חברות הייטק מגייסות עובדים חדשים! אפשר להפסיק לחפש עבודה

תוכן עניינים

בשנה האחרונה דווח על מחסור אדיר בעובדים אצל חברות הייטק בישראל וגם בעולם. הרי כולנו יודעים ומודעים לכך שישראל הפכה תוך עשר שנים בלבד לאחת ממעצמות ההייטק המובילות בעולם. עם מוח שלא מספיק לחשוב על רעיונות חדשניים ומתקדמים, השקעות וגיוסי הון במליוני ומיליארדי שקלים, תעוזה והתמדה, עוד ועוד חברות הייטק וסטארט אפים קמים כמו פטריות אחרי הגשם. אז איך מחפשים עבודה בתחום ההייטק ויותר חשוב, איך מוצאים משרה שמתאימה לכם ?

 

ניסיון ידע ומה שביניהם

מדובר בתחום שלא תמיד צריך שקורות החיים שלנו יהיו מנופחים. יש הרבה תפקידים בתחום ההייטק, למשל תפקידים בתחומים מעולמות כמו יזמות, שיווק, מיתוג, סושיאל, שאפשר ללמוד אותם תוך כדי תנועה. לפני שאתם בוחרים להתביית על חברה כזו או אחרת, חשוב שתשאלו את עצמכם מה מעניין אתכם?. באיזה תחום הייתם רואים את עצמכם משתלבים?, איזה תפקידים יותר מושכים אתכם ואילו פחות?. ברגע שתצליחו להבין ולענות על השאלות הללו ויחד עם זאת גם לגבש את הניסיון והידע שצברתם בשנים האחרונות, יהיה לכם יותר קל למקד את החיפוש שלכם.

 

דברו עם אנשים התחברו לרשת

היום יש כמה דרכים מוצלחות לחפש ולמצוא עבודה, הן באופן כללי והן בתחום ההייטק בלבד. הדרך הראשונה היא פשוט לדבר עם אנשים שאתם מכירים. תוכלו לנסות לברר דרך חברים, בני משפחה או קרובים אחרים לגבי המקומות והחברות שבהם הם מועסקים ולבדוק האם יש משרות רלוונטיות שיכולות להתאים לכם ולדרישות שלכם. עוד דבר שכדאי לאמץ הוא חיפוש משרה דרך הרשתות החברתיות ועמודים רלוונטיים.

 

למשל, הרבה פעמים בקבוצות מסוימות העוסקות דווקא בתחומים שלא קשורים להייטק למשל קבוצות של אבות או אמהות בערים מסוימות, מפרסמים משרות שיכולות בהחלט להתאים לכם. תוכלו גם לאתר קבוצות בפייסבוק שעוסקות בחיפוש ומציאת עבודה, להיכנס לחברות שמעניינות אתכם ולראות אם באתרים שלהם מפרסמים משרות וכמובן להתחבר גם לרשת לינקדאין שם מתפרסמות מאות ואלפי משרות בכל יום בשלל תחומים.

 

זכרו – אתם שווים הרבה אל תקפצו על כל משרה שמציעים לכם

גם אם אתם קצת לחוצים עכשיו בכסף או בזמן ורק רוצים למצוא עבודה, זכרו שיש לכם כישורים ויש לכם את הייחודיות שאין לאחרים. ברגע שתבינו ותפנימו את זה, תורידו את הרגל מהגז ותתחילו לחפש את המשרה הבאה שלכם בצורה רגועה, נינוחה ומחושבת, יהיה לכם הרבה יותר למצוא. אם מחפשים עבודה בלחץ, במתח, בלי לחשוב יותר מדי, זה אף פעם לא מביא בשורות טובות.

 

תנאים

כן. היום לא מעט אנשים בוחרים את המשרה הבאה שלהם לפי תנאים. מה זה אומר תנאים? זה אומר שאתם צריכים לבדוק את השעות, במיוחד אם אתם הורים לילדים צעירים, זה אומר שאתם צריכים לבדוק האם יש הסדר חניה במקום העבודה, מה השכר כולל בדיוק, האם דואגים לכם לקרן השתלמות, קרן מנהלים ועוד כל מיני הטבות כאלה ואחרות. בדקו גם את נושא ההזנה, שכן יש מקומות עבודה שמשתתפים בהוצאות האוכל. חשוב גם שיהיה לכם נעים להגיע למקום העבודה הבא שלכם, שתרגישו בנוח, שתהיה לכם את הפינה שלכם…

 

חולמים להשתלב בתעשיית ההייטק ולא יודעים מאיפה להתחיל?

אם אתם מרגישים שבכל זאת אין לכם את הידע או את הניסיון הדרושים, תוכלו לצאת לקורס באחד מבתי הספר או המכללות המעבירות הכשרות בתחום ההייטק. יש אפילו בתי ספר שמתחייבים לסייע בתהליך של מציאת עבודה עם סיום הקורס.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: