מה זה משקפי vr ומה היתרונות שלהם?

תוכן עניינים

זה לא סוד שהעולם המערבי צועד קדימה בקצב מסחרר, כאשר, הקו המנחה שלו הוא הטכנולוגיה. אם נשווה את ההווה בו אנו חיים, נוכל לראות כי ב10 שנים האחרונות הטכנולוגיה מתקדמת בקצב בלתי נתפס. החל מטלפון חכם שיכול לבצע עבורכם כמעט כל פעולה שנמצאת ביום יום (מחשבון, ניווט וכו׳) ועד לרובוטים שיכולים לתפוס את המציאות בצורה כמעט דומה לחלוטין לבני האדם ולהחליף אתכם בעבודתכם (רובוטים רפואיים, בינה מלאכותית וכו'). בשנים האחרונות, התפתח טרנד לוהט שתופס את העולם בתאוצה, החל ממשחקים ועד לחיים שלמים שניתן לקיים בו, והוא משקפי vr. בכתבה זו נצלול לעומק של טכנולוגיה מעניינת זו ונבין כיצד אנחנו יכולים למצוא את עצמנו חיים במטריקס מבחירה בעתיד הקרוב.

 

איך עובדים משקפי vr?

משקפי vr, בנויים על טכנולוגיה מורכבת, אשר, נקראת מציאות מדומה. כאשר המשתמש מרכיב את המשקפיים, הם מקנים לו תחושה של עולם דיגיטלי מציאותי מאוד. התמונה שהמשתמש רואה קיימת במרחב בו הוא נמצא, כאשר, התמונות הן סטריאוסקופיות, המשלבות קולות לאוזניים, וגורמים למשתמש, לחשוב שהוא בעולם אחר לחלוטין.

 

מה אפשר לעשות עם משקפי vr?

משקפי הvr הומצאו בהתחלה למטרות שעשוע בלבד. משקפי הvr הגיעו עם המון משחקים כמו, תיפוף במערכת תופים אמיתית בעזרת השלטים שמגיעים איתם, ומשחקי יריות וחרבות. כמו כן, אנשים רבים השתמשו במשקפי vr, כדי לצפות בסרטונים המדמים חוויה מסוימת כמו מסיבה, ובכך, המוח שלהם עיבד את הנתונים לכך שהם הצליחו להרגיש שהם ממש שם. אך, נדמה כי משקפי הvr עלולות לשמש אותנו גם בעתיד, כאשר, מתוכנן שם עולם שלם של ממש, בו אפשר לעבוד, לקנות בגדים, לפגוש חברים ולבלות.

 

 

איך בוחרים?

כיום, השוק מוצף בהמון משקפי vr, כאשר, כל הספקטרום בין זול ליקר קיים בשוק הזה. כאשר אתם בוחרים משקפיים, שימו לעדשות, ובחרו משקפיים בעלי עדשות אופטיות, אשר, מצמצים נזקי עיניים בעתיד. כמו כן, שימו לב לסוג הרצועה המגיעה עם המשקפיים, מהסיבה שרצועות זולות עלולות לגרום למשקפי הvr ליפול על האף שלהם, דבר היוצר אי נוחות כאשר משתמשים בהן לזמן רב.

 

אם אתם מתכננים לרכוש משקפי מציאות מדומה יש לכם שתי אפשרויות. אפשרות אחת היא לבצע את הרכישה דרך רשת האינטרנט שגם כאן האפשרות הזו בעצם מתפצלת לשתיים ובכל אופציה שלא תבחרו, יש כמובן יתרונות אל מול חסרונות. ניתן לבצע רכישה מאתרים בחו“ל או איביי או אמזון, או באתרים המתמחים בציוד של מציאות מדומה. היתרון של זה הוא שיש מבחר מאוד גדול, וכנראה שגם המחיר מצוין, אבל תצטרכו לשלם מיסים ואם אתם רוצים להחזיר את המשקפיין מכל סיבה שהיא, זה יותר מסובך מאשר להזמין את זה דרך הארץ. בארץ גם יש כל מיני חנויות וגם יותר קל להתייעץ עם שירות הלקוחות של החנות אותה בחרתם. אם אתם מתלבטים ולא בטוחים מה לעשות, תמיד ניתן לגשת פיזית לחנויות המתמחות בציוד דיגיטלי, ציוד של גיימרים וחנויות שיש בהן מוצרים הקשורים למציאות מדומה ולבצע את הרכישה שם. בכל אופן, כדאי קודם כל להתאים את המשקפיים לצרכים שלכם ולפי זה לבצע את ההחלטה לגבי הקניה, כדי שהמשקפיים ישרתו אתכם לטווח הרחוק.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: