תכנון בית מפלס אחד

תוכן עניינים

תכנון של בית או דירה הוא פרויקט מורכב שדורש עמידה בתקנים מחמירים וכמובן הגשמה של מה שהלקוח רוצה ומצפה מהבית שלו. כאשר מדובר בבית פרטי בעל כמה מפלסים הרי שכל מפלס, ויתרה מכך – כל חדר, חלל או אזור צריך לקבל את ההתייחסות האישית שלו בנוגע לתכנון שלו. לעומת זאת, כאשר מדובר בתכנון של בית בעל מפלס אחד הרי שהפרויקט יהיה קצר ופשוט יותר באופן יחסי. עדיין יהיה צורך להקדיש תשומת לב אישית וייחודית לכל אחד מהחדרים או החללים אך יהיו פחות כאלה לעצב ולתכנן. התכנונים יבואו לידי ביטוי בשרטוטים או הדמיות ממוחשבות שאותם ייקח האדריכל לקבלת האישורים הנדרשים מטעם הרשות המקומית ולאחר מכן אפשר יהיה לבצע את העבודות ולהוציא לפועל את הפרויקט. ברגע שיש אדריכל בתמונה שמבצע את כל מה שצריך בשלבי התכנון – אפשר להיות בטוחים שהפרויקט יתקדם על פי המצופה.

 

החשיבות של תכנון מקצועי ומדויק

התכנון שמבצע האדריכל מרכז לתוכו כמה וכמה דברים חשובים – הגשמת הרצון של הלקוחות שלו, עמידה בתקנים שהוא מכיר ויודע מהפן המקצועי שלו, ביצוע כל התכנונים וההדמיות כך שהם יקבלו את האישורים מטעם הרשות המקומית וכל אנשי המקצוע הנדרשים וכמובן עמידה בהערכת העלויות ובלוח הזמנים שנקבע. אם כך, תכנון אדריכלי הוא פרויקט לא קצר בעצמו ולכן חשוב מאד לבצע אותו בדיוק כפי שהאדריכל שמלווה את הפרויקט ינחה. הוא איש המקצוע שמרכז אצלו את כל התכנונים של אנשי המקצוע שקשורים לפרויקט והוא זה שיהיה חתום על השרטוטים והתוכניות בסופו של דבר. חשוב להבין שכל התכנונים, השרטוטים וההדמיות הם בעצם הכנה לאופן שבו ייראה המבנה בסופו של דבר ולכן חשוב להקדיש להם לא רק תשומת לב מקצועית ברמה גבוהה אלא גם לא מעט זמן של הפרויקט כולו. בדרך זו אפשר להיות בטוחים שהפרויקט יתבצע כמו שצריך.

 

לבחור אדריכל לליווי פרויקט

בפני הלקוח עומד אתגר לא קטן עוד לפני שמתחילים השלבים של התכנון והוא בחירה של האדריכל שילווה את הפרויקט. מכיוון שהאדריכלים מבצעים במקרים רבים גם את הפעולות העיצוביות ונותנים ללקוח הרבה רעיונות בנוגע למראה הסופי של הבית – הרי שחשוב מאד להתרשם מפרויקטים שהם כבר ביצעו וכך לבחור את האדריכל שהטעם שלו הכי קרוב לטעם וההעדפות האישיות של הלקוח. בדרך זו אפשר להבטיח שלאדריכל יהיה קל יותר למצוא את העיצוב שהלקוח מכוון אליו ושיתוף הפעולה ביניהם יניב את הפירות הרצויים. טעם אישי דומה או סגנונות אהובים משותפים יכולים לשפר את התקשורת ביניהם, מה שיבטיח שהפרויקט יזרום על מי מנוחות ויהיה לכל המעורבים נעים לעבוד ביחד בשיתוף פעולה מתוך רצון להגשים עבור הלקוח את החלומות שלו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: