מה צריך לעשות במצב של תאונת דרכים קטלנית

תוכן עניינים

כבר שנים שאנחנו עדים ליותר ויותר תאונות דרכים, הכבישים עמוסים יותר, יש יותר פקקים, יותר מכוניות, יותר נהגים עצבניים וכל הגורמים האלו מובילים לעלייה בתאונות הדרכים. כשמדובר על תאונת דרכים קטלנית, הכוונה לתאונת דרכים שנהרג בה אדם אחד לפחות. במקרים כאלה, הנהג עלול להיחשף לכתב אישום בגין הריגה או גרימת מוות ברשלנות.

מה קורה למי שמעורב חלילה בתאונת דרכים קטלנית?

אם חלילה נקלעתם לסיטואציה של תאונת דרכים מסוג זה, חשוב מאד לפנות בהקדם לעורך דין המתמחה בתחום. אם אתם גרים במרכז, צרו קשר עם עורך דין תעבורה תל אביב כדי לקבל סיוע משפטי בהקדם האפשרי. אם אדם נהג ופגע בהולך רגל או נהג אחר והביא למותו ישנן כמובן השלכות לאירוע. ראשית כל הרישיון של הנהג עלול להישלל, וישנו גם סיכוי לעונש מאסר. ישנם מקרים בהם רישיונו של הנהג נפסל פסילה מנהלית לדוגמה, כאשר קצין משטרה יכול לשלול את רישיון הנהיגה של הנהג ל-90 יום. אדם שהיה מעורב בתאונת דרכים קטלנית עלול למצוא את עצמו מואשם או בגרימת מוות ברשלנות או בהריגה. ההגדרה משתנה לרוב על פי נסיבות האירוע הספציפיות כמו כמה מחשבה פלילית הייתה לנהג. כאשר אדם מואשם בגרימת מוות ברשלנות, הוא יכול להיכנס למאסר של מספר חודשים או שנים, עד למקסימום של עשרים שנות מאסר. בדרך כלל, גרימת מוות ברשלנות מוגדרת כאשר מדובר בחוסר תשומת לב או חוסר זהירות של הנהג, כאשר במסגרת התאונה הובילו לתוצאה קטלנית. הריגה לעומת זאת תדרוש הוכחה שאכן היה מין הפזיזות או קלות הדעת, בניגוד לחוסר תשומת לב. כתב אישור על הריגה יהיה במקרים כמו נהג שיכור שהיה מעורב בתאונה או רמזור אדום שנחצה.

איך לבחור עורך דין לאדם שהיה מעורב בתאונה?

בשלב הראשון, ניתן להתייעץ עם אנשים שאנחנו מכירים כמו בני משפחה או חברים קרובים. לפעמים בלי שאנחנו בכלל יודעים את זה, שכן שלנו או קרוב רחוק משפחה שלנו מעורב בתחום באופן כזה או אחר ולגמרי יכול לעזור לנו. שנית כל, חשוב לבחור עורך דין שזו באמת המומחיות שלו, כלומר עורך דין המתמחה בדיני תעבורה. מומלץ לקחת בחשבון בתהליך הבחירה קריטריונים כמו רמת הזמינות של עורך הדין, האם הוא יהיה באמת זמין לתיק שלכם ולתהליך שהוא מביא איתו, עד כמה מקצועי עורך הדין ואיך הוא מציג בפניכם את החוקים ואת הזכויות שמגיעות לכם על פי חוק, עד כמה הוא שקוף וכמובן לקחת בחשבון את כל סוגיית המחיר, שזה שיקול בפני עצמו. תוכלו להיעזר ברשת האינטרנט ולקבל מידע נוסף על הנושא וכך לקבל החלטה שקולה והגיונית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: