מסך מחשב המדריך המלא

תוכן עניינים

אין כמעט אדם מבוגר שאין לו מחשב משלו. לעתים יש לנו מחשב אחד לכל בני הבית ובנוסף יש לנו גם מחשב לצרכים של העבודה, ולפעמים יש בתים שלכל אחד מבני המשפחה, יש מחשב משלו. אחד הגורמים הכי חשובים בתהליך רכישה של מחשב- נייד או נייח, הוא ללא ספק המסך. אנשים שנמצאים בתהליך בחירת מחשב שולחני או מחשב נייד, או שיש להם מחשב נייד אבל אינם מרוצים מאיכות המסך, כך או אחרת, הגיע הזמן להבין איך לבחור מסך מחשב מבין הסוגים הרבים של הדגמים הזמינים, כך שניתן יהיה לבחור את הסוג המתאים מבין הסוגים הרבים, בהתאמה לצרכים המדויקים.

המסך המתאים נבחר בהתאם להעדפות השימוש

ככל שהטכנולוגיה התקדמה, מסכי מחשבים ניידים עבור כברת דרך ביחס למה שהם מסוגלים להציג ולאופן שבו הם מתפקדים. במילים פשוטות, המסך שאתם צריכים לרכוש תלוי בשימושים העיקריים במחשב שלכם, וניתן לחלק את הבחירה לשלוש קטגוריות כוללות: שימוש כללי או עסקי; ויזואליות מקצועית; ומשחקים.

לא כל הצגים נוצרו שווים, שכן תכונות פיזיות מסוימות וטכנולוגיות משולבות במוצר מסוים עשויות לספק את התוצאות הטובות ביותר להפעלת יישומי משחקים, בניגוד לכלים משרדיים או תוכניות מקצועיות לעיצוב גרפי או עריכת וידיאו.

חשוב להבין שלמסכי מחשב יש מונחים ושפה משלהם שיש לגלות בה בקיאות כדי לבצע רכישה מושכלת. למרבה המזל, מדריך זה לבחירת מסך מחשב מציג את מה שאתם צריכים לדעת לפני הבחירה.

סוגי מסכי מחשבים

במבט ראשון, נראה שגודל המסך הוא ההבדל היחיד בין מסכים, מלבד המותגים. לפני הבנת מאפייני התצוגה והרכיבים שהמחשב שלכם צריך על מנת לקבל את התוצאות הנכונות, עדיף להציג את סוגי המסכים כמו גם את הצורות והגדלים השונים שבהם הם מגיעים.

שימוש כללי ועסקי

ניתן למצוא מסכי מחשב לשימוש כללי בבית או במשרדים, והם משמשים בעיקר להפעלת יישומי Microsoft Office, דפדפני אינטרנט או תוכנות מחשוב שאינן זקוקות לעיבוד גרפי כבד. לכן, בדרך כלל תוכלו לזהות את הצגים המיועדים לשימוש כללי על סמך תג המחיר הנמוך למדי שלהם.

מכיוון שמוצרים אלה תומכים בתקציבים חסכוניים, המחשב שלכם לא יזדקק למפרטים מתקדמים או לשדרוגים עדכניים על מנת להשתמש כראוי במסכים הסטנדרטיים האלו.

מסכי מחשב מקצועיים לעיצוב גרפי, תמונות ווידיאו

לאמנים דיגיטליים, יוצרי תוכן או לאנשים שמעוניינים להתחיל לעסוק בתחום הבידור החזותי, היכרות עם מה שמסייע לעיצוב ולעריכה מקצועיים יכול להציע לכם הוא חובה. בין אם אתם מעצבים דגם שיוצג בהדפה או באתר אינטרנט, קבלת הצבע הנכון, ולכן האווירה היצירתית, יכולה להיות מובנת מאליה בקלות.

כשההחלטה היא להפחית בעלויות ולבחור מסך מחשב בעלות נמוכה, הצבעים המועדפים למהלך סיום הפרויקט עלולים להופיע אחרת לגמרי במסכים אחרים. כמובן שתצטרכו כבר מכונה שיכולה להריץ תוכניות כמו Adobe Photoshop או תוכנות מתקדמות אחרות של אפל.

משחקים

בדיוק כמו חלק ניכר ממשחקי הווידיאו שהם מציגים, מסכי המחשבים המיועדים למשחקים צריכים להיות מהירים, כלומר, עם קצב רענון וזמן תגובה של כל תצוגה ברמה אופטימלית.

זמני התגובה של התצוגה יכולים להיות מכריעים בקביעת איכות קצב הרענון של הצג ואיכות התמונה, מכיוון שאלו הם היבטים של מדידת מהירות האפשרות לשנות צבעים.

טיפים לבחירת מחשב או מסך מחשב

  1. בחרו חנות מקצועית עם המלצות
  2. בדקו כמה זמן אחריות אתם מקבלים גם על המחשב עצמו וגם על הרכיבים של המחשב
  3. בחרו מותג או יצרן מוכר
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: