» «

קסטרה

הרובע התורכי
הרובע התורכי
#על הרובע העות'מני והמצודה שבראש סלוניקי

אתם נמצאים במצודת אפטפיריגיו (Heptapyrgion), המצודה הצבאית הגבוהה בעיר. כאן בתקופה העות'מאנית, היה זה הצבא התורכי ששלט בעיר, עד סוף המאה ה-19. לאחר שהעות'מנים גורשו הפכה המצודה לבית כלא. חלקים הכרחיים בהיסטוריה של העיר התחברו לכאן והמצודה מכילה עתיקות ושרידים ארכאולוגיים.

המצודה היא חלק מה"קסטרה" (kastra), "העיר העילית". זהו בעצם הרובע התורכי של סלוניקי. הרובע הזה הוא שריד לתקופת השלטון העות'מאני על סלוניקי ויוון.

רובע זה של העיר הוא אחד האזורים העתיקים של סלוניקי. בניגוד לשרידים הביזנטיים הפזורים בעיר, המאפיינים שלו הם מוסלמיים, פרי התקופה שבה סלוניקי נשלטה בידי המוסלמים התורכים, כחלק מהאימפריה העות'מאנית.

החוויה התיירותית בסמטאות הרובע היא נפלאה. שמורים ברובע שרידי חומת המצודה ועליהם אפשר גם לטייל וגם לצפות בנוף המהמם שמסביב. ובכלל, אחת התצפיות היפות על העיר ואולי היפה שבהן היא ממרומי ה"אולימפוס" הזה של סלוניקי, אותה מצודה שבראש הרובע הטורקי.

שימו לב למבצרים הביזנטיים שבולטים מהחומה. התצפית מהם, על כל העיר, מרהיבה במיוחד.

חוץ ממגדל השרשרת ומצודת ינדי קולה, האקרופוליס העתיק של העיר, יש ברובע התורכי עוד כמה מקומות מעניינים, כמו כנסיית אגיוס ניקולאוס אורפנוס (Ayios Nikolaos Orfanos), מהמאה ה-14. יש בה ציורי קיר מקוריים ויפים, מוזיאון פולקלור שמציג את התלבושות המסורתיות של יוון וחמאם תורכי עתיק, שנמצא ליד שוק הפרחים ונקרא "ביי חמאם".


#טיפים
אל המצודה ניתן להגיע ברכב או באוטובוס, בקו 5 ממרכז העיר.

הכניסה אליה בחינם.


מבט מקרוב על המצודה והרובע הטורקי שבראשה:

https://youtu.be/1Mq0Mofwq9A


ומבט מהיר על העיר מהמצודה הטורקית:

https://youtu.be/w8rhshw-GFc


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.