» «
שינג'וקו
שִינְג'וּקוּ
#על אזור הבילויים הלילי של טוקיו

רובע שִינְג'וּקוּ (Shinjuku), או סינג'וקו, קיים כבר מהמאה ה-17. כיום הוא מפורסם כמוקד הבילויים של טוקיו ודווקא אצל הצעירים. במיוחד לוהט בו קבוצ'י צ'ה, שהוא מרכז העניינים - המקום שבו מבלים בטוקיו, את הערב או הלילה...

כמו ביום, שמוקדש כאן לשופינג בחנויות המפתות, בשינג'וקו תוכלו לבלות את הלילה ואל תוך הלילה, בלי סוף וללא מגבלות. יש שיקראו לקבוצ'י צ'ה רחוב המאכלים או רחוב הבילויים, אחרים יראו בו אתר קניות או רחוב חטאים, אבל דבר אחד ברור - כשצעירים רוצים להיות בעניינים, לכאן הם מגיעים!

צעירים, יפים, מאופרים ומוכנים נוהרים צעירי טוקיו אל תחנת שינג'וקו, תחנת הרכבת העמוסה בעולם לפי ספר השיאים של גינס. אליהם מצטרפים התיירים וכולם זורמים אל מול שלטי ענק מנצנצים וגורדי שחקים מטורפים, אל שינג'וקו וקבוקיצ'ו, כשהם מחפשים בילויים ליליים וחוויות. כאן נמצאים המועדונים, החנויות, המסעדות והיכלי מכונות פצ'ינקו, אם עוד לא יצאו מהאופנה. ובשקט בשקט, או לא, מסתתר לו אפילו "רובע האורות האדומים", בסמטאות הקטנות יותר של האזור.

ואגב, אם אתם חלק מקהילת חובבי הקניות, הגעתם גם בערב למקום הנכון. מבחר החנויות כאן הוא מטורף ואם עוד לא סגרו אותן, תוכלו ליהנות בנוסף לבילויים "הרגילים", גם משופינג, סוג של בילוי לכשעצמו...


מבט מקרוב על שינג'וקו:

https://youtu.be/uRjgoYm9MxE


קבוצ'י צ'ה:

https://youtu.be/s3zbdngPiNQ


ועוד קצת מרובע שינג'וקו הססגוני והתוסס:

https://youtu.be/NiI7YUKYeDw
מסעדת הרובוטים
מסעדת הרובוטים
#על המסעדה עם המופע המשונה בתבל

על אף שמגישים כאן מנות בנטו (bento boxes), הארוחות הארוזות בקופסה הייעודית של המטבח היפאני, מסעדת הרובוטים (Robot Restaurant) היא ממש לא מסעדה.

רובוטים, להטוטנים, דובי פנדה, נגנים מוארים באורות זרחניים ופרות שמנמנות ומצחיקות - מדובר במופע בידורי שנע בין מצחיק למפתיע, מלהיב וביזארי ובטוח שאינו דומה לשום דבר שראיתם בחייכם, או במילים אחרות - טוקיו ויפאן במיטבם ובקצוות שלהם!

הפתעה, בלבול ופליאה - אם תרצו להכיר באמת את הראש האורבני של יפאן, המופע של מסעדת הרובוטים בשינג'וקו, הוא בידור יפני ומופע חובה למי שמתחבר לראש השונה כל כך שמביאים היפאנים לעולם!


#טיפים
מומלץ לאכול לפני המופע בחוץ ולהסתפק כאן בבירה.

יש כאן חובת הגעה לפחות חצי שעה לפני תחילת המופע שהזמנתם.

ניתן לקנות כרטיסים באינטרנט מראש באתר Klook שלמטה, ולקבל הנחה משמעותית.

רבים יוצאים מכאן בתחושה שבזבזו את זמנם. אם אינכם מצוידים בהרבה חוש הומור וקלילות, חשבו פעמיים לפני שאתם מגיעים למקום.


הנה מסעדת הרובוטים:

https://youtu.be/rLFaNX4WkZ0


הדרכה:

https://youtu.be/l1vvTtz8hpg


באריכות מדהימה:

https://youtu.be/JNME4u61nZE
מוזיאון הסמוראים
מוזיאון הסמוראים
#על מוזיאון החרבות של טוקיו

מוזיאון הסמוראים (Samurai Museum), או כמו שהוא מכונה לעתים "מוזיאון החרבות בטוקיו", הוא מוזיאון שמוקדש לסמוראים היפאנים, אותם לוחמים אגדיים ששלטו בממלכה בעבר ושרוחם הגדולה עדיין שורה על תושבי יפאן ותרבותם.

במוזיאון תוכלו לראות פרטי לבוש וכלים של הסמוראים, כמו גם אוסף מרשים של חרבות יפאניות מאז המאה ה-12 ועד המאות האחרונות.

חוץ מללמוד על תרבות ומורשתם הסמוראים, תוכלו במוזיאון הזה, הנמצא ברובע שינג'וקו, ללבוש בגדי סמוראים ולהתנסות בקרבות כשאתם מצוידים בחרבות סמוראים כמו אמיתיות, ממש כמו אלה ששימשו את הלוחמים הללו בימיהם הגדולים ובתקופות ההיסטוריות שבהם הנהיגו את יפאן.

זהו מוזיאון מעולה ששווה לבקר בו, גם לחובבי היסטוריה ותרבות וגם לילדים וצעירים חובבי קולנוע וקרבות חרבות בנוסח "Kill Bill".


#מי היו הסמוראים ביפאן? - באדיבות אנציקלופדיה אאוריקה
הסמוראים היו אצילים מובילים ביפאן ולוחמים אמיצים, שהפכו למנהיגי האומה היפאנית. הסמוראים הגיעו מילדי אצילים, כשכל משפחת אצילים מסרה את אחד מבניה לחינוך סמוראי.

הסמוראים היו מהקבוצות המשמעותיות והמשפיעות בהיסטוריה היפאנית. בהדרגה הגיעו הסמוראים לכוח ויכולת לוחמה כה מרשימים, עד שהם תפסו את השלטון, החל מהמאה ה-12 ועד לאמצע המאה ה-19.

זה התחיל ביפאן, במקביל לתקופת ימי הביניים באירופה. באותה תקופה הגנו הסמוראים בחירוף נפש על המעמד החברתי שלהם. הם היו לאחת הקבוצות המשפיעות ביותר בהיסטוריה של יפאן. קוד ההתנהגות שלהם היה נוקשה וקפדני והתבסס על נאמנות וכבוד. ה"בושידו", ביפאנית "דרך הלוחם", חייב אותם בשליטה באומנויות הלחימה השונות, בחוסר אנוכיות, בחסכנות, בנאמנות ובשמירה קיצונית על הכבוד. הכבוד היה כה חשוב, עד שלעתים קרובות הוא חייב את הלוחם הסמוראי למעשים קיצוניים, כמו התאבדות לאחר תבוסה או לאחר כישלון בשדה הקרב ובמילוי המשימה. התאבדות כזו מוכרת ביפאן כחארקירי, או "סֶפּוּקוּ".

הלבוש המגוון והנשק שלו, הכריחו את הלוחם הסמוראי לשאת עליו שריון ולא פחות משתי חרבות "קטאנה", שחושלו במשך שנים ארוכות. החרב הייתה הסמל והסימן המרכזי למוסר של לוחמי הבושידו, אך בין כלי הנשק הנוספים שהיו ללוחמי הסמוראים היו גם חנית, חץ וקשת ומאוחר יותר גם רובים.

גם היחלשותם של הסמוראים ושקיעת התרבות שלהם לא נבעו מתבוסה או הפיכה שהפילו אותם. הסיבה לנפילתם של הסמוראיים הייתה המודרניזציה שעבר העולם מאז מהמהפכה התעשייתית והיחסים החדשים בין האומות שבעולם החדש הזה. השלום ששרר במאה ה-19 בין יפאן למעצמות המערב, כמו גם המסחר המתגבר עימן, הפחיתו את הצורך בלוחמים מיושנים מסוגם של הסמוראים. הם חיזקו דווקא את הפקידים, שיילכו ויצברו יותר ויותר כוח ביפאן המודרנית, עד שיחליפו את הסמוראים בתור השכבה המובילה ביפאן.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/VN0v2ux0Oao


ועוד אחד:

https://youtu.be/rmMK47pA4Bg
קניון טאקאשימיה
קומת האוכל בקניון טאקאשימאיה
#על קומת האוכל שלא כדאי להחמיץ בטוקיו


קומות האוכל של הקניונים וחנויות הכלבו של יפאן ידועות בפאר שלהן. האוכל בהן, כמו במרבית דוכני העיר, הוא טוב.

אחת מקומות האוכל השוות ביקור, היא זו שבקניון טאקאשימאיה (Takashimaya Food Hall). כאן אפשר לאכול מגוון עצום של מאכלים יפאניים, מכל הסוגים והסגנונות, במחירים שונים ומשתנים ולרוב באיכות מצוינת.

אפשר לסעוד בקומת האוכל עצמה, או לקנות ולקבל מנות ארוזות למלון או הביתה.

בתיאבון!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/fxRr3gW3ZdI


הדרכה:

https://youtu.be/jvQ2Wk3LaiA


בלוגרית:

https://youtu.be/7ZdWu7fcEHw

שינג'וקו

בניין השלטון המטרופוליני של טוקיו
בניין השלטון המטרופוליני של טוקיו
#על המגדל המחובר של טוקיו ותצפיות החינם הנפלאות שמעל העיר

בגובה של 243 מטרים, בניין השלטון המטרופוליני של טוקיו (Metropolitan Government Building) שברובע שינג'וקו הוא בניין ממשלתי גבוה מאד שהתושבים כאן קוראים לו "טוצ'ו". עד שנת 2007 הוא היה המגדל הגבוה בעיר.

מגדל השלטון המטרופוליני הוא מהמרשימים במבני הממשלה בעולם. למעשה, זה איננו בניין אחד אלא קומפלקס של שני מבנים בני 48 קומות כל אחד, שמתחברים בקומה ה-33 זה לזה. עובדה זו מקנה לטוצ'ו מראה חד פעמי בין בנייני ממשלה דומים בעולם.

במגדל השלטון תוכלו לעלות אל שני מצפים בגובה 202 מטרים, שמהם נשקף נוף מרהיב של מחוז שינג'וקו בטוקיו הנמצא למרגלותיו. בימים עם ראות טובה, תוכלו לראות אפילו את הר פוג'י הרחוק מכאן.


#טיפים
התצפיות מהבניין הן חינם!

יש בדיקות בטחוניות בכניסה. גלו הבנה!

בכל אחד מהמצפים ישנם בית קפה וחנות מזכרות.

מצפה הצפון נשאר פתוח יותר גם בערב ובלילה ומציע תצפית לילה מהנה במיוחד!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ImFeKwSVSao


עוד אחד:

https://youtu.be/i9pzZdtVP-g


ועוד מבט - הפעם החוצה:

https://youtu.be/ll-KxtiToyU


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.