כמה נהוג להביא היום לחתונה?

תוכן עניינים

אחרי שנתיים בהם רוב האירועים והחתונות התבטלו או נדחו בשל מגפת הקורונה, בחצי שנה האחרונה, מתווספים לרשימה עוד ועוד אירועים. למעשה, רובנו מצאנו את עצמנו מגיעים לכמות אירועים גדולה מאוד, זאת בהשוואה למה שהיינו רגילים עד עכשיו. אחת השאלות שעולות בכל פעם לפני שאנחנו מוזמנים לאירוע אבל בעיקר לחתונה היא כמה נהוג להביא היום לחתונה. אז כמובן שלשאלה הזו אין תשובה חד משמעית וזה מאוד תלוי במגוון של משתנים כמו למשל מה רמת הקרבה שלנו אל הזוג או אפילו לאחד מהם, מה האפשרות שלנו מבחינה כלכלית, איפה האירוע מתקיים (יש כאלה שמסתכלים על זה בתור שיקול) ועוד.

 

מתכננים חתונה בקרוב? אל תסתמכו על המתנות! טיפים מעולים שיסייעו לכם להוזיל עלויות

למרות שרובנו רוצים להפיק חתונה מהממת, בלתי נשכחת ומאוד מיוחדת, עדיין לא כדאי להסתמך על כמה כסף האורחים שלנו יתנו לנו במתנה כדי לכסות את ההוצאות של האירוע. עדיף לנסות להוזיל את האירוע מבלי לפגוע באיכות שלו ואז למקסם את הרווחים שלכם. למשל, אחת הדרכים להוזיל בצורה משמעותית את החתונה היא על ידי השכרת שמלה קיימת ולא תפירה שלה. כידוע, תפירת שמלות לאירועים על ידי מעצב או מעצבת יכולה להסתכם בעלות של עשרות אלפי שקלים בקלות רבה. לעומת זאת, אם תבחרי בשמלה שכבר נתפרה בין אם עבור הקולקציה של אותו מעצב ובין אם למישהי אחרת ששילמה רק עבור השכרה של השמלה, תוכלי להוזיל את העלות בעשרות אחוזים. זה נכון גם לגבי חליפה של החתן. יעלה לכם הרבה פחות כסף לרכוש חליפה מוכנה ברוב המקרים, בהשוואה לאם תתפרו חליפה במידות מותאמות אישית.

 

שקלתם חתונת חורף במקום חתונת קיץ?

אחד הפתרונות הכי טובים עבור זוגות שרוצים לחסוך בעלויות החתונה, היא לבחור להתחתן בחורף במקום בקיץ. באופן כזה, גם אתם יכולים להנות מרמת זמינות מאוד גבוהה באולמות, לבחור אולם מבלי להתפשר על שום דבר וזאת משום שהמחירים צונחים משמעותית. תוכלו להנות מחתונה יוקרתית ומהממת באחד האולמות הכי נחשקים ונחשבים בארץ במחיר מעולה.

 

סגרו ספקים כמה שיותר מוקדם

בין אם בחרתם בחתונת חורף ובין אם בחתונת קיץ, ככל שתסגרו עם שאר הספקים פרט לאולם מוקדם יותר, ככה תוכלו להוזיל עלויות. שאנחנו כותבים ספקים אנחנו מתכוונים לצלם, לדיג‘י או רעיונות אחרים שיש לכם למוזיקה כמו הרכב מוזיקלי למשל, קייטרינג, מגנטים ואטרקציות נוספות. למה? משום שלרוב הספקים בתחום השכרת ציוד לאירועים רוצים לסגור כמה שיותר מוקדם את הלקוחות שלהם וככל שהזמן מתקדם והם הופכים מלאים ועמוסים יותר, ככה המחיר עולה. כמובן שזה לא נתון שהוא נחרץ אבל הוא כן נכון לגבי רוב בעלי המקצוע בתחום האירועים.

 

איפה בכל זאת לא כדאי לחסוך שמדובר בהפקת של חתונה?

  • קייטרינג – לאוכל חשיבות מאוד גבוהה בהצלחת האירוע והרמה הקולינרית של המנות קובעות את רמת ההנאה של האורחים מהאירוע. לכן, בהקשר של האוכל עדיף להשקיע.
  • אלכוהול – ממש כמו עם האוכל. מרגישים את ההבדל בין אלכוהול פרימיום איכותי לאלכוהול פחות איכותי ולכן שווה להשקיע עוד כמה מאות שקלים וללכת על אלכוהול שהוא לא פחות ממעולה.
  • ירח דבש – אתם הולכים לעבור תקופה מאוד לחוצה לקראת האירוע ולכן דווקא בירח הדבש, לא שווה להתפשר. זה הזמן שלכם להנות ביחד לפני שאתם נכנסים למירוץ החיים האמיתיים ובונים משפחה. סעו למקום כייפי, ששניכם תהנו בו ותרגישו את הזוגיות אחד עם השני.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: