai Sin) היפה והצבעוני להפליא, הוא מנזר שקרוי על שם הנזיר והקדוש המואר וונג טאי סין. האיש נודע בכוחות הריפוי שלו וביכולת שהפגין בחייו, לחזות את העתיד.

סיק סיק יואן הוא מקדש טאואיסטי, המשלב במקדש אחד את שלוש הדתות העיקריות בסין: בודהיזם, תאואיזם וקונפוציוניזם. המאמינים מגיעים אליו בכדי לבקש משאלות ולקרוא את עתידם.

במהלך השנים הוא הפך לאחד המקדשים הידועים והמתוירים בחצי האי הונג קונג ולאחד המקדשים החשובים בעיר. כמעט בכל שעה ביום תוכלו לראות במקדש, שנקרא גם מקדש וונג תאי סין (Wong Tai Sin), מספר מאמינים, המעלים קטורת באולם המרכזי של המקדש ומניחים בו פרחים.

במקביל, שימו לב לעיצוב המרהיב והעיטורים המיוחדים שבמקדש.


#טיפים
הכניסה למקדש היא בחינם.

ליד המקדש תוכלו לנוח בגן נחמד (The Good Wish Gardens).


מבט מקרוב:

https://youtu.be/nlW2JAPoNqM


ביקור במקום:

https://youtu.be/uUJSs2phtlA


סיור:

https://youtu.be/cwgH7uSLHpM


הדרכה:

https://youtu.be/m4pdE3g4caM
שוק הפרחים של הונג קונג
#על השוק של הפרחים בהונג קונג

ריח הפרחים הנעים מעיד כבר שהגעתם לשוק הפרחים של הונג קונג (Flower Market). השוק הזה נמצא ממש ליד שוק הציפורים יואן פו (Yuen Po Street Bird Garden). בשוק תמצאו עשרות דוכנים שמוכרים פרחים וצמחי נוי. נעים להסתובב וליהנות משלל הפרחים הצבעוניים שבו ומריחם המשכר.

שוק הפרחים הססגוני והמרתק נראה במיטבו בימים שלפני ראש השנה הסיני. אז מגיעות אליו משפחות מקומיות רבות, בכדי להצטייד בפרחים, כמיטב המסורת המקומית. בשוק תראו שלל דוכנים וחנויות של סחלבים. הפרח הזה נחשב לפרח החג והוא מופיע כאן בצבעים שונים ובגדלים מגוונים. סידורי פרחים ועציצים שכוללים סחלבים נמכרים כאן במחירים שונים והם מהווים להיטים במכירות.


#טיפים
מומלץ לשלב את הביקור כאן ביחד עם ביקור בשוק הציפורים ובשוק דגי הזהב הסמוכים.

בשוק הפרחים שווה לצלם והרבה. מרבית בעלי החנויות ידידותיים ומאפשרים ברצון צילומים.


ביקור במקום:

https://youtu.be/3KVOjpQiGKE
פארק קאולון
#על הפארק שפעם היה שכונת עוני

בפארק קאולון (Kowloon Park) הוא פארק עירוני, גדול, נאה ופופולארי מאוד בקאולון, הן בקרב תושבי הונג קונג והן בין התיירים.

יש שלל מתקנים שמאפשרים ליהנות בו מאד. בזכות מזג האוויר הנוח של הונג קונג, יכולים תושבי המקום והתיירים שבעיר ליהנות כאן משלל פעילויות ובילוי ירוק בטבע עירוני נעים.

בפארק, המעוצב בסגנון סיני מסורתי, שלל אטרקציות מגוונות לכל הגילאים. תוכלו למצוא כאן אזורי נוף מדהימים, גינות רבות, מגוון רחב של פרחים, עצים, דשאים וציפורים. יש כאן גם אגם קטן, תחנה לצפייה בציפורים, גן שעשועים, מבוך, פינות משחק, גן סיני מקסים, פסלים ופסלונים, חממות ועוד.

פארק קאולון, שנמצא באזור בו שכנה בעבר אחת משכונות העוני של קואלון, מציע כיום למבקרים חוויות של טיול בין גנים שונים בתוכו.

יש בפארק גם לא מעט אפשרויות של ספורט אקטיבי ואתגרי, החל ממסלולי הליכה וריצה ועד למרכז כושר הכולל מגרשי כדורסל וסקווש, שולחנות פינג-פונג, חדר כושר ובריכות שחייה חיצוניות ומקורות.


#טיפים
שעות הפעילות בפארק בכל ימות השבוע הן: 5:00-00:00.

כל יום א' בסביבות 16:30-14:30 תוכלו לצפות בגן הפסלים במופע קונג פו מרהיב - ללא תשלום!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/V8y2OajFvI4


ביקור במקום:

https://youtu.be/Jt67euxmFVU?t=1m10s
מוזיאון המדע של הונג קונג
#על מוזיאון המדע המצוין של הונג קונג

מוזיאון המדע של הונג קונג (Hong Kong Science Museum) הוא מוזיאון בן 4 קומות, שאפשר לבלות בו שעות רבות של הנאה. יש כאן לא פחות מ-18 אולמות תצוגה, עם מעל 500 מוצגים ושלל תערוכות אינטראקטיביות, בהן יוכלו המבקרים להתנסות בפיזיקה, מדע, טכנולוגיה, אנרגיה, כדור הארץ ועוד.

חשוב לא להתבלבל עם פארק המדע בהונג קונג, שהוא אזור ההייטק של העיר. מדובר במוזיאון אחר, שהוא אטרקציה נהדרת לכל המשפחה.

במוזיאון שכאן, תמצאו בין היתר, סימולטור של נסיעה במכונית אמיתית, אגף מראות, הדגמה של כוחות פיזיקליים שונים, כמו המתקן הגדול בעולם שמדגים הפיכת אנרגיה פוטנציאלית לאנרגיה קינטית, או המחשה של צריכת אנרגיה, עקרונות של מיחזור ועוד.

יש כאן תצוגה של שלל עקרונות פיזיקליים ומדעיים בנושאי תנועה, אור, קול, חשמל ואלקטרומגנטיות. הילדים יוכלו לקבל המחשות מדעיות בתחומים כמו מתמטיקה, מדעי החיים, גאוגרפיה, מטאורולוגיה ומדעי המחשב. גם טכנולוגיה מטופלת כאן יפה, בתחומים כמו תחבורה, תקשורת, שימור אנרגיה, טכנולוגיות מזון ועוד.

הילדים ייהנו כאן גם מחדר עריכה של סרטים, בו הם יוכלו ללמוד כיצד עורכים אותם. אחרי שיצלמו באמצעות מצלמת הווידאו שיקבלו, הם יוכלו לערוך את הסרט, להוסיף לו אפקטים, לשלב קטעי וידאו נוספים ועוד. זו הנאה צרופה ל"דור המסכים"...


#טיפים
מקומו של מוזיאון מדע, באזור צים שא צוי מזרח ובסמוך למוזיאון להיסטוריה של הונג קונג, מבטיח יום מוזיאונים נהדר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/zmOi9iwqM7c
המוזיאון לאמנות של הונג קונג
#על המוזיאון לאמנות סינית של הונג קונג

במוזיאון לאמנות של הונג קונג (Hong Kong Museum of Art), הנחשב למוזיאון המרכזי לאמנות בעיר, תוכלו לצפות בכ-14 אלף יצירות מהאמנות הסינית, הן אמנות היסטורית והן אמנות סינית והונג-קונגית בת זמננו.

בתוך המבנה הקובייתי של המוזיאון תמצאו את אחד המוזיאונים היפים בהונג-קונג. כאן מוצגות גם תערוכות מתחלפות של ציורים, רישומים, עבודות קליגרפיה מעניינות, פסלים, כלי חרס ויצירות מגוונות של אמנים מקומיים.

במוזיאון גם שלל מוצגים מרתקים נוספים. ביניהם יש תמונות היסטוריות, ציורים סיניים, עתיקות מקומיות, רישומים, ציורי שמן וליטוגרפיות מהונג קונג הישנה. בנוסף, יש גם אמנות עכשווית מהונג קונג. בין מוצגי המוזיאון תוכלו לפגוש גם כלי תה עתיקים, אגרטלים וכלי קרמיקה עדינים, לצד גילופי עץ ואבן ירקן ועוד סוגי אמנות ואומנויות סיניות עתיקות.


#טיפים
להגעה למוזיאון הגיעו לתחנת טסים שה טסואי.
מוזיאון החלל של הונג קונג
#על המוזיאון העוסק בחלל ואסטרונומיה

מוזיאון החלל של הונג קונג (Hong Kong Space Museum) הוא מוזיאון חווייתי שמתאים במיוחד למשפחות ולילדים חקרנים וסקרנים, הצמאים לידע. יש כאן עיסוק יפה במדע וטכנולוגיה, משלל זוויות ותחומים, עם מיקוד ותערוכות, הנותנים ידע ומידע על המחקר בתחומי האסטרונומיה והחלל.

במספר אולמות תצוגה, פלנטריום ובית קולנוע שלם במוזיאון, תראו מבחר תצוגות מרתקות, סרטים והתנסויות. הכל תוך מפגש עם מאות מוצגים מתחומים כמו חלל, מחשבים, רובוטיקה, תקשורת, אנרגיה ופיזיקה.

במוזיאון, בעל הכיפה דמוית הביצה, תוכלו ללמוד ולחקור את עולם האסטרונומיה. בפלנטריום תזכו בתצפית מרתקת על מערכת השמש והכוכבים בגלקסיית שביל החלב. יש כאן, בין השאר, דגמים של מערכת השמש, של מעבורת החלל, כמו גם מידע ותצוגה של תכנית החלל הסינית.

אחת החוויות המיוחדות כאן היא סימולציה של הליכה על הירח. באמצעות מערכת קפיצים הנקשרים לגוף, מדמים כאן את משקל הגוף על הירח, שהוא כ-1/6 מהמשקל שלנו בכדור הארץ.

עוד חוויה חביבה היא הטלסקופ הסולארי שבאולם מדעי השמש. ממנו תוכלו לצפות לעבר השמש, ללא חשש.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/F6pRNQAKozo
שוק הציפורים יואן פו
#על מקום המפגש של בעלי הציפורים

הגברים של הונג קונג, בעיקר הפנסיונרים שבהם, מאד אוהבים לגדל ציפורים. רבים כאן מאמינים שהן מביאות מזל טוב. לכן הם מטפחים אותן ויוצאים בכל בוקר וערב לטיולים בשכונה, כשבידיהם הציפור בתוך כלוב או התוכי על הכתף.

בשוק הציפורים יואן פו (Yuen Po Street Bird Garden) תוכלו לראות המוני ציפורים צבעוניות, המזמרות ומקשקשות בכלובים מהודרים ומצועצעים. בין הציפורים המוצעות למכירה, בולטים התוכים הצבעוניים, המציצים מהכלובים או מוצבים על כתפי המבקרים, לשעשוע או לצילומים.

ואכן, הציפורים כאן מקבלות מהמבקרים תשומת לב רבה. המוכרים נהנים להפגין את יכולותיהן ולהראות תרגילים שונים ומגוונים שלימדו את הציפורים והתוכים.

למעשה, שוק הציפורים (Hong Kong Bird Market) הוא בעיקר מקום מפגש לבעלי הציפורים, שבאים לשאול, להחליף עצות וחוויות, לרכל ולדבר על תחביבם. לצד הציפורים, מוצעים כאן למכירה כלובים, ציוד ומזון, כמו גרעינים, חרגולים על מקלות אכילה, זחלים וצרצרים חיים או מיובשים, הנחשבים למעדני הגורמה של הציפורים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/KavkFcXslA4


אווירה נהדרת:

https://youtu.be/83vflY4clqI


ביקור במקום:

https://youtu.be/69ZM88gE0TU
רחוב נתן ומייל הזהב
#על רחוב הקניות המרכזי בקאולון

"נייתן רואד", או רחוב נתן (Nathan Road) שבהונג קונג, הוא הרחוב הראשי של קאולון, רחוב הקניות הרחב והארוך שלו. ברחוב הזה נמצא מרכז העניינים ובדרומו ממוקם "מייל הזהב" המפורסם של הונג קונג.

בשני צידיו של "נייתן רואד" תראו המון חנויות ומלונות. רחוב נתן הוא רחוב סואן שבו מוכרים הכל - ממותגי יוקרה וסמארטפונים חדישים ועד שעוני יוקרה מזוייפים, גאדג'טים בגרוש ובגדים וחליפות לפי מידה שיתפרו לכם בתוך יום. שלא לדבר על שירותי פינוק, כמו מסאז'ים, ספא וכדומה.

ברחוב הזה תמצאו גם שפע של אוכל טוב - מדוכני רחוב עם אוכל מסורתי מצוין ועד למסעדות הגורמה של בתי המלון המפוארים שזרועים לאורך כל הרחוב.

אורכו של "נייתן רואד" 5 קילומטרים. הוא נקרא על שמו של המושל הבריטי של המושבה הונג קונג, סר מתיאו נתן. אותו נייתן הוא שפרץ את הדרך לרחוב הרחב הזה, מה שזיכה אותו אז בעיקר בלעג וכעס מצידם של תושבי המקום. בדיעבד הסתבר שהוא יצר את אחד הרחובות המוצלחים בעיר וכיום "נייתן רואד" הוא מהמוסדות המקומיים החשובים בעיר.


#על מייל הזהב
הצד הדרומי של "נייתן רואד" ידוע יותר בכינוי "מייל הזהב" (Golden Mile). זהו אחד האזורים עם הנדל"ן היקר ביותר בעולם. כאן גרים מי שחייבים לגור קרוב לעניינים בקאולון.

מיל הזהב וניית'ן רוד שבקאולון מוצפים המון אדם, המטיילים בין מאות חנויות מוצרי האלקטרוניקה, הגאדג'טים, המצלמות ומוצרי החשמל.

גם אם הרעש מהצופרים וממוזיקה מחרישת אוזניים שבוקעת מהחנויות הם מעיקים, גם כשספסרי רחוב מציעים אינספור שטויות ותרמיות ואף שהטיפות המטפטפות מהמזגנים מפריעות ליהנות מההליכה ברחוב - כאן קונים רבים את הבגדים, הנעליים והתכשיטים שלהם. כאן גם מבקרים גברים אצל חייטים, שתופרים חליפות נהדרות, בזול ולפי מידה - בתוך יום אחד בלבד!


#טיפים
ממש לא בטוח שנייתן רואד הוא אזור הקניות המומלץ בעיר. יש כאן לא מעט זיופים, המחירים כאן לא זולים וחלק מהעיסקאות שמציעים לתיירים הן מפוקפקות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/PhGfJ4EoEKg


ביקור במקום:

https://youtu.be/7bD4IKXVZ1c


מלונות יוקרה ברחוב נייתן:

https://youtu.be/Bh7cHEzmb_Q
מקדש טין האו
#על מתחם המקדשים לאלת הים

מקדש טין האו, או ליתר דיוק חמשת מקדשי טין האו (Tin Hau Temple), נמצאים במתחם מקדשים יפהפה, בלב קאולון ועל שפת הים. הם נחשבים מהעתיקים שבמקדשי הונג קונג.

במתחם, שהוקם ב-1868, נמצאים 5 המקדשים הקטנים המאוגדים יחדיו. המתחם מוקדש לווי טין-האו (Tin Hau), שהיא אלת הים במיתולוגיה הסינית. בהונג קונג לבדה יש מעל 60 מקדשים שהוקדשו לה.

במתחם, כמו בעשרות המקדשים האחרים לטין האו, תוכלו להשתתף בחגיגות של אלת הים. כבר מאות שנים שיום הולדתה של אלת הים הוא יום חג בהונג קונג, המשלב פסטיבל וחגיגות גדולות. במהלכו מתקיים האירוע המרכזי והחגיגי ביותר - משט של ספינות דיג מקושטות, היוצא מקאולון ומסתיים במקדש טין האו.

בנוסף, החגיגות כוללות גם מצעדים ססגוניים, עם תצוגות של קונג פו, מתופפים, להקות צעידה וריקודי דרקונים ואריות. במסורות של המטרופולין המודרני של הונג קונג ממלאים החגיגות והמקדשים הללו תפקיד חשוב במיוחד, של חיבור למסורת ולעבר המפואר של המקום ותושביו.


#טיפים
במקדש טין-האו תוכלו לפגוש מגדת עתידות שתנבא לכם את העתיד.

הכניסה למקדשים חופשית.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/R7rXf4grmxE


טקס הדרקון בפסטיבל טין האו:

https://youtu.be/Ac36Zdt2Mg8


ביקור במקום:

https://youtu.be/uEUAoLy_KsI


מונג קוק
#על הרובע הצפוף ביותר בעולם

רובע מונג קוק (Mong Kok) הוא רובע המחזיק בתואר של אזור המגורים הצפוף ביותר בעולם. זהו רובע קטן בקאולון שבהונג קונג ושווה לבקר בו ולו גם כדי לראות כיצד חיים חצי מיליון איש בתחום של מייל מרובע אחד.

אבל הרובע הוא גם אזור קניות האלקטרוניקה והמחשבים המרכזי של העיר. יש בו רחובות עם מרכזי קניות קטנים והרבה חנויות של גאדג'טים, טלפונים, שעונים חכמים ומוצרים ממוחשבים מכל סוג אפשרי.

פירוש שמו של מונג קוק הוא "נקודת השגשוג", מה שלא תמיד מסתדר עם הצפיפות והדוחק של הרובע העמוס כל כך, אבל בסופי שבוע הרחובות כאן הופכים למדרחוב ולמתחם בילויים להמוני אנשים. מגוון של להטוטנים, בדרנים ואמני רחוב ממלאים אז את הרחובות ורוכלים מצטרפים לחגיגה, עם מגוון של פיתויים, מעדנים, שעשועים וקשקושים.


#טיפים
נסו להגיע לכאן בסופשבוע, כשהרחובות כאן הופכים למדרחוב מלא כל טוב.

חנויות שוות למוצרי אלקטרוניקה תמצאו ברחוב נלסון.

חנות Broadway, הסמוכה ליציאה E2 מתחנת המטרו, היא מקום שווה למוצרי אלקטרוניקה וצילום.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/PZ-KsQ4uVX8


הדרכה:

https://youtu.be/YLuHTnxpV7U
שוק הלילה בטמפל סטריט
#על שוק הלילה האפלולי והנפלא ברחוב טמפל

שוק הלילה (Temple Street) שבחצי האי קואלון נפתח משעה 16:00 ומגיע לשיאו בשעות הערב. סצנת האוכל האקזוטי בשוק מלאת עניין ואליה מתלווה אווירה תוססת ומעט מסתורית.

האווירה כאן חשוכה ודחוסה. אור פנסים עמום, סחורות משונות לא פעם וצלילי מוסיקה עממית קנטונזית ומעט צורמנית, מקנים לשוק אווירה מסתורית משהו. בזכות האווירה הזו מבליח שוק הלילה של טמפל סטריט לא פעם בסרטי קולנוע אפלוליים. מה שהפך אותו לכוכב קולנוע גם מביא אליו תיירים רבים.

לצד דוכני אוכל טעימים, שוק הלילה בטמפל סטריט מציע גם מוצרים ואוכל אקזוטי במחירים טובים ואף זולים. אפשר לקנות בו גם קניות פחות שגרתיות לשעות הקטנות של הלילה. לצד מבחר מוצרים, בעיקר לגברים, תוכלו למצוא כאן מבחר של גאדג'טים, מוצרי אלקטרוניקה, שעונים, בגדים, עטים ועוד.


#טיפים
בהמשך השוק יש שוק קטן עם מוצרי סקס.


ביקור במקום:

https://youtu.be/BHHAnS_NQow


שוק הלילה:

https://youtu.be/bOR_bdto3Zg


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.