» «
גינזה
אזור גִינְזָה
#על רחוב ואזור השופינג של טוקיו

גִינְזָה (Ginza), שנקרא על שם מטבעת כסף מהמאה ה-17 שהייתה כאן, הוא רובע קניות היוקרה והקניות בכלל של טוקיו. אם תרצו, זוהי המקבילה היפאנית של השדרה החמישית בניו יורק - אזור הקניות המפורסם ביותר בטוקיו, והיקר ביותר בעיר. אבל יותר מרחוב, גינזה הוא "צ'ואו", רובע בן 8 רחובות שלמים.

הרובע משופע בבתי כל-בו, במסעדות יוקרה, מאות גלריות וחנויות אופנה יוקרתית, של מותגים כמו ארמני, דיור, שאנל, גוצ'י, לואי ויטון ופראדה,לצד ענקיות אלקטרוניקה וטכנולוגיה כמו סוני ואפל.

כאן קונים בכיף ובמחירים שלא פעם נשמעים כאילו ששמעתם לא נכון. יוקרה ויוקר הם שמות המשחק כאן, אבל יש ויש. ניתן למצוא גם כאן מציאות וחנויות שוות לשופינג של אנשים רגילים...

אם תגיעו ב-10:00 בבוקר בדיוק, כשנפתחים בתי הכלבו הגדולים של גינזה, תוכלו לראות את הנימוס שבו מקבלים העובדים את ה"אורחים", כפי שנוהגים כאן בלקוחות. כל עובד קד ללקוחות, כדרך מנומסת לומר בוקר טוב ושלום בטוקיו.

בערב פועלים בגינזה מקומות בילוי רבים. למעשה הרובע הוא גם אזור בילויים לוהט ומצליח במיוחד. הגיעו לצומת המרכזי של הרובע, צומת ששמו "יון-צ'ומה" וצפו במשחקי האורות שמסביב, במיוחד באלו של בניין סאנאיי.


#טיפים
השתדלו לבקר בגינזה בכל שבת וראשון, בשעות אחר הצהריים המוקדמות (12:00-17:00), כשהרחוב הראשי של גינזה הופך למה שהיפאנים מכנים "גן עדן להולכי רגל" (Hokosha Tengoku), כלומר הוא הופך כולו למדרחוב ענקי ושוקק חיים.

בתי כל בו גדולים ושווים ביקור הם וואקו (Wako), מיצוקושי (Mitsukoshi) וסייבו (Seibu).


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Anmr-klE_Yg


ברחובות גינזה:

https://youtu.be/SqQjgDFMdx0
אאויאמה
רובע האופנה אַאוֹיָאמַה
#על רובע האופנה העילית של טוקיו

זה לא סוד שאופנה יפאנית היא מלאה בהמצאות ושגעונות, שנובעים מהראש המסחרר של צעירי יפאן בכלל וטוקיו במיוחד. החיבור בין חברה עם מסורת מרתקת של עיצוב ואמנות, עם מדינה שהפכה לאחת מהחדשניות בעולם, יוצר עולם לבוש שנע בין מופרעות מגניבה לחתרנות יצירתית, עם המון צבעוניות וסטייל.

רובע האופנה אַאוֹיָאמַה (Aoyama) הוא אחד מרובעי היוקרה של טוקיו ומעוז של אופנה מוקפדת ומעוצבת לעילא ולעילא. מבין אזורי הקניות הענקיים שבטוקיו, הכוללים את גינזה היוקרתי, שיבויה המסחרי ורובע הארג'וקו שמציע את אופנת הרחוב החתרנית שצעירי העיר כל כך אוהבים, אאויאמה הוא רובע המותגים והמעצבים של העיר, או אם תרצו, מתחם האופנה העילית של טוקיו.

גם אם לא תוכלו להרשות לעצמכם לרכוש את הבגדים שנמכרים כאן, שיטוט כאן יעניק לכם כמה מרגעי הווינדואו שופינג המרגשים בחייכם. תוכלו להתרשם ולהיכנס אל החנויות של אחדים ממעצבי האופנה המעניינים והנחשבים בעולם, כולם יפאנים כמובן, מאיסי מיאקי ויוז'י יממוטו הוותיקים ועד למותגי אופנת רחוב מפורסמים בעולם כולו, כמו Bathing Ape.

שיטוט באזור אַאוֹיָאמַה האופנתי בטוקיו הוא אכן מעט גיקי ומיועד לחובבי אופנה אמיתיים, אבל אלה ייהנו כאן ללא ספק.


הנה המוכרים הפותחים בבוקר את החנויות במחוות של נימוס יפאני:

https://youtu.be/T1K_UvEOFHg
אודאיבה
אוֹדָאִיבַּה
#על אי המלאכותי של טוקיו

אוֹדָאִיבַּה, או אודאייבה (Odaiba), הוא אי מלאכותי במפרץ טוקיו, שנבנה בעבר כדי לחסום את כניסתן של ספינות זרות לנמל טוקיו. עם הבניינים העתידניים ורובוט ה"גוֹנְדַאם" הענק שניצב למול אחד מהקניונים שבו, האי עצמו נראה כאילו נלקח מסרט מדע בדיוני, אך מעבר למראה, יש בו כמה מוקדי עניין של ממש, ביניהם:

"גשר ריינבואו" - שממנו ניתן להשקיף על קו הרקיע של העיר הגדולה.

אולם התצוגה של טויוטה - שנקרא "טויוטה מגה ווב" ובו אפשר ללמוד הכל על מכוניות החברה ועל עולם הרכב היפני ותולדותיו. לעתים יתכן שאפילו תגלו דגם חדש של החברה, שתהיו מהראשונים שנחשפים אליו.

בניין הטלוויזיה של פוג'י - בניין שסגנונו האדריכלי עתידני משהו וביחד עם עיצובו המודרני הם מעניינים מאד. מקומת התצפית שלו אפשר להשקיף אל העיר.

העתק של פסל החירות האמריקאי - דגם קטן יותר מהמקור. הוא ניצב אל מול המפרץ ונחמד להצטלם איתו.

מיראיקאן - המוזיאון של טוקיו לחידושים, המצאות ומדעי העתיד.

Palette Town - מרכז קניות בסגנון הרנסאנס האיטלקי, אחד מכמה מרכזי קניות שיש באי. יש כאן פארק שעשועים, עם מתקנים ואטרקציות שונות, כשהבולט הוא הגלגל הענק, שממנו תוכלו לצפות בנופי העיר.


#תולדות האי
אודאיבה הוא אי מלאכותי גדול שנוצר במפרץ טוקיו, על ידי שיקוע זבל, שזו טכניקה ותיקה בתחום הזה. זה היה בשנת 1853 כשהשוגונות טוקוגאווה יצרו סדרה בת שישה מבצרים שמטרתם הייתה להגן על טוקיו בפני פלישה מהים. האיום העיקרי שממנו חששו השוגונים היה זה של צי הספינות השחורות בפיקודו של הקומודור האמריקאי מת'יו פרי. הלה הגיע אז ליפאן והיה חשש ממנו. למעשה, השם "דאיבה" מגיע מיפאנית, משמותיהן של סוללות התותחים שהוצבו על האיים.

בשנת 1928 שופץ מה שאז נקרא "דאי-סן דאיבה", כשהפירוש מרמז לאותן סוללות תותחים, "סוללה מס' 3". הסוללה אכן נפתחה לציבור בתור הפארק העירוני דאיבה, פארק שהוא עצמו פתוח עד היום.

לאחר הצלחת התערוכה העולמית אקספו 85 בצוקובה, החל מחדש הפיתוח המודרני של אודאיבה. הכלכלה היפאנית של אותה תקופה שגשגה במיוחד ואודאיבה תוכננה אז כחלון הראווה של חיי העתיד בעולם וביפאן. בבניית האי והאתר מחדש, הושקעו בשנים ההן מעל 10 מיליארד דולר. שם האתר כונה אז T3 והוא תוכנן כעיר עצמאית בת למעלה מ-100,000 תושבים.

אבל בשנת 1991, כשכלכלת הבועה החלה להתנפץ, החלה אודאיבה להנטש על ידי רבים. בשנת 1995 נראתה כבר אודאיבה כאזור שומם, דל באוכלוסייה ועמוס במגרשים ריקים. הוא התעורר לחיים כשטוקיו גילתה את שפת הים שמעולם לא הייתה לה. ב-1996 שונה הייעוד של האזור מעסקים בלבד, למצב שכך אודאיבה יכיל גם פעילות בידור ומסחר.

מאז החלה ההתעוררות של אודאיבה, נפתחו בו מגוון של מרכזי קניות, בתי מלון ואטרקציות שונות ומשונות. במהלך השנים הבאות, נוצרו גם קשרי התחבורה אליו. מספר חברות גדולות אף עברו אל האי. ביניהן הייתה אז רשת הטלוויזיה "פוג'י", שהעבירה את המטה שלה לאי.

כיום שייך אודאיבה אדמיניסטרטיבית, לרבעים מינאטו, קוטו ושינגאוואה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/aFaN8GWvrPU


ועוד מבט:

https://youtu.be/UF3IEHtyNFk
אוצ'נומיזו
אוצ'נומיזו
#על האאוטלטים המופלאים והזולים ביותר של טוקיו לספורט ונגינה

אוצ'נומיזו (Ochanomizu) הוא אאוטלט שבו תוכלו לקנות מוצרי ספורט בזיל הזול, במיוחד של הפירמות היפאניות כגון Mizuno ו-Asics.

כך גם בחנות האאוטלט LONDON SPORTS, בה תוכלו למצוא מציאות כגון נעלי ריצה, בגדי ספורט וכדומה.

ב"מיידו קפה" שבאקיהברה תוכלו לקנות כלי נגינה וציוד למוזיקה במחירים שלא ייאמנו. כאן מדובר בעיקר במותגי המוזיקה היפאניים, כגון Yamaha, Kawai, Korg, Casio ועוד.


מבט מקרוב לרחוב הגיטרות הנהדר:

https://youtu.be/uz-uOfhprEs

קניות בטוקיו

מצודת ונוס
מצודת ונוס
#על הקניון האיטלקי של אודאיבה

"מצודת ונוס" (Venus Fort), או "ונוס פורט", הוא מרכז קניות שמדמה את העיר ונציה בתקופת הרנסאנס.

מדובר בעצם בקניון ונוס - מרכז קניות גדול ומפואר שמזכיר את איטליה של המאה ה-18. יש כאן מזרקות המשלבות פסלים בסגנון הרנסאנס האיטלקי, אכסדרות ומרפסות בתים "עתיקים", כיכרות אופייניים ותקרה המדמה שמיים כחולים ועננים ששטים בהם. מדי פעם אף תראו זיקוקים בשמיים...

הביקור כאן שווה כל רגע וההשקעה בשחזור התקופתי ניכרת ומרהיבת עין. בנוסף, יש כאן מאות חנויות מעוצבות ומושקעות, שהביקור והקנייה בהן הן כבר עניין אישי.

ילדים ייהנו כאן מחנות הלגו-לנד שבה יוכלו לבלות זמן איכות עם לבני הפלסטיק המפורסמים ולבנות בלגו כרצונם.


#טיפים
את חנויות ה-Outlet תמצאו בקומה העליונה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/PuPLbMjRvJs


ועוד מבט:

https://youtu.be/mUS6tjzCkzc
אקיהברה
אַקִיהַבָּרַה
#על אזור ענקי שהוא חנות ממתקים לחובבי אלקטרוניקה

אַקִיהַבָּרַה (Akihabara), שכונת הגאדג'טים והחידושים הטכנולוגיים של טוקיו, היא חלומו של הגבר הממוצע ושל לא מעט מהנשים. כאן מבלים מי שאוהבים להתעסק בחידושי האלקטרוניקה, הצעצועים הממוחשבים והגאדג'טים, כמו גם מכורי האנימה והמנגה היפאנית, שנקראים כאן "אוטקו" (Otaku).

לחנויות האלקטרוניקה הרבות שכאן נוהרים בכל שנה מליוני לקוחות, כדי ליהנות מהגאדג'טים העדכניים ביותר, לרכוש במחירים נוחים את מוצרי החשמל, המחשוב והאלקטרוניקה הנחוצים להם ולדעת שמדובר בדור החדש ביותר של המוצרים והמילה האחרונה בעולם המחשוב.

עוד מאפיין של אקיהברה היא המרכזיות בו של האנימה, תת התרבות המפורסמת של האנימציה היפאנית המצליחה. ברחובות האזור ובעסקים שבו תוכלו לראות לא פעם מקומיים מחופשים או עובדים במסעדות המזון המהיר ובבתי הקפה שיגישו לכם את הזמנתכם, כשהם לבושים כדמות אנימה מוכרת.

אפשר לומר שאקיהברה הוא "מֶכָּה" (Mecca) של האלקטרוניקה. בואו לכאן, גם אם לא תרצו לקנות, והתרשמו מהחידושים הרבים ומהשפע הטכנולוגי שהיפאנים ממש התמכרו לו.

אבל לצד סמארטפונים ומחשבים, מוצרי חשמל לבית החכם ורובוטים לכל דבר, תוכלו להיכנס ולהתרשם כאן גם מהתרבות היפאנית הפופולארית. מחנויות המוקדשות לקומיקס המאנגה היפאני המצליח, דרך חנויות אחרות שבהן ספרים מכל הסוגים ולכל הגילאים, לצד סרטי אנימה יפאנית עם דמויות גדולות עיניים, ועד לחנויות הצעצועים שבהן תחזו במשחקים חדישים ומפתיעים, לצד רובוטים משעשעים לילדים.


#טיפים
אפשר למצוא הכל ברחוב הראשי של השכונה.

המלצות ספציפיות? - חפשו חנויות כמו לאוקס (Laox), סופמאפ (Sofmap), יודוברשי קמרה (Yodobashi Camera) ויאמאדה דנקי (Yamada Denki).


מבט מקרוב:

https://youtu.be/WCKM26VG6WY
פראדה טוקיו
פראדה טוקיו
#על המבנה המודרני

מבחינת שופינג, הסניף של פראדה (PRADA Aoyama Store) הוא סניף יקר, אחד מרבים בעולם, המוכר אופנה עילית מתוצרתה של ענקית האופנה היוקרתית. אבל העניין במבנה של פראדה בטוקיו הוא גם אדריכלי, מה שהופך את סניף בית האופנה "פראדה" בטוקיו לתחנת חובה גם לחובבי ארכיטקטורה מודרנית.

ולא סתם אדריכלות נעשתה כאן. בפראדה טוקיו עשו צמד האדריכלים השווייצרים הרצוג ודה מורון כהרגלם עבודה מרשימה, בתכנון של בניין מודרניסטי, מרשים ומעוצב, כמעט עתידני, המציג יוקרה ומהווה אכסניה נאה לאופנה של בית העיצוב הוותיק.

מסביב לבניין פראדה טוקיו מכסה רשת פלדה, שמולאה במעין "יהלומי זכוכית". אלה מקנים לו מראה מנצנץ וגבישי והופכים את המבנה ליהלום עירוני, ענק ומרשים.

גם בצידו הפנימי הבניין צופן הפתעות תכנוניות. יש לו 6 קומות ו-5 צדדים, אבל החיבורים המתעתעים שבין קומותיו מפתיעים את המבקרים והקונים ומעבירים אותם מקומה לקומה מבלי לשים לב, מה שללא ספק יכול לתרום לשיפור במאזן המכירות הכולל של החנות היקרה.

בראשו, מצטיין "פראדה" טוקיו בפסגה בעלת חיתוך א-סימטרי. אבל לפני הכל מעניינים החלונות שלו, שחלק מהשמשות בהם שקועות וחלקן בולטות. אם במהלך היום יכולים העוברים והשבים, שלא לומר השווים, ממש "לבחון את הסחורה" מבחוץ ולהביט פנימה דרך השמשות הקעורות - בלילה הופך הבניין כולו למפלצת מוארת ויפה להפליא.

גם בצידו הפנימי, המבנה מעניין ומקורי. את חללו הפנימי חוצות שפופרות גדולות ואופקיות, שצורתן יהלום. בתוכן הותקנו חללי תצוגה ואיחסון ותאים גדולים למדידת בגדים, שהלקוחות יכולים להיכנס לתוכם.


מבט מקרוב על סניף פראדה בטוקיו:

https://youtu.be/luGzBDGM9Fg


ועוד מבט:

https://youtu.be/Mk2bA8QBbnk
שוק אמיוקו
שוק אַמֶיוֹקוֹ
#על השוק המקומי, השמח והצבעוני

שוק אַמֶיוֹקוֹ (Ameyoko) הוא "שוק הממתקים" הססגוני של העיר. זהו הוא אחד המקומות שכל המשפחה תאהב. השוק הוא שוק עממי, שבו קונים בעיקר המקומיים ופחות התיירים. המוכרים מוכרים כאן בהתלהבות, תוך הכרזה קולנית על הסחורה שלהם ודומה שמוכרים כאן הכל, במחירים טובים ושווים.

אפשר למצוא כאן דברים יוצאי דופן, אבל זהו שוק ענקי שיש בו הכל מהכל. מבגדי מעצבים מזויפים, דרך אביזרי אופנה, קוסמטיקה, תיקים, זיופי מותגים, תרמילים ופיצ'יפקעס ועד לממתקים מכל הסוגים, חטיפים יפאנים, פיצוחים טעימים וזולים להפליא, דגים ומאכלי ים טריים או מיובשים, ירקות, פירות, מצרכים לבישול של אוכל יפאני ועוד.

כדאי לבוא לכאן רעבים, כי בשוק אַמֶיוֹקוֹ יש גם מסעדות שוק אותנטיות, טעימות וזולות. לצידן פועלים כאן לא מעט דוכני משקאות כמו בתאילנד, עם מיצים טבעיים ושלל פירות חתוכים יפה ומגרים את העין.

כצפוי, תפגשו כאן לא מעט דוכני מזכרות יפאניות ודברים לתיירים. כאן תוכלו לקנות לא מעט מהמזכרות היקרות שראיתם והתאפקתם, במקדשים ובמוזיאונים היקרים כל כך. בין המתנות היפאניות, האותנטיות והזולות שתוכלו למצוא כאן יהיו כלי אוכל יפאניים, חלוקי "יוקטה" (Yokata) מסורתיים, המפיות עם ההדפסים האופייניים ועוד מוצרים קסומים להביא הביתה.

האווירה בשוק, למרות הצפיפות, נעימה מאד ואפילו שמחה. הרוכלים נחמדים ובניגוד ליפאן הרגילה, כאן מותר להתמקח על המחיר. אפילו רעש הרכבות החולפות למעלה לא מעיק ומתמזג היטב עם קריאות הרוכלים וההמולה הכללית.

בשוק הזה כיף להסתובב, לאכול טוב ולקנות מציאות מגוונות. תהנו!


#טיפים
בואו עם דרכונים, כי ברוב החנויות מוכרים Tax Free בקניות של מעל 5,000 ין או יותר. שווה!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/nAxQ4iorMXQ


בניין סוני
בניין סוני בגינזה
#על המקום בו תכירו את כל החידושים וההמצאות מבית סוני

בניין סוני (Sony Building) נמצא בשכונת גינזה שבטוקיו והוא מקום התצוגה המרתקת של ענקית האלקטרוניקה היפאנית, שבו היא מציגה את מגוון מוצריה. כאן תוכלו להתנסות בחינם ולגעת בכל המוצרים החדישים של החברה היפאנית, שבמשך שנים רבות הנהיגה את תעשיית האלקטרוניקה הבידורית העולמית.

בניין סוני, שנפתח בחודש אפריל 1966, הוא מבנה גבוה בן 6 קומות, שעוצב על ידי האדריכל היפאני יושינובו אשיארה בסגנון פוסט-מודרניסטי.

אם תעלו בו אל הקומה השישית, תוכלו להתחיל את הביקור במיצג מולטימדיה קצר ומשם לרדת, קומה אחר קומה, ולהתנסות במוצרים החדישים ביותר של החברה. חובבי הגאדג'טים יחגגו כאן ויוכלו אף לרכוש כאן ממגוון המוצרים של סוני, כמו סמארטפונים, מצלמות, מערכות קול, אוזניות, ואפילו טלוויזיות ומקרני וידאו.

כאן תראו, בנוסף למוצרים המוכרים שכבר יצאו לשוק, גם מוצרי קונספט שהם בחזקת אפשרויות לעתיד, לצד לא מעט מוצרים חדשים, שאולי עוד לא היכרתם.

רוצים חוויות ושעשוע? - בבניין סוני יש גם לא מעט משחקי מחשב ושעשועים חדשניים של מציאות מדומה, שמציעה החברה להנאת המבקרים.

אל הבניין ניתן להיכנס היישר מיציאה B9 שבתחנת הרכבת בגינזה.


#טיפים
הכניסה חינם.

ב-31 בדצמבר וב-1 בינואר סגור!


תערוכת המוצרים בבניין סוני בגינזה:

https://youtu.be/BEQ-4yxMoFo


ומבט מקרוב:

https://youtu.be/eXtEhyZBsW0
שִינְג'וּקוּ
#על אזור הבילויים הלילי של טוקיו

רובע שִינְג'וּקוּ (Shinjuku), או סינג'וקו, קיים כבר מהמאה ה-17. כיום הוא מפורסם כמוקד הבילויים של טוקיו ודווקא אצל הצעירים. במיוחד לוהט בו קבוצ'י צ'ה, שהוא מרכז העניינים - המקום שבו מבלים בטוקיו, את הערב או הלילה...

כמו ביום, שמוקדש כאן לשופינג בחנויות המפתות, בשינג'וקו תוכלו לבלות את הלילה ואל תוך הלילה, בלי סוף וללא מגבלות. יש שיקראו לקבוצ'י צ'ה רחוב המאכלים או רחוב הבילויים, אחרים יראו בו אתר קניות או רחוב חטאים, אבל דבר אחד ברור - כשצעירים רוצים להיות בעניינים, לכאן הם מגיעים!

צעירים, יפים, מאופרים ומוכנים נוהרים צעירי טוקיו אל תחנת שינג'וקו, תחנת הרכבת העמוסה בעולם לפי ספר השיאים של גינס. אליהם מצטרפים התיירים וכולם זורמים אל מול שלטי ענק מנצנצים וגורדי שחקים מטורפים, אל שינג'וקו וקבוקיצ'ו, כשהם מחפשים בילויים ליליים וחוויות. כאן נמצאים המועדונים, החנויות, המסעדות והיכלי מכונות פצ'ינקו, אם עוד לא יצאו מהאופנה. ובשקט בשקט, או לא, מסתתר לו אפילו "רובע האורות האדומים", בסמטאות הקטנות יותר של האזור.

ואגב, אם אתם חלק מקהילת חובבי הקניות, הגעתם גם בערב למקום הנכון. מבחר החנויות כאן הוא מטורף ואם עוד לא סגרו אותן, תוכלו ליהנות בנוסף לבילויים "הרגילים", גם משופינג, סוג של בילוי לכשעצמו...


מבט מקרוב על שינג'וקו:

https://youtu.be/uRjgoYm9MxE


קבוצ'י צ'ה:

https://youtu.be/s3zbdngPiNQ


ועוד קצת מרובע שינג'וקו הססגוני והתוסס:

https://youtu.be/NiI7YUKYeDw
הַרַג'וּקוּ
#על רובע התחפושות הטרנדי של טוקיו

באזור הסובב את תחנת הרכבת הרג'וקו שבקו ימנוטה ברשת הרכבות של טוקיו, נמצא רובע הַרַג'וּקוּ (Harajuku), או הארג'וקו, הידוע באופנת הרחוב הפרועה והצבעונית שבו ובתרבות הרחוב הקיצונית שמככבת בו.

הודות לאופנת הרחוב הייחודית שלו, רובע הַרַג'וּקוּ נחשב לאחד ממרכזי האופנה העולמיים. מי לא שמע על הבנות המחופשות שבאות לכאן ועל תרבות הלבוש והפופ הקיצונית של הבנים? מי לא ראה איפשהו את המפגש החברתי בלבוש הכי צבעוני ויצירתי ביפאן? - בקיצור, כבר שנים שסגנון הרחוב שנולד, התפתח ומתעדכן כאן בכל שנה, מהווה השראה למעצבי אופנה ברחבי העולם.

במהלך סופי השבוע, מתעורר רובע הרג'וקו לחיים, כשבבוקר יום ראשון מגיעים אליו צעירי העיר, כדי לראות ולהיראות.

בכל יום ראשון הפארק הופך לתצוגת אופנה צבעונית ומטורפת של צעירים. תוכלו לראות כאן את אופנת המילה האחרונה, כשאין גבול לסגנונות הבגדים והלבוש ולמגוון התספורות הקיצוניות והצעקניות שלהם. זהו חלק מתת-התרבות של משחקי התחפושות המכונה בעולם וכאן "קוספליי" (Cosplay).

חוץ מהאופנה המרתקת שמככבת ברובע. ולצד ההפנינג ההמוני של הצעירים הלבושים בלבוש מטורף ומגוון בסגנונות האופנה שהם ממציאים, תחוו כאן בימי ראשון גם הופעות שונות ומשונות, אמני רחוב וקהל המרותק למגוון סגנונות הלבוש ושילובי הבגדים והטרנדים של צעירי טוקיו.

בכל יום ראשון הבגדים שלהם זוהרים ובוהקים במיוחד, מקושטים בסיכות ובבובות קטנות בצורה מוגזמת.

בפארק יויוגי נמצא גם מקדש מייג'י (Meiji Jingu) היפה, כמו גם מסלולי הליכה ומוזיאון נחמד.


#ההשפעות על אופנת הארג'וקו
לצעירים היפאנים ובמיוחד לאלה של טוקיו, יש אופנה מגוונת ומסעירה הרבה יותר מזו של צעירי המערב. בשיטוט בעיר תיתקלו לא פעם בצעירים צבועי שיער בגווני סגול או ורוד וכדומה, כאלה הלובשים חצאיות צעקניות וגרבונים בשלל צבעים וצורות, עם קוקיות מיוחדות וצבעוניות בשיער, או כאלה שחנוטים בחליפות מעוצבות ומסוגננות. התחושה בעיר היא שכל שעה טובה כאן ללבוש, מה שבכל מקום אחר בעולם היה נראה כמו תחפושת או חלק מהצגת תיאטרון.

אבל הכל מתגמד למול המראות האופנתיים של אזור תחנת הרג'וקו. האופנה כאן מטורפת. מהלוק הוויקטוריאני ועד המראה הגותי, ממראה הקאוואיי, של הדמויות החמודות בסגנון הפוקימונים והלו קיטי, דרך תחפושות של דמויות מסרטי מנגה יפאניים, ועד מראה צעירות הלוליטה - הכל ייראה כאן מסעיר ומסקרן מאד ולרגע לא משעמם.


#טיפים
מרכז העניינים הם רחוב Takeshita Dori ופארק יויוגי (Yoyogi Koen).

הצעירים כאן מודעים לאטרקטיביות של הלבוש וההופעה שלהם ולרובם אין בעיה להצטלם. אל תחששו לבקש!

הארג'וקו הוא גם מרכז קניות שבו תוכלו לקנות מותגים מקומיים ובינלאומיים, בעיקר לצעירים, בחנויות זולות יחסית ובסיילים שווים.

כמעט בסוף כל חודש, הצעירים מקיימים בימי ראשון תהלוכת אופנה ססגונית ומהממת. שווה!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/i1-5T2-a59s


ואופנת הצעירים שהם מלכי השכונה הזו:

https://youtu.be/Y1RC3KSLf-k
רובע שִיבּוּיָה
#על מקום המפגש והבילוי הפופולארי של צעירי טוקיו

רובע שִיבּוּיָה (Shibuya), הרובע החביב על הצעירים, הוא מהאזורים האופנתיים, הרעשניים, ההומים והמהירים ביותר בטוקיו. כאן נקבעים הטרנדים הבאים של צעירי טוקיו, המתרוצצים בו בהמוניהם, מבזבזים ממון במתחמי הבילוי והקניות הענקיים והרבים מספור.

הפופולאריות העצומה של שִיבּוּיָה, בקרב הדור הצעיר ביפן, הביאה וגם התחזקה מבתי הכל-בו המפורסמים של שיבויה, המתמחים באופנה מודרנית. אחד מהם, למשל, הוא "שיבויה 109" - מרכז קניות ענקי שנמצא בסמוך לתחנת שיבויה. המרכז הזה הפך למרכזן של סצנות אופנה ייחודיות לטוקיו, כמו הקוגאל (Kogal) והגיארו (Gyaru).

למעשה, יש כאן שילוב מרהיב של בילוי וקניות ושלטי ענק המרצדים מעל הצומת הענקית שבו. כל אלה הופכים את שיבויה למעין "טיים סקוור" יפאנית בטוקיו.

אחד המקומות הנחשבים בכדי לתור אחרי אופנה מרתקת, הוא רחוב סנטר גאי (Center Gai), שלאורכו פועלות שלל חנויות אופנה ומעצבים ולידן גם חנויות תמרוקים, קוסמטיקה ועוד. כל אלה פועלים לצד אתרי בילוי, בתי קפה ומסעדות, חלקם פועלים לאורך מרבית שעות היממה, ולידם מגוון ססגוני של שלטים מוארים ומהבהבים.

בזכות התנועה הבלתי פוסקת שבו ועשרות אלפי האנשים המתנהלים בו בכל יום, זכה אזור שיבויה לשם בכל רחבי העולם. הוא מוכר מאד, במיוחד בזכות מעבר החצייה העצום והסואן שבו, שהוא אחד המקומות הנודעים ברובע ומציע את מעבר החצייה הסואן בתבל.

העסקים הרבים שבו וחברות הטכנולוגיה המציפות אותו, הביאו את רובע שיבויה, בסוף שנות ה-90, לזכות בכינוי "Bit Valley". זה היה שם הולם למקום שבו החלה מתרכזת סצנת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה של יפאן, בצל הפיכתה של שיבויה למרכז טכנולוגיית המידע.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/0d1CVdudbcc


הרובע המגניב של טוקיו בגירסת שיבויה של "סדר עולמי":

https://youtu.be/8pXFktAbx5Y


והרובע בהילוך מהיר:

https://youtu.be/cHel0LwRFlA
רוֹפּוֹנְגִי
#על רובע הבילויים של הזרים בטוקיו

אזור רוֹפּוֹנְגִי (Roppongi Hills), שבמרכז טוקיו, הוא אזור עתיר מגדלים מודרניים ובניינים מרשימים, המציג בפני המבקרים בו את האדריכלות החדשנית בעיר, לצד מרכזי קניות, מהחדישים והלוהטים של טוקיו. בין לבין מפוזרים כאן פסלים מודרניים מלהיבים, בניינים מעוצבים ומעדניות עם מבחר מדהים של מאכלים ודברים מיוחדים, כמו אבטיחים מרובעים, עוגות בצורות כמו לב או נשיקה ועוד.

ברופונגי שולט כיום פרויקט רופונגי הילס, שהוא מרכז קניות ובילוי מהחדישים והמודרניים בעולם. לא כולם נלהבים מהאזור המודרני הזה, שנבנה על ידי אחד מעשירי יפאן, על גב שכונה ותיקה שהתאפיינה בבתים קטנים וישנים.

כיום רופונגי הוא לא רק אזור קניות עתיר חנויות יוקרה ואזור העסקים היקר של טוקיו, אלא גם מהמקומות המזוהים ביותר עם חיי הלילה של העיר. הרובע הפך עם השנים למקום הבילוי הלוהט של התיירים והזרים המתגוררים בטוקיו. כל זר כאן יודע, שאת השעות הקטנות של הלילה מעבירים בכיף במוקדי הבילוי של רופונגי.

זהו אחד המוקדים הפעילים והמגוונים של חיי לילה. יש בו מגוון של ברים, מועדוני לילה ומסעדות, הנחשבים למקומות איכותיים. תוכלו להעביר כאן ערבים מהנים בחברה קוסמופוליטית טובה ויוקרתית, עתירת דוברי אנגלית.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/yY7zEu345tc


וחיי הלילה שבו:

https://youtu.be/tdKH_6GSang
סאנשיין סיטי
#על מתחם הבילויים לכל המשפחה בטוקיו

סאנשיין סיטי (Sunshine City) הוא אחת מהאטקרציות המפורסמות באיקבוקורו (Ikebukuro). זהו מתחם ענקי שנפתח ב-1987 ומציע מקום בילוי ענקי לכל גיל, עניין ותקציב. הוא ממוקם בגורד שחקים, הכולל פארקי שעשועים, בתי קולנוע, מרכז תרבות, מרכז קניות ענקי עם מאות חנויות ארקייד, פלנטריום ועוד.

אל סאנשיין סיטי מגיעים מכל רחבי יפאן אנשים שפוקדים את העיר כדי ליהנות מהדברים המדהימים שהוא מציע. מדובר ב"עיר בתוך העיר", שבה ניתן לבלות שעות רבות ויותר. יש כאן אפילו בתי מלון, בשביל מי שלא רוצים לצאת מכאן במשך ימים...

יש כאן, בין השאר, מספר פארקי שעשועים ומתחמים, באווירה של משחקי מחשב, מאנגה ופוקימון סנטר. האחרון, אגב, מציע גם מוזיאון גלידה עם טעמים מוזרים כמו תמנון, לשון בקר, מי מלח וקארי הודי. עוד בסמוך למתחם, חנות האנימה הגדולה בעולם בשם "אנימייט", שכוללת 9 קומות של אנימה!

אפשר לבקר גם בסאנשיין אקווריום (Sunshine Aquarium) לצפייה בדגים ושוכני מעמקים, ביניהם דגי השמש השוקלים טון, ניזונים ממדוזות ונחשבים לדגים הגדולים ביותר בים.

יש במתחם גם פלנטריום להיכרות עם החלל שכולל כיפת שמיים מרהיבה, עם טכנולוגיה עילית ומשם לתצפית ה-Sunhsine 60 הרומנטית, שמציעה לצפות בעיר מהקומה ה-60 בתשלום, כשהמעלית לשם תטיס אתכם לתצפית בגובה של 240 מטרים, בתוך חצי דקה!


#טיפים
הסאנשיין סיטי ממוקם במרכז טוקיו, מה שמבטיח הגעה קלה וגישה נוחה ומהירה אליו וממנו לכל מקום בעיר.


מבט מקרוב על פוקימון סנטר:

https://youtu.be/gB0szy8fECo


הסאנשיין אקווריום:

https://youtu.be/dBlijEKBtis


והקניון האינסופי:

https://youtu.be/Y6YdxyULcso


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.