ירושה והכסף שלא ידעתם שהיא שווה

תוכן עניינים

אחרי פטירתו של אדם קרוב ואהוב ייחשף תוכן הצוואה שהוא הותיר אחריו, בה יפורט איך הוא מחלק את העיזבון שלו, כלומר את כל מה שנותר אחרי לכתו – כספים זמינים ונזילים, רכוש, דירה, רכב ובעצם כל חפץ שיש ברשותו. אנשים רבים לא יודעים שיש ברשות האהובים שלהם חפצים שיכולים להתברר כיקרי ערך מאד, מה שיהפוך את החלק שלהם בצוואה של הירושה לנדיב ובעל שווי גבוה. לא תמיד יש הערכה כלפי חפצי אומנות או פריטי נוי ולא תמיד בכלל יודעים שמדובר בחפצים שיש להם ערך כלשהו. לאחר שתיחשף הצוואה אפשר יהיה להבין בדיוק מה המשמעות של כל חלק מהעיזבון.

 

ההפתעות שלפעמים מגלים בירושה

לא תמיד היורשים יודעים מראש מה הם עומדים לקבל בצוואה ולפעמים בהחלט יש הפתעות. מה שחשוב לדעת, שאם נדמה שחפץ זה או אחר אינו בעל ערך גבוה הרי שמומלץ לפנות אל קונה עתיקות על מנת להבין בדיוק במה מדובר, האם יש ייחודיות בחפץ המדובר ולברר מה השווי שלו. היורש המדובר בהחלט עשוי להיות מופתע מהתשובות שיקבל וכך יגלה שאולי לא קיבל לידיו סכומי כסף או רכוש משמעותי, אך כאשר יבחן לעומק את החפץ המדובר – יגלה שהוא שווה לא מעט. יש חפצים היסטוריים או כאלה שהיו משמעותיים בתקופות חיים אחרות ומי שסוחר בעתיקות יידע להצביע על כך.

 

החשיבות של הבנת הצוואה באופן מעמיק

בתוך סערת הרגשות שאופפת את התקופה הראשונית לאחר מותו של אדם חשוב לשמור על רציונליות כדי לדעת לבחון לעומק את החלק בירושה ואת השווי של מה שהועבר אל כל יורש. מתחת לפני השטח ייתכנו הפתעות משמעותיות ולכן כאשר לא יודעים או לא מבינים מה הערך של פריט זה או אחר – חשוב למצוא את אנשי המקצוע הרלוונטיים שיוכלו לעזור ולהעריך את השווי הכי מדויק, מה שיבטיח ידע קריטי בנוגע לחלוקה של העיזבון כולו. סכסוכי ירושה רבים יכולים להיחסך כאשר כל אחד מבין מה הועבר לידיו ומה הערך של החלק שלו מהירושה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: