אדריכלים מובילים – איך למצוא אותם ומה חשוב לבדוק?

תוכן עניינים

מתכננים פרויקט נדלנ“י או נכס? יזמים או בונים את בית החלומות שלכם? אחד מבעלי המקצוע הכי חשובים שילווה אתכם בתהליך, אם לא החשוב ביותר הוא אדריכל. תפקידיו של האדריכל הינם רבים בפרויקט ובין השאר הוא מתכנן ומביא את כל החלומות שלנו לידי ביטוי על הנייר. הוא מתכנן את הבית שלב אחר שלב, זאת אחרי שהוא יושב עם הלקוח שעות ארוכות ומבין מה בדיוק עומד על הפרק. הוא מאתר את הצרכים של הלקוח, מבין את הסגנון העיצובי בו בחר, מתייחס לנתונים בשטח כמו גודל הפרויקט, גודל השטח הקיים ביחס אליו, נתונים דמוגרפיים, נתוני המדידה של המודד המוסמך. ובכל זאת, איך בוחרים אדריכל? הרי יש לא מעט אדריכלים מובילים בישראל. אז יש כמה דרכים לעשות את זה.

 

המלצות של מכרים על אדריכלים מובילים

הדרך הראשונה לבחירת אדריכל שיבצע עבורכם את כל התהליך של תכנון בית פרטי היא דרך אנשים שאתם מכירים. בדרך כלל השיטה הידועה ”מפה לאוזן“ פשוט עובדת ואין חכם כמו בעל ניסיון. מה שכן, חשוב מאוד לגשת ולראות את הפרויקטים השונים דרך ההמלצות בעיניים שלכם, לראות שאתם מתרשמים לטובה מהתכנון כולו ורק אז לקבל החלטה על פי שיטה זו.

 

רשת האינטרנט

דרך נוספת לבחור אדריכל היא פשוט לגלוש קצת ברשת. תוכלו להסתכל אונליין על המלצות של גולשים אמיתיים, לברר מידע על אדריכלים שפועלים באזור המגורים שלכם, להתרשם מעבודות דרך המחשב וככה להחליט שלב אחר שלב.

 

בכל אופן, בין אם אתם בוחרים בשיטה הראשונה ובין אם בשניה, יש כמה דברים חשובים שיש לשים אליהם לב בתהליך הבחירה כמו רמת המקצועיות של האדריכל, ניסיון, זמינות לפרויקט, חוזה מסודר ביניכם וכמובן, מחיר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: