מה נחשב הטרדה מינית כיצד ניתן למנוע מקרים כאלו במקום העבודה? 

תוכן עניינים

אין ספק כי נושא ההטרדות המיניות ובפרט נושא ההטרדות המיניות בקרב סביבת העבודה זהו נושא טעון במיוחד. בעוד כי מרבית המעסיקים היו רוצים למגר את התופעה ככל הניתן על מנת לדאוג לרווחת עובדיהם וכן גם על מנת לדאוג למוניטין של הארגון שלהם, חשוב מאוד להבין קודם לכן מה נחשבת הטרדה מינית לפני שיהיה ניתן לנקוט באמצעים על מנת למגר תופעה זו. לשם כך, בכתבה זו החלטנו להסביר לכם מה נחשב הטרדה מינית, כיצד תוכלו למגר תופעה זו בסביבת העבודה שלכם ומה עוד עליכם לדעת בנושא זה. 

 

אז מה נחשב הטרדה מינית?

בתי הדין השונים העוסקים בנושאי עבודה נדרשו להשיב על שאלה זו לא פעם ולא פעמיים. אולם, ראוי לציין כי בית הדין הארצי החליט כי לא קיימת הגדרה משפטית אחת למונח זה שכן, המושג הטרדה מינית כולל שורה רחבה של מעשים אסורים ומגוון רחב מאוד של מקרים שונים שיכולים להיחשב להטרדה על פי דרגות חומרה שונות. עם זאת, קיימות שש צורות התנהגות אסורות שונות, הלא הן סחיטת אדם לבצע מעשה עם אופי מיני, ביצוע מעשה מגונה באדם, מתן הצעות חוזרות ובלתי פוסקות בעלות אופי מיני לאדם שהראה באופן חד משמעי כי אינו מעוניין בהן וכן גם התייחסויות חוזרות המופנות לאדם מסוים המתמקדות במיניותו. נוסף על כך, גם התייחסות מבזה ומשפילה המופנית באופן ישיר למיניותו של אדם או לנטייתו המינית זו הטרדה, בדיוק כמו שיצירת אווירה עוינת עם אופי מיני במקום העבודה נחשבת להטרדה לכל דבר ועניין. 

 

הטיפול בתופעה

לאחר שהבנו בדיוק מה נחשב הטרדה מינית, הרי שנרצה לדעת איך ניתן למגר את התופעה. למעשה, בין אתם אתם עובדים זוטרים או מנהלים בכירים, בשני המקרים עליכם להיעזר בשירותיו של עורך דין עבירות מין שיסייע לכם במקרים בהם אתם או אחד מצוות העובדים שלכם חוויתם מקרים של הטרדה מינית בסביבת העבודה שלכם. אמנם, כדאי לציין כי בחירת עורך הדין הנכון זוהי אינה משימה פשוטה כלל, כך שעליכם להתאזר בסבלנות בתחילת תהליך החיפוש. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: