בית נקי מצואת יונים זה לא חלום בלתי אפשרי

תוכן עניינים

בתור זוג או משפחה המתגוררים בבית פרטי, יש לנו לא מעט הוצאות ותהליכי תחזוקה שעלינו לבצע. בית שלא מתוחזק ומנוהל באופן שוטף וקבוע יוצר בעיות מסוגים שונים כמו בעיות במערכת האיטום, בעיות חשמל, נזילות, רטיבות ועוד. אחת הבעיות איתן אנו מתמודדים עם בעיה של יונים. גם אם היונים לא מפריעות לכם ביום יום שלכם בהיבט של רעש, הן עדיין מייצרות לכלוך והרבה ממנו. ליונים יש נטייה לקנן על הגג ובאזורים נוספים כמו מסתורי כביסה ומרפסות. גם אם היונים מקננות אצלכם לעתים רחוקות מאוד, הן עדיין משאירות את הלשלשת שלהן לעתים יחסית קרובות. בית נקי מצואת יונים הוא לא חלום.

 

מדוע חשוב לנקות את הלשלשת של היונים?

קיימים מגוון רחב של פתרונות ומוצרים שהומצאות למטרה אחת והיא הרחקת יונים. רשתות, דוקרנים להרחקת יונים, מוצרים אלקטרוניים, ינשופים – כל אלה אמורים ואכן פעמים רבות יעילים להרחקתן, אבל עדיין את הצואה שלהן צריך לנקות. מדוע? משום שהיא מכילה הרבה מאוד מחלות ונחשבת למפגע תברואתי של ממש וגם יכולה להוביל לעוד בעיות כמו סתימות למשל. ניקוי צואת יונים הוא לא משהו שאתם רוצים לעשות בעצמכם. מדובר בתהליך שלם הכולל גם ניקוי של הצואה אבל גם חיטוי של הגג מכל הצואה. בנוסף, שמדובר בגג גבוה, תהליך הניקיון הוא לא משהו שאנחנו יכולים לעשות בעצמנו, משום שמדובר בסכנה של ממש ולכן עלינו לפנות לחברה מקצועית שלא רק מתמחה בתהליך הניקיון, אלא גם מוסמכת לבצע עבודות בגובה.

 

איך מתבצע ניקיון יסודי של צואת יונים?

בישראל יש מאות מליוני יונים שמגיעות לכל מקום. חדרי חשמל, מסתורי כביסה, מחסנים, מסעדות, בתי קפה, מרפסות ועליות גג. לאחר שהיונים השאירו את הצואה שלהן, הניקיון חייב להיות יסודי ולכלול גירוד של הצואה, חיטוי באמצעות חומר ייחודי המחטא לחלוטין את האזור ומעלים את הריחות, הזיהומים וכל המחלות שיש בצואה. בנוסף, נהוג לבצע הדברה באזור שבו היונים קיננו. תהליך הניקיון ואפילו פינוי של יונים מתות יכול להוות סכנה עבור אנשים שאינם מיומנים וזאת משום שההפרשות שלהן מכילות כל מיני חיידקים ופתגונים המסכנים בני אדם. לכן, כאשר מבצעים את תהליך הניקיון, יש לעשות שימוש בכל אמצעי הזהירות הנדרשים.

 

איך בוחרים חברה מקצועית לביצוע ניקיון צואת יונים?

במידה ואתם רוצים בית נקי מצואת יונים אתם צריכים גם להרחיק את היונים מהגג שלכם או ממסתור הכביסה וגם לבצע את הניקיון, מומלץ לפנות לחברה מקצועית המבצעת את שני התהליכים, משום שמדובר בשני שלבים נפרדים. עליכם קודם כל לאתר חברה בעל ניסיון בביצוע התהליך המחזיקה בכל הפתרונות המתקדמים להרחקת יונים. במידה ומדובר בבעיה של ממש, חשוב גם לפנות לחברה זמינה שתספק לכם שירות כמה שיותר מהר ויחד עם זאת פועלת באזור המגורים שלכם. כדאי לבדוק את הניסיון והמקצועיות של החברה, באילו אמצעים היא עושה שימוש, לאסוף המלצות מאנשים שאתם מכירים בסביבה שלכם וגם לוודא שאתם מקבלים אחריות על תהליך ההרחקה. כלומר, חברה שמכבדת את עצמה, היא כזו שתגיע לביקור אצלכם, תבחן את בעיית קינון היונים, תציע את הפתרון המתאים ותספק לכם מענה עד שהבעיה תיפטר לחלוטין וכל היונים יורחקו. רק אחר כך, אמור להתבצע תהליך הניקיון.

 

לסיכום, כל הסיבות לטפל בבעיית יונים ביסודיות:

  • יונים גורמות לרעש בלתי נסבל ומעירות אותנו בשעות לא שעות.
  • יונים יכולים ללכלך את הכביסה הנקיה שלנו.
  • יונים עושות את הצואה שלהן בכל מקום והיא מכילה מאות סוגים של מחלות וזיהומים המסכנים את בני האדם.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: