מעשנים סמים קלים? זו הדרך הטובה יותר

תוכן עניינים

לפני שלוש שנים, יצאה בישראל רפורמת הקנאביס הרפואי בחסות מובילים ומומחים מטעם משרד הבריאות. הרפורמה הובילה לכך שמטופלים הצורכים קנאביס רפואי, לא יצטרכו לרכוש אותו מהמגדלים באופן ישיר, אלא דרך בתי המרקחת. את הקנאביס ניתן לצרוך בכל מיני דרכים ביניהן עישון אידוי וגם בליעה (שמן). ככל שהזמן עובר, עוד ועוד פיתוחים והמצאות טכנולוגיות פוקדים את חנויות הטבק. אתם מעשנים סמים קלים? זו הדרך הטובה יותר לבדוק כל שיטה של צריכת קנאביס רפואי. בהמשך תוכלו לקרוא על היתרונות והחסרונות של כל שיטה ולהכיר דרכים חדשות לצריכת הקנאביס הרפואי.

עישון

למרות המחקרים הרבים שנעשו בנושא ולמרות שמדובר בשיטה הכי פחות בריאה, הן בהיבט של סיגריות, הן בהיבט של קנאביס והן בהיבט של תחליפי טבק למיניהם, עדיין יותר מ-80 אחוזים מהמטופלים הצורכים קנאביס, מעדיפים לצרוך אותו דרך עישון. בעיקרון יש שתי אפשרויות. האחת היא לצרוך את הקנאביס בתפרחת גולמית אותה מעבדים לסיגריה, או בתור מוצר מוכן. לשיטה זו כמה יתרונות, אך גם כמה חסרונות בולטים. הקנאביס באמצעות עישון יוצר אפקט מהיר ומיידי, החולה יהנה מהשפעה טובה של הצמח וככל שהחוזק והחומרים הפעילים בצמח גבוהים יותר, ככה ההשפעה תימשך זמן רב יותר. הבעייתיות בשיטה זו באה לידי ביטוי בכך שהעישון גורם לפליטה של רכיבי בעירה הגורמים לנזקים בריאותיים למערכת הנשימה. בנוסף, קיימת חוסר אחידות בהרכב של הרכיבים הפעילים וזה מקשה לשמור על רצף אחיד במהלך הטיפול.

 

אידוי

אם אתם מעשנים סמים קלים כדאי לכם לבדוק את שיטת האידוי. תהליך האידוי מתבצע באמצעות אביזרים מיוחדים הנקראים וופורייזרים או בעברית מאיידים. המוצר מחמם את הצמח בטמפרטורה יחסית נמוכה בהשוואה לעישון ואז משתחררים החומרים הפעילים. החומרים משתחררים אבל לא נשרפים. על פי המומחים שיטה זו עדיפה על פני עישון. היתרונות בשיטה הן: אקט מיידי, נזקי העישון למערכת הנשימה מופחתים, ניתן לשלוט על הטמרפטורה של האידוי ולשמור על האפקט של הצמח לאורך זמן. החסרונות בשיטת האידוי באים לידי ביטוי בעלויות הגבוהות של רכישת המכשיר והתחזוקה שלו לאורך זמן.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: