הרחקת יונים באופן עצמאי – האם זה אפשרי?

תוכן עניינים

גם בעלי בתים שאוהבים ציפורים ובעלי חיים, אינם מתלהבים ממשפחת יונים שממיטה הרס בבית, בבניין הדירות או בבית העסק והצעד הראשון להתמודדות הוא בחירת אפשרות מתאימה מבין אפשרויות הרחקת יונים באופן עצמאי.

בעיות יונים ברורות, כולל הלשלשת המתמדת שנותרת מאחור והקולות החזקים שלעולם אינם נפסקים, ועשויים להפריע לשנתכם מוקדם בבוקר. צואת יונים אינה בריאה, וגורמת לבעיות בריאות כשאתם לוקחים בחשבון את שלל המחלות והפתוגנים שעשויים להימצא בצואת יונים. עם הצבת דוקרנים נגד יונים, ניתן להפחית את הסיכויים שהיונים יתמקמו בפתחי הבית. יחד עם זאת, חשוב לציין כי לא תמיד הדוקרנים מהווים את הפתרון היעיל והטוב ביותר. יש מצבים בהם הבעיה מורכבת יותר או שהיונים ממוקמות באזורים בעיתיים ואז יש צורך לנקוט בפתרונות אחרים.

חשיבות מניעת מחלות יונים

יונים עשויות גם לשאת קרדית וכינים, ולכן חשוב להבין איך להיפטר מהן. למרבה המזל, קיימות מגוון אפשרויות להרחקת יונים באופן עצמאי. הן מתמקמות סביב הגינה, כמו גם על גבי גג הבית שלכם או מחוץ לחלון שלכם בבניין גבוה. בנוסף, בצואת היונים יש למעלה מ-300 סוגים של חיידקים, זיהומים ומחלות שיכולים לגרום לנזקים בריאותיים בלתי הפיכים ובמקרים קיצוניים אפילו למוות.

לכן חשוב להתחיל עם מציאת השיטות האנושיות, החוקיות והקלות להרחקת יונים באופן עצמאי,. לבעלי בתים שמעוניינים להבין את כל השיטות הנהדרות להרחקת יונים, ולמצוא שיטה אחת או יותר שיעבדו היטב, מאמר זה מציג כמה שיטות להרחקת יונים באופן עצמאי. ובמקרה הצורך, להזמין איש מקצוע שיטפל בבעיה בקלות ובמקצועיות.

שימוש בדוחה יונים אלקטרוני שעובד

האפשרות המועדפת על בעלי בתים רבים להרחקת והרתעת יונים סביב הנכס או חלל המגורים שלהם היא התקנת דוחה יונים אלקטרוני. מכשיר זה פולט גלי קול מטרידים ביותר שאנשים אינם מסוגלים לשמוע.

הסיבה לכך היא שהצליל הוא בתדר קולי; כזה שגבוה מכדי לשמוע. סוג זה של מכשיר מיועד לכל מיני בעלי חיים, אבל נוצר במיוחד עבור יונים, ומתאים במיוחד להרחקת יונים באופן עצמאי.

חוסם יונים מטורפות

כפי שבעלי בתים רבים יודעים, יונים אוהבות לקנן ולהתייבש במקומות מסוימים בבית, כמו על הגג או מתחת למרזבים. בטח שמתם לב ליונים שהתמקמו סביב המרפסת, הדק או הגינה שלכם. ניתן גם למצוא אותן במדפי החלונות קו קווי הגג, מסתובבות ומשליכות צואה מסביב לבית ולפתחים.

השיטה היעילה ביותר להרחקת יונים באופן עצמאי מרוב האזורים האלו היא לחסום אותן על מנת שלא יוכלו לנחות ולהתחיל להתיישב. אוסף של חפצים ארוכים ומחודדים משיג את המטרה עם תוצאות טובות.

הצבת עורב מפחיד בגינה או על הגג

שימוש בשיטת הרחקת יונים באופן עצמאי עם הצבת "עורב מפחיד'" עובדת היטב להרתעת יונים, שאינן אוהבות לראות דגם גדול של ינשוף או טורף אחר, כמו נחש גדול או עורב שחור גדול. לרוב הנשים יש הצלחה עם ינשוף אלקטרוני, והאמת היא שהוא קצת מטריד להסתכל עליו אפילו מבחינת בני הבית.

המראה הריאליסטי המפחיד שלו מספיק, אבל כשמוסיפים לו גם ראש מסתובב, הוא שולח סימנים מצמררים שמפחידים את היונים וגורמים להן לברוח.

שום שיטה לא פעלה? הזמינו מרחיק יונים מקצועי!

במידה ולא הצלחתם להרחיק את היונים בשיטת עשה זאת בעצמך, הזמינו מרחיק יונים. תפקידו להגיע אליכם הביתה או לבית העסק, להבין בדיוק את הבעיה ואת המורכבות שלה, לזהות את אזור הקינון ולפי כל הנתונים להתאים את פתרון ההרחקה הטוב ביותר!

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: