» «

קתדרלת פטריק הקדוש

קתדרלת פטריק הקדוש
קתדרלת פטריק הקדוש
#על הכנסייה הגדולה של מרכז רוקפלר

מאז שנת 1614 הקימו הנוצרים המתגוררים בניו יורק מאות כנסיות וקתדרלות בכל רחבי העיר, שכן הנצרות היא הדת השולטת באזור. אם כך, לא מפתיע לראות שמול מרכז רוקפלר, בין גורדי השחקים, המשרדים והחנויות, עומדת לה, מרשימה ויפה, קתדרלת פטריק הקדוש, ממש כמו ארמון מזמין. המשיכה ברורה, שכן בכנסייה מבקרים למעלה מ-3 מיליון איש בשנה.

קתדרלת פטריק הקדוש משמשת ככנסייה קהילתית וכמושב הארכיבישוף של ניו יורק ויש בה 2200 מקומות ישיבה. אורכה הכולל הוא 120 מטר ורוחבה כ-50 מטר.

הכנסייה נמצאת במבנה ניאו גותי מרשים ביופיו, שעומד כאן מהמאה ה-19. היא נבנתה בין השנים 1858-1879, אך העבודות הופסקו בזמן מלחמת האזרחים האמריקנית. הן חודשו בשנת 1865 והיא הושלמה סופית ב-1879.

הכנסייה נחשבת לאחת היפות והגדולות בניו יורק והיא עשויה מלבנים מכוסות שיש, כשעל קירותיה עיטורים המאפיינים את הסגנון הגותי. בניית שני הצריחים, אגב, שגובהם 100 מטרים, הושלמה רק מאוחר יותר בשנת 1888. בין השנים 1927-1931 נערכו שיפוצים במקום ואז גם הותקן העוגב הגדול ואזור המקדש הוגדל.


#מה בתוך הקתדרלה?

בפנים הכנסייה תוכלו לראות את העמודים המוזהבים והקשתות המעטרות אותה ויוצרות אווירה קסומה ומיוחדת. תוכלו לראות גם את פסל הפייטה (Pietà) שבתוך הקתדרלה, שבו נראית מרים הנושאת בידה את ישו לאחר מותו.

הביטו גם בעבודת האמנות שמציגה את הוויה דולורוזה (Via Dolorosa), דרכו האחרונה של ישו, שימו לב למזבח היפה והעוגב הענק שמותקנים כאן. הביטו למעלה וראו כמה יפים חלונות הויטראז' היפהפיים של הקתדרלה המיוחדת הזו.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.