תמציות טבעיות שכל משפחה צריכה בבית

תוכן עניינים

בבתים עם ילדים, יש כל מיני מצבים שמצריכים התייחסות וטיפול. למשל, כידוע בשנים הראשונות המערכת החיסונית אצל תינוקות וילדים נבנית, לכן הם מפתחים המון סוגים של מחלות ווירוסים וחולים המון. עוד דוגמא שקורית המון עם ילדים זה בזמן שינויים, למשל עם הכניסה לגן חדש, אם חס וחלילה יש איזה משבר בבית או אפילו משהו יחסית מינורי כמו נסיעה לחו“ל של ההורים. גם אנחנו המבוגרים יכולים לפתח כל מיני מחלות במהלך השנה, לסבול מסטרס מוגבר כתוצאה מפרויקט מטורף עליו אנחנו עובדים או אפילו להגיע למצב שאנחנו לא מצליחים לישון כמו שצריך בלילה. הנה כמה תמציות טבעיות שכל משפחה צריכה בבית.

 

לחיזוק והתמודדות עם שינויים

אם אתם מרגישים שאחד הילדים או אפילו שניהם מתקשים להתמודד עם שינויים וחווים קשיי הסתגלות בכל מיני מצבים או אפילו אתם מרגישים שיש להם חוסר בטחון עצמי, בין אם זה בתחום מסוים ובין אם באופן כללי, ניתן לרקוח עבור כל ילד תמצית המבוססת על פרחי באך לחיזוק הביטחון העצמי.  למשל, תמצית המכונה LARCH מגיעה מפרח ורדרד שמאופיינת ביכולת של האדם לפרוח כשהוא נמצא במקום בטוח. תמצית זו מתאימה לכל מי שלא מכיר בעובדה של עד כמה הוא חשוב ומבטל את עצמו אל מול האחרים וגם אל מול עצמו. היא מתאימה לילדים ומבגורים חרדתיים, ביישנים, ותורמת בהגשמת יעדים. תמצית נוספת נקראית WILLOW או בעברית תמצית הערבה. היא מתאימה לילדים ומבוגרים ממורמרים, כאלה שלא מצליחים למצות את החיים והיא תורמת לפיתוח ראייה חיובית, ממלאה אותנו בשמחה, אופטימיות ומחזקת את הביטחון העצמי.

 

תמציות טבעיות שכל משפחה צריכה בבית לחיזוק המערכת החיסונית

בדיוק שהקיץ נגמר ומתחיל להיות קריר, כל הוירוסים והמחלות מתחילים לצוץ להם. לעתים, השינויים במזג האוויר עלולים דווקא להחליש את המערכת החיסונית שלנו ולכן לקראת הסתו, שווה לאמץ איזו תמצית לחיזוק. אחת התמציות הידועות בתור כזו המחזקת את המערכת החיסונית נקראית תמצית אכינציאה וזה משום שהיא מכילה אלקמידים שממריצים את המערכת החיונית ומובילים לייצור של נוגדנים המסייעים לגוף להתמודד עם קשת רחבה של וירוסים וחיידקים מסוגים שונים.

 

צמח נוסף ששווה להכיר בהקשר הזה נקרא סמבוק שחור. גם הפרחים שלו וגם הפירות שלו מכילים המון רכיבים נוגדי חמצון. הסמבוק מצוין במצבים של מחלות חורף, אלרגיות, מצבים בהם אנו חשים גודל במערכת הנשימה, נזלת, שיעול וכדומה. הוא מחזק את המערכת החיסונית ומפחית את הסיכוי להיווצרות המון סוגים של מחלות. את שני הצמחים הללו ניתן ליטול כסירופ או בטבליות. הם פחות מתאימים לילדים. לילדים ניתן לבחור בין פורמולות המשלבות ויטמינים ומינרלים כמו ברזל וויטמין סי לצד סירופ הומיאופתי התורם לחיזוק של המערכת החיסונית.

 

לשחרר לשחרר לשחרר

אחת התופעות הידועות בעולם המערבי בו אנחנו חיים נקראית לחץ ואין כמעט אדם שלא חווה אותו באופן כזה או אחר. לפעמים מדובר בתקופות מסוימות, אבל יש גם ילדים או מבוגרים שפשוט נחשבים ללחוצים יותר מאחרים. במצבי לחץ יש המון פתרונות טבעיים כמו למשל תמצית רסקיו אותה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת. צמחים נוספים בעלי אפקט מרגיע אשר תורמים רבות הן לשחרור הלחץ והן לשינה טובה יותר, הם זנב הארי, קמומיל, מליסה וקערורית.

 

לנשים בהריון, ילדים, בני נוער, אנשים הנוטלים תרופות באופן קבוע, אנשים הסובלים ממחלה מסוימת חובה להתייעץ עם מומחה לרפואה טבעית לפני שמחליטים ליטול תמצית כזו או אחרת. בנוסף, תמיד ניתן להתייעץ באופן פרטני בכדי שיפיקו עבורכם תמצית המושלמת לצרכים שלכם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: