» «

קאט הינג וואי

קאט הינג וואי
קאט הינג וואי
#על הכפר המשפחתי עם החומות העתיקות

שער ברזל כבד הפעור בחומות עתיקות בנות 600 שנה וברוחב 6 מטרים, מסמן את הכניסה היחידה אל הכפר קאט הינג וואי (Kat Hing Wai).

מאות תושביו של הכפר, שבמחוז יואן לונג של הונג קונג, נושאים את השם טאנג, רמז לכך שהם בני משפחה אחת. כולם מצאצאי משפחת טאנג, אחת מ"חמש החמולות הגדולות" שבנו את האזור.

תושבי הכפר מדברים בדיאלקט ווייטו, ניב יואי, שאיננו ניב האקה. ואכן, בניגוד לסברה הרווחת, כולם נמנים על שבט מיעוטים שנדמה לרבים בטעות שהוא משתייך ל"האקה", אך מדובר באנשי הפונטי (Punti), שבאו בסביבות המאה ה-17 מדרום סין והיו המתיישבים הראשונים בהונג קונג.

מעניין מאוד להביט בנשות קאט הינג וואי, הלבושות בתלבושות מסורתיות וחובשות כובע. הנשים הזקנות והמסקרנות הללו משמשות בכפר כמעין "דוגמניות" של סגנון הלבוש העתיק שהיה נהוג כאן מימים עברו. שימו לב לכובע רחב השוליים שלהן. הביטו ברעלת המלמלה השחורה שמשתפלת ומעטרת אותו ומגינה על פניהן של הנשים מפני השמש. אגב, תמורת טיפ תוכלו לזכות בכמה צילומים שלהן, תמונות שיהוו מזכרת נאה מעולם סיני הולך ונעלם.

הנשים עבות הבשר הללו יושבות בפתח בתי הכפר הקטנים, שרבים מהם שופצו בעשורים האחרונים. קחו את הזמן ושוטטו במורד הסמטאות הצרות של הכפר, עד שתגיעו למקדש שבקצהו. איזו מין שלווה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/W40OJpS5wFM


ביקור במקום:

https://youtu.be/iBtB_ZDrH00


הדרכה:

https://youtu.be/izp8V_T1w7U


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.