החלפת מצברים כל מה שצריך וכדאי לדעת על הנושא

תוכן עניינים

מצבר הוא בין החלקים הכי חשובים ברכב שלנו, ויחד עם זאת הוא גם נחשב למאוד פופולארי, שכן רמת השחיקה שלו יחסית גבוהה. העניין הוא שגם אם אנחנו בוחרים או מקבלים את הרכב עם המצבר הכי חזק והכי טוב בעולם ושוכחים את האורות ברכב דולקים למשך הלילה, המצבר נגמר. לפני שמתחילים לדבר על החלפת מצברים, חשוב קצת להכיר אותו ולהבין כי מדובר בסוג של סוללה. התפקיד של המצבר הוא בעצם להעביר חשמל לכל המערכות החשמליות ברכב שלנו כמו למשל מערכת המיזוג, מערכת הפנסים, המגבים, מערכת החלונות החשמליים ועוד. מה שמטעין את המצבר, קרי הסוללה של הרכב הוא האלטרנטור. העניין הוא שהאלטרנטור מטעין את המצבר רק כאשר אנחנו נוהגים ברכב, ולכן אם אנחנו משאירים את האורות דולקים, זה לא עוזר.

 

החלפת מצברים – מה זה אומר?

ברגע שהסוללה נגמרת, המצבר לא יכול להפעיל את מערכת ההתנעה של הרכב. יש גם מקרים שבאמת כבר אי אפשר להטעין אותו ואז יש שתי אפשרויות. או שקוראים לחברה מקצועית בתחום של מצברים עד הבית ואז מגיע מומחה ומחליף לנו את המצבר ואנחנו יכולים להמשיך הלאה בדרכנו, או שאנחנו שולחים את הרכב למוסך ושם כבר מטפלים בבעיה.

 

מה ניתן לעשות לפני שמחליפים את המצבר?

לפני שמחליפים את המצבר, מומלץ לנסות להטעין אותו, כי אז הוא פשוט יכול לחזור לעבוד בצורה רגילה, באמצעות הזרמה של אנרגיה חשמלית. מה שצריך לעשות זה בעצם להעמיד אל מול הרכב שלכם רכב אחר ואז באמצעות כבלים מיוחדים מטעינים את המצבר. כבל אחד אדום, כבל אחד שחור. על המצבר יש סימנים של מינוס ופלוס. מה שצריך לעשות הוא לחבר את הכבל בצבע האדום בצד אחד לסימן פלוס ברכב שבו המצבר תקין, ובצד השני לסימן פלוס ברכב התקול. בשלב השני ניקח את הכבל השחור ונחבר אותו לשני המינוסים. חשוב להיות מאוד מרוכזים כי אם טועים בהתאמת הצבעים, זה יכול לגרום יותר נזק למצבר מאשר תועלת. לאחר החיבור מנסים להניע את הרכב ואז הוא אמור להתניע אם הוא מקבל חשמל. לאחר ההתנעה צריך לנתק קודם את הכבל השחור ואז את הכבל האדום.

 

מה עושים אם הרכב לא מניע?

אם הרכב לא מניע למרות הניסיון, כאמור, תוכלו לבחור באחת משתי אפשרויות. אם אתם קצרים בזמן ואין לכם סבלנות לחכות או שאתם צריכים את הרכב שלכם מתוקן כמה שיותר מהר, קראו לחברה שתשלח אליכם מומחה להחלפת המצבר. אופציה שניה שהיא קצת יותר מסורבלת זה להגיע למוסך. כדאי גם לבדוק מול הביטוח, לפעמים זה פותר את כל הבעיות. בכל אופן, חשוב לבדוק שסוג המצבר מותאם לרכב שלכם, זה כתוב בהוראות היצרן ושיש עליו אחריות לפחות לשנה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: