» «

קרמלין איזמאילובסקי

קרמלין איזמאילובסקי
קרמלין איזמאילובסקי
#על המבצר השני של מוסקבה

קרמלין איזמאילובסקי (Izmaylovskiy Kremlin) הוא הקרמלין השני במוסקבה. פירוש השם "קרמלין איזמאילובו" ברוסית, הוא בעצם מבצר איזמאילובו. ואכן, זהו סוג של מבצר מודרני שנבנה בעיר, כדוגמה לארמון צארים ומצודה צבעונית מימים עברו.

הקרמלין הזה נבנה באחד המקומות ההיסטוריים והיפים של מוסקבה, על גדות אגם סרבריאנו וינוגרדני. זהו מיזם בנייה חדש ומסחרי, המתפקד כשילוב של פארק שעשועים ססגוני עם אתר תיירות חביב.

חוץ מתפקודו של המקום המצועצע כמוקד תיירות, הוא מהווה גם מקום פופולרי לפסטיבלים ולחתונות בעיר. העובדה האחרונה, אגב, מביאה לכאן בסופי שבוע שפע של לימוזינות, ששוכרים הזוגות שבאים לכאן בכדי להצטלם לפני החתונה.

במרכז ה"מבצר" תוכלו לראות כנסיית עץ רוסית, יפהפיה, בסגנון שלפני המהפכה הבולשביקית. זו, לפחות לטענת המדריכים, כנסיית העץ הגבוהה ביותר ברוסיה.

במוזיאון שבקרמלין תוכלו לחזות בתערוכה גדולה של מלאכת יד עממית, פריטי עיצוב, פעמונים מקומיים, שמלות מסורתיות, אגדות רוסיות, מזכרות, עתיקות ועוד.


#מסביב לקרמלין הקטן
הביטו החוצה וראו את השטח הירוק שמסביב. במאה ה-17 כל השטח הזה היה חווה חקלאית גדולה בבעלות הצאר אלכסיי. הצאר הזה היה אביו של פטר ה-1, מי שיהיה שבבגרותו כצאר יכונה "פטר הגדול".

ראו את האגם הקטן שממול. כאן השתעשע פטר הילד, בהשטה של סירות ואוניות שעשוע. 20 שנה אחר כך, הוא עתיד לנסוע לזאנדאם שבהולנד, ללמוד מהספנים ובוני הספינות הטובים בעולם של אותם ימים ולהקים את הצי הימי הרוסי. מעשה זה עתיד לשנות את ההיסטוריה של רוסיה ולהפוך אותה למעצמה.

רואים את האי שבלב האגם? - על האי הזה עמד בעבר ארמון. היום הוא חרב ונשארה בו רק כנסיה עתיקה ומסביב פארק מקסים שללא ספק שווה צילומים מרהיבים של הקרמלין.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/-YC0kviR3oI


בלוגרים:

https://youtu.be/VTcd6pQqMUI
שוק איזמאילובסקי
שוק איזמאילובסקי
#על שוק המזכרות והמתנות עם הניחוח רוסי

שוק איזמאילובסקי (Izmaylovskiy Vernisazh) הוא שוק פשפשים גדול, צבעוני ואותנטי, שבו שפע מזכרות ומתנות מהתרבות הרוסית.

הוא פתוח כל השבוע ונחשב השוק הגדול ביותר לאמנות עממית באזור. מבחינת קניות ומציאות השוק לא מדהים, אבל הוא חביב מבחינה אנתרופולוגית, קולינרית עממית ובמיוחד מקום צבעוני ומהנה מבחינת המפגש עם המקומיים.

יש כאן החל מענתיקות, בגדים משומשים, מזכרות, חפצי אמנות, עבודות יד, כובעי פרווה, מפות פשתן, תכשיטי ענבר, קופסאות פח משנות הקומוניזם, שטיחים עמוסי ציורים ממרכז אסיה ומקלטי רדיו ישנים.

זה המקום לרכוש במחירים הוגנים שלל מזכרות מהטיול. במיוחד יש כאן שפע של מטרושקות, ה"בבושקות" המפורסמות של רוסיה. אלה מציעות את הדמויות הרוסיות הקלאסיות, או את הגרסאות הממוסחרות, עם דמויות של מנהיגים רוסים, אמריקאים ואפילו כוכבי כדורסל מליגת ה-NBA האמריקאית.

בדוכני האוכל יש כאן מגוון מאכלים, כמו שיפודי כבש, חזיר, סלמון ועוף שמציעים כאן טבחי הקווקז המדהימים. בתיאבון!

בסמוך לשוק נמצא קרמלין איזמאילובסקי (Izmaylovskiy Kremlin), מעין מצודה מצועצעת, שנבנתה לתיירות וכמקום לפסטיבלים וחתונות.


#טיפים
אם תרצו לקנות מזכרות במחירים טובים ממוסקבה, השוק הזה הוא הכתובת.

מותר ואף רצוי להתמקח כאן, אבל הרפו בזמן ואל תנסו "לנצח" את המוכרים.

בסוף השבוע מעניין כאן במיוחד ואז שווה להגיע.

השתדלו להגיע בבוקר ואפילו מוקדם ככל הניתן. יש מציאות יותר שוות ושלא כמו בצהריים, כל הדוכנים פתוחים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/-YC0kviR3oI


השוק בפעילות מלאה:

https://youtu.be/u9m6_xfJscw


ועוד שיטוט בו:

https://youtu.be/U1R-bgSv8mA


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.