» «

קמירוס

קמירוס
קמירוס העתיקה
#על העיר העתיקה של קמירוס

העיר קמירוס (Ancient Kaemiros) היא מהערים העתיקות של האי רודוס ונמצאת בחופו המערבי של האי היווני הנעים. זוהי עיר עתיקה, שנבנתה בין המאות ה-7 וה-5 לפני הספירה ושימשה כמרכז מסחרי חשוב מאד.

העיר הדודיאנית הקדומה קמירוס שגשגה באזור בעת העתיקה ובתקופה הקלאסית. קמירוס היתה אחת מ-3 הערים של האי רודוס וחלק מפדרציית הערים הדוריות הידועות כ"הֶקְסָפּוֹלִיס" (Hexapolis). במאה ה-2 לפנה"ס היא נחרבה בשתי רעידות אדמה, בשנים 226 ו-142 לפני הספירה.

שרידיה, שהתגלו אלפיים שנה אחר כך, מלמדים על התרבות של תושבי העיר הקדמונים. כשקמירוס נחפרה בשנת 1928 והחלו לחשוף את שרידיה המדהימים, היא התגלתה כאחת הערים השמורות ביותר שנותרו מהתקופה ההלניסטית. חוקרים רבים משווים אותה, מבחינת החשיבות שלה, לעיר האיטלקית פומפיי.

באתר תוכלו עדיין לראות את שרידי העיר ההלניסטית מהמאה ה-7 לפני הספירה. בקמירוס נותרו שרידים של בתי מגורים, כמו גם מקדשים ומרחצאות. שיטוט בין השרידים בני אלפי השנים יתנו לכם מושג של ממש על חייהם של תושביה לפני אלפי שנים.

בין העתיקות המעניינות שתוכלו לראות כאן ישנם שרידים רבים ומרתקים. פנו אל האגורה (Agora), שהיא כיכר השוק העתיק. בשטח השוק נהגו תושבי העיר להתכנס גם למסחר וגם להתרועעות אלה עם אלה. במקביל נהגו לקיים כאן טקסים דתיים.

לכו ליד האגורה אל בית המרחץ ההלניסטי. שימו לב שאת רצפתו מכסה פסיפס יפה.

שימו לב גם למקדש האלה אתנה ולא רחוק ממנה אל מקדש האל אפולו. זהו מקדש מרשים, מוקף עמודים גדולים מאד, הניצב על צוק ומשקיף מלמעלה אל הים.

בקרו גם במאגר המים העתיק, שנבנה במאה ה-5 לפני הספירה. שימו לב למערכת הובלת המים הקדומה, מעין צנרת עתיקה שהובילה מים אל העיר. ראו את הסטואה המרשימה, שנבנתה מעל מאגר המים המרכזי של העיר. מכאן שתו תושבי העיר והאזור וזה מקור החשיבות של המקום.


#טיפים
הגיעו מוקדם ככל האפשר. מרבית העתיקות אינן מקורות ועלול להיות חם.

הביאו שתייה וכובע.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/0OHV4uXYL44
Porto Antico
פורטו אנטיקו
#על המסעדה עם השקיעה המרהיבה ברודוס

טברנת פורטו אנטיקו (Porto Antico) בקמירוס היא המקום האידיאלי ליהנות מדגים ומאכלי ים טריים. זאת לצד מאכלים יווניים מסורתיים ומשובחים, דוגמת עלי גפן ממולאים, ציזיקי משובח ושלל מיני תבשילים יווניים, כמו גם בשר וסלטי ירקות טריים. בנוסף, המסעדה כאן מציעה שמן זית ויין ביתי, שניהם בייצור עצמי.

כבר מעל 50 שנה, שפורטו אנטיקו מהווה את המקום לאוכל טוב, בקרב תושבי רודוס ורבים מהמבקרים באי.

כאן תוכלו ליהנות מאוכל טוב על יד הים. כי לצד המטבח היווני, מיקום המסעדה מציע את אחד הנופים היפים באי. בארוחה כאן תוכלו לחוות את אחת השקיעות היפות ביותר בים התיכון.

החוף החולי הסמוך למסעדה הוא חוף אידיאלי לילדים. לצד מגרש משחקים לילדים, יש בו שמשיות וכסאות נוח, כמו גם חניה חינם ואפילו רשת WiFi לאינטרנט.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/1VSMwXaPyGg


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.