» «
אאוטלט המעצבים סרוואלה
אאוטלט המעצבים סֶרַוָואלֶה
#על האאוטלט הגדול של מילאנו

אאוטלט המעצבים סֶרַוָואלֶה (Serravalle Designer Outlet) הוא אחד הקניונים הגדולים באירופה והמוביל באיטליה כולה. גם במילאנו, הנחשבת לבירת האופנה העולמית, הוא מצליח להתבלט כמקדש אמיתי של שופינג. יש כאן מעל 170 חנויות.

אאוטלט המעצבים, ששמו המדויק "מקארתור גלן" (McArthurGlen), יציע לכם הנחות גדולות, שיכולות לנוע בין 30 עד 70 אחוזי הנחה. הוא מעוצב בצורה של כפר איטלקי.

באאוטלט הענקי תמצאו את כל המותגים הבינלאומיים והאיטלקיים, כולל מעצבים איטלקיים נחשבים, שנמכרים כאן במחירים מצוינים. מנעלי ספורט ועד תיקי מעצבים או חליפות יוקרה - כאן תמצאו את הכל.

בנוסף לקניות יש כאן גם מגוון של מסעדות ואפשרויות אוכל.


#טיפים
מומלץ להגיע בנעליים נוחות. אתם עומדים לבלות זמן רב על הרגליים כאן.

אנחנו מנווטים אתכם למגרש חנייה חינמי, שנמצא בצד הקניון. הכניסה לא רחוקה.

שאטל למקום יוצא בשעות 9:30, 10:00 ו-13:30 ממילאנו, בסמוך למצודת ספורצקו. חזרה למילאנו בשעות 16:15, 17:00 ו-20:15.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/PkffAMahm9Y


ביקור במקום:

https://youtu.be/RT6DnmdEP5U
גלריית ויטוריו אמנואלה השני
גלריית ויטֹוריֹו אימָנוּאֶלֶה השני
#על הגלריה שהיא הקניון העתיק בעולם

גלריית ויטֹוריֹו אימָנוּאֶלֶה השני (Galleria Vittorio Emanuele II) שנפתחה בשנת 1877, היא הקניון המקורה הראשון בעולם. המילאנזים, תושבי מילאנו, אוהבים אותה מאד והם נוהגים לכנות אותה באהבה "הטרקלין של מילאנו", או באיטלקית "Il Salotto di Milano".

הגלרייה נקראת על שם המלך הראשון של איטליה, ויטוריו עמנואל השני. גם אם לא תקנו כאן, כדאי להתרשם מהעיצוב הייחודי של מרכז הקניות העתיק, שנמצא בצידה הצפוני של כיכר הדואומו.

גלריית ויטוריו אמנואלה סקונדו היא אחד האתרים המרשימים בעיר. שימו לב לרצפת המוזאיקה המושקעת שבה. הביטו בתקרת הזכוכית המרשימה שמעליכם. תנו מבט אל ציורי הקיר היפים וגם אל חלונות הראווה של אחד ממרכזי האופנה הוותיקים והמרכזיים באיטליה ואולי באירופה כולה.

בגלריה ויטוריו אמנואלה סקונדו תוכלו לפגוש, לצד אוסף חנויות היוקרה והאופנה הנחשבות, חנויות התכשיטים היקרות ומעצבי האופנה העילית, גם ג'לטריות מעולות, מסעדות גורמה, בתי קפה יוקרתיים ועוד.

במשך זמן רב הייתה הגלריה המקום שבו נפגשו כל המי ומי של מילאנו. לצידם, פוקדים כל יום המוני תיירים וחובבי קניות את הגלריה, בה נמצאות חנויות דגל של מותגי-על, כמו פראדה שנפתחה כאן ב-1913, או מסעדות ותיקות כמו קפה ביפי שהוקמה ב-1867 ומסעדת סביני, שלידתה בשנת 1884.

הכניסה אל המבנה המקורה והיפה מכיכר הדואומו היא דרך שער כניסה שתוכנן כשער נצחון מרהיב, עשוי שיש וגרניט. משם מובילה הגלריה עד לפיאצה דלה סקאלה (Piazza della Scala), שבה ניצב בית האופרה המפורסם של העיר - ה"תיאטרו לה סקאלה", כשבסמוך לו ממוקם בית העירייה של מילאנו, הידוע כ"פאלאצו מרינו".


#מה יש כאן?
גלריה ויטוריו אמנואלה סקונדו היא סוג של מטפורה על העיר מילאנו כולה. באדריכלות הניאו-קלאסית שלה היא משלבת את הישן והחדש ומציעה במקום אחד את מיטב האופנה, הפאר והיוקרה.

מבכירי עולם האופנה, דוגמת פראדה, לואי ויטון, שאנל וגוצ'י ועד חנויות תכשיטים יקרות, מאבני סברובסקי ועד כלי הכסף של ברנסוני - בקניון המרהיב הזה תראו חנויות מעצבים נחשבים ולצידם את מיטב מותגי היוקרה. לצידם פזורות כאן גלריות אמנות, לצד חנויות ספרים, בתי קפה ומסעדות גורמה, כמו אלה של קפה גוצ'י, זוקה וביפי הידועות.


#הסיפור העצוב של האדריכל של הגלרייה
אחד הסיפורים העצובים בתולדות האדריכלות התרחש כאן. הוא קשור במי שעתיד לתכנן את ארמון הקניות האלגנטי והמרשים - האדריכל ג'וזפה מנגוני (Giuseppe Mengoni). מנגוני זכה עם תכניתו בתחרויות עיצוב של מבנה שיקשר בין פיאצה דואומו במילאנו לפיאצה דלה סקאלה שליד בניין האופרה של מילאנו.

בהשראת הפסאז'ים ההיסטוריים של פריז והברלינגטון ארקייד בלונדון, אולי אב הטיפוס של מרכזי הקניות המקורים של ימינו, הציע מנגוני בתחרויות בנייה של שדרה מסחרית בעלת תקרת זכוכית ופלדה, שתקשר בין הכיכרות.

הציע וזכה. די מהר הסתבר שמנגוני מאוהב בפרויקט שלו. הוא תכנן אותו לכל פרטיו, הקפיד מאד בבחירת החומרים, בעיצוב הכללי ועד לגימור הקפדני והבלתי מתפשר של כל פרט במבנה המרהיב שהלך ונבנה במילאנו.

באותם ימים התאחדה איטליה ולאור התקופה הסוערת של אותם ימים, גדש מנגוני את הגלריה בסמלים פטריוטים, שבטאו את אחדות המדינה הצעירה ואת האמון שלו בה.

אולי הייתה זו תחושה מיסטית שזו תהיה מורשתו האדריכלית הגדולה ביותר, אבל מנגוני נתן את חייו למיזם הזה. ולא רק באופן מטפורי. כי ממש לקראת תום הבנייה, יום לפני שנחנך השער המרשים של הבניין המרהיב, נפל דבר. תוך בחינת הגימורים של העבודה, נפל מנגוני אל מותו מפיגום שעליו עמד, בסמוך לקשת. כך לא זכה האדריכל המאוהב לראות כיצד הופכת הגלריה שלו להצלחה גדולה וכיצד היא הפכה, ממיזם שנועד לחבר שתי אטרקציות מרכזיות בעיר, להיסטוריה בעצמה, בתור הקניון הראשון אי-פעם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ik44gLUwyjM


ביקור במקום:

https://youtu.be/RT6DnmdEP5U
ויה מונטה נפוליאונה
ויה מוֹנְטֶה נַפּוֹלְיאוֹנֶה
#על רחוב הקניות היוקרתי של מילאנו

ויה מוֹנְטֶה נַפּוֹלְיאוֹנֶה (Via Monte Napoleone) הוא הרחוב עם חנויות האופנה והסטייל המובילות של מילאנו. אם העיר הזו היא אחת הערים השיקיות והסטייליסטיות בעולם, הרחוב הזה הוא גן העדן של האופנה והשיק העולמי.

ברחוב זה נמצאים המטות העולמיים של חלק משמעותי ממותגי האופנה העולמיים המובילים. לצידן יש כאן ריכוז גבוה במיוחד של בתי מעצבים כמו ורסאצ'ה, ראלף לורן, פראדה, דיור, ולנטינו, איב סן לורן וכדומה.

השיק והסטייל ברחוב הזה פשוט לא נגמרים. אין מעצב נחשב באיטליה או בעולם שלא מציג ומוכר כאן את עיצוביו. רחוב הקניות הזה הוא המוקד של פעילות האופנה העולמית. לצד השחקנים העולמיים והיוקרתיים ביותר, יש כאן גם לא מעט חנויות של מעצבים ומותגים זולים יותר ועדיין נחשבים מספיק.

ברחוב ויה מונטה נפוליאונה נמצאות גם חנויות הנעליים הטובות ביותר באיטליה. בארץ המגף מיוצרות נעליים מעולות והנעליים האיטלקיות מבוקשות מאד בעולם. לצד חנויות הנעלים היוקרתיות, יש כאן גם חנויות נהדרות של תכשיטים, קוסמטיקה ושעונים.


מבט מקרוב בחנויות האופנה היוקרתיות:

https://youtu.be/AazYGDRxNQE


ומראות ויה מונטה נפוליאונה:

https://youtu.be/ejFGYb-kZ9g
רחוב מטאוטי
רחוב מַטֶאוֹטִי
#על רחוב העיצוב של מילאנו

רחוב מַאטֶיאוֹטִי (Corso Giacomo Matteotti) הוא מרכז העיצוב של העיר. אמנם יש בו גם לא מעט חנויות אופנה מוכרות ומותגים בינלאומיים, בתחום ההלבשה, ההנעלה והתיקים למשל, אבל המרכז המעניין כאן הוא של חנויות ומותגי העיצוב המובילים באירופה ובעולם.

כאן תמצאו חנויות עיצוב ותאורה של אַלֵסִי, פורנאסטי, זארה לבית ואחרות. לצידן ממוקמות כאן סוכנויות של רכבי היוקרה ורכבי העל היקרים בעולם. כאן תוכלו למצוא כמעט כל עיצוב נחשב ויוקרתי בעולם, לצד רבים מהעיצובים הפופולאריים שנמכרים בהמוניהם.

ג'אקומו מאטֵיאוטי, שעל שמו נקרא הרחוב, היה מנהיג סוציאליסטי באיטליה, שנרצח בידי הפשיסטים בראשית תקופת שלטונם, ב-1924. הוא היה מתנגד חריף של בניטו מוסוליני והמפלגה הפשיסטית והאומה האיטלקית מכירה לו תודה עד היום. מאטֵיאוטי היה מהראשונים שזיהו את המפלצת, שעמדה להפוך את איטליה לבת בריתו של היטלר. לכן חוסל על ידי שליחיו של הרודן.העיצוב של BMW ברחוב:

https://youtu.be/quljws9iBms


דוגמה למלון מעוצב ברחוב:

https://youtu.be/QeIaroDHrZU

שופינג במילאנו

קורסו קומו 10
קוֹרְסוֹ קוֹמוֹ 10
#על מתחם הקניות הטוב במילאנו

מרכז קוֹרְסוֹ קוֹמוֹ 10 (Corso Como 10) הוא מרכז קניות הנקרא על שם הכתובת שלו. המרכז הוא ממתחמי האופנה הפופולאריים במילאנו ומקום מפגש בין חובבי אופנה ותרבות, לעשירי מילאנו ותיירים סקרנים. רבים רואים בו את מתחם הקניות הטוב ביותר בעיר. יש בו שילוב מעניין בין חנויות קטנות ובוטיקים נחמדים לחנויות אופנה מעולות, עם מיטב האופנה האיטלקית והבינלאומית, לצד גלריה לאמנות מודרנית, מסעדה, בית קפה ומלון זעיר.

המרכז פועל בחצר פנימית בצפון העיר. יש בו ריכוז של כמה חללים, בהם פועלים כל אלה. גם אם אין לכם הון מיותר לרכישה בחנויות היוקרה שבמתחם, השיטוט בו הוא אולי ה"ווינדוס שופינג" האולטימטיבי. שוטטו בו כרצונכם ותוכלו ליהנות מאסתטיקה עיצובית מעוררת קנאה.

קורסו קומו הוא מהמקומות המיוחדים בעיר והוא נמצא ברובע בררה (Brera), האזור הבוהמייני, שוקק חיים והאופנתי בעיר, שפעיל גם בשעות הערב והלילה.


#תולדות המקום
המקום נולד בשנות ה-90 של המאה ה-20, כשעורכת "ווג" איטליה והמו"לית המפורסמת קרלה סוזני, פתחה במבנה שהיה בעברו מוסך, את "גלריית קרלה סוזני" לצילום, אמנות ועיצוב. אחרי מאות תערוכות שהוצגו בו, הפך המקום לאבן שואבת. בהמשך הלכו והתווספו סביבה עסקים רבים ואיכותיים והמקום הפך למרכז תרבותי ומסחרי למוצרי אופנה, עיצוב וצילום, כמו גם לספרי אמנות, אדריכלות וקולנוע.

שנה אחר כך, ב-1991, הושק המתחם בתור "קורסו קומו 10". האמן האמריקאי כריס רוהס, נשכר לעצב אותו ושמר על האופי התעשייתי שלו. אז הוא גם עיצב את הלוגו שלו, שהפך מאז לאייקון עיצוב מוכר בעולם כולו.


מבט מקרוב על הקורסו קומו 10:

https://youtu.be/5DjJ-Bfx73A
אקסלסיור
אֶקְסֶלְסְיוֹר
#על מתחם הקניות הטוב במילאנו

בית הכל-בו "אֶקְסֶלְסְיוֹר" (Excelsior) הוא מקום בעל עיצוב מרהיב ואפילו מדהים, שחוויית הקנייה בו היא מיוחדת ושונה ממקומות אחרים שאולי היכרתם.

החנות, ששייכת לרשת בתי הכל בו האיטלקית Coin, משתרעת על פני 7 קומות. העיצוב של בית הכלבו הזה עכשווי וחדשני. מסכי וידאו רבים משובצים בו בכל פינה ויוצרים מסע מרתק של ויז'ואלס לסגנון חיים, המקיפים את הקונים כאן ומחברים אותם לעולמות האופנה, הגאדג'טים והאוכל המשובח שנמכרים ב"אקסלסיור".

את חנות הכל-בו היוקרתית עיצבו אדריכל העל האיטלקי הידוע ג'אן נוּבֶל (Jean Nouvel) ושותפו וינצ'נזו דה קוטיס (Vincenzo de Cotiis). ההברקה של השניים כאן היא שהם הפכו אולם קולנוע ישן בעיר, למרכז אופנה חדשני ויוקרתי במיוחד.

לאחר שתתרשמו ואף תקנו לכם מכל טוב הסחורה ובהנחה ששרדתם את המחירים כאן, עלו גם לקומת האוכל הנפלאה. הכניסה אליה היא דרך חנות יינות, שבה אפילו המקררים יוצרים חוויה מהממת של עיצוב תעשייתי מתקדם.

בסופרמרקט שבהמשך תוכלו לרכוש מרכיבי אוכל מעולים מדוכני הבשר, הפירות, כמו גם תבלינים, גבינות ונקניקים. אם תרצו, קחו ממנות האוכל המוכן המעולות וצאו אל הפארק הקרוב.

אתם מוכנים לפיקניק גורמה?


מבט מקרוב:

https://youtu.be/GdjfPzvnKsE
מרובע הזהב
מרובע הזהב
#על מיטב אופנת העילית במתחם שכולו קילומטר רבוע אחד

אם מילאנו היא בירת האופנה העולמית, הרי שאזור "מרובע הזהב" (Quadrilatero d'Oro), קוואדרילאטֶרוֹ ד'אוֹרוֹ, הוא קודש הקודשים שלה בעיר. כל שבוע אופנה, או אירוע של אופנה ועיצוב במילאנו מתחיל כאן. כאן נמכרים הביגוד, התיקים והתכשיטים, לצד הבשמים, הנעליים והריהוט היקרים והיוקרתיים ביותר שיש.

יש כאן גם לא מעט חנויות עיצוב ואדריכלות ומעדניות מובחרות, אבל האזור מפוצץ קודם כל בבוטיקי יוקרה והוא נחשב אחד ממתחמי קניות היוקרה המפורסמים והיקרים בתבל. יש כאן חנויות ובוטיקים של כל המותגים והמעצבים המובילים בעולם. אם אתה לא כאן, אתה לא קיים - ואת זה יודעים דולצ'ה וגאבנה, פראדה, ולנטינו, רוברטו קאוולי, ורסצ'ה, ארמני, מיסוני, שאנל, מייקל קורס ורבים אחרים. חלקם מחזיק כאן כמה חנויות ובוטיקים.

בחודש ספטמבר חוגגים כאן את שבוע האופנה לאביב ובחודש מרץ מתקיים שבוע אופנת הסתיו. גם שבוע העיצוב מתקיים כאן, לרוב בתחילת חודש אפריל.

על אף שהמחירים פה יקרים להחריד, רובע הזהב הוא אזור הקניות העיקרי במילאנו. אמנם העיר הזו מצטיינת במתחמי אופנה מרהיבים ויוקרתיים, אבל זהו האזור המפואר והידוע ביותר בעיר לקניות. למותר לציין שרובע הזהב מיועד למבינים באופנה, שבחשבון הבנק שלהם יש מספיק מזומנים לבזבוז.


#אזור רובע הזהב
מרובע הזהב שוכן מזרחית לדואומו והוא תחום בין הרחובות הבאים:

ויה דלה ספיגה (Via della Spiga) - מדרחוב סגור לכלי רכב.

ויה מאנזוני (Via Manzoni) - הרחוב היוקרתי, הפופולארי והאלגנטי במילאנו, שבו גם אדריכלות נהדרת של מבנים אלגנטיים ומרשימים, דוגמת הגרנד הוטל המפורסם של העיר. הוא מתחיל מפיאצה סקאלה (Piazza Scala) ומגיע עד פיאצה קאבוּר (Piazza Cavour).

ויה סנט אנדריאה (Via Sant'Andrea) - רחוב קניות יוקרתי לחובבי אופנה.

ויה מונטה נפולאונה (Via Montenapoleone) - הרחוב שאין בו הרבה רשתות גדולות, אלא בעיקר בוטיקים וחנויות יקרים מאוד, של מעצבים כמו גוצ’י, ארמני, כריסטיאן דיור, לואי ויטון, קלווין קליין, ראלף לורן ואחרים.


מבט מקרוב על אזור "מרובע הזהב":

https://youtu.be/84ls3Fni948
לה רינאסנטה מילאנו
לה רִינַאשֶנְטֶה מילאנו
#על מתחם הקניות הטוב במילאנו

בית הכל-בו "לה רִינַאשֶנְטֶה" (La Rinascente), ריינשנטה או רינאסנטה, הוא חנות ענק המשתרעת על פני 8 קומות. היא נמצאת בכיכר הדואומו, מצפון לקתדרלה העירונית המפורסמת של העיר ובסמוך ל"גלריה ויטוריו עמנואלה השני".

ריינשנטה היא רשת חנויות כלבו יוקרתית באירופה והכלבו של מילאנו שלה, נחשב לאחת מחנויות הכלבו הגדולות בעולם. כאן תוכלו לקנות פשוט הכל. יש כאן מבגדים, הלבשה תחתונה, בגדי ילדים, צעצועים, רהיטים מעוצבים ומוצרי אלקטרוניקה איכותיים, דרך הלבשה והנעלה, מוצרי קוסמטיקה, בשמים וטיפוח ועד לחנויות יין, קפה וכלי מטבח יוקרתיים. אגב, מותגי היוקרה העולמיים, דוגמת שאנל ומארק ג'ייקובס, זוכים למיתוג מעולה. הם מוכרים כאן בחללים קטנים, המעוצבים כחנויות יוקרה קטנות, המדמות בוטיקים עצמאיים בתוך הכלבו הגדול.

#לחובבי עיצוב
אחת הקומות המעניינות במוזיאון היא זו שבמרתף. כאן שוכן סופרמרקט של ממש לעיצוב. זהו מקום שנותן חוויה של שיטוט בסופרמרקט, רק שתוכלו לקנות בו מגוון עצום של פריטי עיצוב מכל הגדלים ומהמעצבים וחברות העיצוב המובילים בעולם.


#טיפים
עלו לקומת הגג של הקניון ושבו באחת מ-3 המסעדות שבו. כשתשבו בהן תראו ממש לידכם את חלקו העליון של הדואומו ואת הפסלים הנהדרים שלו מקרוב. זו חוויה מקסימה לראות את הפלא האדריכלי הזה במחיר של ארוחה או כוס קפה וממש לידכם.

חוץ מהמסעדות ובית הקפה שבקומת הגג יש בקומה השביעית גם מעדניית ענק, מספרה ובר בריאות.

אל תשכחו לבקש טפסים להחזרי מע"מ.

מקומת המרתף יש מעבר ישיר לתחנת הרכבת התחתית.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/3vtlmfZzVBc


כך מאירים אותו בחג המולד:

https://youtu.be/UrbNLJWrGDs


המסעדה שעל הגג:

https://youtu.be/2MIWKeltcBI


פיירה די סניגליה
פיירה די סניגליה
#על יריד העתיקות השבועי של שבת

מדי שבת תוכלו לבקר ב"פיירה די סניגליה" (Fiera di Senigallia), יריד העתיקות הגדול ביותר של מילאנו. הוא מתקיים באזור התעלות הבלייני של רובע נאבילי (Navigli) שבדרום העיר.

תוכלו למצוא כאן מגוון של עתיקות ומציאות, במחירים סבירים מאלו שמציעות חנויות העתיקות היקרות של העיר. את הדברים הללו מביאים לכאן הסוחרים ממקומות רבים באיטליה ואף ממקומות אחרים בעולם.

יש כאן שלל דברים לראות - ממוצרים משומשים ועד לעתיקים יחסית - החל ממוצרי עיצוב ייחודיים (בכל זאת אתם במילאנו...), דרך פוסטרים וכרזות, תכשיטים בעבודת יד ועבודות אמנות ועד להרבה פריטי וינטג' משנות ה-70 וה-80, כולל תקליטים, דיסקים וקומיקס.

בסיום השיטוט ביריד הצבעוני, סיירו מעט באיזור שמסביב. הוא יפה ושוקק חיים ונותן חווייה רגועה ושונה מהבילוי בו בערבים. יש בו מבחר חנויות וגלריות, שנעים לבקר בהן, לצד מסעדות, בתי קפה וברים נחמדים, שגם במהלך היום שווה ליהנות מהם.


#טיפים
היריד מתקיים מדי שבת ברובע נאביגלי.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ojeCQcfs7Zs
סיור אופנה במרובע הזהב
#סיור במשולש הזהב של העיר

הסיור הבא יתמקד ב"מרובע הזהב" או "רובע הזהב" - אזור האופנה היוקרתי בעיר מילאנו.

סיור אופנה בבירת האופנה של איטליה ואולי של אירופה כולה, הוא תענוג ייחודי ומרגש שחובבי וחובבות אופנה יראו בו את שיא הטיול לעיר, לפחות בחוויית השופינג המתבקשת. אם אתם חובבי עיצוב ואופנה, הצעתנו שתצאו אליו, גם אם אינכם מתכוונים לקנות דבר.

את הסיור עדיף לקיים בשעות אחר-הצהריים ונתחיל אותו בקורסו ונציה (Corso Venezia).

נתחיל? אתם ב"קורסו ונציה"? - נהדר! - היכנסו לתגית "סיור אופנה ברובע הזהב" והתחילו לנווט אל הרחובות המרכזיים בשוק האופנה במילאנו!
קיקו מילאנו
#על רשת האיפור האיכותית ומשתלמת

קיקו מילאנו (Kiko Milano) היא רשת חנויות איפור וטיפוח, שנולדה במילאנו והחנות שלה בדואמו של מילאנו היא הצלחה מסחררת עד היום. הרשת הפכה לאחת הרשתות המצליחות באירופה.

הרשת האיטלקית הזו מציעה איפור באיכות של MAC הידועה, אבל ברבע מחיר. ממייק אפ או לקים, דרך שפתונים, מסקרות וצלליות בכל הצבעים ושלל אביזרים משלימים לאיפור - נשים שמחשיבות איפור מכוונות את הנסיעה שלהן לעצירה לפחות באחת מחנויות הרשת ולרכישה של צרכי הקוסמטיקה השווים של הרשת.

יש לקיקו מילאנו שני סודות - הראשון הוא המחירים, שנעים בין כמה יורו ספורים ועד ל-25 יורו למוצרי הטיפוח היקרים. השני הוא המוצרים שנמכרים כאן והם מאיכות טובה עד מצוינת. תמצאו כאן הכל ובמחירים מצחיקים, לפחות לעומת המחירים של מותגים מקבילים ומפורסמים.

עם חנויות בפריז, ברלין, רומא, אמסטרדם, ברצלונה, ורשה, מדריד וכמובן במילאנו בה נולדה, שווה להיכנס ולהכיר. אולי החסכון והיופי יהיו שווים לכן גם בעתיד.


#טיפים
אל תהיו פראיירים! - הזול הוא כאן גם טוב.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/EvP0VUSI6O4
שער טִיצִ'ינְזֶה
#על השער העתיק והשכונה ההיפסטרית שמסביבו

שער טִיצִ'ינְזֶה (Porta Ticinese) הוא שער מפורסם, אחד מששת השערים של מילאנו, שנמצא ברובע הדרומי והעתיק של העיר מילאנו, רובע טיצ'ינזה. זהו שער ענקי בסגנון ניאו-קלאסי. השער הזה נבנה במאה ה-16, אך במאה ה-19 הוא הוחלף בשער חדש ומרשים, שנבנה שנית. השער נקרא על שם נהר הטיצ'ינו שזורם מדרום-מערב למילאנו, היישר אל עמק הפּוֹ.

לצד השער תראו את עץ האלון העתיק ביותר בעיר מילאנו ומסביבו מקבץ של מסעדות ואתרי בילוי ותיירות, מהחביבים שבעיר מילאנו.

אגב, ברחוב פאפיניאנו, לא רחוק משער טיצ'ינזה, מתקיים בימי שלישי ושבת השוק הגדול ביותר בעיר. בקרו בשוק הזה, שהוא אחד השווקים הנפלאים של אירופה. תוכלו למצוא כאן מציאות רבות, כשהייחודיים שבהם הם בגדי מעצבים (בכל זאת מילאנו...), במחירים מצחיקים בהשוואה לחנויות.


מבט מקרוב על שער טיצ'ינזה:

https://youtu.be/f4NJ_MXOEiI
מֶרְקָאטוֹ דֶל אַנְטִיקוֹ
#על שוק העתיקות החודשי של יום ראשון

מֶרְקָאטוֹ דֶל אַנְטִיקוֹ (Mercatone dell' Antiquariato), או שוק העתיקות של נאביליו גראנדה, הוא שוק עתיקות עממי ושוק פשפשים, שבו ישמחו לבקר כל חובבי הווינטג' וציידי מציאות מיד שניה.

השוק מתקיים מדי יום ראשון האחרון בכל חודש, מ-9:00 בבוקר ועד 18:00, פרט לחודש יולי. הוא פועל בנאביליו גראנדה, שברובע נאבילי, בחלקה הדרום-מערבי של העיר.

אם אתם חובבי עתיקות או וינטג' ואתם בעיר ביום הזה, הרי שזהו המקום להגיע אליו.


#על שוק שוק העתיקות של סוף החודש
שוק העתיקות של נאביליו גראנדה הוא שוק עתיקות ענק, תוסס וססגוני, שנפרש על פני כשני קילומטרים. עם כ-400 דוכנים ובאווירת קרנבל של ממש, דומה שאפשר למצוא בו הכול.

יש כאן שפע של מציאות, כולל כרזות, שעונים, ספרים, תקליטים, עתיקות, רהיטים, מטבעות, פורצלנים, צעצועים, בגדים מהעבר, פריטי לבוש ואופנה של פעם ועוד.

קחו את הזמן ופשפשו בין אלפי הפריטים. על שולחנות הרוכלים וביניהם תמצאו גם לא מעט דוכני מזון ואוכל רחוב נהדרים. האווירה כאן נעימה ומזמינה, בעיקר בשעות הבוקר והצהריים.

גם באזור שמסביב, נזכיר שהוא אחד האופנתיים במילאנו, תמצאו מגוון רחב של בתי קפה, מסעדות וגלידריות. לצידם יהיו כאן מועדונים, גלריות לאמנות, חנויות אופנה, עיצוב וחנויות יד שנייה זולות. תהנו!


#טיפים
השתדלו להגיע בשעות הבוקר המוקדמות, לפני שיהיה צפוף והמציאות האטרקטיביות ייגמרו.

חנו בחניון מסודר בתשלום, כי גוררים לחונים ברחוב והקנסות גבוהים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Y3JlS57EPd4


ועוד:

https://youtu.be/mnNOvUetNes
ספורה מילאנו
#על רשת האיפור והקוסמטיקה היוקרתית ומפנקת

בצבעי השחור לבן שלה, מציעה כאן רשת הקוסמטיקה הספרדית הצומחת ספורה (Sephora) מגוון אדיר של מוצרי קוסמטיקה, איפור וטיפוח.

תמצאו כאן מוצרים רבים ומעולים לגוף ולשיער. לצידם נמכרים כאן שלל אקססוריז, ממיטב החברות המובילות בעולם.

נשים רבות אוהבות את המייק אפ המעולה, האיילינר הנוזלי שלהם, הבאלם, האודמים המופלאים, הפודרה והשימר הנהדרים. לא מעט נשים מציינות את מסיר האיפור המצויין, את הצלליות ומברשות האיפור האיכותיות מאד.

יש כאן גם מבחר גדול של סוגי בשמים שתוכלו להריח והמחירים גם הם שווים. בכלל, הסניף בפוארטה דל סול הוא המרכזי בעיר ושווה להגיע אליו.

אחת מהחוויות כאן היא סט האבחונים הקוסמטיים שמציעים סניפי הרשת - מאבחון של היובש או השומן של עורכם, דרך סריקה שתאפשר התאמת האיפור האופטימלי לפניכם ועוד.


#טיפים
הרשת נדיבה בדוגמיות שהיא מחלקת. אל תתביישו...

יש עוד סניפים בעיר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/-Yw0heRpjy0


המוצרים:

https://youtu.be/Ygb7HqVJGF0


ופרסומת אופיינית:

https://youtu.be/meoFW_73wRo
פליינג טייגר מילאנו
#על רשת המתנות הממכרת של אירופה

פליינג טייגר (Flying Tiger Copenhagen) היא רשת חנויות דנית למתנות צבעוניות, שנולדה בקופנהגן ופתחה מעל 1,000 סניפים בכל רחבי העולם. עם חנויות בברלין, וינה, לונדון, ברצלונה, רומא, אמסטרדם, מדריד, ורשה, ניו יורק ועוד המון, פליינג טייגר כבשה את אירופה בסערה.

מדובר במותג של כיף ששווה להתוודע אליו. יש כאן מגוון של גאדג'טים מדליקים ופיצ'יפקס שווים, עם מבחר מוצרים מצוין ומקורי שנמכר רק כאן ובמחירים מעולים.

חיפשתם רעיונות למתנות לאנשים שאתם אוהבים? - כאן יימצאו לכם שלל מזכרות, מתנות חביבות ודברים שימושיים לבית, לילד, לחבר ולבן הזוג שנשאר בבית.

מכלי מטבח, חומרי יצירה, מוצרי נייר, כלים לבית, צעצועים ושטויות מהנות. המחירים המשתלמים יחסכו לכם התלבטות והמבחר המגוון והצבעוני כבר ימלא את העגלה לבדו. בטוח שתמצאו כאן את כל הדברים הקטנים והצבעוניים, שיקשטו לכם את המשרד, הבית, החדר או את פינת העבודה שלכם!


#טיפים
הסחורה כאן מתעדכנת מדי שבוע.

יש עוד סניפים בעיר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/PRRf4HcdOyo
פריימרק מילאנו
#על רשת האופנה הזולה של אירופה

פריימרק (Primark) היא רשת אופנה בריטית המציעה, במחירים זולים עד זולים מאד, מגוון אדיר של בגדים ומוצרי אופנה לכל המשפחה. בבתי הכל-בו שלה יש בגדים, נעליים, שמלות, מעילים, הלבשה תחתונה ועוד.

סניפי הרשת מאופיינים בהמון קונים והם לא פעם מבולגנים מעט. אבל מי שאוהב מציאות ויודע לזהות, ימצא כאן לא מעט כאלה.

בסניף תמצאו כמו בכל האחרים מחלקות בגדים, נעליים, תיקים, ג'ינסים, בגדי ערב, מעילים, טי-שירטס, אקססוריז, בגדי תינוקות, הלבשה תחתונה ועוד.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/0X55IdDHmzo


פרומו:

https://youtu.be/lq_Ehqzcn9U


עוד סניף:

https://youtu.be/_MXntRAX3XU
פַּאפִּינְיָאנוֹ מרקט
#על שוק הפשפשים הנהדר של מילאנו

שוק הפַּאפִּינְיָאנוֹ (Viale Papiniano Market) הוא שוק הפשפשים הנפלא והפופולארי של מילאנו. זהו אחד השווקים הוותיקים והידועים בעיר.

כראוי לבירת העיצוב העולמית, גם בשוק הפשפשים המקומי תמצאו פריטי וינטג' רבים ויפים להפליא, אך במחירים נוחים יותר.

לצד בגדי מעצבים משומשים ועודפים, נמכרים כאן גם פריטי אופנה במחירים זולים. כמובן שיהיו כאן, כמו בכל שוק רחוב אירופי, גם עבודות יד, כלי בית ומציאות אמנות מהעבר, לצד קשקושים שלא ברור מי יקנה.

אם אתם ממוקדים ובעלי חושים ויכולת התמקחות, תוכלו לדוג כאן מציאות של ממש, אבל לצד המציאות יש כאן כמובן גם ירקות, פירות, גבינות ועוד. תוכלו להצטייד כאן לפיקניק נעים בסביבה.

גם דוכני האוכל שבשוק מציעים מעדני רחוב של אוכל איטלקי וההנאה גדולה.

לאחר השוק, צאו לסיור באיזור התעלות הסמוך. יש כאן מגוון רחב של חנויות, גלריות ובתי קפה נעימים.


#טיפים
בואו מוקדם בבוקר בכדי למצוא מציאות איכותיות. הדברים הטובים נמכרים כאן מהר.


ביקור במקום:

https://youtu.be/Op1CvgC0jbM


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.