אירועי ספורט וחשיבותם האדירה שלהם לחברה שלנו

תוכן עניינים

כמעט כל אדם יודע ומודע לגבי החשיבות של ביצוע פעילות גופנית לאורח חיים בריא ולשמירה על גוף מאוזן וחזק. מליוני אנשים ברחבי העולם מבצעים סוגים שונים של ספורט, לוקחים חלק ומשתתפים ב-אירועי ספורט ואף מביעים בו עניין של ממש. אצל חלקנו זה תחביב או דרך לשמור על הגוף שלנו ואצל החלק השני מדובר במקצוע לכל דבר. למעשה, ספורט ופעילות גופנית הם בסיס חשוב ליצירת חוסק קהילתי, תרבותי וחינוכי. פעילות גופנית היא אמצעי אפקטיבי המסייע לקדם ערכים מסוגים שונים ולמנוע כניסה של אלימות, אלכוהול וסמים לחברה שלנו. בשורות הבאות נציג בפניכם את היתרונות הרבים בקיום ספורט ופעילות גופנית תוך שמירה עליהם בחיינו.

 

ספורט כקריירה

ילדים ובני נוער רבים מתחברים לכל הנושא הזה של פעילות גופנית כבר מגיל צעיר. הם נרשמים לחוגי כדורגל, כדורסל, כושר קרבי לקראת גיוס, קרב מגע, חוג מיומנויות עם הגוף, שחיה ועוד. כאמור, אצל חלק מהילדים ובני הנוער החוג נשאר בגדר תחביב והם צומחים איתו לגילאים מבוגרים יותר ואצל אחרים הדבר הופך למקצוע מתלווה לחייהם החברתיים. עם הזמן הוא דוחק הצדה תחומי עניין אחרים, אותם ילדים ובני נוער הופכים מיוצגים על ידי סוכנות שחקנים והחוג הופך תוך זמן קצר למקצוע של ממש עבורם. הוא תורם להם מבחינה חברתית, אישיותית וחינוכית.

 

כיצד אירועי ספורט עוזרים לקדם ערכים בחינוך ובחברה שלנו?

ממחקרים עולה כי פעילות גופנית מסייעת להביא לשינוי התנהגותי ותומכת ברקימת קשרים בין אישיים וחברתיים בקהילה שלנו. היא תורמת לחיזוק של שיתוף פעולה בין יחידים ובין קבוצות, מעודדת משמעת עצמית ותורמת להבנת המשמעות בעמידה בלוחות זמנים. לקיחת חלק פעיל בפעילות גופנית הן עבור ילדים ובני נוער והן עבור מבוגרים, מעניקה להם ערך מוסף גם מבחינה טיפולית וגם מבחינה חינוכית. פעילות גופנית מאפשרת לפרוק אנרגיה שלילית ותורמת לוויסות מצב הרוח, מפחיתה לחצים ויוצרת אינטרקציות חיוביות בין בני בני אדם.

 

כיצד ספורט ופעילות גופנית מגשרים בין קבוצות?

פעילות גופנית היא בין התחומים היחידים שבהם ניתן ליצור מפגש אמיתי, כנה ואותנטי בין שווים. הדוגמא הקלאסית לכך היא האולימפיאדה ותחרויות בינלאומיות המתקיימות ברחבי העולם. בתחרויות מהסוג הזה משתתפים ולוקחים חלק פעיל ספורטאים ממדינות שונות, מגזרים, דתות וגזעים שונים. המפגשים הללו מסייעים לגשר בין הפערים שקיימים בין אותן הקבוצות.

 

בנוסף, ספורט ופעילות גופנית מביאים איתם מגוון עצום של יתרונות כמו קידום מעמדים חברתיים ביישובים עם מצב סוציו אקונומי נמוך, משפרים את התדמית ומקדמים תחומים נוספים כמו תיירות ותרבות למשל על ידי הפקת אירועים ותחרויות, משפרים את המראה החיצוני ועוזרים לנו לשמור על הגזרה ועוד.

 

5 טיפים שיעזרו לכם להשתלב בפעילות גופנית ולהתמיד לאורך זמן

  1. ביחד זה הרבה יותר קל ונחמד – אם קשה לכם להתאמן לבד, חפשו קבוצה באזור המגורים שלכם, זו יכולה להיות קבוצת ריצה, שחיה, חוג יוגה או קבוצת אימונים פונקציונליים.
  2. התאימו את שגרת האימונים לאורח החיים שלכם – נסו לשלב את זה בזמנים שנוחים לכם, רק כך יהיה לכם קל יותר להתמיד.
  3. לא לקיצון – נסו להתחיל להתאמן בהדרגה ואל תתפתו לצד הקיצוני. עדיף להוסיף אימון אחד ולאט לאט להעלות הילוך. מומלץ להיעזר באיש מקצוע שיבנה לכם תוכנית אימונית מסודרת כדי למנוע פציעות.
  4. ספורט ותזונה הולכים ביחד – נסו לשנות את הרגלי התזונה הלקויים שלכם ולשלב אותם עם הרגלי הספורט החדשים שלכם.
  5. שתפו – ספרו לקרובים לכם על הפעילות שאתם מבצעים.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: