דו"ח מצלמת מהירות – האם ניתן לערער?

תוכן עניינים

ישבתם בבית ביום בהיר אחד ולפתע הגיע אליכם הביתה דו"ח מצלמת מהירות? ייתכן שאתם נמצאים במצב הרבה יותר טוב משחשבתם. האם דו"ח מצלמת מהירות הוא דבר בלתי הפיך? אם ניתן לערער על דו"ח של מצלמת מהירות במדינת ישראל? בכתבה הקרובה ננסה לעשות לכם סדר בסוגיה המורכבת הזו.

רקע קטן על מצלמות מהירות בארץ

מצלמות מהירות בארץ הן מצלמות מהירות מסוג גאסטו א-3. מדובר על סוג של מצלמות מהירות אשר הגיעו לארץ לפני מספר שנים, זאת כאשר מדינת ישראל רכשה את מצלמות אלה מחברה הולנדית. המצלמות הללו נחשבות למאוד מתקדמות מבחינה טכנולוגית. מדובר על מצלמות אשר נקנו במטרה להעמיד של משטרת ישראל כנגד תאונות הדרכים הרבות אשר מתרחשות בארץ, זאת כאשר נהיגה במהירות מופרזת היא אחת הסיבות העיקריות לתאונות דרכים כיום. מצלמות המהירות נכנסו לשימוש במדינת ישראל בשנת 2012, כאשר עד היום חולקו עשרות אלפי דו"חות נהיגה על מהירות מופרזת במדינת ישראל. אולם, יש דרכים רבות לערער ולבטל דו"ח אשר התקבל בגלל צילום של מצלמת מהירות בארץ, לשם כך, אנו ממליצים לכם לשכור את השירותים של עורך דין תעבורה מומלץ. חשוב לדעת גם כי בנוסף למצלמות הללו אשר מותקנות בכל כבישי הארץ, גם בכבישים עירוניים וגם בכבישים בינעירוניים, יש שוטרים ממוקמים בכבישים ברחבי הארץ שמצויידים במצלמת מהירות ותפקידם לאתר נהגים שנוסעים מעל המהירות המותרת.

מהן האפשרויות העומדות בפניי כאשר קיבלתי דו"ח מהירות נהיגה עם נקודות

כאשר אתם עומדים בפני מצב שבו קיבלתם דו"ח על נהיגה במהירות מופרזת, אזי שכעת יש בפניכם מספר אפשרויות מרכזיות – האפשרות הראשונה הינה לשלם את הדו"ח אשר קיבלתם עד 90 יום מרגע קבלת הדו"ח לידיים שלכם. האפשרות הנוספת אשר עומדת בפניכם היא לבקש לעלות משפט תוך 90 יום מהרגע שבו קיבלתם את הכנס שלכם. במידה ושאתם בוחרים באפשרות של לבקש להישפט באחד מבתי המשפט במדינת ישראל, אנו ממליצים לכם בחום לבחור לשכור את השירותים של אחד מעורכי דין התעבורה המובילים במדינת ישראל. עורך דין תעבורה הוא אדם אשר למד את מקצוע עריכת הדין, אך עשה התמקצעות בתחום התעבורה ודיני הנהיגה. מדובר על אדם אשר מכיר את החוק בצורה מעמיקה, ויוכל להוציא את המיטב מכל סיטואציה שבה אתם נמצאים.

מה עליי לעשות כדי להימנע מדוחות מהירות ודוחות אחרים הקשורים לחוקי התנועה במדינת ישראל?

חוקי התנועה במדינת ישראל מאוד ברורים. יש תמרורים בכל מקום, המהירות המותרת ברורה הן בכבישים בינעירוניים והן בכבישים מהירים. משטרת ישראל עושה מאמצים אדירים במטרה להפחית את כמות הנהגים אשר עוברים על חוקי התנועה במטרה להפחית את אחוז תאונות הדרכים במדינת ישראל ולמנוע פצועים והרוגים על הכביש. מצלמות מהירות ושוטרים פזורים ברחבי הארץ ולכן כל מה שאתם צריכים לעשות בתור נהגים שבוחרים לנהוג בכבישי ישראל זה לגלות סבלנות, עירנות ולנהוג כפי שכתוב בחוק.

טיפים שיעזרו לכם לנהוג כחוק

  1. בחרו מוזיקה שאתם אוהבים וכאשר יש פקק תנועה או שאתם ממהרים לאנשהו, זכרו שמעבר על חוקי התנועה יגרור דוחות ואף צבירת נקודות.
  2. התקינו ברכב שלכם דיבורית ומערכת שמע שתאפשר לכם להימנע מהתעסקות בטלפון הנייד שלכם בזמן שאתם נוהגים.
  3. זכרו שיש עוד נהגים והולכי רגל על הכביש, התפקיד שלכם זה לשמור על עצמכם ועליהם.

לסיכום, באם קיבלתם דו“ח על מהירות מופרזת ואתם משוכנעים שאין לכך הצדקה, תוכלו לערער על ההחלטה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: