נייר ריזלה – איך לבחור אותו וכל מה שאתם צריכים לדעת עליו

תוכן עניינים

כאשר האימפריה הספרדית הביאה את בשורת הטבק מהמערב החדש, הדבר הוביל לכך שספרד תהפוך בבוא היום לסנסציה עולמית של ייצור סיגרים, כאלו אשר עורכים שימוש בעלי טבק על מנת לייצר אותם. למעשה, קבצני הנדבות ברחבי ספרד היו נוהגים לאסוף את בדלי הסיגרים מהרצפה, זאת על מנת שיוכלו לפתוח אותם ולגלגל אותם כדי לעשן אותם מחדש מאוחר יותר. בשל אמצעי התקופה, אותם קבצנים נהגו לגל את אותם סיגרים ממוחזרים בנייר עיתון, זאת מאחר ולרכוש סיגרים עצמם היו יקרים מדי עבור האדם הפשוט – אז בוודאי שיהיו יקרים מדי עבור קבצני הרחוב של ספרד. כך בעצם נוצר הצורך הראשוני בעת המודרנית בניירות גלגול – צורך עליו עונה המצאת הנייר המכונה ריזלה. אז מה זה ריזלה, מה אתם צריכים לדעת עליו וכיצד תוכלו לבחור ריזלה נכון? על כך ועוד החלטנו להסביר לכם במהלך כתבה זו.

 

מה הקשר של הצרפתים אל ניירות הגלגול?

בין אם מדובר על ניירות גלגול למען עישון סמים קלים או לחילופין, ניירות גלגול לעישון טבק ומוצרי עישון אחרים – אין ספק כי כאשר מדובר על הסלנג הישראלי, המילה ריזלה הפכה למילה נרדפת לכל דבר ועניין לניירות גלגול. אולם, מסתבר כי לצרפתים יש מסורת עשירה בעניין. למעשה, פייר לקרואה, אבי משפחה ידועה בצרפת התחיל בייצור נייר גלגול (או ריזלה) עוד בימים המוקדמים של שנת 1532, זאת אחרי שהחליט להחליף מספר בקבוקי שמפניה בניירות גלגול במסגרת סחר חליפין שהיה נפוץ בימים אלו. עם זאת, חשוב מאוד להדגיש כי מרבית הפרטים אודות סיפור זה מוטלים בספק שכן, ייתכן כי אותה החברה שייצרה באותן שנים את הנייר המדובר הפיצה בכלל נייר גלגול רגיל ולא כזה אשר יועד לעישון, אותו אנו מכירים כיום בתור ריזלה.

 

איך לבחור את הריזלה המושלמת עבורכם?

  • עובי וגודל – במידה ומדובר על נייר גלגול למען גלגול ג'וינטים ולא על ריזלה רגילה בה תערכו שימוש למען גלגול טבק נטו, חשוב מאוד לציין כי הבחירה בסוג הנייר הנכון עבורם תלויה בכמות שאתם מעשנים. על כן, מומלץ מאוד לערוך טבלת צריכה ולבחור על פיה גודל ועובי של נייר גלגול שיתאים לכם.
  • טעמים וריחות – בעוד כי הארומה אשר עולה בעישון היא בהחלט טעם נרכש, חשוב מאוד לציין כי ניתן להוסיף מעט לחוויה ואף גם להנעים אותה על ידי בחירת ניירות גלגול בטעמי וריחות פירות, זאת בעוד כי חשוב לציין שגם אותם עליכם לבחור בקפידה, מאחר וחלק מאותם ניירות עשויים להיות מלאים בכימיקלים רעילים.

כמו כן, כדאי להוסיף כי במידה ואתם מעוניינים לקרוא עוד תוכן איכותי בנושא ניירות גלגול וכל היוצא בכך, אתם תמיד מוזמנים לבקר ב-aboody.co.il

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: