שחקן כדורסל מצליח – איך מגדלים אחד כזה?

תוכן עניינים

עודד קטש? דני אבדיה? עומרי כספי? ואולי בעצם הילד שלכם? ענף הכדורסל כבר מזמן הפך להיות ענף ספורט תחרותי פופולארי ברמות במדינת ישראל, זאת כאשר ישראל מביאה הישגים בענף הכדורסל ברמה הבינלאומית משנה לשנה. לא סתם ישראל זכתה באליפות אירופה לגילאי נוער שנתיים ברצף, שכן מדינת ישראל כיום ביססה את מעמדה כענקית בענף הכדורסל, דבר שבא לידי ביטוי בהישגים בינלאומיים, ושליחת שחקנים לליגת הNBA, הליגה הטובה בעולם לענף הכדורסל אשר מתקיימת בארצות הברית. בעוד ניתן לשמוע בכל שנה על עוד ילד מוכשר ממדינת ישראל שמצליח מעבר לים, הורים רבים תוהים – כיצד ניתן לתמוך בילד שלנו ולגדל שחקן כדורסל מצליח?

דבר ראשון, התשוקה היא אבן יסוד בסיסית

נתחיל כעת מלשבור לכם את אחד המיתוסים הגדולים ביותר – לא ניתן לייצר אצל הילדים שלכם את התשוקה הגדולה והאהבה לענף הכדורסל. אתם יכולים לשלוח את הילדים לחוגי כדורסל, לקחת אותם מגיל צעיר למגרש הכדורסל השכונתי, ועוד, אך אין תחליף אמיתי לתשוקה האמיתית למשחק, ולענף. ובסופו של דבר, חייו של  שחקן הכדורסל המצליח הם עמוסים ומלאים במשחק הזה, ועל כן חשוב שהילד שלכם יגיע לתחום מתוך אהבה אמיתי למשחק עצמו. באתר ronsport.com תוכלו לקרוא על החשיבות של סוכנות שחקנים מקצועית בקידום הקריירה של השחקן.

שגרת אימונים זה דבר חשוב

ברמות הגבוהות, שחקני כדורסל צעירים מתאמנים בצורה סדירה, תוך עמידה במערכת אימונים מסודרת וקשה. הרגילו את ילדכם לשגרת אימונים קשה ומקצוענית מגיל צעיר. בארץ קיימות מספר מועדני כדורסל שמעמידים שגרת אימונים רצינית לילדים שמתאמנים אצלם.

תזונה נכונה

בטח ראיתם את המימדים העצומים של שחקני הכדורסל השונים ברחבי העולם, ואין מה לעשות, בסופו של דבר ענף הכדורסל מהווה משחק פיזי ואגרסיבי, אשר דורש עוצמות חזקות מכל שחקן. על מנת שהילד שלכם יגדל בצורה בריאה, ויצליח להגיע לעוצמות פיזיות של שחקני כדורסל, הרגילו אותו לשגרה תזונתית בריאה החל מגיל צעיר.

התמדה לאורך זמן

אין ספק כי התמדה היא בין הדברים הכי חשובים בתהליך של בניית קריירה הן בעולם הספורט באופן כללי, והן בענף הכדורסל באופן ספיציפי. ברגע ששחקן מתמיד, נחוש, לא מוותר לעצמו, יודע להתמודד עם ניצחונות, עם הפסדים, עם אתגרים, לשמר את החוזקות שלו ולחזק את החולשות, הוא יכול להביא את עצמו למקומות מאוד גבוהים והישגים בלתי רגילים.

בעלי מקצוע לליווי בתהליך

התפקיד שלנו ההורים בתהליך בניית הקריירה של הילד שלנו הוא לשמש מעין עמוד תווך עבורו, סוג של מגדלור שינתב לו את הדרך. יחד עם זאת, יש עוד בעלי מקצוע שלעתים צריך להיעזר בהם במהלך הדרך כמו תזונאית ספורט, מאמן כושר אישי, פסיכולוג ספורט, יועץ קריירה בתחום הספורט סוכן שחקנים ועוד.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: