» «

קונצרטהאוס

קונצרטהאוס
הקונצרטהאוס של וינה
#על אולם הקונצרטים המפורסם של וינה

אולם הקונצרטים הווינאי שנקרא "הקונצרטהאוס של וינה" (Wiener Konzerthaus), הוא אולם קונצרטים והיכל מופעים רב-תכליתי, שנחנך בעיר בשנת 1913 ונחשב אחד מאולמות הקונצרטים האיכותיים ביותר של בירת אוסטריה.

האולם הזה, שתיכנונו החל עוד בשנת 1890, היה חלק מהחדשנות והשינוי של אותם ימים, הן לגבי מוסיקה בכלל והן במוסיקה בווינה השמרנית בפרט. עד אז הייתה המוסיקה מנת חלקם של בני האצולה והמעמדות העליונים. באותה תקופה החלו להפנותה גם לבני המעמד הבינוני, שהלך וגדל באותה תקופה, בזכות המהפכה התעשייתית שהתרחשה אז.

מאז הקמתו, שומר ה“וינר קונצרטהאוס” על מסורת של מוסיקה מעולה ומצוינות. זאת לצד חדשנות ופתיחות אמנותית וחשיפה של הקהל הרחב לסגנונות חדשים במוסיקה ואפילו מוסיקה ניסיונית.

מוסיקה נפלאה, אקוסטיקה נהדרת, איכות והדר - אין כמו להאזין לקונצרט בקונצרטהאוס, בכדי להבין כיצד הפכה וינה של סוף המאה ה-19, עירם של מלחינם כמו היידן, מוצרט, שוברט, שטראוס ומאהלר, לבירת המוסיקה העולמית.

כאן, בתוך הפנינה התרבותית וההיסטורית של היום, נהנים מאזינים מכל המעמדות וגווני החברה האוסטרית, ממוסיקה טובה ומגוונת. אך במקום תיהנו, בנוסף לקונצרטים והמופעים המוסיקליים, גם מאדריכלות נפלאה של מבנה היסטורי, מרהיב ומפואר.

כי חשוב לדעת, שגם אדריכלית מהווה המבנה, שתוכנן בסגנון ה"ארט נובו", מוקד עניין מרתק ומרהיב. הוא תוכנן ועוצב בידי שלישיית אדריכלים מעולים בווינה של אותם ימים: הרמן הלמר, פרדיננד פלנר ולודוויג באומן.


#טיפים
לקונצרט או מופע במקום הזמינו כרטיסים מראש.

סיור בבניין תוכלו לערוך לפני הכניסה למופע.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Oo0XEPtQ1po


מגוון הסגנונות והאמנויות שכאן:

https://youtu.be/WVhupRcITxA


קונצרט:

https://youtu.be/cR3AHW041zc


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.