דיקור לגמילה מעישון

תוכן עניינים

אנשים רבים שמחשיבים את עצמם למעשנים כבדים לעיתים קרובות מחפשים דרכים יעילות וידידותיות לגוף על מנת להפסיק לעשן. אחרי שנים רבות של עישון אינטנסיבי אין ספק שמדובר במשימה לא פשוטה ולא בכדי הרבה מאד אנשים לא צולחים אותה בצורה משביעת רצון. עם הזמן והתפתחות הטכנולוגיה מתפתחות גם דרכים שונות ונוספות להפסקת עישון ויש תקווה מחודשת אמיתית שדרך זו היא שתחולל שינוי ותסייע להרבה מאד אנשים להצליח להפסיק לעשן וכך גם יפסיקו לפגוע לעצמם בגוף ובבריאות. מכיוון שאין עוררין על הנזק הבריאותי המיידי והמצטבר של עישון הסיגריות על הגוף הרי שתמיד כדאי לחשוב על זה ועבור כל אדם יכול להיות נכון המשפט שעדיף מאוחר מאשר כלל לא. הבעיה האמיתית היא ההתמכרות לחומרים הרעילים שמכילות הסיגריות והפן המנטלי שהסיגריות קשורות אליו. אלה מקשים מאד על הפסקת העישון והופכים אותה לכמעט בלתי אפשרית. קיראו על דיקור לגמילה מעישון.

 

מהו דיקור ועל מה הוא מבוסס?

אם פונים למומחים בתחום הרפואה הסינית כמו אורי אלטר, קל להבין שלדיקור הסיני יש הצלחה גדולה מאד בסיוע להפסקת עישון. הסיבה לכך נעוצה בדיקור עצמו ובמה הוא בעצם עושה בגוף. כדי להבין את זה צריך להבין מה תפקידן של המחטים הזעירות ומה ההשפעה הפנימית שלהן. על פי הרפואה הסינית האנרגיה זורמת בגוף כסדרה עד שיש חסם כלשהו שעוצר אותה ומפריע לה בזרימתה התקינה. חסם זה יכול להיות פיזי (מחלה או מכה) ויכול להיות נפשי, מנטלי, רגשי או פסיכולוגי. כאן אפשר להבין את הקשר העמוק שיש בין הגוף הפיזי לבין הפנימיות הרוחנית שלו ואת הזיקה שהרפואה הסינית רואה ביניהם. לאחר תשאול ואבחון יידע המטפל המנוסה היכן צריך לנעוץ את המחטים על מנת שישחררו את החסמים וכך האנרגיה ממשיכה לזרום ללא הפרעה.

 

דיקור לגמילה מעישון- איך זה עובד?

לא תמיד המעשן בעצמו יודע או יכול להבין מה מפריע לו ולמה הוא לא מצליח לעשן. באינספור מקרים הסיבה תהיה פנימית, כלומר חשש כלשהו שמנקר בו – חשש מההצלחה או הכישלון, חשש מההתמודדות של הגוף כשהוא לא יקבל את החומרים שהוא כבר מכור אליהם וחשש חברתי מהסביבה הקרובה של בני משפחה, חברים, מכרים או עמיתים לעבודה. הרבה מאד מעשנים כבדים מוותרים מראש על ניסיונות הפסקת העישון כי הם בטוחים שהם לא יצליחו ולכן בכלל לא מנסים. כאן נכנס לתמונה הדיקור. מכיוון שהדיקור מבוסס על שחרור חסמים פנימיים – הרי שיש באפשרותן של המחטים הזעירות לשחרר את אותם חסמים שמפריעים למעשן להבין שכדאי לו לנסות, שיש לו חוסן מנטלי ושהוא חזק מספיק כדי להציב לעצמו מטרה ולעמוד בה. לאחר הדיקור מרגישים טוב יותר, משוחררים יותר והמחשבה קלילה ומאפשרת צלילות מגוונת ומרעננת.

 

להצליח להפסיק לעשן בעזרת הדיקור

חשוב מאד להקשיב להנחיות המקצועיות של המטפל ולהבין מה יכול לסייע בהצלחת המשימה, כמו גם ממה להתרחק או מה עלול להפריע בהשגת המטרה של הפסקת העישון. בשורה התחתונה שום תהליך לא יצליח אם המעשן לא מאמין בעצמו או לא בטוח במאת האחוזים שהוא רוצה בזה ולכן יש חשיבות עצומה לכך שהוא יהיה מסור לתהליך ולא יעשה לעצמו שום ויתורים בעניין. כך גם אם הוא יחוש קושי הוא יידע שיש מאחוריו בעל מקצוע שתומך בו ועוזר לו ויש לו ניסיון עם מקרים דומים וההתמודדות של אנשים אחרים עם אותם הקשיים. עידוד יהיה חשוב מאד וגם לו יהיה חלק גדול בהצלחה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: